Pôžičky · Výplatná páska nie je potrebná
Pôžičky bez dokladu o príjme v Uruguaji
Bez výplatnej pásky Áno, požičiavajú vám to.11 inštitúcií slúži samostatne zárobkovo činným osobám alebo tým, ktorí zanechajú záručný poplatok, s publikovanými mierami od 25 % do 130,1 %Jediný rozdiel sú dvere: s certifikátom účtovníka získate nízke sadzby; iba s občianskym preukazom tie najdrahšie.
Tri spôsoby, ako to dosiahnuť
Od najlacnejších po najdrahšie. To, čo každá inštitúcia uvádza, je citované z jej vlastnej webovej stránky.
S potvrdením o príjme od účtovníka
Formálni nezávislí pracovníci: živnostníci, monotributo (zjednodušený daňový režim), SRL (spoločnosť s ručením obmedzeným), odborníci.
Toto je cesta, ktorá vedie k nižším sadzbám. Vašu výplatnú pásku nahradí osvedčenie podpísané certifikovaným účtovníkom, v ktorom sa uvádza váš formálny príjem. Bez registrácie v BPS a DGI nie je potrebné nič osvedčovať, takže táto cesta začína formalizáciou vášho podnikania.
BROU: Vyžaduje sa „potvrdenie o príjme vydané certifikovaným verejným účtovníkom“ za posledných 30 dní, certifikát profesijného združenia účtovníka a „najmenej dva roky nepretržitých príspevkov“. Poplatok nesmie presiahnuť 30 % príjmu v pesos (25 % v indexovaných jednotkách, 15 % v dolároch) a nevyžaduje sa žiadna negatívna informácia v záznamoch žiadateľa. Fontána
Ak stále dostávate platby bez fakturácie, prvým krokom je registrácia: aký podnik otvoriť y Ako fakturovať v rámci zjednodušeného daňového režimu.
Iba s občianskym preukazom
Tí, ktorí nemôžu preukázať príjem alebo potrebujú peniaze rýchlo.
Niektorí veritelia nevyžadujú doklad o príjme: žiadateľov hodnotia na základe ich vlastných záznamov a úverovej histórie. „Žiadny doklad o príjme“ neznamená „žiadne požiadavky“: môže existovať požiadavka na minimálny príjem a previerky úverovej histórie a je to najdrahšia možnosť.
OCA: „Iba s vaším dokladom totožnosti. Nevyžaduje sa doklad o príjme.“ Vyžaduje sa minimálny mesačný príjem 10.000 dolárov (slobodní) alebo 15.000 dolárov (vydatí), vek od 18 do 72 rokov a „momentálne nie ste uvedení v úverovom registri“. Fontána
Čoskoro!: „Môžete požiadať len s preukazom totožnosti,“ hoci odporúča predložiť výplatnú pásku alebo výpis z dôchodku, „aby ste získali prístup k lepším ponukám.“ Výška pôžičky sa pohybuje od 5.000 do 600.000 dolárov až v 48 splátkach. Fontána
Kredit: Žiadatelia musia predložiť platný preukaz totožnosti a mať 18 až 84 rokov. „Ak nemáte doklad o príjme, môžete predložiť tri faktúry za energie na vaše meno od spoločností UTE, OSE, Antel alebo iných telefónnych či káblových spoločností.“ Výšky úverov sa pohybujú od 3.000 do 240.000 dolárov, pričom prvá splátka je splatná do 60 dní; ročná efektívna úroková sadzba (AER) nie je zverejnená (k 22. septembru 2026). Fontána
So zárukou
Niekto, kto nemá žiadny príjem, ktorý by mohol preukázať, ale má majetok.
Pri záložnom úvere je predmet, ktorý zastavíte, zabezpečením úveru a ak ho nesplatíte, stratíte ho. Úver na auto je tiež zabezpečený vozidlom, hoci veriteľ môže stále požadovať doklad o príjme. Poznámka: záložný úver BROU (zlatý záložný fond) vyžaduje čistú úverovú históriu.
Pozrite sa, ako to funguje zabezpečená pôžička s vaším autom.
Kto požičiava peniaze bez dokladovania príjmu a za akú úrokovú sadzbu?
Ročná efektívna sadzba zverejnená každou inštitúciou, od najlacnejšej po najdrahšiu. Ide o referenčnú hodnotu; sadzba, ktorú ste povinní zaplatiť, predstavuje celkové náklady uvedené vo vašej zmluve. Sadzby revidované 23. augusta 2026.
| Inštitúcia | Chlap | Publikované TEA | Zúčtovanie | Centrálna banka |
|---|---|---|---|---|
| BROU (Banco República) | Banka | až 31 % | Vyžaduje si to byť čistý. | Pod dohľadom BCU |
| ANDA | Družstvo | 25–36,5 % | S podmienkami | Pod dohľadom BCU |
| OCA | Finančné | 29–87 % | Vyžaduje si to byť čistý. | Pod dohľadom BCU |
| Predplatby | Medzi ľuďmi | 50–130 % | Požičať s clearingom | Pod dohľadom BCU |
| Orange Credit | Finančné | 63–130 % | Vyžaduje si to byť čistý. | Registrovaný u BCU |
| Crediton | Finančné | 75,4–130,1 % | Vyžaduje si to byť čistý. | Pod dohľadom BCU |
| Záložne | Záložňa / záložné právo | Ona to nezverejňuje | Požičať s clearingom | Mimo obvodu BCU |
| Platba neskôr (ex-UinUin) | Fintech | Ona to nezverejňuje | Požičať s clearingom | Pod dohľadom BCU |
| Prex (Prextamo) | Fintech | Ona to nezverejňuje | On to nezverejňuje | Registrovaný u BCU |
| Santander Uruguaj | Banka | Ona to nezverejňuje | Vyžaduje si to byť čistý. | Pod dohľadom BCU |
| Vráť sa | Fintech | Ona to nezverejňuje | Požičať s clearingom | Pod dohľadom BCU |
Zákonný limit pre pôžičku v pesos menšiu ako 10.000 UI na obdobie kratšie ako jeden rok je 142,74%, účinná od 1. novembra 2026. Sadzba nad tento limit je úžera. Ako fungujú spomaľovacie prahyPre podrobné porovnanie každej inštitúcie – rýchlosť, sumy, drobné písmo – je tu poradie úverov.
Vyžaduje sa doklad totožnosti: kto požičiava a za akú úrokovú sadzbu
Požičiavajú len s občianskym preukazom OCA a čoskoro!„Iba s preukazom totožnosti“ znamená bez dokladovania príjmu„Nie bez kontroly úverového registra“: ide o dve rôzne požiadavky a každá finančná inštitúcia zaujíma iný postoj. OCA nevyžaduje žiadnu úverovú históriu a Crédito de la Casa ju vyžaduje aj pri svojich malých pôžičkách; jediná inštitúcia, ktorá na svojej webovej stránke uvádza, že požičiava ľuďom s negatívnou úverovou históriou, je Pronto!. Nasledujúci text bol prečítaný z webovej stránky každej inštitúcie 22. septembra 2026.
| Inštitúcia | Len občiansky preukaz? | Čo sa v ňom žiada? | Zúčtovanie | Sadzba a výdavky | Sumy a podmienky |
|---|---|---|---|---|---|
| OCA | Áno, je to oznámené. | Musíte mať 18 až 72 rokov a mať minimálny mesačný príjem 10.000 USD (slobodní) alebo 15.000 USD (vydatí/ženatí), bez nutnosti dokladovania. | Vyžaduje sa „momentálne nie je uvedené v zozname zúčtovaných položiek“. | Ročná efektívna sadzba (AER) sa pohybuje medzi 29 % a 87 % + DPH podľa webovej stránky; aktuálny sadzobník, platný od 15. septembra 2026, stanovuje sadzbu 62 % (7 až 12 splátok) alebo 86 % (13 až 36 splátok) + DPH, zníženú na 53,29 % – 81,01 % pri včasnej platbe a sadzbu z omeškania 72 % + DPH. Provízie vo výške 40 UI (poplatok za poskytnutie) + 80 UI (správny a inkasný poplatok) + DPH, ktoré sa účtujú vopred a pripočítavajú sa k výške úveru, a životné poistenie vo výške 0,25 % mesačne z nesplateného zostatku. Príklad: 200.000 USD počas 24 mesiacov s AER 39 %, splátka 12.643 USD, spolu 303.432 USD. | 5.000 až 600.000 dolárov za 7 až 36 mesiacov (online najčastejšie otázky uvádzajú 6.000 až 150.000 dolárov). |
| Čoskoro! | Áno, je to oznámené. | „Môžete o ne požiadať len s občianskym preukazom“; odporúča použiť výplatnú pásku alebo výpis z dôchodku „na prístup k lepším ponukám“. | Je to jediný, ktorý to uvádza na svojej vlastnej stránke: nazýva to „Pôžičky počas zúčtovania a bez výplatnej pásky“ s výhradou posúdenia. | Zverejňuje maximálne sadzby pre BCU zo septembra 2026 (133,4860 % do 366 dní pod 10.000 UI; 66,3245 % od 10.000 UI). Príklad s dokladom: 500.000 USD v 42 splátkach po 28.526 USD, RPSN 49 % + DPH. | 5.000 až 600.000 USD v 3 až 48 splátkach, prvá splátka do 60 dní (v /úvere/ je uvedené do 1.000.000 USD). |
| Creditel | Občiansky preukaz a iný dokument | Platný preukaz totožnosti a vek od 18 do 84 rokov. Bez dokladu o príjme akceptujú „tri faktúry na vaše meno od spoločností UTE, OSE, Antel a iných telefónnych alebo káblových spoločností“; pri sumách vyšších ako tri je potrebné predložiť doklad o príjme na pobočke. | Nezverejňuje to. | RPMN nie je zverejnená v Často kladených otázkach, na domovskej stránke ani na /efectivo. Na /efectivo ponúkajú zálohy na plat alebo dôchodok až do výšky 40.000 USD, ktoré sa majú splatiť do 30 dní. | 3.000 až 240.000 USD (do 4 čistých platov), prvá splátka po 60 dňoch; v poli /cash sa tiež uvádza „do 600.000 USD“. |
| Úver domu | Nie: požiadať o doklad o platbe | Jedinou možnosťou „iba s dokladom totožnosti“ je Agile Purchase: vek od 23 do 84 rokov, platný doklad totožnosti, vlastný mobilný telefón a jednorazové podpísanie zmluvy s počiatočným limitom 5.000 USD a maximálnou splátkou 600 USD. Možnosti v hotovosti zahŕňajú doklad o príjme (potvrdenie s minimálne 6 mesiacmi), doklad o adrese a podpísanie poukážky na pobočke. | Dokonca aj agilný nákup vyžaduje „nemať predvolené hodnoty v Infocred alebo Clearing“ a „nebyť uvedený v MOCASIST“. | Nie je to uvedené v Často kladených otázkach. „Neprevádzkujeme“ zrážky zo mzdy. | Agilný nákup: počiatočný limit 5.000 USD. Hotovosť: v Často kladených otázkach nie je zverejnená žiadna suma. |
| Zelená (predtým FUCAC) | Nie: požiadať o doklad o platbe | Najnovšia výplatná páska, výpis z dôchodkového zabezpečenia, občiansky preukaz a doklad o adrese; vek nad 18 rokov. | Ak budete meškať, nahlásia to oddeleniu pre zúčtovanie výkazov a zrazia vám 20 % z platu, dôchodku alebo dôchodkového zabezpečenia. | Kompenzačná RPSN 27 % až 32 % (oneskorená platba 37,5 % až 43,5 %) plus sociálny poplatok $ 330 mesačne vrátane DPH. Príklad „Neúročná“ úroková sadzba za október 2026: $ 80.000 v splátkach 18 vo výške $ 6.150, RPSN 27 % celkové náklady $ 110.707; jej platnosť je zverejnená ako „30/11/20026“ s nesprávne uvedeným rokom v pôvodnom texte. Znovu prečítané 3. novembra 2026. | 2.000 až 600.000 dolárov v 6 až 48 splátkach. |
| ANDA | Nie: požiadať o doklad o platbe | Posledná výplatná páska a 6 mesiacov zamestnania (dôchodcovia nevyžadujú históriu zamestnania) plus preukaz totožnosti. To, čo v spoločnosti Abitab podpíšete „iba s preukazom totožnosti“, je online zmluva, nie pôžička bez výplatnej pásky. | Vyžaduje si „dobrú úverovú históriu“ pre úverovú linku na mzdy pre záväzky. | September 2026: do 10.000 UI, 27,20 % (1 až 10 splátok) alebo 31,80 % (12 alebo viac) + DPH; od 10.000 UI, 28,80 % alebo 32,20 % + DPH. | 1 až 48 splátok; 10.000 UI predstavovalo k 31. augustu 2026 66.371 USD. |
| Republic Microfinance (skupina BROU) | Nie: požiadať o doklad o platbe | Samostatná zárobková činnosť ako hlavný zdroj príjmu počas 6 mesiacov (zamestnanci so mzdou, 1 rok), dva podpisy, vek 18 až 75 rokov. Porovnávacie stránky, ktoré to uvádzajú ako „iba s preukazom totožnosti“, neuvádzajú jej registračnú kartu. | „Žiadne nesplatené dlhy v rámci zúčtovania správ a/alebo finančného systému“; ani nie je dlžníkom výživného na dieťa. | RPMN 44 % + DPH do 366 dní a 46 % + DPH od 367 dní, oneskorená platba 49 %; brožúra platná od 1. do 30. septembra 2026. | 3.000 až 12.500 UI (30.000 UI s 2-ročnou zmluvou so zákazníkom) za 3 až 18 mesiacov. |
Aktuálne limity úžery (zákon 18.212, tabuľka BCU)
Priemerné sadzby za dané obdobie Júl – september 2026, platný od 1. novembra 2026BCU tabuľku publikuje každý mesiac s trojmesačným posuvným oknom: riadky pre spotrebu v pesos a dolároch pochádzajú z mriežky, ktorú stránka číta zo BCU; riadky pre autorizáciu zliav, zrážky zo mzdy a kredit zo mzdy sú verziou PDF z 1. novembra 2026. Limit = priemer plus 55 %; so zrážkami zo mzdy plus 30 %; kredit zo mzdy plus 20 %; oneskorená platba plus 80 %.
| Segment | Termín | Priemerná sadzba | Zastaviť | Čiapka Blackberry |
|---|---|---|---|---|
| Spotreba bez autorizácie zľavy, menej ako 10.000 UI | až 366 dní | 92,09% | 142,74% | 165,76% |
| Spotreba bez autorizácie zľavy, menej ako 10.000 UI | 367 dní alebo viac | 87,40% | 135,47% | 157,32% |
| Spotreba bez autorizácie zľavy, 10.000 UI alebo viac | až 366 dní | 35,57% | 55,13% | 64,03% |
| Spotreba bez autorizácie zľavy, 10.000 UI alebo viac | 367 dní alebo viac | 51,74% | 80,20% | 93,13% |
| Spotreba s autorizáciou zľavy, menej ako 10.000 UI (čítanie PDF súboru) | až 366 dní | 20,30% | 31,47% | 36,54% |
| Spotreba s autorizáciou zľavy, menej ako 10.000 UI (čítanie PDF súboru) | 367 dní alebo viac | 24,27% | 37,62% | 43,69% |
| Úver so zrážkou zo mzdy (maximálne 30 %), menej ako 10.000 UI (čítanie PDF súboru) | až 366 dní | 20,30% | 26,39% | — |
| Úver so zrážkou zo mzdy (maximálne 30 %), menej ako 10.000 UI (čítanie PDF súboru) | 367 dní alebo viac | 24,27% | 31,55% | — |
| Pôžička na mzdu (maximálne 20 %), menej ako 10.000 UI (čítanie PDF súboru) | až 366 dní | 20,30% | 24,36% | — |
| Pôžička na mzdu (maximálne 20 %), menej ako 10.000 UI (čítanie PDF súboru) | 367 dní alebo viac | 24,27% | 29,12% | — |
| Spotreba v dolároch (jedna kategória) | až 366 dní | 8,26% | 12,80% | 14,87% |
| Spotreba v dolároch (jedna kategória) | 367 dní alebo viac | 12,26% | 19,00% | 22,07% |
Zdroj: BCU – Priemerné úrokové sadzby, komunikácia 2026/212 (PDF), zobrazené 1. novembra 2026. V dolároch BCU publikuje jednu bunku spotreby bez rozdelenia podľa segmentu UI alebo autorizácie zliav.
Čo sa môže pridať k sadzbe bez toho, aby to bolo úžerou (Zákon 18.212, čl. 14)
Horná hranica sa meria na základe implicitnej sadzby a zákon z výpočtu vylučuje niektoré fixné výdavky. Pri dani z príjmu z augusta 2026 (6,6371 USD) je 120 individuálnych výdavkov približne 796 USD.
- A) DPH z úrokov a daní splatných klientom.
- B) Do 30 UI na klienta fixných výdavkov (10 UI za zľavu a 2 UI za splátku), iba ak je kredit vyberaný zrážkou zo mzdy alebo automatickým debetom.
- C) Do 10 UI za použitie pri revolvingových úveroch a prečerpaniach.
- D) Do 120 UI na zákazníka (40 UI za poplatok za poskytnutie a 8 UI za splátku) pri iných spôsoboch platby, čo platí pre úvery od finančných spoločností bez zrážkovej dane. V B a D nemožno náklady na nový úver opäť vylúčiť skôr ako 60 dní po predchádzajúcom úvere.
- Článok 16: Družstvá a občianske združenia môžu vylúčiť sociálny príspevok až do výšky 50 UI mesačne.
Fontána: IMPO — Zákon 18.212, aktualizované znenie, zobrazené 22. septembra 2026.
Ak ste dôchodca alebo poberateľ dôchodku
- BROU s retenciou (BPS alebo partnerská organizácia): Vyžaduje sa platný preukaz totožnosti, podpis iba od prvého mesiaca platby, obnovenie so zaplatenými 40 % splátok; doba splatnosti a výška úveru sa s vekom znižujú (do 70 rokov, 60 mesiacov a 35 % istiny; od 90 rokov, 12 mesiacov a 20 %). Neexistuje žiadny poplatok za poskytnutie ani poistenie, ale stránka partnerskej pôžičky obsahuje pokutu za predčasné splatenie. Sadzby platné od 1. septembra 2026: 15 % až 22 % + DPH (zvýhodnené pre eBROU) až 20 % až 27 % + DPH (štandardné na pobočke); tí, ktorí majú v BCU hodnotenie 3, platia o 1,22 % viac. Fontána · Sadzby (BROU PDF)
- Ročná kampaň Pomer úverov k záväzkom Program BROU prebieha v novembri a decembri. V roku 2025 sa začal 7. novembra pre eBROU, pričom osobná obsluha začínala 9. decembra na základe poslednej číslice identifikačného čísla a končila 30. decembra so sadzbou „približne 20 % ročne v pesos“. K 22. septembru 2026 banka nezverejnila dátumy pre vydanie 2026. Zdroj (Prezidentský úrad) · dátum začiatku (Montevideo Portal)
- ANDA, mzdy pre dôchodcovdo 80 rokov, platba bankovým prevodom alebo IEDE, dobrý pôvod a podpísaná „Osobná zmluva“ od BPS; 29,40 % alebo 29,60 % + DPH v septembri 2026. CreditelDôchodková záloha až do výšky 40.000 USD na 30 dní (zdroje ANDA a Creditel sú uvedené v tabuľke vyššie). Zákon 17.829 Musíte mať nazbieraných aspoň 35 % nominálnej hodnoty po zdanení a príspevkoch.
Pred podpisom
- Požiadal som o celkové náklady v pesos za vami požadovanú sumu a dobu trvania, nielen za splátku: TEA, TNA a CFT.
- Ak od vás žiadajú platbu vopred na uvoľnenie pôžičky, je to podvod: ako ich rozpoznať.
- Ak už meškáte so splátkami, vezmete si drahú pôžičku na splatenie inej a zvyčajne situáciu ešte zhoršíte: ako sa dostať z clearingu.
- Vypočítajte si to s kalkulačka pôžičiek.
Často kladené otázky
Toto by vám tiež mohlo byť užitočné
Citáty z troch brán boli overené na webovej stránke každej inštitúcie 16. septembra 2026; tabuľka „Iba ID“ a sekcia pre dôchodcov boli overené 22. septembra 2026; a limity BCU boli overené 1. novembra 2026. S žiadnou z nich nemáme žiadne obchodné zmluvy. Toto slúži len na informačné účely a nejde o finančné poradenstvo.