Půjčky · Výplatní páska není nutná
Půjčky bez doložení příjmu v Uruguayi
Bez výplatní pásky Ano, půjčují vám to.11 institucí slouží osobám samostatně výdělečně činným nebo těm, kteří zanechají zárukus publikovanými sazbami od 25 % do 130,1 %Jediný rozdíl jsou dveře: s účetním certifikátem získáte nízké sazby; pouze s občanským průkazem ty nejdražší.
Tři způsoby, jak toho dosáhnout
Od nejlevnější po nejdražší. To, co každá instituce uvádí, je citováno z jejích vlastních webových stránek.
S potvrzením o příjmu od účetního
Formální nezávislí pracovníci: OSVČ, monotributo (zjednodušený daňový režim), SRL (společnost s ručením omezeným), odborníci.
Toto je cesta k nižším sazbám. Vaši výplatní pásku nahradí osvědčení podepsané certifikovaným účetním, které prohlašuje váš formální příjem. Bez registrace v BPS a DGI není co osvědčovat, takže tato cesta začíná formalizací vašeho podnikání.
BROU: Vyžaduje se „potvrzení o příjmu vydané certifikovaným účetním“ za posledních 30 dní, certifikát profesní asociace účetního a „alespoň dva roky nepřetržitých příspěvků“. Poplatek nesmí překročit 30 % příjmu v pesos (25 % v indexovaných jednotkách, 15 % v dolarech) a v záznamech žadatele nejsou uvedeny žádné negativní informace. Kašna
Pokud stále dostáváte platby bez fakturace, prvním krokem je registrace: jakou firmu otevřít y Jak fakturovat v rámci zjednodušeného daňového režimu.
Pouze s vaším občanským průkazem
Ti, kteří nemohou prokázat příjem nebo potřebují peníze rychle.
Někteří věřitelé nepožadují doklad o příjmu: žadatele hodnotí na základě jejich vlastních záznamů a úvěrové historie. „Žádný doklad o příjmu“ neznamená „žádné požadavky“: může existovat požadavek na minimální příjem a kontroly úvěrové historie a je to nejdražší možnost.
OCA: „Pouze s vaším průkazem totožnosti. Není vyžadován žádný doklad o příjmu.“ Vyžaduje se minimální měsíční příjem 10.000 dolarů (svobodní) nebo 15.000 dolarů (ženatí), věk mezi 18 a 72 lety a „nebyt v současné době uveden v úvěrovém registru“. Kašna
Brzy!: „Můžete si zažádat pouze s průkazem totožnosti,“ ačkoli doporučuje předložit výplatní pásku nebo výpis z důchodu, „abyste získali přístup k lepším nabídkám.“ Výše půjček se pohybuje od 5.000 do 600.000 dolarů až v 48 splátkách. Kašna
Kredit: Žadatelé musí předložit platný průkaz totožnosti a být ve věku 18 až 84 let. „Pokud nemáte doklad o příjmu, můžete předložit tři faktury za energie na vaše jméno od společností UTE, OSE, Antel nebo jiných telefonních či kabelových operátorů.“ Výše půjček se pohybuje od 3.000 do 240.000 USD, přičemž první splátka je splatná do 60 dnů; roční efektivní úroková sazba (AER) se nezveřejňuje (k 22. září 2026). Kašna
Se zárukou
Někdo, kdo nemá žádný příjem k prokázání, ale má majetek.
U zastavárny je předmětem zástavy zajištění úvěru a pokud jej nesplatíte, o něj přijdete. Autopůjčka je také zajištěna vozidlem, i když věřitel může stále požadovat doklad o příjmu. Poznámka: Zastavárna BROU (zlatá zástava) vyžaduje čistou úvěrovou historii.
Podívejte se, jak to funguje zajištěná půjčka s vaším autem.
Kdo půjčuje peníze bez doložení příjmu a za jakou úrokovou sazbu?
Roční efektivní sazba zveřejněná každou institucí, od nejlevnější po nejdražší. Jedná se o referenční hodnotu; sazba, kterou jste povinni zaplatit, představuje celkové náklady uvedené ve vaší smlouvě. Sazby revidovány 23. srpna 2026.
| Instituce | Chlap | Publikováno TEA | Vyčištění | Centrální banka |
|---|---|---|---|---|
| BROU (Banco República) | Banka | až 31 % | Vyžaduje to být čistý. | Pod dohledem BCU |
| ANDA | Družstevní | 25–36,5 % | S podmínkami | Pod dohledem BCU |
| OCA | Finanční | 29–87 % | Vyžaduje to být čistý. | Pod dohledem BCU |
| Předplatby | Mezi lidmi | 50–130 % | Půjčka s clearingem | Pod dohledem BCU |
| Oranžový kredit | Finanční | 63–130 % | Vyžaduje to být čistý. | Registrováno u BCU |
| Crediton | Finanční | 75,4–130,1 % | Vyžaduje to být čistý. | Pod dohledem BCU |
| Zastavárny | Zástava / zástava | Ona to nezveřejňuje | Půjčka s clearingem | Mimo perimetr BCU |
| Platba později (ex-UinUin) | Fintech | Ona to nezveřejňuje | Půjčka s clearingem | Pod dohledem BCU |
| Prex (Prextamo) | Fintech | Ona to nezveřejňuje | On to nezveřejňuje | Registrováno u BCU |
| Santander Uruguay | Banka | Ona to nezveřejňuje | Vyžaduje to být čistý. | Pod dohledem BCU |
| Vrať se | Fintech | Ona to nezveřejňuje | Půjčka s clearingem | Pod dohledem BCU |
Zákonný limit pro půjčku v pesos nižší než 10.000 UI na dobu kratší než jeden rok je 142,74%, účinné od 1. listopadu 2026. Sazba nad tento limit je lichva. Jak fungují zpomalovací prahyPro podrobné porovnání každé instituce – rychlost, částky, drobné písmo – je zde hodnocení úvěrů.
Vyžadován průkaz totožnosti: kdo půjčuje a s jakou úrokovou sazbou
Půjčují jen s vaším občanským průkazem OCA a brzy!„Pouze s průkazem totožnosti“ znamená bez doložení příjmu„Ne bez kontroly úvěrového registru“: jedná se o dva různé požadavky a každá finanční instituce k nim zaujímá jiný postoj. OCA nevyžaduje žádnou úvěrovou historii a Crédito de la Casa ji vyžaduje i u svých malých půjček; jediná, která na svých webových stránkách uvádí, že půjčuje lidem se negativní úvěrovou historií, je Pronto!. Následující text byl přečten z webových stránek každé instituce 22. září 2026.
| Instituce | Jen občanský průkaz? | Co se žádá? | Vyčištění | Sazba a výdaje | Částky a podmínky |
|---|---|---|---|---|---|
| OCA | Ano, je to oznámeno. | Musíte být ve věku 18 až 72 let a mít minimální měsíční příjem 10.000 USD (svobodní) nebo 15.000 USD (ženatí/vdané), bez nutnosti doložit totožnost. | Vyžaduje to „aktuálně není uvedeno v clearingu“. | Roční efektivní sazba (AER) mezi 29 % a 87 % + DPH dle webových stránek; aktuální sazebník sazeb, platný od 15. září 2026, stanoví sazbu 62 % (7 až 12 splátek) nebo 86 % (13 až 36 splátek) + DPH, sníženou na 53,29 %–81,01 % při včasné platbě, a sazbu pro případ prodlení ve výši 72 % + DPH. Provize ve výši 40 UI (poplatek za poskytnutí) + 80 UI (administrativní a inkasní poplatek) + DPH, které se účtují předem a připočítávají k výši úvěru, a životní pojištění ve výši 0,25 % měsíčně z nesplaceného zůstatku. Příklad: 200.000 USD na 24 měsíců s AER 39 %, splátka 12.643 USD, celkem 303.432 USD. | 5.000 až 600.000 dolarů za 7 až 36 měsíců (online FAQ uvádí 6.000 až 150.000 dolarů). |
| Brzy! | Ano, je to oznámeno. | „Můžete si o ně požádat pouze s občanským průkazem“; doporučuje použít výplatní pásku nebo výpis z důchodu „pro přístup k lepším nabídkám“. | Je to jediný, který to uvádí na své stránce: tituluje to „Půjčky během zúčtování a bez výplatní pásky“ s výhradou posouzení. | Zveřejňuje maximální sazby pro BCU ze září 2026 (133,4860 % do 366 dnů pod 10.000 UI; 66,3245 % od 10.000 UI). Příklad s účtenkou: 500.000 USD ve 42 splátkách po 28.526 USD, RPSN 49 % + DPH. | 5.000 až 600.000 USD ve 3 až 48 splátkách, první splátka do 60 dnů (v /úvěru/ je uvedeno až 1.000.000 USD). |
| Creditel | Občanský průkaz a další dokumenty | Platný průkaz totožnosti a věk 18 až 84 let. Bez doložení příjmu akceptují „tři faktury na vaše jméno od UTE, OSE, Antel a dalších telefonních nebo kabelových společností“; u částek vyšších než tři je nutné na pobočce předložit doklad o příjmu. | On to nezveřejňuje. | RPSN není zveřejněna v Často kladených otázkách, na domovské stránce ani na /efectivo. Na /efectivo nabízejí zálohy na plat nebo důchod až do výše 40.000 USD se splacením do 30 dnů. | 3.000 až 240.000 USD (až 4 čisté platy), první splátka po 60 dnech; v poli /cash je také uvedeno „až 600.000 USD“. |
| Úvěr na dům | Ne: požádejte o doklad o platbě | Jedinou možností „pouze s průkazem totožnosti“ je Agile Purchase: věk 23 až 84 let, platný průkaz totožnosti, vlastní mobilní telefon a jednorázové podepsání smlouvy s počátečním limitem 5.000 USD a maximální splátkou 600 USD. Možnosti platby v hotovosti zahrnují doklad o příjmu (účtenka alespoň 6 měsíců stará), doklad o adrese a podepsání poukázky na pobočce. | Dokonce i agilní nákup vyžaduje „nemít výchozí hodnoty v Infocred nebo Clearing“ a „nebýt uveden v MOCASIST“. | Není to uvedeno v Často kladených otázkách. „Neprovozujeme“ srážky ze mzdy. | Agilní nákup: počáteční limit 5.000 USD. Hotovost: v Často kladených otázkách není zveřejněna žádná částka. |
| Zelená (dříve FUCAC) | Ne: požádejte o doklad o platbě | Poslední výplatní páska, výpis z důchodu, občanský průkaz a doklad o adrese; věk nad 18 let. | Pokud se opozdíte, varují vás, že to zaregistrují u Úřadu pro vyúčtování výkazů a srazí vám 20 % z platu, důchodu nebo penze. | Kompenzační RPSN 27 % až 32 % (pozdní platba 37,5 % až 43,5 %) plus sociální poplatek $ 330 měsíčně včetně DPH. Příklad „Neúročná“ sazba za říjen 2026: $ 80.000 ve splátkách 18 ve výši $ 6.150, RPSN 27 % celkové náklady $ 110.707; její platnost je publikována jako „30/11/20026“ s nesprávně uvedeným rokem v počátku. Znovu přečteno 3. listopadu 2026. | 2.000 až 600.000 dolarů v 6 až 48 splátkách. |
| ANDA | Ne: požádejte o doklad o platbě | Poslední výplatní páska a 6 měsíců zaměstnání (důchodci nepotřebují historii zaměstnání) plus průkaz totožnosti. To, co u Abitabu podepíšete „pouze s průkazem totožnosti“, je online smlouva, nikoli půjčka bez výplatní pásky. | Vyžaduje „dobrou úvěrovou historii“ pro úvěrovou linku na mzdy pro závazky. | Září 2026: do 10.000 UI, 27,20 % (1 až 10 splátek) nebo 31,80 % (12 a více splátek) + DPH; od 10.000 UI, 28,80 % nebo 32,20 % + DPH. | 1 až 48 splátek; 10.000 UI činilo k 31. srpnu 2026 66.371 USD. |
| Republic Microfinance (skupina BROU) | Ne: požádejte o doklad o platbě | OSVČ jako hlavní zdroj příjmů po dobu 6 měsíců (zaměstnanci s platem, 1 rok), dva podpisy, věk 18 až 75 let. Srovnávací weby, které uvádějí možnost „pouze s průkazem totožnosti“, neuvádějí její registrační kartu. | „Žádné nesplacené dluhy v rámci zúčtování zpráv a/nebo finančního systému“; ani není dlužníkem výživného na dítě. | RPSN 44 % + DPH do 366 dnů a 46 % + DPH od 367 dnů, pozdní platba 49 %; brožura platná od 1. do 30. září 2026. | 3.000 až 12.500 UI (30.000 UI s 2letou zákaznickou licencí) za 3 až 18 měsíců. |
Aktuální limity lichvy (zákon 18.212, tabulka BCU)
Průměrné sazby za dané období Červenec–září 2026, platný od 1. listopadu 2026BCU tabulku znovu publikuje každý měsíc s tříměsíčním posuvným okénkem: řádky pro spotřebu v pesos a dolarech pocházejí z mřížky, kterou web načítá ze BCU; řádky pro autorizaci slev, srážky ze platu a kredity ze mzdy jsou verzí PDF z 1. listopadu 2026. Limit = průměr plus 55 %; se srážkami ze platu plus 30 %; kredit ze mzdy plus 20 %; pozdní platba plus 80 %.
| Segment | Období | Průměrná sazba | Zastávka | Kšiltovka Blackberry |
|---|---|---|---|---|
| Spotřeba bez autorizace slevy, méně než 10.000 UI | až 366 dní | 92,09% | 142,74% | 165,76% |
| Spotřeba bez autorizace slevy, méně než 10.000 UI | 367 dní nebo více | 87,40% | 135,47% | 157,32% |
| Spotřeba bez autorizace slevy, 10.000 UI nebo více | až 366 dní | 35,57% | 55,13% | 64,03% |
| Spotřeba bez autorizace slevy, 10.000 UI nebo více | 367 dní nebo více | 51,74% | 80,20% | 93,13% |
| Spotřeba s autorizací slevy, méně než 10.000 UI (čtení PDF) | až 366 dní | 20,30% | 31,47% | 36,54% |
| Spotřeba s autorizací slevy, méně než 10.000 UI (čtení PDF) | 367 dní nebo více | 24,27% | 37,62% | 43,69% |
| Úvěr se srážkou ze mzdy (maximálně 30 %), méně než 10.000 UI (čtení PDF) | až 366 dní | 20,30% | 26,39% | — |
| Úvěr se srážkou ze mzdy (maximálně 30 %), méně než 10.000 UI (čtení PDF) | 367 dní nebo více | 24,27% | 31,55% | — |
| Půjčka na mzdu (maximálně 20 %), méně než 10.000 UI (čtení PDF) | až 366 dní | 20,30% | 24,36% | — |
| Půjčka na mzdu (maximálně 20 %), méně než 10.000 UI (čtení PDF) | 367 dní nebo více | 24,27% | 29,12% | — |
| Spotřeba v dolarech (jedna kategorie) | až 366 dní | 8,26% | 12,80% | 14,87% |
| Spotřeba v dolarech (jedna kategorie) | 367 dní nebo více | 12,26% | 19,00% | 22,07% |
Zdroj: BCU — Průměrné úrokové sazby, sdělení 2026/212 (PDF), zobrazeno 1. listopadu 2026. V dolarech BCU publikuje jednu buňku spotřeby, bez rozdělení podle segmentu UI nebo autorizace slevy.
Co lze přidat k sazbě, aniž by se jednalo o lichvu (Zákon 18.212, článek 14)
Strop se vypočítává na základě implicitní sazby a zákon z výpočtu vylučuje některé fixní náklady. S daní z příjmu ze srpna 2026 (6,6371 USD) je 120 daní z příjmu přibližně 796 USD.
- A) DPH z úroků a daní splatných klientem.
- B) Až 30 UI na klienta fixních výdajů (10 UI za slevu a 2 UI za splátku), pouze pokud je kredit vybírán srážkou ze mzdy nebo automatickým debetem.
- C) Až 10 UI za použití revolvingových úvěrů a kontokorentů.
- D) Až 120 UI na zákazníka (40 UI za poplatek za sjednání a 8 UI za splátku) u jiných platebních metod, což platí pro úvěry od finančních společností bez srážkové daně. V případech B a D nelze náklady na nový úvěr znovu vyloučit dříve než 60 dní po předchozím úvěru.
- Čl. 16: Družstva a občanská sdružení mohou vyloučit sociální poplatek, a to až do výše 50 UI měsíčně.
Kašna: IMPO — Zákon 18.212, aktualizované znění, zobrazeno 22. září 2026.
Pokud jste důchodce nebo penzista
- BROU s retencí (BPS nebo partnerská organizace): Vyžadován platný průkaz totožnosti, od prvního měsíce platby není vyžadován podpis, obnovení se zaplacením 40 % splátek; doba splatnosti a výše úvěru se snižují s věkem (do 70 let, 60 měsíců a 35 % jistiny; od 90 let, 12 měsíců a 20 %). Neexistuje žádný poplatek za sjednání ani pojištění, ale na stránce partnerských úvěrů je uveden poplatek za předčasné splacení. Sazby platné od 1. září 2026: 15 % až 22 % + DPH (zvýhodněné pro eBROU) až 20 % až 27 % + DPH (standardní na pobočce); ti s hodnocením 3 v BCU platí o 1,22 % více. Kašna · Sazby (BROU PDF)
- Každoroční kampaň Poměr úvěrů k závazkům Program BROU probíhá v listopadu a prosinci. V roce 2025 začal pro eBROU 7. listopadu, osobní obsluha začínala 9. prosince na základě poslední číslice identifikačního čísla a končila 30. prosince s úrokovou sazbou „kolem 20 % ročně v pesos“. K 22. září 2026 banka nezveřejnila data pro ročník 2026. Zdroj (předsednictví) · datum zahájení (Montevideo Portal)
- ANDA, mzdy pro důchodcedo 80 let, platba bankovním převodem nebo IEDE, dobrý původ a podepsaná „Osobní smlouva“ od BPS; 29,40 % nebo 29,60 % + DPH v září 2026. CreditelDůchodová záloha až do výše 40.000 USD po dobu 30 dnů (zdroje ANDA a Creditel jsou uvedeny v tabulce výše). Zákon 17.829 Musíte nasbírat v ruce alespoň 35 % nominální hodnoty po zdanění a odvodech.
Před podpisem
- Zeptal jsem se na celkové náklady v pesos za vámi požadovanou částku a dobu trvání, nejen za splátku: TEA, TNA a CFT.
- Pokud po vás požadují platbu předem, aby si mohli půjčku uvolnit, jedná se o podvod: jak je rozpoznat.
- Pokud už máte prodlení se splátkami, vzetí si drahé půjčky na splacení jiné obvykle situaci ještě zhorší: jak se dostat z mýtiny.
- Spočítejte si to s kalkulačka půjček.
Často kladené otázky
Tohle by se vám také mohlo hodit
Kotace ze tří bran byly ověřeny na webových stránkách každé instituce 16. září 2026; tabulka „Pouze ID“ a sekce pro důchodce byly ověřeny 22. září 2026; a limity BCU byly ověřeny 1. listopadu 2026. S žádnou z nich nemáme žádné obchodní smlouvy. Toto je pouze pro informační účely a nejedná se o finanční poradenství.