OCA או אני Santander: איזה כרטיס אשראי נותן יותר החזר כספי?
עם קריטריונים דומים, Soy Santander מנצח: 69 נקודות לעומת 59 של OCA. OCA עדיף בכיסוי רשת. Soy Santander עדיף בצבירה, מימוש וכיסוי. OCA מיועד ל: אלו שקונים לעתים קרובות בחנויות פיזיות ומתכננים את רכישותיהם לימי ההנחה הגדולים ביותר (ימי שישי, 20%). זה לא משתלם לתושבי המטרו; הערך טמון בהנחה. Soy Santander מיועד ל: לקוחות שכבר משתמשים ב-Santander (משכורת שהופקדה) ומוציאים הרבה כסף בכרטיס האשראי שלהם, ומחפשים לממש נקודות עבור נסיעות או מכשירי חשמל עם ערך נקודות צפוי.
ציר אחר ציר
תוכניות תגמולים מושוות על סמך מה שהן מציעות בפועל: כמה נקודות צוברים, ערך כל נקודה, כמה קל לממש אותן, אילו הנחות הן מספקות ועלות תחזוקת הכרטיס. הפרש של פחות מ-5 נקודות נחשב לתיקו: הציון הוא הערכה מחקרית, לא מדידה עשרונית.
| ציר (משקל) | OCA | אני Santander | לְנַצֵחַ |
|---|---|---|---|
| צבירה (25%) | 30 | 72 | אני Santander |
| רשת הנחות (25%) | 86 | 68 | OCA |
| החלפה (20%) | 60 | 70 | אני Santander |
| עלות (15%) | 62 | 62 | לִמְשׁוֹך |
| גמישות (8%) | 62 | 64 | לִמְשׁוֹך |
| כיסוי (7%) | 55 | 82 | אני Santander |
| ציון כולל | 59 | 69 | אני Santander |
הנתונים, זה לצד זה
| עוּבדָה | OCA | אני Santander |
|---|---|---|
| מַשׁדֵר | OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue שהונפקה על ידי OCA Dinero Electrónico S.A. | בנק Santander אורוגוואי |
| רשתות | מאסטרקארד, ויזה | ויזה, מאסטרקארד |
| תוכנית נקודות | מטרו (תוכנית נקודות OCA) + רשת הנחות נרחבת | אני Santander |
| איך זה מצטבר | OCA כחול: 1 מטרו עבור כל דולר אמריקאי 120 שהוצא, בהתאם לכרטיס הנוכחי מאז 15/09/2026 (הקודם, בתוקף מאז 01/10/2025, קבע 1 מטרו עבור כל דולר אמריקאי 104). בשילוב עם ערך מימוש שובר הדלק של דולר אמריקאי 0,20 לכל מטרו, התשואה עבור OCA כחול היא כ-0,17% מההוצאה (היא הייתה כ-0,19%), הנמוכה ביותר בקבוצה. עבור כרטיס האשראי OCA, התעריף לפסו נותר לא פורסם (כרטיס האשראי Mastercard בתוקף מאז 01/09/2026 אינו מזכיר את מטרו) ומשתנה בהתאם לקמפיינים x2/x3. תשלומים, משיכות מזומן, עמלות כרטיס, הלוואות ניתנות לפירעון ומימון מחדש אינם מצטברים במטרו; עם OCA VISA, רק הוצאות מקומיות מצטברות, לא רכישות בחו"ל. | Acumulación por consumo con tarjeta de crédito, escalonada por segmento según las bases vigentes desde el 1/2/2026: Internacional 1 punto cada $U 100; Platinum 1 cada $U 90; Infinite Select y Black Select (Pack Trilogy Select) 1 cada $U 80; Infinite Banca Privada y Black Banca Privada 1 cada $U 70. Con débito se acumula bastante menos: Internacional 1 cada $U 240, Infinite Select 1 cada $U 200 e Infinite Banca Privada 1 cada $U 180. Requisitos por segmento: Internacional ingresos líquidos desde $U 10.000; Platinum desde $U 70.000; Pack Trilogy Select desde $U 200.000 o patrimonio en el banco desde USD 100.000; Pack Trilogy Banca Privada patrimonio desde USD 700.000. Las exclusiones son distintas según el plástico: en CRÉDITO no acumulan los adelantos de efectivo en cajeros locales o del exterior, los cargos del banco y sus impuestos ni los préstamos con débito automático en cuenta; en DÉBITO no acumulan los débitos automáticos, los retiros en cajeros ni los consumos en redes de cobranza. Los puntos de crédito se acreditan dentro de los 5 días hábiles posteriores al cierre. |
| מהו ערכה של נקודה? | ערך המימוש בשוברי דלק הוא 0,20 דולר אוסטרלי למטרו. נתון זה נלקח מהמטראג'ה עצמו: 500 דולר אוסטרלי עבור 2.500 מטראג'ים, 1.500 דולר אוסטרלי עבור 7.500 מטראג'ים, ו-1.000 דולר אוסטרלי עבור סולר עבור 5.000 מטראג'ים - שלושת היחסים מניבים בדיוק 0,20 דולר אוסטרלי. עם זאת, ישנה אפשרות מימוש שמניבה יותר מכפול, כפי שפורסם בשאלות הנפוצות של מטראג'ה (נקראו ב-22/9/2026): 2.000 מטראג'ים מבטלים את העלות הרבעונית של כרטיס מאסטרקארד או ויזה, שהיא 130 דולר אוסטרלי (≈ 864 דולר אוסטרלי עם ערך אוסטרלי של 22/9/2026), או ≈ 0,43 דולר אוסטרלי למטרו; נכון לעכשיו, זה זמין רק באופן אישי בסניפי OCA או מטראג'ה או בטלפון 1730, ורק אם העלות כבר חויבה. היזהרו מ"ערך המטרו" שהודפס בלוח המחירים הקודם (52 אירו / 1,30 דולר אמריקאי בגרסת 04/08/2026; בלוח המחירים של 2019 הוא היה 37 אירו / 1,5 דולר אמריקאי, ומכאן הגיע הנתון שפרסמנו קודם): נתון זה הוא יחס מחיר, שיעור החלפה של כרטיסי מטרו חסרים בכסף, ולא מה שהמטרו מניב בעת מימוש. שילובו עם שיעור הצבירה ייתן תשואה של 50%, וזה אבסורד. | 1 נקודות = $U 1 למימוש בכל אחד ממרכזי המימוש המורשים (אושר בשני אתרים רשמיים עדכניים). מידע חשוב שחסר: יתרת הנקודות הכוללת פגה אם עוברים 12 חודשים רצופים ללא לפחות רכישה תקפה אחת באמצעות כרטיס אשראי או חיוב Santander. הטענה "עד $U 1,5 במבצעים" הוסרה: היא אינה מופיעה עוד באף אתר רשמי עדכני. |
| כיצד לממש | ניתן לממש כרטיסי מטרו עבור שוברי דלק (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97, או Diesel) בתחנות DISA ברחבי הארץ, מיכלי פרופאן ומילוי חוזר של Riogas, טעינת טלפונים ניידים, כרטיסי קולנוע במזומן + פורמט מטרו (2D $U 260 + 360 מטרו), נסיעות דרך Hiperviajes, ו - המימוש הטוב ביותר המוצע - העלות הרבעונית של כרטיס Mastercard או Visa עצמו ב-2.000 מטרו. המימוש דורש עדכון בכל מוצרי OCA. תיקון חשוב: OCA Blue צובר ומממש גם כרטיסי מטרו (בעלי הכרטיס קובעים את התעריף שלהם, 1 מטרו לכל $U 120 החל מ-15/09/2026); זה לא כרטיס "הנחה בלבד". | נקודות 1 = $U 1. ניתן למימוש בחנות Soy Santander (מכשירי חשמל, ריהוט, טכנולוגיה), Soy Santander Travel (טיסות, מלונות, חוויות), ובאמצעות שוברים/כרטיסי מתנה. מידע מרכזי המסביר את מחיר הקטלוג: מרכזי מימוש אלה אינם מופעלים על ידי הבנק. החנות מנוהלת על ידי RIOLUX S.A. ו-Travel by DIEGAL S.A., ו-Santander מתנערת במפורש מכל אחריות למכירות ולשירות לאחר המכירה. אין סכום מימוש מינימלי: ניתן לשלם חלק בנקודות ואת היתרה בפזו או בדולר, אפילו בתשלומים. שני מועדים אחרונים שיש לזכור: שוברים שמימוש פגים לאחר 60 ימי קלנדריים ואינם ניתנים להחזר, והחלפות והחזרות בחנות יש לבקש תוך 5 ימי עסקים מקבלת המוצר, בתנאי שהאריזה שלמה. בונוסי קבלת פנים מדורגים (santander.com.uy/soysantander, 22/9/2026): נקודות 1.000 ב-International, 3.000 ב-Platinum, 5.000 ב-Trilogy Select Pack ו-8.000 ב-Trilogy Private Banking Pack, בנוסף לבונוס צריכת אשראי של 1.000 נקודות עם הגעה ל-$U 200.000 (International), 3.000 עד $U 300.000 (Platinum), 5.000 עד $U 750.000 (Black ו-Infinite Select, שנצברו בין שניהם) ו-8.000 עד $U 1.000.000 (Private Banking); ובונוסים עבור הפקדות משכורות, תשלומים אוטומטיים ויתרות מינימליות. |
| הנחות | רשת נרחבת: 20% בימי שישי עם אשראי + 12 תשלומים בכל יום, מוגבל ל-$U 5.500 לחשבון לחודש אצל סוחרים משתתפים, בהתאם לדף ההטבות OCA (בתוקף מ-1/6/2026 עד 31/5/2027). שלושה תנאים משנים את החישוב: לתוספת של 5% בעת תשלום באמצעות אפליקציית OCA, Apple Pay או Google Pay יש מגבלה משלה של $U 500 לחודש, המתחלקת בין כל מבצעי האפליקציה הפעילים OCA; התשלומים 12 בלעדיים למאסטרקארד; והמבצע אינו חל על רכישות שבוצעו דרך Mercado Pago וגם לא ניתן לשלבו עם הנחות אחרות. בנוסף, 10% מדי יום אצל סוחרים נבחרים והנחות של 10%-30% על אוכל, אופנה, אלקטרוניקה וחינוך. | רשת 'הנחות Santander' מציעה הנחות בעסקים המשתתפים (מסעדות, חנויות בגדים, סוכנויות נסיעות וכו') וכוללת מבצעים ספציפיים/תשלומים ללא ריבית כמפורט ב'תנאים וההגבלות של המבצעים'. לוח זמנים קבוע וקבוע של הנחות לסופרמרקטים והחזר קבוע של דלק תחת מותג זה לא אושר על ידי מקור רשמי; המבצעים מתחלפים. פרטי הקטגוריות הזכאיות ומגבלות ההנחה לא אומתו על בסיס כל מקרה לגופו. |
| עלויות | דף חשבון כרטיס מאסטרקארד בתוקף מ-01/09/2026 ומסמך "תעריפים נוכחיים" מ-15/09/2026: שירות כרטיס OCA UI 130 לרבעון כולל מע"מ (UI 520 לשנה, ≈ $U 3.456 עם UI מ-22/9/2026), בן/בת זוג נוסף UI 0, ילד/אחרים נוספים UI 65 לרבעון כולל מע"מ, UI חלופי 130, UI חידוש 0; ויזה אינטרנשיונל UI 130 לרבעון וויזה גולד UI 162,50 לרבעון (≈ $U 4.320 לשנה), שניהם כוללים מע"מ, לפי "תעריפים נוכחיים". שימוש בכרטיס בחו"ל 2,44% כולל מע"מ; משיכה בחו"ל 2,459 דולר אמריקאי + מע"מ; ביטוח על יתרות 0,4% כולל מע"מ (מקסימום 50 UI). מימון יתרה: שני המסמכים ב-OCA אינם מציינים את אותו הדבר - חוברת 01/09/2026 קובעת את שיעור התשלום השנתי השנתי 64% + מע"מ בפזו (12% בדולרים), מקדמה במזומן 80% + מע"מ ותשלום באיחור 75% + מע"מ (13% בדולרים); מסמך "שיעורי התשלום השוטפים" ב-15/09/2026 מציין 63% (12% בדולרים), 80% ותשלום באיחור 72% (13%). אנו מפרסמים את שניהם עד ש-OCA יאחד אותם. קנסות: עבור תשלום מלא תוך 48 שעות ממועד הפירעון UI 50 + מע"מ, עבור תשלום באיחור UI 50 + מע"מ; שליחת דף חשבון UI 10 + מע"מ לחודש (אופציונלי); חיובים לא מבוססים של 10% + מע"מ על הקופון, מינימום $100 / דולר אמריקאי 4 ומקסימום $600 / דולר אמריקאי 15; משיכות בכספומטים ובסניפים OCA $0. OCA כחול: $0 בכרטיס הראשי, כרטיס נוסף, תחזוקת חשבון, עמלה ממוצעת נמוכה והחלפה עד 2ª, אך גובה 0,35% + מע"מ על סכום החשבונית עבור תשלומים ברשתות גבייה, ויש לו מגבלות יומיות של $U 20.000 / דולר אמריקאי 500 על רכישות מקומיות ובינלאומיות ו-$U 20.000 / דולר אמריקאי 520 על משיכות. | כעת פורסם: לוח העמלות Santander (גרסה 22/09/2026) קובע את דמי ניהול כרטיס האשראי השנתיים, כולל מע"מ, עבור כרטיסי אשראי בינלאומיים 895 (≈ U$ 5.949), כרטיסי Platinum 1.085 (≈ U$ 7.212), וכרטיסי Black and Infinite 1.560 (≈ U$ 10.369), המחויבים ב-3 תשלומים עוקבים ללא תוספת תשלום; כרטיס חדש $0 וכרטיסים נוספים $0. כרטיס ה-SOY הבינלאומי הוא חינם בשנה הראשונה, ומחידושו ואילך, הוא גובה 50% מהעמלה השנתית (≈ UI 448, כ-U$ 2.974). רכישות בחו"ל, חיוב חובה לכל רכישה: כרטיסי אשראי בינלאומיים 3% + מע"מ, Platinum 2,5% + מע"מ, Black 0%, ו-Infinite 0%; בתוספת 3% על שער החליפין כאשר המטבע אינו דולר. ביטוח על יתרה שטרם נפרעה: 3 לאלף דולר לחודש עבור כרטיסי בינלאומיים ופלטינום, 2 לאלף דולר עבור כרטיסי Black ו-Infinite (למעט בנקאות פרטית), מינימום דולר 0,75 ומקסימום דולר 40 לחודש. גישה עם מפתח לטרקלין VIP: 35 דולר עבור כל ערך נוסף מעבר לאלה המסופקים לפי סוג הכרטיס. דף חשבון נייר 90 דולר כולל מע"מ (אופציונלי); תשלום ברשתות הגבייה UI 5 + מע"מ לכל עסקה, ללא חיוב עבור ערוצים דיגיטליים. המרה עם UI של 22/9/2026 (U 6,6468 דולר). |
| נתונים מאומתים | כן, לפי מקור רשמי. | כן, לפי מקור רשמי. |
בעד ונגד
OCA — מד תוכנית (מטרים)
מנפיק חוץ בנקאי · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue שהונפקה על ידי OCA Dinero Electrónico S.A.
בעד
- רשת ההנחות הגדולה ביותר בחנויות פיזיות בשוק המקומי
- 20% הנחה בימי שישי + 12 תשלומים הוא אחד המבצעים האגרסיביים ביותר באורוגוואי.
- כרטיסי מטרו אינם פגים וניתנים להעברה בין כרטיסי ויזה OCA, OCA Blue ו-OCA של אותו בעל.
- החלפה קונקרטית ושימושית: שוברי דלק בתחנות DISA, מיכלי ריוגאס, טעינת טלפון סלולרי, כרטיסי קולנוע ונסיעות, ועלות רבעונית של הכרטיס עצמו (2.000 מטרו = UI 130, ≈ $0,43 מטרו למטרו)
- תוספת של 5% עם ארנק דיגיטלי; מנפיק שאינו בנקאי בשימוש נרחב
נֶגֶד
- המטרו מציעה תשואה מועטה מאוד: עם התעריף היחיד שפורסם (OCA כחול, 1 מטרו כל דולר U 120 מ-15/09/2026) והחלפת דלק של דולר U 0,20 לכל מטרו, התשואה היא ≈ 0,17% מההוצאה, שישית מ-~1% של תוכניות בנקאיות; אפילו תשלום בכרטיס עם מטרו ($U 0,43) לא מגיע ל-0,4%
- שיעור הצטברות כרטיסי האשראי OCA אינו מתפרסם ומשתנה בהתאם לקמפיין x2/x3
- אין החזר כספי: ההטבה היא הנחה המותנית בימים/חנויות ובמגבלות (5.500 דולר אוסטרלי לחודש, ו-500 דולר אוסטרלי נוספים עבור האפליקציה)
- ההנחה של 5% באפליקציה, 12 התשלומים (מאסטרקארד בלבד) והדרת רכישות דרך Mercado Pago מפחיתים מקידום הכוכבים.
אני Santander (נקודות)
בנק · Santander בנק אורוגוואי
בעד
- נקודה עם ערך ברור ויציב: נקודה 1 = $U 1, קל לחישוב
- צבירה מואצת בסגמנטים גבוהים (1 pt/$U 80 בבנקאות סלקטית ו-1 pt/$U 70 בבנקאות פרטית)
- מימוש גמיש: מוצרים, טיולים ושוברים, ללא צורך לצבור 100% נקודות
- בונוסי קבלת פנים (1.000 עד 8.000 נקודות בהתאם לפלח), בונוסי הוצאות ובונוסי שכר, תשלומים אוטומטיים ויתרות מינימליות
- עלות שנתית שפורסמה במדריך התעריפים (22/09/2026), שנה ראשונה חינם בתוכנית SOY הבינלאומית ותוספת של 0% בחו"ל בתוכניות Black ו-Infinite
נֶגֶד
- מחירי הקטלוג גבוהים יותר מאשר בחנות הרשמית של המותג עבור רוב הדגמים, אם כי לא עבור כולם: בסקר שלנו על טלוויזיות סמסונג מדגמי 17/8/2026 ו-9 עם דגמים תואמים, 7 ו-Santander היו יקרות יותר בחנות סויה (בין +1,1% ל-+8,7%, חציון +6,3) ו-2 היו זולות יותר. שני הקטלוגים מפעילים מבצעים מתחלפים, כך שזוהי תמונת מצב של היום.
- מרכזי ההחלפה מופעלים על ידי צדדים שלישיים (RIOLUX S.A. the Store, DIEGAL S.A. Travel): המחיר אינו נקבע על ידי הבנק, וגם לא שירות לאחר המכירה.
- יתרת הנקודות כולה פגה אם לא תבצע רכישה מזכה במשך 12 חודשים רצופים.
- הנחות בסופרמרקט/דלק הן קידום מכירות ומתחלפות, ואינן הטבה קבועה מובטחת.
- חיוב מצטבר בקצב נמוך מאוד (1 נקודות כל דולר U 180-240)
- כרטיסי ה-International וה-Platinum משלמים 3% ו-2,5% + מע"מ עבור כל קנייה בחו"ל (ועוד 3% על שער החליפין אם אינו בדולרים): 0% חל רק על כרטיסי Black ו-Infinite.
- המגזרים המאיצים צבירה דורשים הכנסה מ-200.000 דולר ארה"ב או נכסים מ-100.000 דולר ארה"ב (Select) ו-700.000 דולר ארה"ב (Private Banking)
הקריאה שלנו של כל אחד מהם
OCA
התיקון הגדול ביותר מסקירת 17/8/2026 נותר בתוקף. הדירוג העריך את המטרו ב-$U37 באמצעות "ערך המטרו" מלוח התעריפים, שהוא ייחוס למחיר ולא ערך המימוש: שלושת יחסי שוברי הדלק שפורסמו על ידי Metraje עצמה ($U500 עבור 2.500 Metros ומקבילים) מניבים $U 0,20 למטרו. עם התעריף היחיד שפורסם (OCA Blue, 1 Metro כל $U120 מ-15/09/2026, בעבר $U104), התשואה בפועל היא ~0,17%, כך שהצבירה נשארת על 30. המימוש עולה מ-58 ל-60 ב-22/9/2026 מכיוון ש-Metraje מפרסמת שיעור מימוש טוב יותר מהשוברים: 2.000 Metros מכסים את העלות הרבעונית של הכרטיס (UI 130), כלומר, $U 0,43 למטרו. גמישות ב-62 מכיוון ש-Metros אינם פגים וניתנים להעברה בין כרטיסי בעל הכרטיס, טובה יותר כמעט מכל הסט. רשת ההנחות נותרה המוצר האמיתי שלהם.
אני Santander
תוכנית מוצקה ומתועדת היטב: 1 נקודות = $U1, צבירה מדורגת לפי פלח (1 נקודות/$100 בינלאומי עד 1 נקודות/$70 בנקאות פרטית), מימוש גמיש עם תשלום חלקי בנקודות ובונוסי קבלת פנים מ-1.000 עד 8.000. המימוש מופחת מ-80 ל-70 לאחר אימות שני דברים: הקטלוג מופעל על ידי צדדים שלישיים (RIOLUX ו-DIEGAL, עם הצהרת ויתור מפורשת של הבנק) ובסקר שלנו, מחיר ה-17/8/2026 גבוה יותר מהחנות הרשמית של המותג עבור 7 מתוך טלוויזיות דומות ל-9 (חציון +6,3), כלומר הנקודה שווה $U1 באופן נומינלי אך קונה פחות. גמישות מופחתת עקב פקיעת הבלוק לאחר 12 חודשים ללא רכישות. עלות 58 עולה ל-62 ב-22/9/2026: מדריך התעריפים כבר מפרסם את העמלה השנתית (UI 895 בבינלאומי, כאשר השנה הראשונה חינם ו-50% מהחידוש ב-SOY), בהתאם לאיטאו ומתחת ל-Scotiabank, למרות שהבינלאומי משלם 3% + מע"מ בחו"ל.