Kde bývať? Prenajať si alebo kúpiť, štvrť po štvrť

Povedzte nám, čo hľadáte, aký je váš rozpočet a čo je pre vás najdôležitejšie. Povieme vám, ktoré štvrte majú to, čo potrebujete v rámci vášho rozpočtu, aké sú mesačné náklady a náklady na zálohu, či je lepšou možnosťou prenájom alebo kúpa a aké je každé okolie: sťažnosti, výpadky elektriny a vody, problémy a služby v okolí. Tieto informácie pochádzajú z aktuálnych ponúk na prenájom a predaj, ktoré stránka denne číta.

Neviem: porovnaj
Montevideo
Apartmán
2
Pôžička BHU (90 %)

Na čom vám najviac záleží? (maximálne 3)

Urobte to lacno
Viac metrov pre striebro
Menej sťažností
Služby v blízkosti
Menej výpadkov elektriny a vody
Ulice, čistenie a osvetlenie
Že sa to oplatí ako investícia

Con $ 120.000 de ingreso, la Contaduría y ANDA aceptan un alquiler de hasta $ 48.000 (40 %); Mapfre, hasta $ 36.000 (30 %).

Con US$ 30.000 de ahorro y el crédito del BHU (financia 90 %, cuota hasta 25 % del líquido, que estimamos en $ 85.337, desde 4,50 % a 25 años) alcanza hasta US$ 103.593: el ahorro cubre hasta US$ 145.208 y la cuota hasta US$ 103.593.

Estos son los 8 barrios que mejor cumplen lo que marcaste, de 52 donde lo que buscás entra en tu plata (54 barrios de Montevideo con avisos suficientes). Barrios que quedaron afuera: 2 fuera de tu plata.

1. La Comercial

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Prenájom

$ 25.000

mitad entre $ 24.500 y $ 28.000 · 103 avisos

Más gastos comunes: $ 2.200 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 55.500.

Výpredaj

US$ 124.500

mitad entre US$ 110.001 y US$ 137.000 · 12 avisos · US$ 2.000 el m²

Para entrar: US$ 12.450 de anticipo y entre US$ 10.782 y US$ 13.272 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 25.640 por mes, sin seguros.

Pretože

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 25.000 de mediana (21 % de tu ingreso), más $ 2.200 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 84 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 79 % de los barrios medidos.
  • Menos cortes de luz que el 89 % de los barrios medidos.

Čoho sa vzdáš

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 124.500 y te alcanza hasta US$ 103.593.
  • Pocos avisos (12): el precio es menos firme.

Cómo es el barrio

  • Sťažnostimenos que el 84 % de los barrios
  • Výpadky prúdumenos que el 89 % de los barrios
  • Rezenie vodymenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 83 % de los barrios
  • Služby v blízkostimás que el 79 % de los barrios

2. Ciudad Vieja

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Prenájom

$ 29.000

mitad entre $ 26.250 y $ 34.300 · 119 avisos

Más gastos comunes: $ 4.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 64.380.

Výpredaj

US$ 132.000

mitad entre US$ 99.000 y US$ 159.000 · 31 avisos · US$ 2.373 el m²

Para entrar: US$ 13.200 de anticipo y entre US$ 11.431 y US$ 14.071 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 27.184 por mes, sin seguros.

¿Alquilar o comprar acá?

La vivienda vale 15,8 años de alquiler (rinde 6,3 % bruto por año). Por mes, comprar sale $ 31.184 de cuota y gastos comunes contra $ 33.000 de alquiler con gastos comunes: comprar sale $ 1.816 menos por mes, pero necesitás US$ 27.271 de entrada.

Pretože

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 29.000 de mediana (24 % de tu ingreso), más $ 4.000 de gastos comunes.
  • La mitad de los apartamentos de 2 dormitorios se piden hasta US$ 132.000. Con el BHU ponés US$ 27.271 de entrada y la cuota ronda $ 27.184 (estimada, sin seguros).
  • Menos denuncias que el 80 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 85 % de los barrios medidos.

Čoho sa vzdáš

  • La mediana de venta se pasa de lo que alcanza; la cuarta parte más barata entra (desde US$ 99.000).

Cómo es el barrio

  • Sťažnostimenos que el 80 % de los barrios
  • Výpadky prúdumenos que el 60 % de los barrios
  • Rezenie vodymenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 82 % de los barrios
  • Služby v blízkostimás que el 85 % de los barrios

3. Malvín Norte

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Prenájom

$ 20.000

mitad entre $ 19.000 y $ 29.250 · 67 avisos

Más gastos comunes: $ 4.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 44.400.

Výpredaj

US$ 70.000

mitad entre US$ 36.000 y US$ 75.450 · 19 avisos · US$ 1.509 el m²

Para entrar: US$ 7.000 de anticipo y entre US$ 6.062 y US$ 7.462 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 14.416 por mes, sin seguros.

¿Alquilar o comprar acá?

La vivienda vale 12,1 años de alquiler (rinde 8,3 % bruto por año). Por mes, comprar sale $ 18.416 de cuota y gastos comunes contra $ 24.000 de alquiler con gastos comunes: comprar sale $ 5.584 menos por mes, pero necesitás US$ 14.462 de entrada.

Pretože

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 20.000 de mediana (17 % de tu ingreso), más $ 4.000 de gastos comunes.
  • La mitad de los apartamentos de 2 dormitorios se piden hasta US$ 70.000. Con el BHU ponés US$ 14.462 de entrada y la cuota ronda $ 14.416 (estimada, sin seguros).
  • Rinde 8 % bruto por año: la vivienda vale 12 años de alquiler.

Čoho sa vzdáš

  • Más denuncias que el 77 % de los barrios medidos.

Cómo es el barrio

  • Sťažnostimenos que el 23 % de los barrios
  • Výpadky prúdumenos que el 48 % de los barrios
  • Rezenie vodymenos que el 39 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 80 % de los barrios
  • Služby v blízkostimás que el 59 % de los barrios

4. Palermo

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Prenájom

$ 31.750

mitad entre $ 28.125 y $ 34.500 · 138 avisos

Más gastos comunes: $ 4.500 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 70.485.

Výpredaj

US$ 182.600

mitad entre US$ 169.317 y US$ 203.525 · 50 avisos · US$ 3.056 el m²

Para entrar: US$ 18.260 de anticipo y entre US$ 15.813 y US$ 19.465 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 37.605 por mes, sin seguros.

Pretože

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 31.750 de mediana (26 % de tu ingreso), más $ 4.500 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 98 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 87 % de los barrios medidos.

Čoho sa vzdáš

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 182.600 y te alcanza hasta US$ 103.593.

Cómo es el barrio

  • Sťažnostimenos que el 98 % de los barrios
  • Výpadky prúdumenos que el 58 % de los barrios
  • Rezenie vodymenos que el 89 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 86 % de los barrios
  • Služby v blízkostimás que el 87 % de los barrios

5. Barrio Sur

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Prenájom

$ 30.000

mitad entre $ 28.900 y $ 35.500 · 128 avisos

Más gastos comunes: $ 4.700 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 66.600.

Výpredaj

US$ 166.000

mitad entre US$ 149.000 y US$ 177.550 · 50 avisos · US$ 2.807 el m²

Para entrar: US$ 16.600 de anticipo y entre US$ 14.376 y US$ 17.696 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 34.187 por mes, sin seguros.

Pretože

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 30.000 de mediana (25 % de tu ingreso), más $ 4.700 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 97 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 90 % de los barrios medidos.

Čoho sa vzdáš

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 166.000 y te alcanza hasta US$ 103.593.

Cómo es el barrio

  • Sťažnostimenos que el 97 % de los barrios
  • Výpadky prúdumenos que el 51 % de los barrios
  • Rezenie vodymenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 90 % de los barrios
  • Služby v blízkostimás que el 90 % de los barrios

6. Villa Muñoz

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo · barrio Villa Muñoz, Retiro

Prenájom

$ 24.000

mitad entre $ 22.500 y $ 25.000 · 17 avisos

Más gastos comunes: $ 2.200 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 53.280.

Pretože

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 24.000 de mediana (20 % de tu ingreso), más $ 2.200 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 66 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 74 % de los barrios medidos.
  • Menos cortes de luz que el 82 % de los barrios medidos.

Cómo es el barrio

  • Sťažnostimenos que el 66 % de los barrios
  • Výpadky prúdumenos que el 82 % de los barrios
  • Rezenie vodymenos que el 39 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 76 % de los barrios
  • Služby v blízkostimás que el 74 % de los barrios

No hay avisos de venta suficientes para comparar con comprar.

7. Colón

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Prenájom

$ 18.000

mitad entre $ 17.500 y $ 21.500 · 37 avisos

Más gastos comunes: $ 2.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 39.960.

Pretože

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 18.000 de mediana (15 % de tu ingreso), más $ 2.000 de gastos comunes.

Cómo es el barrio

No tenemos denuncias, cortes ni reclamos medidos para este barrio.

No hay avisos de venta suficientes para comparar con comprar.

8. Cordón

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Prenájom

$ 33.800

mitad entre $ 29.000 y $ 36.000 · 736 avisos

Más gastos comunes: $ 5.500 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 75.036.

Výpredaj

US$ 175.100

mitad entre US$ 159.000 y US$ 191.938 · 568 avisos · US$ 3.047 el m²

Para entrar: US$ 17.510 de anticipo y entre US$ 15.164 y US$ 18.666 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 36.061 por mes, sin seguros.

Pretože

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 33.800 de mediana (28 % de tu ingreso), más $ 5.500 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 79 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 97 % de los barrios medidos.

Čoho sa vzdáš

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 175.100 y te alcanza hasta US$ 103.593.

Cómo es el barrio

  • Sťažnostimenos que el 79 % de los barrios
  • Výpadky prúdumenos que el 53 % de los barrios
  • Rezenie vodymenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 91 % de los barrios
  • Služby v blízkostimás que el 97 % de los barrios

Alquileres de los avisos de los últimos diez días y ventas de InfoCasas y Casasweb, con 8 avisos o más por barrio. Dólar a $ 41,55. Datos del 06/11.

Pred podpisom

  1. Ak si prenajímate: najprv záruka, potom byt

    Účtovné oddelenie a ANDA akceptujú nájomné až do výšky 40 % vášho nominálneho príjmu a Mapfre až do výšky 30 %. Vedieť, ktoré z nich vás akceptujú, vám povie, koľko si máte pýtať, a niektoré schválenia trvajú týždne.

    Porovnajte záruky
  2. Písomná zmluva a inventár

    Pred zaplatením zálohy si vyžiadajte zmluvu, v deň príchodu si odfoťte stav nehnuteľnosti a zdokumentujte všetko, čo už bolo pokazené. Ak to nie je písomne spísané, nemôžete neskôr nič reklamovať.

    Sprievodca prvým prenájmom
  3. Provízia nie je povinná

    Mesačný poplatok plus DPH je poplatok účtovaný Realitnou komorou, nie zákonom. Platí sa iba v prípade, že ste podpísali zmluvu; ponuky od priamych vlastníkov sú od nej oslobodené.

    Realitná provízia
  4. Ak si kúpite: kreditnú kartu s dátumom

    Pýtal som sa na efektívnu úrokovú sadzbu so všetkými poplatkami, amortizačný kalendár a náklady na predčasné splatenie. Dve pôžičky s rovnakou úrokovou sadzbou nakoniec stoja rôzne sumy kvôli poisteniu a poplatkom.

    Hypotekárna pôžička
  5. Certifikáty a dlhy pred sľubom

    Notár si vyžiada osvedčenia z katastra nehnuteľností a doklad o nezaplatených daniach z nehnuteľností a iných obecných poplatkoch, ktoré sú v Montevideu spojené s nehnuteľnosťou. Bez nich nebude záloha zaplatená.

    Daň z nehnuteľností (IM)
  6. ITP sa vypočítava z katastrálnej hodnoty

    Daň z prevodu nehnuteľností je 2 % pre každú stranu zo skutočnej hodnoty stanovenej katastrálnym úradom, nie z dohodnutej ceny. Požiadal som o písomné vyhlásenie o daňovej povinnosti.

    ITP v DGI

Ako vypočítať

  • Ceny. Pre každú štvrť sa mediánová požadovaná cena za izbový byt typu 2 vypočítava na základe prenájmov za posledných desať dní a predajov z aktuálnych ponúk, vždy s ponukami typu 8 alebo viac. Ide o požadovanú cenu, nie o konečnú cenu.
  • Nájomné, ktoré je dosť. Účtovné oddelenie a ANDA akceptujú platby nájomného do výšky 40 % nominálneho príjmu; Mapfre do výšky 30 % deklarovaného príjmu a povoľuje kombinovaný príjem až piatich osôb. Ak si stanovíte vlastný limit, pošlite nám ho a my ho porovnáme s nájomným a bežnými výdavkami.
  • Čo si môžete dovoliť kúpiť. Nižší z dvoch stropov: čo pokrývajú vaše úspory (časť nefinancovaná úverom plus náklady na nákup) a čo umožňuje maximálna mesačná splátka z vášho čistého príjmu, ktorú odhadujeme odpočítaním príspevkov na dôchodkové zabezpečenie, FONASA (Národný fond zdravia), FRL (Dôchodkový fond) a IRPF (Daň z príjmu fyzických osôb), ako keby išlo o jeden plat (pri dvoch platoch je skutočný čistý príjem o niečo vyšší). V prípade UI (Indexované jednotky) je ročná efektívna sadzba od 4,50 % až do 25 rokov financovanie 90 % a mesačná splátka môže dosiahnuť 25 % disponibilného príjmu (30 % pri inkase zo mzdy). V prípade UI je to 4,00 % do 10 rokov a 4,75 % od 11 do 30 rokov; pre širokú verejnosť sú inzerované doby splatnosti do 20 rokov, financovanie 80 % a mesačná splátka môže dosiahnuť 35 % príjmu. Mesačná splátka sa vypočíta pomocou ročnej efektívnej sadzby prepočítanej na mesačnú sadzbu.
  • Nákupné výdavky. Daň z prevodu nehnuteľnosti (ITP) 2 % z percenta kupujúceho z katastrálnej hodnoty, registrácia listu vlastníctva 3 % až 5 % z ceny (referenčná hodnota trhu, nie sadzba) a provízia 3 % + DPH, ak je zapojená realitná kancelária. Na určenie potenciálnych úspor sa používa horná hranica rozpätia.
  • Aké je okolie? Sťažnosti z ministerstva vnútra, výpadky prúdu zo strany UTE (štátnej elektrárenskej spoločnosti), výpadky vody zo strany OSE (štátnej vodárenskej spoločnosti), sťažnosti týkajúce sa hygieny, čistenia a pouličného osvetlenia zo strany Intendencia (miestnej samosprávy) a blízke služby z OpenStreetMap. Každá štvrť je porovnaná so všetkými ostatnými skúmanými štvrťami: „menej sťažností ako 70 %“ znamená, že 70 % štvrtí má viac sťažností. Ide o záznamy, nie o individuálne riziko. Údaje o vode sú zverejnené v plnom rozsahu, zóna po zóne, na [chýba webová stránka/odkaz]. plánované výpadky vody podľa štvrte, pričom koľko z nich OSE oznámil v každom z nich.
  • Poradie. Každá štvrť je hodnotená na základe ceny, rozlohy na meter štvorcový, sťažností, služieb, elektriny a vody a v prípade kupovania aj ziskovosti. To, čo označíte ako dôležité, má trojnásobnú hodnotu a akékoľvek chýbajúce informácie majú pol bodu.

Nezahŕňa daň z nehnuteľností ani daň zo základného vzdelávania, ktoré závisia od katastrálnej hodnoty každej nehnuteľnosti, ani hypotekárne poistenie. Pre kompletný výpočet nájmu s následnou kúpou vrátane oportunitných nákladov na zálohu existuje kalkulačkaAk chcete porovnať štvrte na mape, porovnanie susedstva.

Často kladené otázky

Ktorá je najlepšia štvrť na bývanie v Montevideu?
Nie je to len jedno: záleží na vašom rozpočte, počte izieb, ktoré potrebujete, a na tom, čo je pre vás najdôležitejšie. Poradca zoradí štvrte, kde to, čo hľadáte, zodpovedá vášmu rozpočtu na základe vašich kritérií – cena, rozloha, menej sťažností, služby v blízkosti, menej výpadkov elektriny a vody, menej reklamácií alebo ziskovosť – s použitím aktuálnych ponúk.
Koľko musím zarobiť na prenájom?
Výšku záruky určuje záruka. Národný účtovný úrad a ANDA akceptujú nájomné do výšky 40 % nominálneho príjmu; Mapfre do výšky 30 % deklarovaného príjmu a povoľuje kombinovaný príjem až piatich osôb. Pri príjme 80.000 USD to predstavuje nájomné do výšky 32.000 USD u Národného účtovného úradu alebo ANDA a 24.000 USD u Mapfre.
Koľko potrebujem na kúpu domu?
Dve veci: úspory na pokrytie časti, ktorú banka nefinancuje, plus náklady na kúpu a príjem na pokrytie mesačnej splátky. BHU financuje 90 % mesačnou splátkou do výšky 25 % disponibilného príjmu; súkromná banka ako Santander financuje 80 % mesačnou splátkou do výšky 35 %. Náklady na kúpu predstavujú približne 10,7 % z ceny: 2 % na daň z prevodu nehnuteľnosti (ITP), 3 % až 5 % na náklady na uzavretie obchodu a provízia 3,66 %, ak je zapojený realitný maklér.
Je lepšie si prenajať alebo kúpiť?
Záleží od štvrte a od toho, ako dlho plánujete bývať. Pre každú štvrť uvádzame priemerný ročný nájom, mesačnú platbu plus bežné výdavky oproti celkovému nájomnému plus bežné výdavky a požadovanú zálohu v každom prípade. Pre kompletný rozpis vrátane oportunitných nákladov na zálohu použite našu kalkulačku kúpy alebo prenájmu. Kalkulačka kúpy alebo prenájmu
Odkiaľ pochádzajú ceny a údaje pre jednotlivé štvrte?
Nájmy sa zbierajú z ponúk aktívnych za posledných desať dní a z predajov z InfoCasas a Casasweb, vždy s ponukami aspoň 8, aby sa zabezpečil medián. Sťažnosti sa hlásia ministerstvu vnútra, výpadky prúdu spoločnosti UTE, výpadky vody spoločnosti OSE, reklamácie sa hlásia do jednotného systému sťažností obce a do služieb OpenStreetMap. Čo sa v danej štvrti nemeria, sa od celkového počtu ani nepripočítava, ani neodpočítava.
Čo nie je zahrnuté v mesačných nákladoch?
Daň z nehnuteľností a daň zo základného vzdelávania, ktoré závisia od katastrálnej hodnoty každej nehnuteľnosti; povinné hypotekárne poistenie; údržba; a cena poistných záruk, ktoré nie sú verejne zverejnené. Rovnako ani konečná cena: meriame požadovanú cenu.