איטאו וולאר מאסטרקארד בלאק או OCA: איזה כרטיס אשראי מציע יותר החזר כספי?
כרטיס ה-Itaú Volar Mastercard Black מנצח בפער קטן: 64 נקודות לעומת 59 של OCA. כרטיס ה-Itaú Volar Mastercard Black מצטיין בצבירת נקודות, מימוש וכיסוי. OCA מוביל בגישה לרשת ובעלות. כרטיס ה-Itaú Volar Mastercard Black מיועד ל: לקוחות בעלי הוצאה גבוהה/עושר שרוצים את כרטיס ה-Volar המתקדם ביותר ברשת Mastercard עם הטבות פרימיום. OCA מיועד ל: אלו שקונים לעתים קרובות בחנויות פיזיות ומתכננים את רכישותיהם לימי ההנחה הגדולים ביותר (ימי שישי, 20%). לא כדאי לקחת בחשבון את עמלות המטרו; הערך טמון בהנחה.
ציר אחר ציר
תוכניות תגמולים מושוות על סמך מה שהן מציעות בפועל: כמה נקודות צוברים, ערך כל נקודה, כמה קל לממש אותן, אילו הנחות הן מספקות ועלות תחזוקת הכרטיס. הפרש של פחות מ-5 נקודות נחשב לתיקו: הציון הוא הערכה מחקרית, לא מדידה עשרונית.
| ציר (משקל) | איטאו וולאר מאסטרקארד שחור | OCA | לְנַצֵחַ |
|---|---|---|---|
| צבירה (25%) | 60 | 30 | איטאו וולאר מאסטרקארד שחור |
| רשת הנחות (25%) | 78 | 86 | OCA |
| החלפה (20%) | 70 | 60 | איטאו וולאר מאסטרקארד שחור |
| עלות (15%) | 42 | 62 | OCA |
| גמישות (8%) | 63 | 62 | לִמְשׁוֹך |
| כיסוי (7%) | 60 | 55 | איטאו וולאר מאסטרקארד שחור |
| ציון כולל | 64 | 59 | איטאו וולאר מאסטרקארד שחור |
הנתונים, זה לצד זה
| עוּבדָה | איטאו וולאר מאסטרקארד שחור | OCA |
|---|---|---|
| מַשׁדֵר | Banco Itaú אורוגוואי | OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue שהונפקה על ידי OCA Dinero Electrónico S.A. |
| רשתות | מאסטרקארד | מאסטרקארד, ויזה |
| תוכנית נקודות | טיסה (מיילים איטאו) | מטרו (תוכנית נקודות OCA) + רשת הנחות נרחבת |
| איך זה מצטבר | 1 מיילים איטאו עבור כל 1 דולר אמריקאי (או שווה ערך בפזו) ברכישות אשראי, אותם כללים כמו Volar. שער מובחן עבור הקטע השחור אינו מפורט בגיליון המידע הציבורי (ההנחה היא שזהה לקו; לא אומת במפורש). | OCA כחול: 1 מטרו עבור כל דולר אמריקאי 120 שהוצא, בהתאם לכרטיס הנוכחי מאז 15/09/2026 (הקודם, בתוקף מאז 01/10/2025, קבע 1 מטרו עבור כל דולר אמריקאי 104). בשילוב עם ערך מימוש שובר הדלק של דולר אמריקאי 0,20 לכל מטרו, התשואה עבור OCA כחול היא כ-0,17% מההוצאה (היא הייתה כ-0,19%), הנמוכה ביותר בקבוצה. עבור כרטיס האשראי OCA, התעריף לפסו נותר לא פורסם (כרטיס האשראי Mastercard בתוקף מאז 01/09/2026 אינו מזכיר את מטרו) ומשתנה בהתאם לקמפיינים x2/x3. תשלומים, משיכות מזומן, עמלות כרטיס, הלוואות ניתנות לפירעון ומימון מחדש אינם מצטברים במטרו; עם OCA VISA, רק הוצאות מקומיות מצטברות, לא רכישות בחו"ל. |
| מהו ערכה של נקודה? | לא פורסם יחס רשמי. לא אושר. | ערך המימוש בשוברי דלק הוא 0,20 דולר אוסטרלי למטרו. נתון זה נלקח מהמטראג'ה עצמו: 500 דולר אוסטרלי עבור 2.500 מטראג'ים, 1.500 דולר אוסטרלי עבור 7.500 מטראג'ים, ו-1.000 דולר אוסטרלי עבור סולר עבור 5.000 מטראג'ים - שלושת היחסים מניבים בדיוק 0,20 דולר אוסטרלי. עם זאת, ישנה אפשרות מימוש שמניבה יותר מכפול, כפי שפורסם בשאלות הנפוצות של מטראג'ה (נקראו ב-22/9/2026): 2.000 מטראג'ים מבטלים את העלות הרבעונית של כרטיס מאסטרקארד או ויזה, שהיא 130 דולר אוסטרלי (≈ 864 דולר אוסטרלי עם ערך אוסטרלי של 22/9/2026), או ≈ 0,43 דולר אוסטרלי למטרו; נכון לעכשיו, זה זמין רק באופן אישי בסניפי OCA או מטראג'ה או בטלפון 1730, ורק אם העלות כבר חויבה. היזהרו מ"ערך המטרו" שהודפס בלוח המחירים הקודם (52 אירו / 1,30 דולר אמריקאי בגרסת 04/08/2026; בלוח המחירים של 2019 הוא היה 37 אירו / 1,5 דולר אמריקאי, ומכאן הגיע הנתון שפרסמנו קודם): נתון זה הוא יחס מחיר, שיעור החלפה של כרטיסי מטרו חסרים בכסף, ולא מה שהמטרו מניב בעת מימוש. שילובו עם שיעור הצבירה ייתן תשואה של 50%, וזה אבסורד. |
| כיצד לממש | בדיוק כמו Volar: כרטיסים לכל חברת תעופה + קטלוג, דרך itauvolar.com.uy/SuperApp. מימוש לבעל הכרטיס בלבד. | ניתן לממש כרטיסי מטרו עבור שוברי דלק (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97, או Diesel) בתחנות DISA ברחבי הארץ, מיכלי פרופאן ומילוי חוזר של Riogas, טעינת טלפונים ניידים, כרטיסי קולנוע במזומן + פורמט מטרו (2D $U 260 + 360 מטרו), נסיעות דרך Hiperviajes, ו - המימוש הטוב ביותר המוצע - העלות הרבעונית של כרטיס Mastercard או Visa עצמו ב-2.000 מטרו. המימוש דורש עדכון בכל מוצרי OCA. תיקון חשוב: OCA Blue צובר ומממש גם כרטיסי מטרו (בעלי הכרטיס קובעים את התעריף שלהם, 1 מטרו לכל $U 120 החל מ-15/09/2026); זה לא כרטיס "הנחה בלבד". |
| הנחות | רשת ההטבות של Itaú בתוספת רמת Mastercard Black, שפורסמה היום בטבלת העמלות של ספטמבר (2026): החל מ-1/2/2026, בעל הכרטיס מקבל גישה חינם לטרקליני VIP ב-4 בתוספת גישה ל-10 תמורת 10 דולר ארה"ב כל אחד לשנה קלנדרית, והחל מ-15, משלם 38 דולר ארה"ב עבור כל גישה; גישה לבעלי כרטיס נוספים מנוכה מקצבת בעל הכרטיס. יתר על כן, בקו Itaú Mastercard, סיוע חינם בנסיעות מ-Universal Assistance חל אך ורק על כרטיסי Black, הן עבור בעל הכרטיס הראשי והן עבור בעלי כרטיסים נוספים. | רשת נרחבת: 20% בימי שישי עם אשראי + 12 תשלומים בכל יום, מוגבל ל-$U 5.500 לחשבון לחודש אצל סוחרים משתתפים, בהתאם לדף ההטבות OCA (בתוקף מ-1/6/2026 עד 31/5/2027). שלושה תנאים משנים את החישוב: לתוספת של 5% בעת תשלום באמצעות אפליקציית OCA, Apple Pay או Google Pay יש מגבלה משלה של $U 500 לחודש, המתחלקת בין כל מבצעי האפליקציה הפעילים OCA; התשלומים 12 בלעדיים למאסטרקארד; והמבצע אינו חל על רכישות שבוצעו דרך Mercado Pago וגם לא ניתן לשלבו עם הנחות אחרות. בנוסף, 10% מדי יום אצל סוחרים נבחרים והנחות של 10%-30% על אוכל, אופנה, אלקטרוניקה וחינוך. |
| עלויות | UI 1.454/שנה, ≈ $U 9.664 עם UI של 22/9/2026 ($U 6,6468), אושר בטבלת העמלות הרשמית, גרסת ספטמבר 2026 (ערך זהה לגרסת 1/8/2026; עלות Visa Infinite זהה, UI 1.454). השנה הראשונה היא גם בחינם עבור כרטיס Black: טבלת העמלות מציינת זאת עבור כל סוגי הכרטיסים, למרות שדף המידע של המוצר אינו חוזר על כך. החיוב מתבצע בתשלומי 3 במטבע מקומי, כולל מע"מ; תשלומים נוספים בכרטיס Black משלמים כמו אלה שבכרטיס Gold. בונוס קבלת פנים של 3.500 מיילים Itaú עם הרכישה הראשונה. מסגרת אשראי מינימלית: בהמשך יאושר. | דף חשבון כרטיס מאסטרקארד בתוקף מ-01/09/2026 ומסמך "תעריפים נוכחיים" מ-15/09/2026: שירות כרטיס OCA UI 130 לרבעון כולל מע"מ (UI 520 לשנה, ≈ $U 3.456 עם UI מ-22/9/2026), בן/בת זוג נוסף UI 0, ילד/אחרים נוספים UI 65 לרבעון כולל מע"מ, UI חלופי 130, UI חידוש 0; ויזה אינטרנשיונל UI 130 לרבעון וויזה גולד UI 162,50 לרבעון (≈ $U 4.320 לשנה), שניהם כוללים מע"מ, לפי "תעריפים נוכחיים". שימוש בכרטיס בחו"ל 2,44% כולל מע"מ; משיכה בחו"ל 2,459 דולר אמריקאי + מע"מ; ביטוח על יתרות 0,4% כולל מע"מ (מקסימום 50 UI). מימון יתרה: שני המסמכים ב-OCA אינם מציינים את אותו הדבר - חוברת 01/09/2026 קובעת את שיעור התשלום השנתי השנתי 64% + מע"מ בפזו (12% בדולרים), מקדמה במזומן 80% + מע"מ ותשלום באיחור 75% + מע"מ (13% בדולרים); מסמך "שיעורי התשלום השוטפים" ב-15/09/2026 מציין 63% (12% בדולרים), 80% ותשלום באיחור 72% (13%). אנו מפרסמים את שניהם עד ש-OCA יאחד אותם. קנסות: עבור תשלום מלא תוך 48 שעות ממועד הפירעון UI 50 + מע"מ, עבור תשלום באיחור UI 50 + מע"מ; שליחת דף חשבון UI 10 + מע"מ לחודש (אופציונלי); חיובים לא מבוססים של 10% + מע"מ על הקופון, מינימום $100 / דולר אמריקאי 4 ומקסימום $600 / דולר אמריקאי 15; משיכות בכספומטים ובסניפים OCA $0. OCA כחול: $0 בכרטיס הראשי, כרטיס נוסף, תחזוקת חשבון, עמלה ממוצעת נמוכה והחלפה עד 2ª, אך גובה 0,35% + מע"מ על סכום החשבונית עבור תשלומים ברשתות גבייה, ויש לו מגבלות יומיות של $U 20.000 / דולר אמריקאי 500 על רכישות מקומיות ובינלאומיות ו-$U 20.000 / דולר אמריקאי 520 על משיכות. |
| נתונים מאומתים | כן, לפי מקור רשמי. | כן, לפי מקור רשמי. |
בעד ונגד
איטאו וולאר מאסטרקארד שחור
בנק · Banco Itaú אורוגוואי
בעד
- הרמה הגבוהה ביותר של סדרת Volar (Mastercard Black)
- 4 כניסות שנתיות חינם לטרקליני VIP (הקומה היחידה באיטאו ששומרת על גישה חופשית) ועוד 10 כניסות במחיר של 10 דולר אמריקאי
- סיוע אוניברסלי ללא עלות נוספת, בלעדי לקו השחור, לבעלי כרטיס ראשי ונוספים.
- אותה גמישות בהחלפת כרטיסים עם כל חברת תעופה
- בונוס קבלת פנים של 3.500 מייל
נֶגֶד
- העלות השנתית הגבוהה ביותר בטווח (UI 1.454 ≈ $U 9.664)
- תוספת תשלום עבור רכישות בחו"ל: 3% + מע"מ (1% + מע"מ עם החבילה המלאה; ללא תוספת תשלום עם בנק אישי)
- מיילים פגים לאחר 5 שנים; אין ערך מייל רשמי
- אותם אי הכללות צבירה
OCA — מד תוכנית (מטרים)
מנפיק חוץ בנקאי · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue שהונפקה על ידי OCA Dinero Electrónico S.A.
בעד
- רשת ההנחות הגדולה ביותר בחנויות פיזיות בשוק המקומי
- 20% הנחה בימי שישי + 12 תשלומים הוא אחד המבצעים האגרסיביים ביותר באורוגוואי.
- כרטיסי מטרו אינם פגים וניתנים להעברה בין כרטיסי ויזה OCA, OCA Blue ו-OCA של אותו בעל.
- החלפה קונקרטית ושימושית: שוברי דלק בתחנות DISA, מיכלי ריוגאס, טעינת טלפון סלולרי, כרטיסי קולנוע ונסיעות, ועלות רבעונית של הכרטיס עצמו (2.000 מטרו = UI 130, ≈ $0,43 מטרו למטרו)
- תוספת של 5% עם ארנק דיגיטלי; מנפיק שאינו בנקאי בשימוש נרחב
נֶגֶד
- המטרו מציעה תשואה מועטה מאוד: עם התעריף היחיד שפורסם (OCA כחול, 1 מטרו כל דולר U 120 מ-15/09/2026) והחלפת דלק של דולר U 0,20 לכל מטרו, התשואה היא ≈ 0,17% מההוצאה, שישית מ-~1% של תוכניות בנקאיות; אפילו תשלום בכרטיס עם מטרו ($U 0,43) לא מגיע ל-0,4%
- שיעור הצטברות כרטיסי האשראי OCA אינו מתפרסם ומשתנה בהתאם לקמפיין x2/x3
- אין החזר כספי: ההטבה היא הנחה המותנית בימים/חנויות ובמגבלות (5.500 דולר אוסטרלי לחודש, ו-500 דולר אוסטרלי נוספים עבור האפליקציה)
- ההנחה של 5% באפליקציה, 12 התשלומים (מאסטרקארד בלבד) והדרת רכישות דרך Mercado Pago מפחיתים מקידום הכוכבים.
הקריאה שלנו של כל אחד מהם
איטאו וולאר מאסטרקארד שחור
הטבות פרימיום ברמה שחורה אושרו כעת בטבלת העמלות (גרסת ספטמבר 2026, אותם ערכים כמו 1/8/2026): זוהי הרמה האיטלקית היחידה ששומרת על גישה חופשית לטרקליני VIP (4 לשנה) ורמת Mastercard היחידה עם סיוע אוניברסלי חינם. העלות השנתית הגבוהה ביותר בטווח (UI 1.454 = $U 9.664, ולא $9.000 שצוינו בהמרה הישנה) ממשיכה להשפיע לרעה על העלות הכוללת, והתעריף המובחן עבור הרמה השחורה אינו מפורט בגיליון המידע (ההנחה היא שזהה לזה של Volar), מה שמפחית את הכיסוי.
OCA
התיקון הגדול ביותר מסקירת 17/8/2026 נותר בתוקף. הדירוג העריך את המטרו ב-$U37 באמצעות "ערך המטרו" מלוח התעריפים, שהוא ייחוס למחיר ולא ערך המימוש: שלושת יחסי שוברי הדלק שפורסמו על ידי Metraje עצמה ($U500 עבור 2.500 Metros ומקבילים) מניבים $U 0,20 למטרו. עם התעריף היחיד שפורסם (OCA Blue, 1 Metro כל $U120 מ-15/09/2026, בעבר $U104), התשואה בפועל היא ~0,17%, כך שהצבירה נשארת על 30. המימוש עולה מ-58 ל-60 ב-22/9/2026 מכיוון ש-Metraje מפרסמת שיעור מימוש טוב יותר מהשוברים: 2.000 Metros מכסים את העלות הרבעונית של הכרטיס (UI 130), כלומר, $U 0,43 למטרו. גמישות ב-62 מכיוון ש-Metros אינם פגים וניתנים להעברה בין כרטיסי בעל הכרטיס, טובה יותר כמעט מכל הסט. רשת ההנחות נותרה המוצר האמיתי שלהם.