creditcards

Itaú Volar Visa Platinum of OCA: welke creditcard biedt meer cashback?

Itaú Volar Visa Platinum wint nipt: 66 punten tegenover 59 voor OCA. Itaú Volar Visa Platinum blinkt uit in puntenopbouw, inwisseling en dekking. OCA scoort beter op netwerkdekking en prijs. Itaú Volar Visa Platinum is geschikt voor: klanten met een midden- tot hoog inkomen die reizen en de inbegrepen assistentie en VIP-loungetoegang tegen voorkeurstarieven waarderen, terwijl ze de flexibiliteit van Volar bij het inwisselen van punten behouden. OCA is geschikt voor: mensen die regelmatig winkelen bij lokale fysieke winkels en hun aankopen plannen voor de dagen met de grootste kortingen (vrijdags, 20%). Voor wie de Metro overweegt, is het niet de moeite waard: de waarde zit hem in de korting.

As voor as

Beloningsprogramma's worden vergeleken op basis van wat ze daadwerkelijk bieden: hoeveel punten je spaart, de waarde van elk punt, hoe gemakkelijk ze in te wisselen zijn, welke kortingen ze bieden en de kosten voor het onderhouden van de kaart. Een verschil van minder dan 5 punten wordt beschouwd als een gelijkspel: de score is een onderzoeksbeoordeling, geen exacte waarde.

As (gewicht)Itaú Volar Visa PlatinumOCAWinnen
Accumulatie (25%)6230Itaú Volar Visa Platinum
Kortingsnetwerk (25%)7086OCA
Wisselkoers (20%)7260Itaú Volar Visa Platinum
Kosten (15%)5562OCA
Flexibiliteit (8%)6562Tekenen
Dekking (7%)6855Itaú Volar Visa Platinum
Eindscore6659Itaú Volar Visa Platinum

De gegevens, naast elkaar

FeitItaú Volar Visa PlatinumOCA
ZenderBanco Itaú UruguayOCA SA (Itaú Unibanco Groep); OCA Blauw uitgegeven door OCA Dinero Electrónico S.A.
NetwerkenVisaMastercard, Visa
PuntenprogrammaVliegen (Itaú miles)Metro (OCA-puntenprogramma) + uitgebreid kortingsnetwerk
Hoe het zich ophooptVerdien 1 Itaú-mijl voor elke US$1 (of het equivalent in peso's) die u besteedt aan aankopen op krediet. Dezelfde spaarregels als voor de Volar-lijn. Bevestigd op tarjetaVolar.html.OCA Blauw: 1 Metro voor elke $U 120 die wordt uitgegeven, volgens de huidige kaart sinds 15/09/2026 (de vorige, geldig sinds 01/10/2025, vermeldde 1 Metro voor elke $U 104). Gecombineerd met de inwisselwaarde van brandstofvouchers van $U 0,20 per Metro, is het rendement voor OCA Blauw ongeveer 0,17% van de uitgaven (het was ongeveer 0,19%), het laagste in de reeks. Voor de OCA-creditcard blijft het tarief per peso onbekend (de Mastercard-creditcard die geldig is sinds 01/09/2026 vermeldt geen Metro) en varieert met de campagnes x2/x3. Betalingen, contante opnames, kaartkosten, aflossingsleningen en herfinancieringen leveren geen Metro's op; met OCA VISA worden alleen lokale uitgaven gespaard, geen aankopen in het buitenland.
Wat is de waarde van een punt?Er is geen officiële wisselkoers gepubliceerd; de werkelijke waarde is afhankelijk van de wisselkoers. Niet bevestigd.De inwisselwaarde in brandstofvouchers is $U 0,20 per Metro. Dit is afgeleid van de Metro-tabel zelf: $U 500 voor 2.500-meters, $U 1.500 voor 7.500-meters en $U 1.000 diesel voor 5.000-meters – alle drie de verhoudingen leveren precies $U 0,20 op. Er is echter een inwisseloptie die meer dan het dubbele oplevert, zoals gepubliceerd in de Metro FAQ's (lees verder op 22/9/2026): 2.000-meters annuleren de kwartaalkosten van de Mastercard of Visa-kaart, die UI 130 bedragen (≈ $U 864 met de UI van 22/9/2026), of ≈ $U 0,43 per Metro; voorlopig is dit alleen beschikbaar in persoon bij OCA of Metro-filialen of via 1730, en alleen als de kosten al in rekening zijn gebracht. Let op de "Metro Value" die op het vorige tariefschema stond vermeld (U 52 / US$ 1,30 in de 04/08/2026-versie; het was U 37 / US$ 1,5 in het 2019-tariefschema, waar het eerder gepubliceerde cijfer vandaan kwam): dat cijfer is een tariefreferentie, een percentage waarmee gemiste metroritten worden vervangen door geld, NIET wat de metro oplevert bij inwisseling. Als je dat combineert met het spaarpercentage, krijg je een rendement van 50%, wat absurd is.
Hoe kan ik dit inwisselen?Hetzelfde als Volar Base: tickets van elke luchtvaartmaatschappij + catalogus (technologie, binnenlands toerisme, mode, shows), via itauvolar.com.uy/SuperApp. Alleen inwisselbaar door de kaarthouder.Metros kunnen worden ingewisseld voor brandstofvouchers (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97 of Diesel) bij DISA-stations in het hele land, Riogas-propaantanks en -vullingen, opwaardering van mobiele telefoons, bioscoopkaartjes in contanten + Metros-formaat (2D $U 260 + 360 Metros), reizen via Hiperviajes en – de beste inwisseloptie – de kwartaalkosten van de Mastercard of Visa-kaart zelf in 2.000 Metros. Inwisseling vereist dat alle OCA-producten up-to-date zijn. Belangrijke correctie: OCA Blue spaart en wisselt ook Metros in (kaarthouders bepalen hun eigen tarief, 1 Metro per $U 120 vanaf 15/09/2026); het is geen kaart die alleen kortingen biedt.
KortingenHet Itaú-voordelennetwerk plus Platinum-voordelen, met de kleine lettertjes die de 1/2/2026 veranderden: toegang tot VIP-lounges is niet gratis; de Visa Platinum-kaarthouder heeft 10 toegang voor US$ 10 per keer per kalenderjaar, en vanaf 11 betalen ze US$ 38 per toegang (toegang is via de Visa Airport Companion-app, en de toegang van extra kaarthouders wordt afgetrokken van de 10 van de hoofdkaarthouder). Wat wel gratis is, zijn twee verschillende en niet-cumulatieve dekkingen: Universele Assistentie tot US$ 15.000 per persoon wereldwijd, exclusief Uruguay, voor de kaarthouder, partner en afhankelijke kinderen jonger dan 21 jaar; en AXA USA voor medische noodgevallen op reizen van maximaal 60 opeenvolgende dagen, waarvoor het ticket met de Visa Platinum-kaart moet zijn gekocht en het certificaat vóór elke reis moet zijn gegenereerd.Uitgebreid netwerk: 20% op vrijdag met creditcard + 12 termijnen elke dag, met een maximum van $U 5.500 per rekening per maand bij deelnemende winkeliers, volgens de OCA-voordelenpagina (geldig van 1/6/2026 tot 31/5/2027). Drie voorwaarden wijzigen de berekening: de extra +5% bij betaling met de OCA-app, Apple Pay of Google Pay heeft een eigen maximum van $U 500 per maand, dat wordt gedeeld door alle actieve OCA-app-promoties; de 12 termijnen zijn exclusief voor Mastercard; en de promotie is niet van toepassing op aankopen via Mercado Pago en kan niet worden gecombineerd met andere kortingen. Daarnaast 10% dagelijks bij geselecteerde winkeliers en kortingen van 10%-30% op eten, mode, elektronica en onderwijs.
Kosten1er per jaar zonder kosten; daarna UI 1.058/jaar, ≈ $U 7.032 met de UI van 22/9/2026 ($U 6,6468). Bevestigd in het officiële tariefschema, septemberversie 2026 (zelfde waarde als de 1/8/2026-versie); gefactureerd in termijnen van 3 in lokale valuta, inclusief btw. Met het volledige pakket (UI 190 per maand, inclusief btw) is de Platinum-kaart inbegrepen en daalt de toeslag in het buitenland naar 1% + btw. Minimale limiet/krediet: de Volar-lijst vermeldt $U 125.000 en het informatieblad van de Visa Volar Platinum zelf vermeldt $U 120.000 (lees als 22/9/2026); we publiceren de waarde uit de lijst en wijzen op de discrepantie van de bank.Mastercard-kaartoverzicht geldig vanaf 01/09/2026 en document "Huidige Tarieven" vanaf 15/09/2026: kaartservice OCA UI 130 per kwartaal inclusief btw (UI 520 per jaar, ≈ $U 3.456 met de UI van 22/9/2026), extra echtgenoot UI 0, extra kind/anderen UI 65 per kwartaal inclusief btw, vervangende UI 130, verlenging UI 0; Visa International UI 130 per kwartaal en Visa Gold UI 162,50 per kwartaal (≈ $U 4.320 per jaar), beide inclusief btw, volgens "Huidige Tarieven". Kaartgebruik in het buitenland 2,44% inclusief btw; opname in het buitenland US$ 2,459 + btw; verzekering op saldo 0,4% inclusief btw (maximum 50 UI). Balansfinanciering: de twee documenten in OCA zeggen niet hetzelfde — het boekje in 01/09/2026 vermeldt 64% APR + btw in peso's (12% in dollars), contante voorschotten 80% + btw en te late betaling 75% + btw (13% in dollars); het document "Huidige Tarieven" in 15/09/2026 vermeldt 63% (12% in dollars), 80% en te late betaling 72% (13%). We publiceren beide totdat OCA ze samenvoegt. Boetes: voor volledige betaling binnen 48 uur na de vervaldatum UI 50 + btw, voor te late betaling UI 50 + btw; verzending van rekeningoverzicht UI 10 + btw per maand (optioneel); Vorderingen voor ongefundeerde kosten 10% + btw van de coupon, minimum $100 / US$ 4 en maximum $600 / US$ 15; opnames bij geldautomaten en filialen OCA $0. OCA Blauw: $0 op primaire kaart, extra kaart, rekeningonderhoud, commissie voor laag gemiddelde en vervanging tot de 2e, maar rekent 0,35% + btw over het factuurbedrag voor betalingen in incassonetwerken, en heeft dagelijkse limieten van $U 20.000 / US$ 500 voor lokale en internationale aankopen en $U 20.000 / US$ 520 voor opnames.
Bevestigde gegevensJa, volgens een officiële bron.Ja, volgens een officiële bron.

Voor en tegen

Itaú Volar Visa Platinum

Bank · Banco Itaú Uruguay

Voorstander

  • 10 jaarlijkse VIP-lounge-toegangskaarten voor US$10 per stuk (voordelig tarief, geen gratis toegang: vanaf de 11e toegangskaart kost het US$38 volgens de prijslijst; op het productblad staat nog steeds US$27 vermeld).
  • Universele bijstand zonder kosten tot US$ 15.000 per persoon voor de verzekeringnemer en zijn/haar gezin (wereldwijd, met uitzondering van Uruguay)
  • Hetzelfde tarief van 1 mijl = US$1 en flexibele inwisseling van tickets.
  • Welkomstbonus van 3.500 mijl

Tegen

  • Hogere jaarlijkse kosten (UI 1.058 ≈ $U 7.032) dan de internationale
  • Toeslag voor aankopen in het buitenland: 3% + btw (1% + btw met het volledige pakket; geen toeslag met Personal Bank), plus een extra 3% op de internationale wisselkoers van Visa.
  • Vereist een hoog inkomen/limiet (minder dan $ 125.000 volgens de advertentie; minder dan $ 120.000 volgens het formulier)
  • Miles vervallen na 5 jaar en hebben geen gepubliceerde waarde.
  • Dezelfde uitzonderingen op de accrualberekening (contanten, rente, incassonetwerken) zijn van toepassing.

OCA — Programmameter (meters)

Niet-bancaire emittent · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blauw uitgegeven door OCA Dinero Electrónico S.A.

Voorstander

  • Het grootste netwerk van kortingen in fysieke winkels op de lokale markt.
  • 20% korting op vrijdag + 12 termijnen is een van de meest aantrekkelijke acties in Uruguay.
  • Metro's verlopen niet en zijn overdraagbaar tussen OCA-, OCA Blue- en OCA VISA-kaarten van dezelfde kaarthouder.
  • Concrete en nuttige ruilmiddelen: brandstofbonnen bij DISA-stations, Riogas-jerrycans, beltegoed voor mobiele telefoons, bioscoop- en reistickets, en de kwartaalkosten van de kaart zelf (2.000 metroritten = UI 130, ≈ $U 0,43 per metro).
  • Extra 5% met digitale portemonnee; veelgebruikte niet-bancaire uitgever.

Tegen

  • De Metro biedt zeer weinig rendement: met het enige gepubliceerde tarief (OCA Blue, 1 Metro, elk $U 120 vanaf 15/09/2026) en de brandstofwissel van $U 0,20 per Metro, is het rendement ongeveer 0,17% van de uitgaven, een zesde van de ~1% van bankprogramma's; zelfs betalen met Metro's ($U 0,43) levert geen 0,4% op.
  • Het spaarpercentage van de OCA-creditcard wordt niet gepubliceerd en varieert per campagne (x2/x3).
  • Geen cashback: het voordeel is een korting die afhankelijk is van de dagen/winkels en met een limiet (maximaal $ 5.500 per maand, plus $ 500 extra voor de app).
  • De 5% korting via de app, de mogelijkheid om in 12 termijnen te betalen (alleen met Mastercard) en de uitsluiting van aankopen via Mercado Pago verminderen de aantrekkelijkheid van de sterrenpromotie.

Onze interpretatie van elk ervan

Itaú Volar Visa Platinum

Hetzelfde spaar- en inwisselsysteem als het standaard Volar-abonnement, met behoud van de Platinum-voordelen (Universal Assistance gratis tot US$15.000). De kortingen nemen af van 75 tot 70 na controle van het tariefschema: vanaf 1/2/2026 is de toegang tot VIP-lounges niet langer gratis bij Platinum; toegang is nu 10 voor US$10 en US$38 vanaf 11, wat betekent dat het een voorkeurstarief is, maar geen toegang. De hogere jaarlijkse kosten (UI 1.058 = $U 7.032) ten opzichte van de basisversie maken het praktisch gelijkwaardig aan Volar Internacional.

OCA

De grootste correctie uit de 17/8/2026-evaluatie blijft van kracht. De ranking waardeerde de Metro op $U37 op basis van de "Metro Value" uit het tariefschema, wat een tariefreferentie is en niet de inwisselwaarde: de drie brandstofvoucherverhoudingen die Metraje zelf publiceert ($U500 per 2.500 Metro en equivalenten) leveren $U 0,20 per Metro op. Met het enige gepubliceerde tarief (OCA Blue, 1 Metro elk $U120 in plaats van 15/09/2026, voorheen $U104) is het werkelijke rendement ongeveer 0,17%, waardoor de accumulatie op 30 blijft. De inwisseling stijgt van 58 naar 60 op 22/9/2026 omdat Metraje een beter inwisseltarief publiceert dan de vouchers: 2.000 Metro's betalen de kwartaalkosten van de kaart (UI 130), dat wil zeggen $U 0,43 per Metro. De flexibiliteit van de 62, doordat de Metro-punten niet verlopen en overdraagbaar zijn tussen de kaarten van de kaarthouder, is beter dan bij vrijwel alle andere kaarten. Het kortingsnetwerk blijft de grootste troef.