Gdzie mieszkać? Wynająć czy kupić, dzielnica po dzielnicy

Powiedz nam, czego szukasz, jaki jest Twój budżet i co jest dla Ciebie najważniejsze. Podpowiemy Ci, które dzielnice oferują to, czego potrzebujesz w ramach Twojego budżetu, jakie są miesięczne koszty i zaliczka, czy wynajem czy kupno jest lepszą opcją, a także jak wygląda każda dzielnica: skargi, przerwy w dostawie prądu i wody, problemy i usługi w pobliżu. Informacje te pochodzą z aktualnych ofert wynajmu i sprzedaży, które strona codziennie odczytuje.

Nie wiem: porównaj
Montevideo
Apartament
2
Pożyczka BHU (90%)

Co jest dla Ciebie najważniejsze? (do 3)

Uczyń to tanim
Więcej metrów dla srebra
Mniej skarg
Usługi w pobliżu
Mniej przerw w dostawie prądu i wody
Ulice, sprzątanie i oświetlenie
Że to się opłaca jako inwestycja

Con $ 120.000 de ingreso, la Contaduría y ANDA aceptan un alquiler de hasta $ 48.000 (40 %); Mapfre, hasta $ 36.000 (30 %).

Con US$ 30.000 de ahorro y el crédito del BHU (financia 90 %, cuota hasta 25 % del líquido, que estimamos en $ 85.337, desde 4,50 % a 25 años) alcanza hasta US$ 103.718: el ahorro cubre hasta US$ 145.208 y la cuota hasta US$ 103.718.

Estos son los 8 barrios que mejor cumplen lo que marcaste, de 52 donde lo que buscás entra en tu plata (54 barrios de Montevideo con avisos suficientes). Barrios que quedaron afuera: 2 fuera de tu plata.

1. La Comercial

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Wynajem

$ 25.000

mitad entre $ 24.500 y $ 28.000 · 103 avisos

Más gastos comunes: $ 2.200 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 55.500.

Sprzedaż

US$ 124.750

mitad entre US$ 110.002 y US$ 139.000 · 10 avisos · US$ 2.097 el m²

Para entrar: US$ 12.475 de anticipo y entre US$ 10.803 y US$ 13.298 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 25.660 por mes, sin seguros.

Ponieważ

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 25.000 de mediana (21 % de tu ingreso), más $ 2.200 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 84 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 79 % de los barrios medidos.
  • Menos cortes de luz que el 89 % de los barrios medidos.

Z czego rezygnujesz

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 124.750 y te alcanza hasta US$ 103.718.
  • Pocos avisos (10): el precio es menos firme.

Cómo es el barrio

  • Uskarżanie sięmenos que el 84 % de los barrios
  • Przerwy w dostawie prądumenos que el 89 % de los barrios
  • Cięcia wodymenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 83 % de los barrios
  • Usługi w pobliżumás que el 79 % de los barrios

2. Ciudad Vieja

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Wynajem

$ 29.000

mitad entre $ 26.250 y $ 34.300 · 119 avisos

Más gastos comunes: $ 4.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 64.380.

Sprzedaż

US$ 131.000

mitad entre US$ 98.500 y US$ 159.000 · 30 avisos · US$ 2.373 el m²

Para entrar: US$ 13.100 de anticipo y entre US$ 11.345 y US$ 13.965 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 26.946 por mes, sin seguros.

¿Alquilar o comprar acá?

La vivienda vale 15,6 años de alquiler (rinde 6,4 % bruto por año). Por mes, comprar sale $ 30.946 de cuota y gastos comunes contra $ 33.000 de alquiler con gastos comunes: comprar sale $ 2.054 menos por mes, pero necesitás US$ 27.065 de entrada.

Ponieważ

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 29.000 de mediana (24 % de tu ingreso), más $ 4.000 de gastos comunes.
  • La mitad de los apartamentos de 2 dormitorios se piden hasta US$ 131.000. Con el BHU ponés US$ 27.065 de entrada y la cuota ronda $ 26.946 (estimada, sin seguros).
  • Menos denuncias que el 80 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 85 % de los barrios medidos.

Z czego rezygnujesz

  • La mediana de venta se pasa de lo que alcanza; la cuarta parte más barata entra (desde US$ 98.500).

Cómo es el barrio

  • Uskarżanie sięmenos que el 80 % de los barrios
  • Przerwy w dostawie prądumenos que el 60 % de los barrios
  • Cięcia wodymenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 82 % de los barrios
  • Usługi w pobliżumás que el 85 % de los barrios

3. Malvín Norte

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Wynajem

$ 20.000

mitad entre $ 19.000 y $ 29.250 · 67 avisos

Más gastos comunes: $ 4.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 44.400.

Sprzedaż

US$ 65.000

mitad entre US$ 35.500 y US$ 75.725 · 18 avisos · US$ 1.520 el m²

Para entrar: US$ 6.500 de anticipo y entre US$ 5.629 y US$ 6.929 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 13.370 por mes, sin seguros.

¿Alquilar o comprar acá?

La vivienda vale 11,2 años de alquiler (rinde 8,9 % bruto por año). Por mes, comprar sale $ 17.370 de cuota y gastos comunes contra $ 24.000 de alquiler con gastos comunes: comprar sale $ 6.630 menos por mes, pero necesitás US$ 13.429 de entrada.

Ponieważ

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 20.000 de mediana (17 % de tu ingreso), más $ 4.000 de gastos comunes.
  • La mitad de los apartamentos de 2 dormitorios se piden hasta US$ 65.000. Con el BHU ponés US$ 13.429 de entrada y la cuota ronda $ 13.370 (estimada, sin seguros).
  • Rinde 9 % bruto por año: la vivienda vale 11 años de alquiler.

Z czego rezygnujesz

  • Más denuncias que el 77 % de los barrios medidos.

Cómo es el barrio

  • Uskarżanie sięmenos que el 23 % de los barrios
  • Przerwy w dostawie prądumenos que el 48 % de los barrios
  • Cięcia wodymenos que el 39 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 80 % de los barrios
  • Usługi w pobliżumás que el 59 % de los barrios

4. Palermo

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Wynajem

$ 31.750

mitad entre $ 28.125 y $ 34.500 · 138 avisos

Más gastos comunes: $ 4.500 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 70.485.

Sprzedaż

US$ 182.600

mitad entre US$ 169.317 y US$ 203.525 · 50 avisos · US$ 3.056 el m²

Para entrar: US$ 18.260 de anticipo y entre US$ 15.813 y US$ 19.465 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 37.560 por mes, sin seguros.

Ponieważ

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 31.750 de mediana (26 % de tu ingreso), más $ 4.500 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 98 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 87 % de los barrios medidos.

Z czego rezygnujesz

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 182.600 y te alcanza hasta US$ 103.718.

Cómo es el barrio

  • Uskarżanie sięmenos que el 98 % de los barrios
  • Przerwy w dostawie prądumenos que el 58 % de los barrios
  • Cięcia wodymenos que el 89 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 86 % de los barrios
  • Usługi w pobliżumás que el 87 % de los barrios

5. Barrio Sur

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Wynajem

$ 30.000

mitad entre $ 28.900 y $ 35.500 · 128 avisos

Más gastos comunes: $ 4.700 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 66.600.

Sprzedaż

US$ 166.000

mitad entre US$ 149.000 y US$ 177.550 · 50 avisos · US$ 2.807 el m²

Para entrar: US$ 16.600 de anticipo y entre US$ 14.376 y US$ 17.696 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 34.145 por mes, sin seguros.

Ponieważ

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 30.000 de mediana (25 % de tu ingreso), más $ 4.700 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 97 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 90 % de los barrios medidos.

Z czego rezygnujesz

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 166.000 y te alcanza hasta US$ 103.718.

Cómo es el barrio

  • Uskarżanie sięmenos que el 97 % de los barrios
  • Przerwy w dostawie prądumenos que el 51 % de los barrios
  • Cięcia wodymenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 90 % de los barrios
  • Usługi w pobliżumás que el 90 % de los barrios

6. Villa Muñoz

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo · barrio Villa Muñoz, Retiro

Wynajem

$ 24.000

mitad entre $ 22.500 y $ 25.000 · 17 avisos

Más gastos comunes: $ 2.200 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 53.280.

Ponieważ

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 24.000 de mediana (20 % de tu ingreso), más $ 2.200 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 66 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 74 % de los barrios medidos.
  • Menos cortes de luz que el 82 % de los barrios medidos.

Cómo es el barrio

  • Uskarżanie sięmenos que el 66 % de los barrios
  • Przerwy w dostawie prądumenos que el 82 % de los barrios
  • Cięcia wodymenos que el 39 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 76 % de los barrios
  • Usługi w pobliżumás que el 74 % de los barrios

No hay avisos de venta suficientes para comparar con comprar.

7. Colón

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Wynajem

$ 18.000

mitad entre $ 17.500 y $ 21.500 · 37 avisos

Más gastos comunes: $ 2.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 39.960.

Ponieważ

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 18.000 de mediana (15 % de tu ingreso), más $ 2.000 de gastos comunes.

Cómo es el barrio

No tenemos denuncias, cortes ni reclamos medidos para este barrio.

No hay avisos de venta suficientes para comparar con comprar.

8. Cordón

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Wynajem

$ 33.800

mitad entre $ 29.000 y $ 36.000 · 736 avisos

Más gastos comunes: $ 5.500 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 75.036.

Sprzedaż

US$ 175.100

mitad entre US$ 159.000 y US$ 191.900 · 565 avisos · US$ 3.047 el m²

Para entrar: US$ 17.510 de anticipo y entre US$ 15.164 y US$ 18.666 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 36.017 por mes, sin seguros.

Ponieważ

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 33.800 de mediana (28 % de tu ingreso), más $ 5.500 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 79 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 97 % de los barrios medidos.

Z czego rezygnujesz

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 175.100 y te alcanza hasta US$ 103.718.

Cómo es el barrio

  • Uskarżanie sięmenos que el 79 % de los barrios
  • Przerwy w dostawie prądumenos que el 53 % de los barrios
  • Cięcia wodymenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 91 % de los barrios
  • Usługi w pobliżumás que el 97 % de los barrios

Alquileres de los avisos de los últimos diez días y ventas de InfoCasas y Casasweb, con 8 avisos o más por barrio. Dólar a $ 41,50. Datos del 06/11.

Przed podpisaniem

  1. Jeśli wynajmujesz: najpierw gwarancja, potem mieszkanie

    Dział księgowości i ANDA akceptują czynsze do 40% nominalnego dochodu, a Mapfre do 30%. Wiedza o tym, które z nich Cię akceptują, podpowie Ci, ile dokładnie czekać, a niektóre zatwierdzenia trwają tygodnie.

    Porównaj gwarancje
  2. Pisemna umowa i inwentaryzacja

    Poproś o umowę przed wpłatą kaucji, zrób zdjęcia stanu nieruchomości w dniu przyjazdu i udokumentuj wszelkie uszkodzenia. Jeśli nie zostanie sporządzona na piśmie, nie będziesz mógł później dochodzić żadnych roszczeń.

    Przewodnik po wynajmie po raz pierwszy
  3. Komisja nie jest obowiązkowa

    Opłata za jeden miesiąc plus VAT to opłata pobierana przez Izbę Nieruchomości, a nie ustawa. Jest ona płatna tylko po podpisaniu umowy; oferty od bezpośrednich właścicieli są zwolnione z podatku.

    Prowizja od nieruchomości
  4. Jeśli kupujesz: karta kredytowa z datą

    Poprosiłem o podanie efektywnej stopy procentowej wraz ze wszystkimi opłatami, harmonogramem amortyzacji i kosztami wcześniejszej spłaty. Dwie pożyczki z tym samym oprocentowaniem ostatecznie kosztują różne kwoty ze względu na ubezpieczenie i opłaty.

    Kredyt hipoteczny
  5. Certyfikaty i długi przed obietnicą

    Notariusz wymaga zaświadczeń o wpisie do rejestru nieruchomości oraz dowodów nieuregulowania podatków od nieruchomości i innych opłat komunalnych, które w Montevideo są związane z nieruchomością. Bez tych dokumentów kaucja nie zostanie wpłacona.

    Podatek od nieruchomości (IM)
  6. ITP oblicza się na podstawie wartości katastralnej

    Podatek od przeniesienia własności nieruchomości wynosi 2% dla każdej ze stron od rzeczywistej wartości ustalonej przez Urząd Rejestracji Nieruchomości, a nie od uzgodnionej ceny. Poprosiłem o pisemne oświadczenie o zobowiązaniu podatkowym.

    ITP w DGI

Jak obliczyć

  • Ceny. Dla każdej dzielnicy mediana ceny ofertowej mieszkania z 2 sypialniami jest obliczana na podstawie wynajmu z ofert z ostatnich dziesięciu dni oraz sprzedaży z bieżących ofert, zawsze z ofertami 8 lub większą liczbą. Jest to cena ofertowa, a nie cena końcowa.
  • Czynsz, który jest wystarczający. Dział księgowości i ANDA akceptują płatności czynszu do 40% nominalnego dochodu; Mapfre – do 30% deklarowanego dochodu i dopuszczają łączny dochód maksymalnie pięciu osób. Jeśli ustalisz własny limit, prześlij go do nas, a porównamy go z czynszem i wspólnymi wydatkami.
  • Na co mnie stać. Niższy z dwóch pułapów: co pokrywają Twoje oszczędności (część niefinansowana kredytem plus koszty zakupu) i co maksymalna miesięczna rata pozwala na odliczenie od dochodu netto, który szacujemy odejmując składki emerytalne, FONASA (Narodowy Fundusz Zdrowia), FRL (Fundusz Emerytalny) i IRPF (Podatek dochodowy od osób fizycznych), tak jakby była to pojedyncza pensja (przy dwóch pensjach rzeczywisty dochód netto jest nieco wyższy). W UI (jednostki indeksowane) od 4,50% rocznej efektywnej stopy procentowej do 25 lat, finansowanie 90%, a miesięczna rata może osiągnąć 25% dochodu rozporządzalnego (30% przy poleceniu zapłaty z listy płac). W UI: 4,00% do 10 lat i 4,75% od 11 do 30 lat; dla ogółu społeczeństwa reklamowane są okresy do 20 lat, finansowanie 80%, a miesięczna rata może osiągnąć 35% dochodu. Miesięczna rata jest obliczana przy użyciu rocznej efektywnej stopy procentowej przeliczonej na stawkę miesięczną.
  • Koszty zakupu. Podatek od czynności cywilnoprawnych (ITP) wynosi 2% udziału kupującego w wartości katastralnej, opłata za wpis do rejestru od 3% do 5% ceny (odniesienie rynkowe, a nie taryfa) oraz prowizja 3% + VAT, jeśli zaangażowana jest agencja nieruchomości. Górna granica przedziału jest używana do określenia potencjalnych oszczędności.
  • Jaka jest okolica? Skargi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, przerwy w dostawie prądu od UTE (państwowego przedsiębiorstwa energetycznego), przerwy w dostawie wody od OSE (państwowego przedsiębiorstwa wodociągowego), skargi dotyczące warunków sanitarnych, sprzątania i oświetlenia ulicznego od Intendencia (samorządu lokalnego) oraz pobliskie usługi od OpenStreetMap. Każda dzielnica jest porównywana ze wszystkimi innymi badanymi dzielnicami: „mniej skarg niż 70%” oznacza, że 70% dzielnic ma więcej skarg. Są to dane liczbowe, a nie dane o indywidualnym ryzyku. Dane dotyczące wody są publikowane w całości, strefa po strefie, w [brakuje strony internetowej/linku]. planowane przerwy w dostawie wody według dzielnicy, o ile OSE powiadomiło w każdym z nich.
  • Zamówienie. Każda dzielnica jest oceniana na podstawie ceny, metrażu kwadratowego, skarg, usług, prądu i wody oraz, jeśli kupujesz, rentowności. To, co oznaczysz jako ważne, jest warte trzy punkty, a brakujące informacje – pół punktu.

Nie obejmuje podatku od nieruchomości ani podatku od edukacji podstawowej, które zależą od wartości katastralnej każdej nieruchomości, ani ubezpieczenia hipotecznego. Do pełnego obliczenia wynajmu z opcją kupna, wliczając koszt alternatywny wkładu własnego, należy… kalkulatorAby porównać okolice na mapie, porównanie sąsiedztw.

Często zadawane pytania

Która dzielnica w Montevideo jest najlepsza do życia?
Nie ma jednej opcji: to zależy od Twojego budżetu, liczby potrzebnych sypialni i tego, co jest dla Ciebie najważniejsze. Doradca klasyfikuje dzielnice, w których to, czego szukasz, mieści się w Twoim budżecie, na podstawie podanych kryteriów – ceny, metrażu, mniejszej liczby skarg, pobliskich usług, mniejszej liczby przerw w dostawie prądu i wody, mniejszej liczby roszczeń lub rentowności – na podstawie aktualnych ofert.
Ile muszę zarabiać, żeby móc wynajmować?
Gwarancja określa kwotę. Krajowe Biuro Rachunkowości (National Accounting Office) i ANDA akceptują czynsz do 40% dochodu nominalnego; Mapfre – do 30% zadeklarowanego dochodu i dopuszczają łączny dochód maksymalnie pięciu osób. Przy dochodzie 80.000 USD oznacza to czynsz do 32.000 USD w Krajowym Biurze Rachunkowości (National Accounting Office) lub ANDA i 24.000 USD w Mapfre.
Ile potrzebuję, żeby kupić dom?
Dwie rzeczy: oszczędności pokrywające część, której bank nie finansuje, plus koszty zakupu oraz dochód pokrywający miesięczną ratę. BHU finansuje 90% z miesięczną ratą do 25% dochodu rozporządzalnego; bank prywatny, taki jak Santander, finansuje 80% z miesięczną ratą do 35%. Koszty zakupu stanowią łącznie około 10,7% ceny: 2% podatku od przeniesienia własności (ITP), od 3% do 5% kosztów zamknięcia transakcji oraz 3,66% prowizji, jeśli zaangażowany jest agent nieruchomości.
Czy lepiej wynająć czy kupić?
Zależy to od okolicy i planowanego czasu pobytu. Dla każdej okolicy przedstawiamy średni roczny czynsz, miesięczną ratę wraz z kosztami wspólnymi w porównaniu z całkowitym czynszem wraz z kosztami wspólnymi oraz wymaganą wpłatę początkową. Pełne zestawienie, w tym koszt alternatywny wpłaty początkowej, można znaleźć w naszym kalkulatorze „kup lub wynajmij”. Kalkulator kupna lub wynajmu
Skąd pochodzą ceny i dane dla poszczególnych dzielnic?
Wynajem jest generowany na podstawie ofert aktywnych w ciągu ostatnich dziesięciu dni oraz sprzedaży z InfoCasas i Casasweb, zawsze z co najmniej 8 ofertami, aby podać medianę. Skargi są zgłaszane do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, przerwy w dostawie prądu do UTE, przerwy w dostawie wody do OSE, roszczenia do Miejskiego Systemu Skarg oraz do usług OpenStreetMap. To, czego dzielnica nie mierzy, nie jest ani dodawane, ani odejmowane od sumy.
Czego nie obejmuje miesięczny koszt?
Podatek od nieruchomości i podatek od edukacji podstawowej, które zależą od wartości katastralnej każdej nieruchomości; obowiązkowe ubezpieczenie hipoteczne; koszty utrzymania; oraz cena gwarancji ubezpieczeniowych, które nie są ujawniane publicznie. Cena zamknięcia również nie jest ujawniana: mierzymy ją ceną wywoławczą.