כרטיסי אשראי

OCA או PassCard: איזה כרטיס אשראי נותן יותר החזר כספי?

OCA ו-PassCard כמעט בתיקו (59 לעומת 57 נקודות): ההחלטה אינה מבוססת על הממוצע, אלא על איזה מהם מנצח בתחומים החשובים לכם ביותר. OCA מוביל ברשת, מימוש, עלות, גמישות וכיסוי. PassCard מנצח בצבירת נקודות. OCA מיועד ל: אלו שקונים לעתים קרובות בחנויות פיזיות מקומיות ומתכננים את רכישותיהם לימי ההנחה הגדולים ביותר (ימי שישי, 20%). עבור תחנות מטרו, זה לא משתלם: הערך טמון בהנחה. PassCard מיועד ל: אלו שרוצים הנחות יומיות אגרסיביות לפי קטגוריה (מסעדות, בתי קולנוע, גלידריות, גביית אגרה אלקטרונית) מבלי להיות תלוי בבנק, והוא פועל דרך Redpagos.

ציר אחר ציר

תוכניות תגמולים מושוות על סמך מה שהן מציעות בפועל: כמה נקודות צוברים, ערך כל נקודה, כמה קל לממש אותן, אילו הנחות הן מספקות ועלות תחזוקת הכרטיס. הפרש של פחות מ-5 נקודות נחשב לתיקו: הציון הוא הערכה מחקרית, לא מדידה עשרונית.

ציר (משקל)OCAכרטיס גישהלְנַצֵחַ
צבירה (25%)3055כרטיס גישה
רשת הנחות (25%)8680OCA
החלפה (20%)6048OCA
עלות (15%)6248OCA
גמישות (8%)6238OCA
כיסוי (7%)5548OCA
ציון כולל5957לִמְשׁוֹך

הנתונים, זה לצד זה

עוּבדָהOCAכרטיס גישה
מַשׁדֵרOCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue שהונפקה על ידי OCA Dinero Electrónico S.A.פאס קארד S.A.
רשתותמאסטרקארד, ויזהאַחֵר
תוכנית נקודותמטרו (תוכנית נקודות OCA) + רשת הנחות נרחבתנקודות מעבר
איך זה מצטברOCA כחול: 1 מטרו עבור כל דולר אמריקאי 120 שהוצא, בהתאם לכרטיס הנוכחי מאז 15/09/2026 (הקודם, בתוקף מאז 01/10/2025, קבע 1 מטרו עבור כל דולר אמריקאי 104). בשילוב עם ערך מימוש שובר הדלק של דולר אמריקאי 0,20 לכל מטרו, התשואה עבור OCA כחול היא כ-0,17% מההוצאה (היא הייתה כ-0,19%), הנמוכה ביותר בקבוצה. עבור כרטיס האשראי OCA, התעריף לפסו נותר לא פורסם (כרטיס האשראי Mastercard בתוקף מאז 01/09/2026 אינו מזכיר את מטרו) ומשתנה בהתאם לקמפיינים x2/x3. תשלומים, משיכות מזומן, עמלות כרטיס, הלוואות ניתנות לפירעון ומימון מחדש אינם מצטברים במטרו; עם OCA VISA, רק הוצאות מקומיות מצטברות, לא רכישות בחו"ל.נקודות 1 Pass עבור כל 100 דולר שהוצאו עם הכרטיס; בעת מימוש, 1 נקודות = 1 דולר מערך המוצר. שני הנתונים מופיעים בתנאים וההגבלות הרשמיים של חנות Passcard: זוהי אחת התוכניות השקופות ביותר במגזר הלא-בנקאי.
מהו ערכה של נקודה?ערך המימוש בשוברי דלק הוא 0,20 דולר אוסטרלי למטרו. נתון זה נלקח מהמטראג'ה עצמו: 500 דולר אוסטרלי עבור 2.500 מטראג'ים, 1.500 דולר אוסטרלי עבור 7.500 מטראג'ים, ו-1.000 דולר אוסטרלי עבור סולר עבור 5.000 מטראג'ים - שלושת היחסים מניבים בדיוק 0,20 דולר אוסטרלי. עם זאת, ישנה אפשרות מימוש שמניבה יותר מכפול, כפי שפורסם בשאלות הנפוצות של מטראג'ה (נקראו ב-22/9/2026): 2.000 מטראג'ים מבטלים את העלות הרבעונית של כרטיס מאסטרקארד או ויזה, שהיא 130 דולר אוסטרלי (≈ 864 דולר אוסטרלי עם ערך אוסטרלי של 22/9/2026), או ≈ 0,43 דולר אוסטרלי למטרו; נכון לעכשיו, זה זמין רק באופן אישי בסניפי OCA או מטראג'ה או בטלפון 1730, ורק אם העלות כבר חויבה. היזהרו מ"ערך המטרו" שהודפס בלוח המחירים הקודם (52 אירו / 1,30 דולר אמריקאי בגרסת 04/08/2026; בלוח המחירים של 2019 הוא היה 37 אירו / 1,5 דולר אמריקאי, ומכאן הגיע הנתון שפרסמנו קודם): נתון זה הוא יחס מחיר, שיעור החלפה של כרטיסי מטרו חסרים בכסף, ולא מה שהמטרו מניב בעת מימוש. שילובו עם שיעור הצבירה ייתן תשואה של 50%, וזה אבסורד.נקודה 1 = $1 (למימוש בחנות Passcard)
כיצד לממשניתן לממש כרטיסי מטרו עבור שוברי דלק (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97, או Diesel) בתחנות DISA ברחבי הארץ, מיכלי פרופאן ומילוי חוזר של Riogas, טעינת טלפונים ניידים, כרטיסי קולנוע במזומן + פורמט מטרו (2D $U 260 + 360 מטרו), נסיעות דרך Hiperviajes, ו - המימוש הטוב ביותר המוצע - העלות הרבעונית של כרטיס Mastercard או Visa עצמו ב-2.000 מטרו. המימוש דורש עדכון בכל מוצרי OCA. תיקון חשוב: OCA Blue צובר ומממש גם כרטיסי מטרו (בעלי הכרטיס קובעים את התעריף שלהם, 1 מטרו לכל $U 120 החל מ-15/09/2026); זה לא כרטיס "הנחה בלבד".ניתן לממש נקודות עבור מוצרים בחנות Passcard, כאשר 1 נקודות = 1 דולר מערך המוצר. ערך המימוש המקסימלי הוא 50% מערך המוצר: עליך להיות בעל לפחות המחצית השנייה זמינה בכרטיס Passcard שלך, אשר משולם אך ורק באמצעות Passcard. נקודות פגות 12 חודשים קלנדריים לאחר זיכוי, אינן ניתנות להעברה לאדם או חשבון אחר, לא ניתן להמיר אותן למזומן, ובעלי כרטיס נוספים אינם יכולים לממש נקודות, אם כי בעל הכרטיס הראשי אכן צובר נקודות עבור רכישות שבוצעו על ידי בעלי הכרטיס הנוספים שלו.
הנחותרשת נרחבת: 20% בימי שישי עם אשראי + 12 תשלומים בכל יום, מוגבל ל-$U 5.500 לחשבון לחודש אצל סוחרים משתתפים, בהתאם לדף ההטבות OCA (בתוקף מ-1/6/2026 עד 31/5/2027). שלושה תנאים משנים את החישוב: לתוספת של 5% בעת תשלום באמצעות אפליקציית OCA, Apple Pay או Google Pay יש מגבלה משלה של $U 500 לחודש, המתחלקת בין כל מבצעי האפליקציה הפעילים OCA; התשלומים 12 בלעדיים למאסטרקארד; והמבצע אינו חל על רכישות שבוצעו דרך Mercado Pago וגם לא ניתן לשלבו עם הנחות אחרות. בנוסף, 10% מדי יום אצל סוחרים נבחרים והנחות של 10%-30% על אוכל, אופנה, אלקטרוניקה וחינוך.הנחות יומיות לפי קטגוריה, עם תנאים והגבלות בתוקף החל מ-31 בינואר 2026, ותוקף עד דצמבר 2027: ימי שני: חנויות ספרים; ימי שלישי: מספרות; ימי רביעי: מסעדות; ימי חמישי: הסעות נוסעים; ובימי שישי: בתי קולנוע, תיאטראות וקופות כרטיסים (למעט קטגוריית הספורט). בכל המקרים, 25% הנחה עם כרטיסי Passcard Clásica ו-Like ו-30% הנחה עם כרטיסי Passcard Black ו-Experta, עם החזר מקסימלי של 400 דולר אוסטרלי לעסקה. ימי שבת: גלידריות עם הנחה של 50% עד 400 דולר אוסטרלי, ובימי ראשון: גביית אגרה אלקטרונית עם הנחה של 50% עד 200 דולר אוסטרלי. ארבע גרסאות: Clásica, Like (18–29, סטודנטים), Black ו-Experta (60+).
עלויותדף חשבון כרטיס מאסטרקארד בתוקף מ-01/09/2026 ומסמך "תעריפים נוכחיים" מ-15/09/2026: שירות כרטיס OCA UI 130 לרבעון כולל מע"מ (UI 520 לשנה, ≈ $U 3.456 עם UI מ-22/9/2026), בן/בת זוג נוסף UI 0, ילד/אחרים נוספים UI 65 לרבעון כולל מע"מ, UI חלופי 130, UI חידוש 0; ויזה אינטרנשיונל UI 130 לרבעון וויזה גולד UI 162,50 לרבעון (≈ $U 4.320 לשנה), שניהם כוללים מע"מ, לפי "תעריפים נוכחיים". שימוש בכרטיס בחו"ל 2,44% כולל מע"מ; משיכה בחו"ל 2,459 דולר אמריקאי + מע"מ; ביטוח על יתרות 0,4% כולל מע"מ (מקסימום 50 UI). מימון יתרה: שני המסמכים ב-OCA אינם מציינים את אותו הדבר - חוברת 01/09/2026 קובעת את שיעור התשלום השנתי השנתי 64% + מע"מ בפזו (12% בדולרים), מקדמה במזומן 80% + מע"מ ותשלום באיחור 75% + מע"מ (13% בדולרים); מסמך "שיעורי התשלום השוטפים" ב-15/09/2026 מציין 63% (12% בדולרים), 80% ותשלום באיחור 72% (13%). אנו מפרסמים את שניהם עד ש-OCA יאחד אותם. קנסות: עבור תשלום מלא תוך 48 שעות ממועד הפירעון UI 50 + מע"מ, עבור תשלום באיחור UI 50 + מע"מ; שליחת דף חשבון UI 10 + מע"מ לחודש (אופציונלי); חיובים לא מבוססים של 10% + מע"מ על הקופון, מינימום $100 / דולר אמריקאי 4 ומקסימום $600 / דולר אמריקאי 15; משיכות בכספומטים ובסניפים OCA $0. OCA כחול: $0 בכרטיס הראשי, כרטיס נוסף, תחזוקת חשבון, עמלה ממוצעת נמוכה והחלפה עד 2ª, אך גובה 0,35% + מע"מ על סכום החשבונית עבור תשלומים ברשתות גבייה, ויש לו מגבלות יומיות של $U 20.000 / דולר אמריקאי 500 על רכישות מקומיות ובינלאומיות ו-$U 20.000 / דולר אמריקאי 520 על משיכות.שנה ראשונה חינם. לאחר מכן, החוברת הרשמית של Pass Card S.A. (FC 02 Revision 30, הגרסה שהונפקה ב-22/9/2026; לא מודפסת תאריך תפוגה) קובעת "עלות שנתית של קבוצת זיקה" של 133,75 דולר אוסטרלי + מע"מ, לתשלום חודשי וחובה (≈ 163,2 דולר אוסטרלי לחודש כולל מע"מ, ≈ 1.958 דולר אוסטרלי לשנה): 70% יותר מ-78,58 דולר אוסטרלי + מע"מ בחוברת שקראנו ב-17/8/2026. כרטיסים נוספים הם בחינם. חיובים חובה נוספים: ביטוח הונאה 39 דולר אוסטרלי + מע"מ לחודש, ביטוח יתרה של 2,5 דולר לאלף לחודש, משיכת מזומן 24 דולר אוסטרלי + מע"מ למשיכה, ותשלום עבור שירותים ברשתות גבייה 24 דולר אוסטרלי + מע"מ לעסקה. עבור תשלומים באיחור של יותר מ-30 יום, יחולו דמי ניהול של 10 דולר אוסטרלי + מע"מ; עבור חיובים שנויים במחלוקת, יחויב 18,03 דולר ארה"ב + מע"מ. שליחת דף חשבון (10 יחידות) היא אופציונלית. מימון: ריבית שנתית של 107% וריבית פיגורים: ריבית שנתית של 125% (החוברת הקודמת ציינה 113% ו-128%).
נתונים מאומתיםכן, לפי מקור רשמי.כן, לפי מקור רשמי.

בעד ונגד

OCA — מד תוכנית (מטרים)

מנפיק חוץ בנקאי · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue שהונפקה על ידי OCA Dinero Electrónico S.A.

בעד

  • רשת ההנחות הגדולה ביותר בחנויות פיזיות בשוק המקומי
  • 20% הנחה בימי שישי + 12 תשלומים הוא אחד המבצעים האגרסיביים ביותר באורוגוואי.
  • כרטיסי מטרו אינם פגים וניתנים להעברה בין כרטיסי ויזה OCA, OCA Blue ו-OCA של אותו בעל.
  • החלפה קונקרטית ושימושית: שוברי דלק בתחנות DISA, מיכלי ריוגאס, טעינת טלפון סלולרי, כרטיסי קולנוע ונסיעות, ועלות רבעונית של הכרטיס עצמו (2.000 מטרו = UI 130, ≈ $0,43 מטרו למטרו)
  • תוספת של 5% עם ארנק דיגיטלי; מנפיק שאינו בנקאי בשימוש נרחב

נֶגֶד

  • המטרו מציעה תשואה מועטה מאוד: עם התעריף היחיד שפורסם (OCA כחול, 1 מטרו כל דולר U 120 מ-15/09/2026) והחלפת דלק של דולר U 0,20 לכל מטרו, התשואה היא ≈ 0,17% מההוצאה, שישית מ-~1% של תוכניות בנקאיות; אפילו תשלום בכרטיס עם מטרו ($U 0,43) לא מגיע ל-0,4%
  • שיעור הצטברות כרטיסי האשראי OCA אינו מתפרסם ומשתנה בהתאם לקמפיין x2/x3
  • אין החזר כספי: ההטבה היא הנחה המותנית בימים/חנויות ובמגבלות (5.500 דולר אוסטרלי לחודש, ו-500 דולר אוסטרלי נוספים עבור האפליקציה)
  • ההנחה של 5% באפליקציה, 12 התשלומים (מאסטרקארד בלבד) והדרת רכישות דרך Mercado Pago מפחיתים מקידום הכוכבים.

PassCard — נקודות מעבר

מנפיק שאינו בנקאי · Pass Card S.A.

בעד

  • הנחות יומיות משמעותיות מאוד (25%-30% מיום שני עד שישי, 50% בשבתות וראשון)
  • ערך שער ונקודות שפורסמו בבסיסים: נקודה 1 עבור כל נקודה $100 ו- 1 = $1
  • ניתן להשיג ומופעל דרך Redpagos, ללא צורך בחשבון בנק.
  • שנה ראשונה חינם ושנים נוספות חינם
  • גרסאות מפולחות (צעירים/סטודנטים, שחורים ו-60+)

נֶגֶד

  • הנקודות פגות 12 חודשים קלנדריים לאחר זיכוין.
  • ההחלפה מוגבלת ל-50% מערך המוצר: את המחצית השנייה יש לשלם באמצעות כרטיס ה-Passcard עצמו.
  • מימון בריבית שנתית של 107% (125% שיעור חדלות פירעון), היקר ביותר בסגמנט: בהשוואה ל-27,30% + מע"מ מ-ANDA ו-63-64% מ-OCA
  • מהשנה השנייה ואילך, עלות התחזוקה היא 133,75 דולר אנגלי + מע"מ לחודש (כ-1.958 דולר אנגלי לשנה כולל מע"מ), בתוספת ביטוח חובה נגד הונאה בסך 39 דולר אנגלי + מע"מ לחודש.
  • נקודות אינן ניתנות להעברה ולא ניתן לממש נקודות נוספות.

הקריאה שלנו של כל אחד מהם

OCA

התיקון הגדול ביותר מסקירת 17/8/2026 נותר בתוקף. הדירוג העריך את המטרו ב-$U37 באמצעות "ערך המטרו" מלוח התעריפים, שהוא ייחוס למחיר ולא ערך המימוש: שלושת יחסי שוברי הדלק שפורסמו על ידי Metraje עצמה ($U500 עבור 2.500 Metros ומקבילים) מניבים $U 0,20 למטרו. עם התעריף היחיד שפורסם (OCA Blue, 1 Metro כל $U120 מ-15/09/2026, בעבר $U104), התשואה בפועל היא ~0,17%, כך שהצבירה נשארת על 30. המימוש עולה מ-58 ל-60 ב-22/9/2026 מכיוון ש-Metraje מפרסמת שיעור מימוש טוב יותר מהשוברים: 2.000 Metros מכסים את העלות הרבעונית של הכרטיס (UI 130), כלומר, $U 0,43 למטרו. גמישות ב-62 מכיוון ש-Metros אינם פגים וניתנים להעברה בין כרטיסי בעל הכרטיס, טובה יותר כמעט מכל הסט. רשת ההנחות נותרה המוצר האמיתי שלהם.

כרטיס גישה

הנחות יומיות חזקות וכעת מתועדות היטב (25%-30% מיום שני עד שישי בהתאם לגרסה, 50% בשבתות וראשון, כולן מוגבלות ל-$U400 לסגירה). הצבירה עולה מכיוון שהטענה של "שער וערך לא שקופים" הייתה שקרית: התנאים וההגבלות קובעים שנקודות 1 שוות כל $100 ו-1 נקודות = $1. העלויות יורדות (68 עד 52) והגמישות עולה (45 עד 38) עם יציאת הכרטיס הרשמי: התחזוקה היא חודשית החל מהשנה השנייה ואילך, נקודות פגות לאחר 12 חודשים, אינן ניתנות להעברה, ולא ניתן לממש נקודות נוספות. העלות יורדת שוב, מ-52 ל-48, ב-22/9/2026: הכרטיס המקוון הגדיל את התחזוקה החודשית מ-$U 78,58 ל-$U 133,75 + מע"מ (+70%) והוסיף ביטוח חובה נגד הונאות בסך $U 39 + מע"מ לחודש; הירידה בריבית השנתית מ-113% ל-107% אינה מפצה.