OCA או Copa ConnectMiles אמריקן אקספרס: איזה כרטיס אשראי נותן יותר החזר כספי?
OCA ו-Copa ConnectMiles American Express כמעט בתיקו (59 נקודות מול 59 נקודות): ההחלטה אינה מבוססת על הממוצע, אלא על איזה מהם מנצח בתחומים החשובים לכם ביותר. OCA מוביל ברשת, מימוש, עלות וגמישות. Copa ConnectMiles American Express מנצח בצבירה. OCA מיועד ל: אלו שטסים לעתים קרובות בחנויות פיזיות מקומיות ומתכננים את רכישותיהם לימי ההנחה הגדולים ביותר (ימי שישי עם 20%). עבור כרטיסי מטרו, זה לא משתלם: הערך טמון בהנחה. Copa ConnectMiles American Express מיועד ל: אלו שטסים לעתים קרובות עם קופה או סטאר אליאנס ורוצים לרכז שם מיילים במקום ביבשת אמריקה, ועם דרגת הפלטינום - לבצע רכישות בחו"ל ללא תוספות.
ציר אחר ציר
תוכניות תגמולים מושוות על סמך מה שהן מציעות בפועל: כמה נקודות צוברים, ערך כל נקודה, כמה קל לממש אותן, אילו הנחות הן מספקות ועלות תחזוקת הכרטיס. הפרש של פחות מ-5 נקודות נחשב לתיקו: הציון הוא הערכה מחקרית, לא מדידה עשרונית.
| ציר (משקל) | OCA | גביע אמריקן אקספרס של ConnectMiles | לְנַצֵחַ |
|---|---|---|---|
| צבירה (25%) | 30 | 62 | גביע אמריקן אקספרס של ConnectMiles |
| רשת הנחות (25%) | 86 | 68 | OCA |
| החלפה (20%) | 60 | 55 | OCA |
| עלות (15%) | 62 | 48 | OCA |
| גמישות (8%) | 62 | 52 | OCA |
| כיסוי (7%) | 55 | 58 | לִמְשׁוֹך |
| ציון כולל | 59 | 59 | לִמְשׁוֹך |
הנתונים, זה לצד זה
| עוּבדָה | OCA | גביע אמריקן אקספרס של ConnectMiles |
|---|---|---|
| מַשׁדֵר | OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue שהונפקה על ידי OCA Dinero Electrónico S.A. | Scotiabank אורוגוואי |
| רשתות | מאסטרקארד, ויזה | אמריקן אקספרס |
| תוכנית נקודות | מטרו (תוכנית נקודות OCA) + רשת הנחות נרחבת | קופה קונקט מיילס (תוכנית הנוסע המתמיד של קופה איירליינס) |
| איך זה מצטבר | OCA כחול: 1 מטרו עבור כל דולר אמריקאי 120 שהוצא, בהתאם לכרטיס הנוכחי מאז 15/09/2026 (הקודם, בתוקף מאז 01/10/2025, קבע 1 מטרו עבור כל דולר אמריקאי 104). בשילוב עם ערך מימוש שובר הדלק של דולר אמריקאי 0,20 לכל מטרו, התשואה עבור OCA כחול היא כ-0,17% מההוצאה (היא הייתה כ-0,19%), הנמוכה ביותר בקבוצה. עבור כרטיס האשראי OCA, התעריף לפסו נותר לא פורסם (כרטיס האשראי Mastercard בתוקף מאז 01/09/2026 אינו מזכיר את מטרו) ומשתנה בהתאם לקמפיינים x2/x3. תשלומים, משיכות מזומן, עמלות כרטיס, הלוואות ניתנות לפירעון ומימון מחדש אינם מצטברים במטרו; עם OCA VISA, רק הוצאות מקומיות מצטברות, לא רכישות בחו"ל. | ConnectMiles אחד עבור כל 1 דולר שמוציאים, זהה בכל שלושת רמות הכרטיס (קלאסיק, זהב ופלטינום). זהו אותו שיעור כמו כרטיסי LATAM Pass Platinum של Itaú וכפול מזה של כרטיס LATAM Pass International. |
| מהו ערכה של נקודה? | ערך המימוש בשוברי דלק הוא 0,20 דולר אוסטרלי למטרו. נתון זה נלקח מהמטראג'ה עצמו: 500 דולר אוסטרלי עבור 2.500 מטראג'ים, 1.500 דולר אוסטרלי עבור 7.500 מטראג'ים, ו-1.000 דולר אוסטרלי עבור סולר עבור 5.000 מטראג'ים - שלושת היחסים מניבים בדיוק 0,20 דולר אוסטרלי. עם זאת, ישנה אפשרות מימוש שמניבה יותר מכפול, כפי שפורסם בשאלות הנפוצות של מטראג'ה (נקראו ב-22/9/2026): 2.000 מטראג'ים מבטלים את העלות הרבעונית של כרטיס מאסטרקארד או ויזה, שהיא 130 דולר אוסטרלי (≈ 864 דולר אוסטרלי עם ערך אוסטרלי של 22/9/2026), או ≈ 0,43 דולר אוסטרלי למטרו; נכון לעכשיו, זה זמין רק באופן אישי בסניפי OCA או מטראג'ה או בטלפון 1730, ורק אם העלות כבר חויבה. היזהרו מ"ערך המטרו" שהודפס בלוח המחירים הקודם (52 אירו / 1,30 דולר אמריקאי בגרסת 04/08/2026; בלוח המחירים של 2019 הוא היה 37 אירו / 1,5 דולר אמריקאי, ומכאן הגיע הנתון שפרסמנו קודם): נתון זה הוא יחס מחיר, שיעור החלפה של כרטיסי מטרו חסרים בכסף, ולא מה שהמטרו מניב בעת מימוש. שילובו עם שיעור הצבירה ייתן תשואה של 50%, וזה אבסורד. | Scotiabank לא מפרסמת את ערך ConnectMiles במימושים: זה תלוי במחיר הטיסה שמימשת בתוכנית Copa. ללא יחס רשמי, לא ניתן לחשב את התשואה בפועל. |
| כיצד לממש | ניתן לממש כרטיסי מטרו עבור שוברי דלק (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97, או Diesel) בתחנות DISA ברחבי הארץ, מיכלי פרופאן ומילוי חוזר של Riogas, טעינת טלפונים ניידים, כרטיסי קולנוע במזומן + פורמט מטרו (2D $U 260 + 360 מטרו), נסיעות דרך Hiperviajes, ו - המימוש הטוב ביותר המוצע - העלות הרבעונית של כרטיס Mastercard או Visa עצמו ב-2.000 מטרו. המימוש דורש עדכון בכל מוצרי OCA. תיקון חשוב: OCA Blue צובר ומממש גם כרטיסי מטרו (בעלי הכרטיס קובעים את התעריף שלהם, 1 מטרו לכל $U 120 החל מ-15/09/2026); זה לא כרטיס "הנחה בלבד". | מיילים מזוכים לחשבון ConnectMiles של החבר וממומשים במסגרת תוכנית קופה איירליינס (טיסות קופה וסטאר אליאנס, שדרוגים). אין קטלוג מוצרים. |
| הנחות | רשת נרחבת: 20% בימי שישי עם אשראי + 12 תשלומים בכל יום, מוגבל ל-$U 5.500 לחשבון לחודש אצל סוחרים משתתפים, בהתאם לדף ההטבות OCA (בתוקף מ-1/6/2026 עד 31/5/2027). שלושה תנאים משנים את החישוב: לתוספת של 5% בעת תשלום באמצעות אפליקציית OCA, Apple Pay או Google Pay יש מגבלה משלה של $U 500 לחודש, המתחלקת בין כל מבצעי האפליקציה הפעילים OCA; התשלומים 12 בלעדיים למאסטרקארד; והמבצע אינו חל על רכישות שבוצעו דרך Mercado Pago וגם לא ניתן לשלבו עם הנחות אחרות. בנוסף, 10% מדי יום אצל סוחרים נבחרים והנחות של 10%-30% על אוכל, אופנה, אלקטרוניקה וחינוך. | הטבות מדורגות לפי רמה: קלאסי, הנחות החל מ-15% ביותר מ-300 סוחרים ותוספת של 3% + מע"מ עבור רכישות בינלאומיות; זהב, הנחות החל מ-25% ותוספת של 1,5% + מע"מ; פלטינה, הנחות החל מ-25%, תוספת של 0% על רכישות בינלאומיות, 5 ביקורים שנתיים בטרקלין VIP דרך Priority Pass, וגישה למעמד PreferMember Silver תמורת 60 דולר בשנה. בונוסי הוצאות השקה: 2.000 מיילים עבור הוצאות של 1.500 דולר ב-4 חודשים (קלאסי), 3.500 מיילים עבור 2.000 דולר (זהב), ו-7.000 מיילים עבור 3.000 דולר (פלטינה). |
| עלויות | דף חשבון כרטיס מאסטרקארד בתוקף מ-01/09/2026 ומסמך "תעריפים נוכחיים" מ-15/09/2026: שירות כרטיס OCA UI 130 לרבעון כולל מע"מ (UI 520 לשנה, ≈ $U 3.456 עם UI מ-22/9/2026), בן/בת זוג נוסף UI 0, ילד/אחרים נוספים UI 65 לרבעון כולל מע"מ, UI חלופי 130, UI חידוש 0; ויזה אינטרנשיונל UI 130 לרבעון וויזה גולד UI 162,50 לרבעון (≈ $U 4.320 לשנה), שניהם כוללים מע"מ, לפי "תעריפים נוכחיים". שימוש בכרטיס בחו"ל 2,44% כולל מע"מ; משיכה בחו"ל 2,459 דולר אמריקאי + מע"מ; ביטוח על יתרות 0,4% כולל מע"מ (מקסימום 50 UI). מימון יתרה: שני המסמכים ב-OCA אינם מציינים את אותו הדבר - חוברת 01/09/2026 קובעת את שיעור התשלום השנתי השנתי 64% + מע"מ בפזו (12% בדולרים), מקדמה במזומן 80% + מע"מ ותשלום באיחור 75% + מע"מ (13% בדולרים); מסמך "שיעורי התשלום השוטפים" ב-15/09/2026 מציין 63% (12% בדולרים), 80% ותשלום באיחור 72% (13%). אנו מפרסמים את שניהם עד ש-OCA יאחד אותם. קנסות: עבור תשלום מלא תוך 48 שעות ממועד הפירעון UI 50 + מע"מ, עבור תשלום באיחור UI 50 + מע"מ; שליחת דף חשבון UI 10 + מע"מ לחודש (אופציונלי); חיובים לא מבוססים של 10% + מע"מ על הקופון, מינימום $100 / דולר אמריקאי 4 ומקסימום $600 / דולר אמריקאי 15; משיכות בכספומטים ובסניפים OCA $0. OCA כחול: $0 בכרטיס הראשי, כרטיס נוסף, תחזוקת חשבון, עמלה ממוצעת נמוכה והחלפה עד 2ª, אך גובה 0,35% + מע"מ על סכום החשבונית עבור תשלומים ברשתות גבייה, ויש לו מגבלות יומיות של $U 20.000 / דולר אמריקאי 500 על רכישות מקומיות ובינלאומיות ו-$U 20.000 / דולר אמריקאי 520 על משיכות. | שנה ראשונה חינם ושנים נוספות ללא עלות. העמלה השנתית עוקבת אחר לוח העמלות של אמריקן אקספרס Scotiabank (חוברת F.2540, 20/03/2026, קריאה חוזרת 22/9/2026 ללא שינויים), ביחידות מדד: UI 1.000 (≈ $U 6.647), UI 1.250 (≈ $U 8.309) או UI 2.100 (≈ $U 13.958) בהתאם לקטגוריה, כאשר UI הוא 22/9/2026. הכנסה מינימלית מוצהרת: $U 30.000 (קלאסי), $U 50.000 (זהב) ו- $U 100.000 (פלטינום). |
| נתונים מאומתים | כן, לפי מקור רשמי. | כן, לפי מקור רשמי. |
בעד ונגד
OCA — מד תוכנית (מטרים)
מנפיק חוץ בנקאי · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue שהונפקה על ידי OCA Dinero Electrónico S.A.
בעד
- רשת ההנחות הגדולה ביותר בחנויות פיזיות בשוק המקומי
- 20% הנחה בימי שישי + 12 תשלומים הוא אחד המבצעים האגרסיביים ביותר באורוגוואי.
- כרטיסי מטרו אינם פגים וניתנים להעברה בין כרטיסי ויזה OCA, OCA Blue ו-OCA של אותו בעל.
- החלפה קונקרטית ושימושית: שוברי דלק בתחנות DISA, מיכלי ריוגאס, טעינת טלפון סלולרי, כרטיסי קולנוע ונסיעות, ועלות רבעונית של הכרטיס עצמו (2.000 מטרו = UI 130, ≈ $0,43 מטרו למטרו)
- תוספת של 5% עם ארנק דיגיטלי; מנפיק שאינו בנקאי בשימוש נרחב
נֶגֶד
- המטרו מציעה תשואה מועטה מאוד: עם התעריף היחיד שפורסם (OCA כחול, 1 מטרו כל דולר U 120 מ-15/09/2026) והחלפת דלק של דולר U 0,20 לכל מטרו, התשואה היא ≈ 0,17% מההוצאה, שישית מ-~1% של תוכניות בנקאיות; אפילו תשלום בכרטיס עם מטרו ($U 0,43) לא מגיע ל-0,4%
- שיעור הצטברות כרטיסי האשראי OCA אינו מתפרסם ומשתנה בהתאם לקמפיין x2/x3
- אין החזר כספי: ההטבה היא הנחה המותנית בימים/חנויות ובמגבלות (5.500 דולר אוסטרלי לחודש, ו-500 דולר אוסטרלי נוספים עבור האפליקציה)
- ההנחה של 5% באפליקציה, 12 התשלומים (מאסטרקארד בלבד) והדרת רכישות דרך Mercado Pago מפחיתים מקידום הכוכבים.
גביע אמריקן אקספרס של ConnectMiles (קלאסי / זהב / פלטינה)
בנק · Scotiabank אורוגוואי
בעד
- תעריף נקי ואחד הטובים ביותר בשוק המקומי: מייל 1 לכל דולר אמריקאי 1, בכל שלוש הרמות
- האלטרנטיבה המקומית היחידה למיילים של חברת תעופה מחוץ למעבר LATAM
- כרטיס הפלטינום אינו גובה תוספת תשלום עבור רכישות בחו"ל, דבר שאינו שכיח בשוק זה.
- בונוסי השקה על הוצאה בין 2.000 ל-7.000 מיילים
נֶגֶד
- ערכו של מייל של ConnectMiles אינו מתפרסם: אתם יודעים כמה מיילים צברתם, לא כמה הם שווים.
- מיילים תקפים רק בתוך המערכת האקולוגית של קופה / סטאר אליאנס: אין אפשרות למימוש מוצרים.
- תוספת של 3% + מע"מ עבור גרסת הקלאסי בחו"ל ו-1,5% עבור גרסת הזהב; 0% עבור פלטינה בלבד
- רשת אמריקן אקספרס: פחות מקובלת מאשר ויזה/מאסטרקארד בעסקים קטנים יותר
- הכנסה מינימלית גבוהה בקטגוריות שמביאות הטבות טובות (50.000 דולר אוסטרלי ו-100.000 דולר אוסטרלי)
הקריאה שלנו של כל אחד מהם
OCA
התיקון הגדול ביותר מסקירת 17/8/2026 נותר בתוקף. הדירוג העריך את המטרו ב-$U37 באמצעות "ערך המטרו" מלוח התעריפים, שהוא ייחוס למחיר ולא ערך המימוש: שלושת יחסי שוברי הדלק שפורסמו על ידי Metraje עצמה ($U500 עבור 2.500 Metros ומקבילים) מניבים $U 0,20 למטרו. עם התעריף היחיד שפורסם (OCA Blue, 1 Metro כל $U120 מ-15/09/2026, בעבר $U104), התשואה בפועל היא ~0,17%, כך שהצבירה נשארת על 30. המימוש עולה מ-58 ל-60 ב-22/9/2026 מכיוון ש-Metraje מפרסמת שיעור מימוש טוב יותר מהשוברים: 2.000 Metros מכסים את העלות הרבעונית של הכרטיס (UI 130), כלומר, $U 0,43 למטרו. גמישות ב-62 מכיוון ש-Metros אינם פגים וניתנים להעברה בין כרטיסי בעל הכרטיס, טובה יותר כמעט מכל הסט. רשת ההנחות נותרה המוצר האמיתי שלהם.
גביע אמריקן אקספרס של ConnectMiles
הוא נכנס לדירוג בסקירת 17/8/2026. צבירת קילומטראז' מאושרת ותחרותית (מיילים 1 תמורת 1 דולר אמריקאי, כפול מזה של LATAM Pass International של Itaú) ויתרונות אמיתיים ברמה היוקרתית: תוספת 0% לטיסות בינלאומיות וטרקליני VIP ברמה הפלטינום. הוא מקבל ציון נמוך במימוש וגמישות מכיוון שהמיילים תקפים רק במסגרת קופה/סטאר אליאנס והמנפיק אינו מפרסם את ערך הקילומטראז', ועלות נמוכה מכיוון שהעמלה השנתית נעה בין UI 1.000 ל-UI 2.100 (6.647 דולר אמריקאי עד 13.958 דולר אמריקאי) ותוספת 0% לטיסות בינלאומיות דורשת את הרמה היקרה ביותר.