Itaú Volar чи OCA: Яка кредитна картка пропонує більше кешбеку?
Itaú Volar перемагає з невеликим відривом: 67 балів проти 59 у OCA. Itaú Volar перевершує інших за показниками накопичення, використання та покриття. OCA лідирує за покриттям мережі. Itaú Volar призначений для користувачів, які витрачають гроші в песо/доларах і хочуть мати повну гнучкість у використанні квитків будь-якої авіакомпанії, не прив'язуючись до певної програми миль. OCA призначений для тих, хто часто робить покупки в місцевих фізичних магазинах і планує свої покупки на дні найбільших знижок (п'ятниці, 20%). Це не варте того заради балів Metro; цінність полягає в знижці.
Вісь за віссю
Програми винагород порівнюються на основі того, що вони фактично пропонують: скільки балів ви накопичуєте, цінність кожного балу, наскільки легко їх використати, які знижки вони надають та вартість обслуговування картки. Різниця менше 5 балів вважається нічиєю: результат є дослідницькою оцінкою, а не десятковим виміром.
| Вісь (вага) | Ітау Флай | OCA | Виграй |
|---|---|---|---|
| Накопичення (25%) | 62 | 30 | Ітау Флай |
| Мережа знижок (25%) | 68 | 86 | OCA |
| Обмін (20%) | 72 | 60 | Ітау Флай |
| Вартість (15%) | 65 | 62 | Нічия |
| Гнучкість (8%) | 65 | 62 | Нічия |
| Покриття (7%) | 68 | 55 | Ітау Флай |
| Загальний бал | 67 | 59 | Ітау Флай |
Дані поруч
| Факт | Ітау Флай | OCA |
|---|---|---|
| Передавач | Banco Itaú Уругвай | OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue, виданий OCA Dinero Electrónico S.A. |
| Мережі | Віза, Мастеркард | Мастеркард, Віза |
| Програма балів | Політ (мілі Ітау) | Метро (програма балів OCA) + розгалужена мережа знижок |
| Як накопичується | Кредит: 1 миля Itaú за кожен витрачений 1 долар США (або еквівалент у песо). Дебетова картка Volar: 1 миля за кожні 2 долари США. Підтверджено в офіційному розділі поширених запитань та на сайті milesItauVolar.html. | OCA Blue: 1 Metro за кожні витрачені $U 120, згідно з поточною карткою з 15/09/2026 (попередня, що діяла з 01/10/2025, вказувала 1 Metro за кожні $U 104). У поєднанні з вартістю використання паливного ваучера $U 0,20 за Metro, дохідність для OCA Blue становить приблизно 0,17% від витрат (вона становила приблизно 0,19%), найнижчий показник у наборі. Для кредитної картки OCA ставка за песо залишається неопублікованою (кредитна картка Mastercard, що діє з 01/09/2026, не згадує Metro) та залежить від кампаній x2/x3. Платежі, зняття готівки, комісії за картку, амортизовані кредити та рефінансування не накопичуються в Metro; з OCA VISA накопичуються лише місцеві витрати, а не покупки за кордоном. |
| Яка цінність одного бала? | Офіційного тарифу не опубліковано; фактична вартість за милю залежить від товару, використаного в каталозі Jetmar. Не підтверджено. | Вартість погашення у ваучерах на пальне становить $U 0,20 за один Metro. Це визначається з самої таблиці Metro: $U 500 для лічильників 2.500, $U 1.500 для лічильників 7.500 та $U 1.000 дизельного палива для лічильників 5.000 — усі три коефіцієнти дають рівно $U 0,20. Однак існує варіант погашення, який дає більш ніж подвійний прибуток, як опубліковано у поширених запитаннях Metro (читайте на 22/9/2026): лічильники 2.000 скасовують щоквартальну вартість картки Mastercard або Visa, яка становить UI 130 (≈ $U 864 з UI від 22/9/2026) або ≈ $U 0,43 за один Metro; наразі це доступно лише особисто у відділеннях OCA або Metro або через 1730, і лише якщо вартість вже виставлена. Зверніть увагу на «Значення метро», надруковане в попередньому тарифному плані ($U 52 / US$ 1,30 у версії 04/08/2026; у тарифному плані 2019 було $U 37 / US$ 1,5, звідки й взялася цифра, опублікована нами раніше): ця цифра є орієнтовним тарифом, коефіцієнтом заміщення відсутніх проїздів метро на гроші, а НЕ тим, що метро отримує при використанні. Поєднання його з коефіцієнтом накопичення дасть дохід у розмірі 50%, що є абсурдом. |
| Як отримати | Милі можна обміняти на авіаквитки (будь-якої авіакомпанії, без обмежень за датою), внутрішні туристичні пакети, технології, моду, виставки, книги та товари для дому. Квитки надаються Jetmar Viajes. Милі можуть бути використані лише основним власником картки (додаткові власники карток не можуть їх використати). Кредит буде видано протягом 10 робочих днів з дати закриття. | Картки Metro можна обміняти на паливні ваучери (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97 або Diesel) на заправках DISA по всій країні, на балони з пропаном Riogas та їх заправку, на поповнення мобільних телефонів, на квитки в кіно готівкою + у форматі Metro (2D $U 260 + 360 Metro), на поїздки через Hiperviajes та — найкращий варіант обміну — на щоквартальну вартість самої картки Mastercard або Visa у 2.000 Metro. Для обміну необхідно мати актуальний обліковий запис усіх продуктів OCA. Важливе уточнення: OCA Blue також накопичує та обмінює Metro (власники карток встановлюють власний тариф, 1 Metro за $U 120, починаючи з 15/09/2026); це не картка «лише зі знижками». |
| Знижки | Доступ до мережі переваг Itaú: цілорічні знижки в аптеках, ресторанах, супермаркетах, магазинах одягу та розважальних закладах. Конкретні відсотки/дні можуть відрізнятися та не вказані на сторінці товару (деталі не перевірені). | Розгалужена мережа: 20% по п'ятницях з кредитом + 12 розстрочками щодня, обмеження $U 5.500 за рахунок на місяць у продавців-учасників, згідно зі сторінкою переваг OCA (дійсно з 1/6/2026 до 31/5/2027). Три умови змінюють розрахунок: додаткові +5% під час оплати через додаток OCA, Apple Pay або Google Pay мають власне обмеження $U 500 на місяць, яке розподіляється між усіма активними акціями додатка OCA; розстрочками 12 можна скористатися виключно для Mastercard; акція не поширюється на покупки, здійснені через Mercado Pago, і не може поєднуватися з іншими знижками. Крім того, 10% щодня у вибраних продавців та знижки 10%-30% на продукти харчування, одяг, електроніку та освіту. |
| Витрати | 1er рік без оплати; потім UI 864/рік, що становить ≈ $U 5.743 з UI 22/9/2026 ($U 6,6468, значення INE). Вартість підтверджена в офіційному графіку оплати, вереснева версія 2026 (обкладинка "вересень 10, 2026", ті ж значення UI, що й у версії 1/8/2026), для міжнародної лінії Visa та Mastercard. Оплата здійснюється частинами 3 у місцевій валюті, включаючи ПДВ. Мінімальний задекларований дохід ~$26.000. Перший додатковий платіж зі знижкою 100%, наступні платежі - 50%. Примітка: у графіку оплати поруч з UI 864 надруковано "$5.010", але це довідкове значення, заморожене на дату друку, а не сума, що підлягає стягненню. У тому ж графіку оплати перелічені інші рівні діапазону: регіональний UI 471 для Visa та UI 414 для Mastercard (≈ $U 3.131 / $U 2.752), золотий UI 961 (≈ $U 6.388) для обох брендів та Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). Альтернативою індивідуальній вартості є пакети рахунків, які включають картку: легкий UI 91 на місяць (включає міжнародну картку, міжнародну 3% + ПДВ), повний UI 190 на місяць (включає платинову картку, міжнародну 1% + ПДВ) та особистий банківський UI 280 на місяць (включає картку Infinite без міжнародної доплати), включаючи ПДВ. | Виписка з картки Mastercard, дійсна з 01/09/2026, та документ «Поточні тарифи» від 15/09/2026: обслуговування картки OCA UI 130 за квартал, включаючи ПДВ (UI 520 на рік, ≈ $U 3.456 з UI від 22/9/2026), додатковий чоловік/дружина UI 0, додаткова дитина/інші UI 65 за квартал, включаючи ПДВ, заміна UI 130, поновлення UI 0; Visa International UI 130 за квартал та Visa Gold UI 162,50 за квартал (≈ $U 4.320 на рік), обидва з урахуванням ПДВ, згідно з «Поточними тарифами». Використання картки за кордоном 2,44%, включаючи ПДВ; зняття коштів за кордоном у доларах США 2,459 + ПДВ; страхування залишків 0,4%, включаючи ПДВ (максимум UI 50). Фінансування балансу: у двох документах у OCA зазначено різні значення — у буклеті 01/09/2026 вказано 64% річних + ПДВ у песо (12% у доларах), аванс готівкою 80% + ПДВ та прострочену оплату 75% + ПДВ (13% у доларах); у документі «Поточні ставки» у 15/09/2026 зазначено 63% (12% у доларах), 80% та прострочену оплату 72% (13%). Ми публікуємо обидва документи, доки OCA не об’єднає їх. Штрафи: за повну оплату протягом 48 годин після дати платежу UI 50 + ПДВ, за прострочену оплату UI 50 + ПДВ; надсилання виписки з рахунку UI 10 + ПДВ щомісяця (необов’язково); Необґрунтовані комісії 10% + ПДВ за купоном, мінімум $100 / US$ 4 та максимум $600 / US$ 15; зняття готівки в банкоматах та відділеннях OCA $0. OCA Синій: $0 за основну картку, додаткову картку, обслуговування рахунку, низька середня комісія та заміна до 2ª, але стягує 0,35% + ПДВ від суми рахунку за платежі в мережах інкасації, а також має щоденні ліміти у розмірі $U 20.000 / US$ 500 на місцеві та міжнародні покупки та $U 20.000 / US$ 520 на зняття готівки. |
| Підтверджені дані | Так, згідно з офіційним джерелом. | Так, згідно з офіційним джерелом. |
За і проти
Itaú Fly (Visa/Mastercard International)
Банк · Banco Itaú Уругвай
На користь
- Милі без фіксованої авіакомпанії: використовуйте квитки будь-якої авіакомпанії та без фіксації дати
- Простий та прозорий тариф: 1 миля = 1 долар США кредиту
- Вітальний бонус у розмірі миль 2.500 за вашу першу покупку (3.500 належать до карток Platinum та Mastercard Black; 10.000 належать до картки Infinite від Personal Bank)
- Автоматична реєстрація після видачі картки, а перша додаткова картка отримує знижку 100%.
- Великий каталог (подорожі, технології, дім) плюс квитки
Проти
- Доплата за покупки за кордоном: 3% + ПДВ (приблизно 3,66% ефективної ставки), а з Visa – додаткові 3% від обмінного курсу Visa International. У поєднанні ці комісії в кілька разів перевищують приблизно 1% за милю, тобто ті витрати, які картка обіцяє винагородити. Доплата зменшується за рахунок пакету рахунку, а не самої картки: з Повним пакетом це 1% + ПДВ, а з Personal Bank доплата відсутня (тарифний графік на вересень 2026 року).
- Грошова вартість за милю не опублікована; залежить від каталогу/Jetmar (фактична продуктивність невідома)
- Вони не накопичують зняття готівки, позики під 0%, банківські відсотки/комісії або платежі через Abitab/Redpagos.
- Милі втрачають силу через 5 років
- Деталі дисконтної мережі вимагають входу/застосунку, що не дуже прозоро на публічному вебсайті.
- Додавши кредит до Volar, ви більше не накопичуватимете кредит в інших банківських програмах (наприклад, LATAM).
OCA — Програмний лічильник (лічильники)
Небанківський емітент · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue, виданий OCA Dinero Electrónico S.A.
На користь
- Найбільша мережа дисконтних карток у фізичних магазинах на місцевому ринку
- Знижка 20% по п'ятницях + 12 розстрочок – одна з найагресивніших акцій в Уругваї
- Картки Metro не мають терміну дії та можуть бути переведені між картками VISA OCA, OCA Blue та OCA одного власника.
- Конкретний та корисний обмін: паливні ваучери на заправках DISA, каністри Riogas, поповнення мобільного телефону, квитки в кіно та на проїзд, а також щоквартальна вартість самої картки (2.000 лічильників = UI 130, ≈ $U 0,43 за лічильник)
- Додаткові 5% з цифровим гаманцем; широко використовуваний небанківський емітент
Проти
- Система Metro пропонує дуже незначну віддачу: з єдиним опублікованим тарифом (OCA Blue, 1 Metro за 120 доларів США з 15/09/2026) та обміном палива 0,20 доларів США за Metro, віддача становить ≈ 0,17% від витрат, що становить одну шосту частину від ~1% банківських програм; навіть оплата кредитною карткою за допомогою Metro (0,43 долара США) не досягає 0,4%.
- Коефіцієнт накопичення коштів на кредитній картці OCA не публікується та залежить від кампанії x2/x3.
- Без кешбеку: перевага полягає у знижці, яка залежить від днів/магазинів та має обмеження ($U 5.500 на місяць та $U 500 за додаток додатково)
- Знижка 5% на додаток, 12 розстрочок (лише Mastercard) та виключення покупок через Mercado Pago зменшують зірковість акції.
Наше тлумачення кожного з них
Ітау Флай
Підтверджене нарахування 1 миль за кожен 1 долара США (~1-1,5%, якщо припустити ринкову вартість за милю, не публікується Itaú) та гнучке використання (квитки будь-якої авіакомпанії без обмежень за датою + каталог). Розумна вартість (1 безкоштовно на рік, потім UI 864 = $U 5.743 з UI 22/9/2026). Коефіцієнт нарахування/використання вважається консервативним, оскільки Itaú не публікує офіційного співвідношення вартості за милю; використання обмежене власником картки.
OCA
Найбільша корекція з огляду 17/8/2026 залишається чинною. Рейтинг оцінив Metro в $U37, використовуючи "Значення Metro" з тарифного плану, яке є орієнтовним тарифом, а не вартістю погашення: три коефіцієнти ваучерів на пальне, опубліковані самою Metraje ($U500 за 2.500 Metro та еквіваленти), дають $U 0,20 за Metro. З єдиним опублікованим тарифом (OCA Blue, 1 Metro кожен по $U120 від 15/09/2026, раніше $U104), фактична прибутковість становить ~0,17%, тому накопичення залишається на рівні 30. Погашення збільшується з 58 до 60 на 22/9/2026, оскільки Metraje публікує кращий коефіцієнт погашення, ніж ваучери: 2.000 Metro сплачують щоквартальну вартість картки (UI 130), тобто $U 0,43 за Metro. Гнучкість 62, оскільки картки Metro не мають терміну дії та їх можна передавати між картками власника, краща, ніж майже у всьому наборі. Мережа дисконтних карток залишається її справжньою перевагою.