karty kredytowe

Itaú Volar czy Soy Santander: Która karta kredytowa daje większy cashback?

Itaú Volar i Soy Santander praktycznie remisują (67 vs. 69 punktów): decyzja nie opiera się na średniej, ale na tym, który z nich wygrywa w obszarach, które są dla Ciebie najważniejsze. Soy Santander wygrywa pod względem gromadzenia punktów i zasięgu. Itaú Volar jest przeznaczony dla: użytkowników, którzy wydają pieniądze w pesos/dolarach i chcą mieć pełną swobodę w realizacji biletów dowolnej linii lotniczej, bez konieczności wiązania się z konkretnym programem milowym. Soy Santander jest przeznaczony dla: klientów, którzy już korzystają z Santander (wpłacanych z pensji) i wydają dużo pieniędzy kartą kredytową, a chcą wykorzystać punkty na podróże lub sprzęt AGD o przewidywalnej wartości punktowej.

Oś po osi

Programy lojalnościowe są porównywane na podstawie tego, co faktycznie oferują: ile punktów się gromadzi, ile punktów się je ma, jak łatwo je wymienić, jakie zniżki oferują oraz jaki jest koszt utrzymania karty. Różnica mniejsza niż 5 punktów jest uznawana za remis: wynik jest oceną analityczną, a nie wartością dziesiętną.

Oś (waga)Itaú FlyJestem SantanderWygrać
Akumulacja (25%)6272Jestem Santander
Sieć rabatowa (25%)6868Rysować
Wymiana (20%)7270Rysować
Koszt (15%)6562Rysować
Elastyczność (8%)6564Rysować
Zasięg (7%)6882Jestem Santander
Wynik ogólny6769Rysować

Dane obok siebie

FaktItaú FlyJestem Santander
NadajnikBanco Itaú UrugwajSantander Bank Urugwaj
SieciVisa, MastercardVisa, Mastercard
Program punktowyFly (Itaú miles)Jestem Santander
Jak się kumulujeKredyt: 1 mila Itaú za każde 1 USD (lub równowartość w pesos) wydane na zakupy. Karta debetowa Volar: 1 mila za każde 2 USD. Potwierdzone w oficjalnym FAQ i na stronie milesItauVolar.html.Acumulación por consumo con tarjeta de crédito, escalonada por segmento según las bases vigentes desde el 1/2/2026: Internacional 1 punto cada $U 100; Platinum 1 cada $U 90; Infinite Select y Black Select (Pack Trilogy Select) 1 cada $U 80; Infinite Banca Privada y Black Banca Privada 1 cada $U 70. Con débito se acumula bastante menos: Internacional 1 cada $U 240, Infinite Select 1 cada $U 200 e Infinite Banca Privada 1 cada $U 180. Requisitos por segmento: Internacional ingresos líquidos desde $U 10.000; Platinum desde $U 70.000; Pack Trilogy Select desde $U 200.000 o patrimonio en el banco desde USD 100.000; Pack Trilogy Banca Privada patrimonio desde USD 700.000. Las exclusiones son distintas según el plástico: en CRÉDITO no acumulan los adelantos de efectivo en cajeros locales o del exterior, los cargos del banco y sus impuestos ni los préstamos con débito automático en cuenta; en DÉBITO no acumulan los débitos automáticos, los retiros en cajeros ni los consumos en redes de cobranza. Los puntos de crédito se acreditan dentro de los 5 días hábiles posteriores al cierre.
Jaka jest wartość punktu?Brak oficjalnej stawki; rzeczywista wartość za milę zależy od przedmiotu wymienionego w katalogu Jetmar. Niepotwierdzone.1 punkt = 1 USD do wydania w dowolnym autoryzowanym punkcie wymiany (potwierdzone na dwóch aktualnych oficjalnych stronach internetowych). Ważna informacja, której brakowało: saldo punktów wygasa, jeśli w ciągu 12 kolejnych miesięcy nie zostanie dokonany co najmniej jeden ważny zakup kartą kredytową lub debetową Santander. Oferta „do 1,5 USD w promocjach” została usunięta: nie pojawia się już na żadnej aktualnej oficjalnej stronie internetowej.
Jak zrealizowaćMile można wymienić na bilety lotnicze (dowolne linie lotnicze, bez ograniczeń dat), pakiety podróży krajowych, technologie, modę, pokazy, książki i artykuły gospodarstwa domowego. Bilety dostarczane przez Jetmar Viajes. Realizacja wyłącznie przez głównego posiadacza karty (posiadacze dodatkowych kart nie mogą realizować nagród). Środki zostaną przyznane w ciągu 10 dni roboczych od daty zamknięcia promocji.Punkty 1 = $U 1. Można je zrealizować w sklepie Soy Santander (sprzęt AGD, meble, technologia), Soy Santander Travel (loty, hotele, atrakcje) oraz za pomocą voucherów/kart podarunkowych. Kluczowe informacje wyjaśniające cenę katalogową: te centra realizacji NIE są obsługiwane przez bank. Sklep jest zarządzany przez RIOLUX S.A., a Travel przez DIEGAL S.A., a Santander wyraźnie zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności za sprzedaż i obsługę posprzedażową. Nie ma minimalnej kwoty realizacji: możesz zapłacić część punktów, a resztę w pesos lub dolarach, nawet w ratach. Dwa terminy, o których należy pamiętać: zrealizowane vouchery tracą ważność po upływie 60 dni kalendarzowych i nie podlegają zwrotowi, a wymiany i zwroty w sklepie muszą zostać zgłoszone w ciągu 5 dni roboczych od otrzymania produktu, pod warunkiem, że opakowanie jest nienaruszone. Wielopoziomowe premie powitalne (santander.com.uy/soysantander, 22/9/2026): punkty 1.000 w kategorii International, 3.000 w kategorii Platinum, 5.000 w kategorii Trilogy Select Pack i 8.000 w kategorii Trilogy Private Banking Pack, a także premia za wykorzystanie kredytu w wysokości punktów 1.000 po osiągnięciu kwoty U 200.000 (International), od 3.000 do U 300.000 (Platinum), od 5.000 do U 750.000 (Black i Infinite Select, suma punktów zebranych między nimi) i od 8.000 do U 1.000.000 (Private Banking); a także premie za wpłaty wynagrodzenia, płatności automatyczne i minimalne salda.
RabatyDostęp do sieci świadczeń Itaú: całoroczne zniżki w aptekach, restauracjach, supermarketach, sklepach odzieżowych i lokalach rozrywkowych. Konkretne wartości procentowe/dniowe mogą się różnić i nie są podane na stronie produktu (szczegóły niezweryfikowane).Sieć „Santander Discounts” oferuje zniżki w uczestniczących punktach sprzedaży (restauracjach, sklepach odzieżowych, biurach podróży itp.) oraz obejmuje określone promocje/raty bez odsetek, zgodnie ze szczegółowymi informacjami zawartymi w „Regulaminie promocji”. Oficjalne źródło nie potwierdziło stałego, stałego dziennego harmonogramu zniżek dla supermarketów ani stałego rabatu na paliwo w ramach tej marki; promocje podlegają rotacji. Szczegóły dotyczące kategorii objętych rabatem i limitów rabatowych nie były weryfikowane indywidualnie.
KosztyRok 1er bez opłat; następnie UI 864/rok, co wynosi ≈ $U 5.743 z UI 22/9/2026 ($U 6,6468, wartość INE). Koszt potwierdzony w oficjalnym cenniku, wersja wrześniowa 2026 (obejmuje "wrześniowe 10, 2026", te same wartości UI co wersja 1/8/2026), dla linii międzynarodowej, Visa i Mastercard. Opłata jest pobierana w ratach 3 w walucie lokalnej, z VAT. Minimalny deklarowany dochód ~$26.000. Pierwsza dopłata zdyskontowana o 100%, kolejne opłaty o 50%. Uwaga: w cenniku opłat obok UI 864 wydrukowano "$5.010", ale jest to wartość referencyjna zamrożona w dniu wydruku, a nie kwota do pobrania. Ten sam cennik obejmuje również inne poziomy w ofercie: Regional UI 471 dla Visa i UI 414 dla Mastercard (≈ $U 3.131 / $U 2.752), Gold UI 961 (≈ $U 6.388) dla obu marek oraz Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). Alternatywą dla indywidualnych opłat są pakiety kont, które zawierają kartę: Light UI 91 miesięcznie (obejmuje kartę międzynarodową, międzynarodową 3% + VAT), Full UI 190 miesięcznie (obejmuje kartę Platinum, międzynarodową 1% + VAT) oraz Personal Bank UI 280 miesięcznie (obejmuje kartę Infinite, bez dopłaty międzynarodowej), z VAT.Jest już opublikowana: Tabela opłat Santander (wersja 22/09/2026) ustala roczną opłatę administracyjną za kartę kredytową, wliczając VAT, dla International UI 895 (≈ $U 5.949), Platinum UI 1.085 (≈ $U 7.212) oraz Black i Infinite UI 1.560 (≈ $U 10.369), pobieraną w 3 kolejnych ratach bez dopłaty; nowa karta 0 $ i dodatkowe karty 0 $. Międzynarodowa karta SOY jest bezpłatna przez pierwszy rok, a od momentu odnowienia pobierana jest opłata w wysokości 50% rocznej opłaty (≈ UI 448, około $U 2.974). Zakupy za granicą, obowiązkowa opłata za zakup: International 3% + VAT, Platinum 2,5% + VAT, Black 0% i Infinite 0%; plus 3% od kursu wymiany, gdy walutą nie jest dolar. Ubezpieczenie salda zadłużenia: 3 za tysiąc miesięcznie dla kart międzynarodowych i platynowych, 2 za tysiąc miesięcznie dla kart czarnych i Infinite (z wyjątkiem bankowości prywatnej), minimalna kwota 0,75 USD i maksymalna kwota 40 USD miesięcznie. Dostęp do salonu VIP za pomocą klucza: 35 USD za każde dodatkowe wejście poza kwotami przewidzianymi dla danego rodzaju karty. Wyciąg papierowy 90 USD z VAT (opcjonalnie); płatność w sieciach inkasowych UI 5 + VAT za transakcję, bez opłat za kanały cyfrowe. Konwersja z UI 22/9/2026 ($U 6,6468).
Potwierdzone daneTak, według oficjalnego źródła.Tak, według oficjalnego źródła.

Za i przeciw

Itaú Fly (Visa/Mastercard International)

Bank · Banco Itaú Urugwaj

Za

  • Mile bez stałej linii lotniczej: wymień bilety na dowolne linie lotnicze bez blokady daty
  • Prosta i przejrzysta stawka: 1 mila = 1 USD kredytu
  • Bonus powitalny w postaci mil 2.500 przy pierwszym zakupie (mile 3.500 pochodzą z kart Platinum i Mastercard Black; mile 10.000 pochodzą z karty Infinite banku Personal Bank)
  • Automatyczna rejestracja po wydaniu karty, a wydanie pierwszej dodatkowej karty jest w 100% bezpłatne.
  • Obszerny katalog (podróże, technologia, dom) plus bilety

Przeciwko

  • Dopłata za zakupy za granicą: 3% + VAT (stawka efektywna ok. 3,66%), a w przypadku Visy dodatkowe 3% od kursu wymiany walut Visa International. W obu przypadkach opłaty te pochłaniają kilkukrotnie więcej niż około 1% zysku za milę, czyli dokładnie tyle, ile karta obiecuje nagrodzić za wydatki. Dopłata jest pomniejszana o pakiet konta, a nie o samą kartę: w przypadku Pakietu Pełnego wynosi 1% + VAT, a w przypadku Banku Osobistego nie ma dopłaty (tabela opłat z września 2026 r.).
  • Wartość pieniężna za milę nie została opublikowana; zależy od katalogu/Jetmar (rzeczywista wydajność jest niepewna)
  • Nie gromadzą wypłat gotówkowych, pożyczek z oprocentowaniem 0%, odsetek/opłat bankowych ani płatności za pośrednictwem Abitab/Redpagos.
  • Mile tracą ważność po 5 latach
  • Szczegóły sieci rabatowej wymagają zalogowania/aplikacji, co na publicznej stronie internetowej nie jest zbyt przejrzyste.
  • Dodając środki do konta Volar, nie będziesz już gromadzić środków w innych programach bankowych (np. LATAM).

Jestem Santander (punkty)

Bank · Santander Bank Urugwaj

Za

  • Punkt o jasnej i stabilnej wartości: 1 punkt = $U 1, łatwy do obliczenia
  • Przyspieszona akumulacja w segmentach wysokiego ryzyka (1 pkt/$U 80 w segmencie Select i 1 pkt/$U 70 w segmencie Private Banking)
  • Elastyczna realizacja: produkty, wycieczki i vouchery bez konieczności zbierania 100% punktów
  • Premie powitalne (punkty 1.000 do 8.000 w zależności od segmentu), premie za wydatki i premie płacowe, automatyczne wypłaty i minimalne salda
  • Roczny koszt opublikowany w Podręczniku stawek (22/09/2026 r.), pierwszy rok gratis w ramach międzynarodowego planu SOY i 0% dopłaty za granicą w przypadku planów Black i Infinite

Przeciwko

  • Ceny w katalogu są wyższe niż w oficjalnym sklepie marki dla większości modeli, choć nie dla wszystkich: w naszym badaniu telewizorów Samsung 17/8/2026 i 9 z pasującymi modelami, modele 7 i Santander były droższe w Soy Store (od +1,1% do +8,7%, mediana +6,3), a 2 tańsze. W obu katalogach obowiązują promocje rotacyjne, więc to tylko migawka z dnia.
  • Punkty wymiany walut obsługiwane są przez podmioty trzecie (RIOLUX S.A. Sklep, DIEGAL S.A. Travel): cena nie jest ustalana przez bank, podobnie jak obsługa posprzedażowa.
  • Całe Twoje saldo punktów wygaśnie, jeśli w ciągu 12 kolejnych miesięcy nie dokonasz żadnego zakupu kwalifikującego się do otrzymania punktów.
  • Zniżki w supermarketach i na paliwo mają charakter promocyjny i okresowy, nie stanowią stałej, gwarantowanej korzyści.
  • Debet naliczany jest w bardzo niskim tempie (1 punkt za każde 180-240 USD)
  • Posiadacze kart International i Platinum płacą 3% i 2,5% + VAT od każdego zakupu za granicą (plus 3% kursu wymiany, jeśli transakcja nie jest dokonana w dolarach): 0% obowiązuje tylko w przypadku kart Black i Infinite.
  • Segmenty, które przyspieszają akumulację, wymagają dochodu w wysokości 200.000 USD lub aktywów w wysokości 100.000 USD (Select) i 700.000 USD (Private Banking)

Nasze odczytanie każdego z nich

Itaú Fly

Potwierdzono kumulację 1 mil za 1 USD (~1-1,5% przy założeniu wartości rynkowej za milę, niepublikowane przez Itaú) i elastyczne wykorzystanie (bilety dowolnej linii lotniczej bez ograniczeń dat + katalog). Rozsądny koszt (1 w pierwszym roku za darmo, następnie UI 864 = 5.743 USD z UI 22/9/2026). Współczynnik kumulacji/wykorzystania jest uważany za konserwatywny, ponieważ Itaú nie publikuje oficjalnego współczynnika wartości za milę; wykorzystanie jest ograniczone do posiadacza karty.

Jestem Santander

Solidny i dobrze udokumentowany program: 1 punkt = $U1, akumulacja warstwowa według segmentu (1 pt/$100 Międzynarodowy do 1 pt/$70 Bankowość Prywatna), elastyczne wykupywanie z częściową wypłatą w punktach i bonusy powitalne od 1.000 do 8.000. Wykup zostaje zmniejszony z 80 do 70 po zweryfikowaniu dwóch rzeczy: katalog jest obsługiwany przez strony trzecie (RIOLUX i DIEGAL, z wyraźnym wyłączeniem odpowiedzialności ze strony banku) i w badaniu przeprowadzonym przez 17/8/2026 jest on wyceniony powyżej oficjalnego sklepu marki na 7 z 9 porównywalnych telewizorów (mediana +6,3%), co oznacza, że punkt jest nominalnie wart $U1, ale kupuje mniej. Zmniejszona elastyczność z powodu wygaśnięcia bloku po 12 miesiącach bez zakupów. Wzrost kosztów z 58 do 62 w dniu 22/9/2026: w podręczniku stawek opublikowano już roczną opłatę (UI 895 w przypadku taryfy międzynarodowej, przy czym pierwszy rok jest bezpłatny, a 50% od odnowienia w przypadku taryfy SOY), zgodnie z wytycznymi Itau i poniżej Scotiabank, chociaż taryfa międzynarodowa płaci 3% + VAT za granicą.