איטאו וולאר או OCA: איזה כרטיס אשראי מציע יותר החזר כספי?
איטאו וולאר מנצחת בפער קטן: 67 נקודות לעומת 59 של OCA. איטאו וולאר מצטיינת בצבירה, מימוש וכיסוי. OCA מובילה בכיסוי רשת. איטאו וולאר מיועדת למשתמשים שמוציאים בפזו/דולר ורוצים גמישות מלאה למימוש כרטיסים בכל חברת תעופה, מבלי להיות קשורים לתוכנית קילומטראז' ספציפית. OCA מיועדת למי שקונה לעתים קרובות בחנויות פיזיות ומתכנן את הרכישות שלו לימי ההנחה הגדולים ביותר (ימי שישי, 20%). זה לא שווה את זה בשביל נקודות המטרו; הערך טמון בהנחה.
ציר אחר ציר
תוכניות תגמולים מושוות על סמך מה שהן מציעות בפועל: כמה נקודות צוברים, ערך כל נקודה, כמה קל לממש אותן, אילו הנחות הן מספקות ועלות תחזוקת הכרטיס. הפרש של פחות מ-5 נקודות נחשב לתיקו: הציון הוא הערכה מחקרית, לא מדידה עשרונית.
| ציר (משקל) | איטאו פליי | OCA | לְנַצֵחַ |
|---|---|---|---|
| צבירה (25%) | 62 | 30 | איטאו פליי |
| רשת הנחות (25%) | 68 | 86 | OCA |
| החלפה (20%) | 72 | 60 | איטאו פליי |
| עלות (15%) | 65 | 62 | לִמְשׁוֹך |
| גמישות (8%) | 65 | 62 | לִמְשׁוֹך |
| כיסוי (7%) | 68 | 55 | איטאו פליי |
| ציון כולל | 67 | 59 | איטאו פליי |
הנתונים, זה לצד זה
| עוּבדָה | איטאו פליי | OCA |
|---|---|---|
| מַשׁדֵר | Banco Itaú אורוגוואי | OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue שהונפקה על ידי OCA Dinero Electrónico S.A. |
| רשתות | ויזה, מאסטרקארד | מאסטרקארד, ויזה |
| תוכנית נקודות | טיסה (מיילים איטאו) | מטרו (תוכנית נקודות OCA) + רשת הנחות נרחבת |
| איך זה מצטבר | זיכוי: 1 מיילים איטאו עבור כל 1 דולר אמריקאי (או שווה ערך בפזו) שהוצא על רכישות. Volar Debit: 1 מיילים עבור כל 2 דולר אמריקאי. אושר בשאלות הנפוצות הרשמיות וב- milesItauVolar.html. | OCA כחול: 1 מטרו עבור כל דולר אמריקאי 120 שהוצא, בהתאם לכרטיס הנוכחי מאז 15/09/2026 (הקודם, בתוקף מאז 01/10/2025, קבע 1 מטרו עבור כל דולר אמריקאי 104). בשילוב עם ערך מימוש שובר הדלק של דולר אמריקאי 0,20 לכל מטרו, התשואה עבור OCA כחול היא כ-0,17% מההוצאה (היא הייתה כ-0,19%), הנמוכה ביותר בקבוצה. עבור כרטיס האשראי OCA, התעריף לפסו נותר לא פורסם (כרטיס האשראי Mastercard בתוקף מאז 01/09/2026 אינו מזכיר את מטרו) ומשתנה בהתאם לקמפיינים x2/x3. תשלומים, משיכות מזומן, עמלות כרטיס, הלוואות ניתנות לפירעון ומימון מחדש אינם מצטברים במטרו; עם OCA VISA, רק הוצאות מקומיות מצטברות, לא רכישות בחו"ל. |
| מהו ערכה של נקודה? | לא פורסם תעריף רשמי; הערך בפועל למייל תלוי בפריט שנממש בקטלוג ג'טמר. לא אושר. | ערך המימוש בשוברי דלק הוא 0,20 דולר אוסטרלי למטרו. נתון זה נלקח מהמטראג'ה עצמו: 500 דולר אוסטרלי עבור 2.500 מטראג'ים, 1.500 דולר אוסטרלי עבור 7.500 מטראג'ים, ו-1.000 דולר אוסטרלי עבור סולר עבור 5.000 מטראג'ים - שלושת היחסים מניבים בדיוק 0,20 דולר אוסטרלי. עם זאת, ישנה אפשרות מימוש שמניבה יותר מכפול, כפי שפורסם בשאלות הנפוצות של מטראג'ה (נקראו ב-22/9/2026): 2.000 מטראג'ים מבטלים את העלות הרבעונית של כרטיס מאסטרקארד או ויזה, שהיא 130 דולר אוסטרלי (≈ 864 דולר אוסטרלי עם ערך אוסטרלי של 22/9/2026), או ≈ 0,43 דולר אוסטרלי למטרו; נכון לעכשיו, זה זמין רק באופן אישי בסניפי OCA או מטראג'ה או בטלפון 1730, ורק אם העלות כבר חויבה. היזהרו מ"ערך המטרו" שהודפס בלוח המחירים הקודם (52 אירו / 1,30 דולר אמריקאי בגרסת 04/08/2026; בלוח המחירים של 2019 הוא היה 37 אירו / 1,5 דולר אמריקאי, ומכאן הגיע הנתון שפרסמנו קודם): נתון זה הוא יחס מחיר, שיעור החלפה של כרטיסי מטרו חסרים בכסף, ולא מה שהמטרו מניב בעת מימוש. שילובו עם שיעור הצבירה ייתן תשואה של 50%, וזה אבסורד. |
| כיצד לממש | ניתן לממש את המיילים עבור כרטיסי טיסה (כל חברת תעופה, ללא הגבלת תאריכים), חבילות נסיעות פנימיות, טכנולוגיה, אופנה, מופעים, ספרים ומוצרי בית. כרטיסים מסופקים על ידי Jetmar Viajes. מימוש על ידי בעל הכרטיס הראשי בלבד (בעלי כרטיס נוספים לא יוכלו לממש). זיכוי יונפק תוך 10 ימי עסקים ממועד הסגירה. | ניתן לממש כרטיסי מטרו עבור שוברי דלק (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97, או Diesel) בתחנות DISA ברחבי הארץ, מיכלי פרופאן ומילוי חוזר של Riogas, טעינת טלפונים ניידים, כרטיסי קולנוע במזומן + פורמט מטרו (2D $U 260 + 360 מטרו), נסיעות דרך Hiperviajes, ו - המימוש הטוב ביותר המוצע - העלות הרבעונית של כרטיס Mastercard או Visa עצמו ב-2.000 מטרו. המימוש דורש עדכון בכל מוצרי OCA. תיקון חשוב: OCA Blue צובר ומממש גם כרטיסי מטרו (בעלי הכרטיס קובעים את התעריף שלהם, 1 מטרו לכל $U 120 החל מ-15/09/2026); זה לא כרטיס "הנחה בלבד". |
| הנחות | גישה לרשת ההטבות של איטאו: הנחות לאורך כל השנה בבתי מרקחת, מסעדות, סופרמרקטים, חנויות אופנה ומקומות בילוי. אחוזים/ימים ספציפיים משתנים ואינם מופיעים בדף המוצר (הפרטים לא אומתו). | רשת נרחבת: 20% בימי שישי עם אשראי + 12 תשלומים בכל יום, מוגבל ל-$U 5.500 לחשבון לחודש אצל סוחרים משתתפים, בהתאם לדף ההטבות OCA (בתוקף מ-1/6/2026 עד 31/5/2027). שלושה תנאים משנים את החישוב: לתוספת של 5% בעת תשלום באמצעות אפליקציית OCA, Apple Pay או Google Pay יש מגבלה משלה של $U 500 לחודש, המתחלקת בין כל מבצעי האפליקציה הפעילים OCA; התשלומים 12 בלעדיים למאסטרקארד; והמבצע אינו חל על רכישות שבוצעו דרך Mercado Pago וגם לא ניתן לשלבו עם הנחות אחרות. בנוסף, 10% מדי יום אצל סוחרים נבחרים והנחות של 10%-30% על אוכל, אופנה, אלקטרוניקה וחינוך. |
| עלויות | 1er לשנה ללא עלות; לאחר מכן UI 864/שנה, שהוא ≈ $U 5.743 עם UI של 22/9/2026 (ערך U 6,6468, INE). העלות אושרה בטבלת העמלות הרשמית, גרסת ספטמבר 2026 (מכסה את "ספטמבר 10, 2026", אותם ערכי UI כמו גרסת 1/8/2026), עבור קו בינלאומי, ויזה ומאסטרקארד. החיוב מתבצע בתשלומים של 3 במטבע מקומי, כולל מע"מ. הכנסה מינימלית מוצהרת ~$26.000. חיוב נוסף ראשון מוזל ב-100%, חיובים נוספים ב-50%. הערה: בטבלת העמלות מודפס "$5.010" ליד UI 864, אך זהו ערך ייחוס שהוקפא בתאריך ההדפסה, לא הסכום לחיוב. אותה טבלת עמלות מפרטת את שאר הרמות בטווח: אזורי UI 471 עבור ויזה ו-UI 414 עבור מאסטרקארד (≈ $U 3.131 / $U 2.752), זהב UI 961 (≈ $U 6.388) עבור שני המותגים, ו-Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). האלטרנטיבה לעלות האישית היא חבילות חשבון, הכוללות את הכרטיס: Light UI 91 לחודש (כולל את כרטיס הבינלאומי, בינלאומי 3% + מע"מ), Full UI 190 לחודש (כולל את כרטיס Platinum, בינלאומי 1% + מע"מ), ו-Personal Bank UI 280 לחודש (כולל את כרטיס Infinite, ללא תוספת תשלום בינלאומי), כולל מע"מ. | דף חשבון כרטיס מאסטרקארד בתוקף מ-01/09/2026 ומסמך "תעריפים נוכחיים" מ-15/09/2026: שירות כרטיס OCA UI 130 לרבעון כולל מע"מ (UI 520 לשנה, ≈ $U 3.456 עם UI מ-22/9/2026), בן/בת זוג נוסף UI 0, ילד/אחרים נוספים UI 65 לרבעון כולל מע"מ, UI חלופי 130, UI חידוש 0; ויזה אינטרנשיונל UI 130 לרבעון וויזה גולד UI 162,50 לרבעון (≈ $U 4.320 לשנה), שניהם כוללים מע"מ, לפי "תעריפים נוכחיים". שימוש בכרטיס בחו"ל 2,44% כולל מע"מ; משיכה בחו"ל 2,459 דולר אמריקאי + מע"מ; ביטוח על יתרות 0,4% כולל מע"מ (מקסימום 50 UI). מימון יתרה: שני המסמכים ב-OCA אינם מציינים את אותו הדבר - חוברת 01/09/2026 קובעת את שיעור התשלום השנתי השנתי 64% + מע"מ בפזו (12% בדולרים), מקדמה במזומן 80% + מע"מ ותשלום באיחור 75% + מע"מ (13% בדולרים); מסמך "שיעורי התשלום השוטפים" ב-15/09/2026 מציין 63% (12% בדולרים), 80% ותשלום באיחור 72% (13%). אנו מפרסמים את שניהם עד ש-OCA יאחד אותם. קנסות: עבור תשלום מלא תוך 48 שעות ממועד הפירעון UI 50 + מע"מ, עבור תשלום באיחור UI 50 + מע"מ; שליחת דף חשבון UI 10 + מע"מ לחודש (אופציונלי); חיובים לא מבוססים של 10% + מע"מ על הקופון, מינימום $100 / דולר אמריקאי 4 ומקסימום $600 / דולר אמריקאי 15; משיכות בכספומטים ובסניפים OCA $0. OCA כחול: $0 בכרטיס הראשי, כרטיס נוסף, תחזוקת חשבון, עמלה ממוצעת נמוכה והחלפה עד 2ª, אך גובה 0,35% + מע"מ על סכום החשבונית עבור תשלומים ברשתות גבייה, ויש לו מגבלות יומיות של $U 20.000 / דולר אמריקאי 500 על רכישות מקומיות ובינלאומיות ו-$U 20.000 / דולר אמריקאי 520 על משיכות. |
| נתונים מאומתים | כן, לפי מקור רשמי. | כן, לפי מקור רשמי. |
בעד ונגד
Itaú Fly (ויזה/מאסטרקארד בינלאומי)
בנק · Banco Itaú אורוגוואי
בעד
- מיילים ללא חברת תעופה קבועה: מימוש כרטיסים בכל חברת תעופה וללא נעילת תאריך
- תעריף פשוט ושקוף: 1 מייל = זיכוי של 1 דולר אמריקאי
- בונוס קבלת פנים של 2.500 מיילים עם הרכישה הראשונה שלך (3.500 מיילים הם מכרטיסי Platinum ו-Mastercard Black; 10.000 מיילים הם מכרטיס Infinite של Personal Bank)
- הרשמה אוטומטית עם הנפקת הכרטיס והכרטיס הנוסף הראשון הוא 100% חינם.
- קטלוג מקיף (טיולים, טכנולוגיה, בית) בתוספת כרטיסים
נֶגֶד
- תוספת תשלום עבור רכישות בחו"ל: 3% + מע"מ (בשיעור אפקטיבי של כ-3,66%), ועם ויזה, תוספת של 3% על שער החליפין של ויזה אינטרנשיונל. בין השניים, עמלות אלו חורגות פי כמה מה-1% שנצבר לכל מייל, בדיוק ההוצאות שהכרטיס מבטיח לתגמל. התוספת מופחתת על ידי חבילת החשבון, לא על ידי הכרטיס עצמו: עם החבילה המלאה מדובר ב-1% + מע"מ, ועם בנק אישי אין תוספת תשלום (לוח עמלות ספטמבר 2026).
- ערך כספי למייל לא פורסם; תלוי בקטלוג/ג'טמר (ביצועים בפועל אינם ודאיים)
- הם לא צוברים משיכות מזומן, הלוואות בריבית 0%, ריביות/עמלות בנקאיות או תשלומים דרך Abitab/Redpagos.
- מיילים פגים לאחר 5 שנים
- פרטי רשת ההנחות דורשים התחברות/אפליקציה, דבר שאינו שקוף במיוחד באתר הציבורי.
- על ידי הוספת אשראי ל-Volar, לא תצברו עוד אשראי בתוכניות בנקאיות אחרות (למשל, LATAM).
OCA — מד תוכנית (מטרים)
מנפיק חוץ בנקאי · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue שהונפקה על ידי OCA Dinero Electrónico S.A.
בעד
- רשת ההנחות הגדולה ביותר בחנויות פיזיות בשוק המקומי
- 20% הנחה בימי שישי + 12 תשלומים הוא אחד המבצעים האגרסיביים ביותר באורוגוואי.
- כרטיסי מטרו אינם פגים וניתנים להעברה בין כרטיסי ויזה OCA, OCA Blue ו-OCA של אותו בעל.
- החלפה קונקרטית ושימושית: שוברי דלק בתחנות DISA, מיכלי ריוגאס, טעינת טלפון סלולרי, כרטיסי קולנוע ונסיעות, ועלות רבעונית של הכרטיס עצמו (2.000 מטרו = UI 130, ≈ $0,43 מטרו למטרו)
- תוספת של 5% עם ארנק דיגיטלי; מנפיק שאינו בנקאי בשימוש נרחב
נֶגֶד
- המטרו מציעה תשואה מועטה מאוד: עם התעריף היחיד שפורסם (OCA כחול, 1 מטרו כל דולר U 120 מ-15/09/2026) והחלפת דלק של דולר U 0,20 לכל מטרו, התשואה היא ≈ 0,17% מההוצאה, שישית מ-~1% של תוכניות בנקאיות; אפילו תשלום בכרטיס עם מטרו ($U 0,43) לא מגיע ל-0,4%
- שיעור הצטברות כרטיסי האשראי OCA אינו מתפרסם ומשתנה בהתאם לקמפיין x2/x3
- אין החזר כספי: ההטבה היא הנחה המותנית בימים/חנויות ובמגבלות (5.500 דולר אוסטרלי לחודש, ו-500 דולר אוסטרלי נוספים עבור האפליקציה)
- ההנחה של 5% באפליקציה, 12 התשלומים (מאסטרקארד בלבד) והדרת רכישות דרך Mercado Pago מפחיתים מקידום הכוכבים.
הקריאה שלנו של כל אחד מהם
איטאו פליי
צבירה מאושרת של 1 מיילים לכל 1 דולר אמריקאי (כ-1-1,5% בהנחה ששווי השוק למייל, לא פורסם על ידי איטאו) וגמישות למימוש (כרטיסים בכל חברת תעופה ללא הגבלות תאריכים + קטלוג). עלות סבירה (1 חינם לשנה, ואז UI 864 = $U 5.743 עם UI של 22/9/2026). שיעור הצבירה/מימוש נחשב שמרני מכיוון שאיטאו אינה מפרסמת יחס רשמי של ערך למייל; המימוש מוגבל לבעל הכרטיס.
OCA
התיקון הגדול ביותר מסקירת 17/8/2026 נותר בתוקף. הדירוג העריך את המטרו ב-$U37 באמצעות "ערך המטרו" מלוח התעריפים, שהוא ייחוס למחיר ולא ערך המימוש: שלושת יחסי שוברי הדלק שפורסמו על ידי Metraje עצמה ($U500 עבור 2.500 Metros ומקבילים) מניבים $U 0,20 למטרו. עם התעריף היחיד שפורסם (OCA Blue, 1 Metro כל $U120 מ-15/09/2026, בעבר $U104), התשואה בפועל היא ~0,17%, כך שהצבירה נשארת על 30. המימוש עולה מ-58 ל-60 ב-22/9/2026 מכיוון ש-Metraje מפרסמת שיעור מימוש טוב יותר מהשוברים: 2.000 Metros מכסים את העלות הרבעונית של הכרטיס (UI 130), כלומר, $U 0,43 למטרו. גמישות ב-62 מכיוון ש-Metros אינם פגים וניתנים להעברה בין כרטיסי בעל הכרטיס, טובה יותר כמעט מכל הסט. רשת ההנחות נותרה המוצר האמיתי שלהם.