De markt voor tweedehands auto's in Uruguay

Wat is er vandaag in de aanbieding, voor welke prijs, hoeveel waardevermindering per model per jaar en waar is er ruimte voor onderhandeling? Het komt van 19.706 advertenties Actuele advertenties voor 960 modellen, dagelijks te raadplegen op Mercado Libre, Facebook Marketplace en acht auto- en advertentiesites. Gegevens van 6 november 2026.

De markt in zes cijfers

Actuele mededelingen

19.706

80 merken

Middenprijs

US$ 12.500

p25 US$ 8.900 · p75 US$ 18.000

Gemiddeld jaar

2018

p25 2013

Middelgrote kilometers

107.000 km

van degenen die het melden

Verkoopt een autodealer

48 %

52% eigenaar

De prijs veranderde.

352

over 7 dagen

Wat de gegevens zeggen

Voor beide partijen

Grote auto's verliezen veel sneller hun waarde.

Modellen met een prijs boven de 22.000 dollar verliezen jaarlijks 10,0% van hun waarde; modellen onder de 12.000 dollar verliezen 4,7%. Als u een SUV of een grote pick-up koopt, heeft een relatief nieuw exemplaar het grootste deel van die waardevermindering al achter de rug; als u er een bezit en aarzelt om hem te verkopen, kost het u elk jaar meer dan iemand met een kleine auto.

Voor beide partijen

De automatische transmissie is minder waard dan het lijkt.

Vergeleken met de handgeschakelde versie van hetzelfde model kost de automaat 4,5% meer. Vergeleken met de handgeschakelde versie van hetzelfde model en bouwjaar, ongeacht de uitvoering, kost hij 10,8% meer: dit verschil is te wijten aan de standaarduitrusting. Als u die extra kosten betaalt, controleer dan goed welke versie u koopt.

Voor beide partijen

Het is een kopersmarkt.

Van elke 10 woningen waarvan de prijs verandert, gaat de prijs bij 9 omlaag, met een gemiddelde prijsverlaging van 4,6%. Verkopers vragen een hoge prijs en passen deze later aan: kopers hebben zo meer speelruimte en verkopers winnen tijd door vanaf het begin de marktprijs aan te bieden.

Als u koopt

De autodealer rekent iets meer dan de eigenaar.

Por el mismo modelo y año, una automotora pide 3,0 % más que un particular. En Nissan Sentra, Citroën C3, Renault Sandero Stepway y otros la automotora pide incluso menos. Con una diferencia así, la garantía y la transferencia hecha pueden valer más que el ahorro.

Als u verkoopt

Kilometers wegen minder dan een jaar.

Binnen hetzelfde model en bouwjaar verhoogt elke 10.000 km verschil de prijs met 1,5%: bij 50.000 km meer komt daar 7% bij. Een extra jaar leeftijd voegt echter 5,9% toe: meer dan het dubbele van het prijsverschil van een jaar. Voor verkopers: het vermelden van de werkelijke kilometerstand kost minder dan een advertentie die niemand kan vergelijken.

Hoeveel auto's zijn er in elke prijsklasse?

ZoomMededelingenEen deel van de markt
tot US$ 5.0007213,7 %
5.000 tot 8.000 dollar3.04215,4 %
8.000 tot 12.000 dollar5.69928,9 %
12.000 tot 18.000 dollar5.30126,9 %
18.000 tot 25.000 dollar2.38712,1 %
25.000 tot 40.000 dollar1.6088,2 %
meer dan 40.000 dollar9484,8 %

De helft van de markt vraagt tussen de 8.900 en 18.000 dollar. Een auto in het middensegment (12.500 dollar) is een model uit 2018 met 107.000 km op de teller.

Wat erbij inbegrepen is: brandstof, kassa en wie het verkoopt.

Brandstof

  • Nafta81,8 %
  • Diesel5,8 %
  • Geen gegevens5,3 %
  • Elektrisch4,4 %
  • Hybrid2,7 %
  • GNC0,1 %

Doos

  • Handmatig59,1 %
  • Automatisch30,5 %
  • Geen gegevens10,4 %

Wie verkoopt

  • Automobiel47,8 %
  • Eigenaar52,1 %
  • Geen gegevens0,1 %

Een autodealer vraagt 3,0% meer meer dan één eigenaar voor hetzelfde model en bouwjaar.

De modellen met de meeste aanbiedingen

Nogmaals: het gaat om de modellen met de meeste advertenties, niet om de bestsellers. Het is net zo nuttig, en zelfs veel nuttiger: een model met honderden advertenties is makkelijk te vergelijken, makkelijk te vinden in de gewenste versie en makkelijker door te verkopen.

ModelMededelingenMiddenprijsJaar / gemiddelde kilometerstandVerliezen per jaarPrijsklasseAutomatisch
Chevrolet Onix655US$ 12.7002021 · 74.932 km4,4 %26 %13 %
Volkswagen Gol517US$ 10.3902014 · 128.000 km3,9 %41 %3 %
Peugeot 208479US$ 12.9002021 · 72.000 km5,9 %39 %17 %
Volkswagen Saveiro407US$ 14.3002019 · 106.000 km3,7 %28 %1 %
Suzuki Celerio366US$ 9.5002018 · 98.311 km4,5 %33 %6 %
Fiat Strada365US$ 14.9002022 · 84.500 km5,8 %37 %14 %
Hyundai HB20343US$ 13.4902022 · 65.000 km3,7 %20 %6 %
Renault Kwid324US$ 9.9002021 · 67.453 km3,5 %20 %1 %
Renault Oroch291US$ 14.8002022 · 89.000 km4,7 %33 %17 %
Toyota Hilux290US$ 29.9002017 · 203.552 km7,4 %71 %18 %
Suzuki Swift280US$ 13.4902021 · 89.300 km5,8 %41 %14 %
Citroën C3257US$ 11.2002021 · 74.173 km4,1 %36 %7 %
Peugeot 2008244US$ 13.9902020 · 79.000 km7,1 %36 %38 %
Fiat Uno242US$ 8.5452017 · 119.750 kmgeen gegevens18 %1 %
Nissan Versa232US$ 12.9002020 · 96.000 km8,0 %52 %49 %
Ford Ecosport218US$ 11.7502017 · 119.303 km4,1 %28 %19 %
Volkswagen Up!213US$ 10.5002018 · 105.000 kmgeen gegevens15 %0 %
Suzuki Alto201US$ 6.9502017 · 116.950 km6,2 %37 %0 %
Nissan Kicks192US$ 16.8002020 · 85.000 km7,3 %27 %85 %
Chevrolet Tracker189US$ 17.2902021 · 86.500 km8,4 %42 %73 %
Chevrolet Spark179US$ 6.9002012 · 129.000 kmgeen gegevens20 %1 %
Volkswagen Amarok172US$ 27.0002019 · 180.000 km11,8 %69 %47 %
Chevrolet Celta162US$ 6.5002010 · 150.625 kmgeen gegevens37 %0 %
Chevrolet Corsa158US$ 6.0002008 · 185.750 kmgeen gegevens35 %1 %
Nissan Sentra155US$ 11.9902015 · 116.697 km8,3 %82 %59 %

Fan Het geeft aan hoeveel de prijzen van hetzelfde model verschillen tussen het goedkoopste en het duurste kwartiel. Een verschil van meer dan 40% betekent dat er zeer verschillende auto's in dat prijsbereik zitten – qua uitvoeringen, motoren en staat – en dat de catalogusprijs op zich niet veel zegt.

Hoeveel verlies lijdt elk model per jaar?

Dit is een vergelijking van de huidige prijs van hetzelfde model, jaar na jaar. Als u van plan bent de auto vijf jaar te houden, is deze factor belangrijker dan de aanschafprijs: tussen een model dat jaarlijks met 2,4% in waarde daalt en een model dat met 11,8% in waarde daalt, vertegenwoordigt een verschil van US$ 15.000 over vijf jaar een verschil van US$ 7.050.

Diegenen die de waarde het best kunnen weerstaan

ModelVerliezen per jaarOver de gemiddelde prijs
Chevrolet Prisma2,4 %US$ 252
Renault Kwid3,5 %US$ 347
Volkswagen Saveiro3,7 %US$ 529
Hyundai HB203,7 %US$ 499
Volkswagen Gol3,9 %US$ 405
Citroën C34,1 %US$ 459
Ford Ecosport4,1 %US$ 482
Volkswagen Nivus4,2 %US$ 861

Degenen die het meest verliezen

ModelVerliezen per jaarOver de gemiddelde prijs
Hyundai Tucson11,8 %US$ 1.628
Volkswagen Amarok11,8 %US$ 3.186
Volkswagen Vento10,3 %US$ 2.153
Nissan Frontier10,3 %US$ 2.420
Volkswagen Tiguan9,6 %US$ 2.390
Ford Ranger9,5 %US$ 1.519
Chevrolet Tracker8,4 %US$ 1.452
Nissan Sentra8,3 %US$ 995

Het wordt berekend met behulp van een rechte lijn gebaseerd op de mediane prijs voor elk productiejaar, en wordt alleen gepubliceerd met gegevens van zes jaar en een periode van vijf jaar. Een model dat vlak lijkt, combineert bijna altijd verschillende versies en behoudt zijn waarde niet.

Wat je koopt met elk budget

Modellen waarvan de advertentiekosten tussen de 80% en 100% van het budget liggen, vergeleken met de jaarlijkse kosten die dat geld vandaag de dag dekt. Het gaat niet om "de goedkoopste optie": het gaat erom wat je ervoor terugkrijgt.

Met US$ 6.000 (979 advertenties in die strook)

Suzuki Alto 2018US$ 5.600 · 138.000 kmChevrolet Corsa uit 2008US$ 5.495 · 190.000 kmChevrolet Celta uit 2006US$ 5.500 · 186.331 kmVolkswagen Gol 2002US$ 5.000 · 220.000 kmChevrolet Spark uit 2010US$ 5.500 · 135.000 kmChevrolet Corsa Classic uit 2009US$ 5.900 · 162.000 kmPeugeot 206 2002US$ 5.500 · 215.000 kmSuzuki Alto 800 2014US$ 5.900 · 141.170 km

Met US$ 10.000 (3.256 advertenties in die strook)

Renault Kwid 2020US$ 9.490 · 81.650 kmFiat Uno 2017US$ 8.990 · 115.000 kmVolkswagen Gol 2012US$ 9.000 · 147.000 kmSuzuki Celerio 2017US$ 9.200 · 110.000 kmPeugeot 208 2016US$ 9.390 · 106.000 kmChevrolet Onix 2017US$ 9.500 · 128.000 kmVolkswagen Up! 2017US$ 9.800 · 114.908 kmSuzuki Swift 2015US$ 9.500 · 136.000 km

Met US$ 15.000 (3.300 advertenties in die strook)

Chevrolet Onix 2023US$ 13.500 · 58.200 kmHyundai HB20 2022US$ 13.500 · 63.973 kmVolkswagen Saveiro 2018US$ 13.990 · 116.400 kmPeugeot 208 2023US$ 13.500 · 60.000 kmVolkswagen Gol 2020US$ 13.490 · 88.750 kmRenault Oroch uit 2019US$ 13.500 · 115.000 kmSuzuki Swift 2022US$ 13.900 · 79.000 kmPeugeot 2008 2020US$ 13.800 · 80.000 km

Met US$ 20.000 (2.389 advertenties in die strook)

Fiat Strada 2024US$ 17.490 · 50.161 kmChevrolet Montana 2024US$ 18.300 · 48.750 kmVolkswagen Saveiro 2023US$ 17.300 · 46.000 kmRenault Oroch uit 2023US$ 17.900 · 55.000 kmNissan Kicks 2022US$ 17.800 · 75.000 kmPeugeot 208 2024US$ 16.990 · 29.000 kmChevrolet Onix 2023US$ 17.200 · 37.627 kmVolkswagen Nivus 2022US$ 18.990 · 71.350 km

Met US$ 30.000 (1.145 advertenties in die strook)

Toyota Hilux 2013US$ 26.500 · 295.000 kmVolkswagen Tiguan 2020US$ 26.990 · 88.000 kmBYD Yuan Pro 2025US$ 25.900 · 20.570 kmNissan Frontier 2023US$ 28.900 · 100.000 km2022 Toyota Corolla CrossUS$ 27.850 · 82.737 kmJeep Compass 2023US$ 26.990 · 56.000 kmVolkswagen Amarok 2017US$ 26.450 · 190.000 kmVolkswagen T-Cross 2025US$ 26.500 · 30.000 km

Hoeveel ruimte is er voor onderhandeling?

In de afgelopen 7 dagen zagen we de prijs veranderen naar 352 advertenties (1,2% van degenen die we dagelijks volgen, inclusief degenen die niet in de bovenstaande tabellen zijn opgenomen). 316 daalden en 36 stegen; de mediane daling was 4,6 %.

Dit zijn veranderingen die we zagen Tussen de twee bezichtigingen zijn er geen kortingen zoals in de advertentie wordt beweerd. De advertentie dient als een ondergrens voor hoeveel een prijs kan zakken zonder dat er onderhandeld wordt: als de verkoper de prijs zelf al heeft verlaagd, is er ruimte voor verdere onderhandelingen.

Hoe lang duurt de verkoop?

De helft van de advertenties verdwijnt in 22.619 dagen Of minder, ongeveer 11.292 advertenties die van de markt verdwenen terwijl we ze bekeken.

Wat de mededelingen vermelden

In 636 advertenties (2,7%) wordt iets vermeld over de auto dat van invloed is op wat je koopt: schulden, lopende papieren, een ongeluk, een verzekeringsclaim, defecte onderdelen. Al deze factoren staan erbij, met de uitleg van de verkoper en de invloed van elke reden op de prijs – schulden verlagen de prijs; lopende papieren niet –. auto's met schulden of total loss.

Dat percentage stijgt elke dag, en niet omdat de markt verslechtert: we lezen nog steeds de beschrijving van elke advertentie, want daar vertelt de verkoper het.

Hoe gebruik je dit om te kiezen?

Als u wilt dat wij het voor u doen, dan inkoopadviseur Vergelijk uw budget en verbruik met deze gegevens, het patent en de prijs van reserveonderdelen.

Sta je aan de andere kant? De handleiding voor het verkopen van uw auto Gebruik deze gegevens om te bepalen hoeveel je moet bestellen, en de taxateur Bereken die van jou.

  1. Stel het budget vast en kijk in welk jaar je betaalt. Voor hetzelfde bedrag koop je een populair model dat vijf jaar nieuwer is dan een groot, oud model, en voor het nieuwere model zijn nog jarenlang reserveonderdelen en vergelijkbare onderdelen verkrijgbaar.
  2. Kijk hoeveel verlies het per jaar lijdt vóór de aankoopprijs. Als je het vijf jaar wilt houden, wegen de afschrijvingen zwaarder dan de duizend dollar die je hebt onderhandeld.
  3. Ik heb gekozen voor een model met een uitgebreid aanbod. Met honderden advertenties kunt u wachten op de auto met de gewenste uitvoering en kilometerstand, en de werkelijke prijzen vergelijken.
  4. Een breed scala aan opties is geen kans, maar een waarschuwing. Als de prijs van hetzelfde model met 40% verschilt, betekent dit dat de auto's zelf verschillen: uitvoering, motor, staat. Vergelijk met je omgeving, niet met het gemiddelde.
  5. Controleer alles voordat u tekent. Onbetaalde kentekenregistratiekosten bij SUCIVE, pandrecht en andere lasten op het kentekenbewijs, en de auto is door een monteur geïnspecteerd. De reden voor de lage prijs wordt uitgelegd in deze andere lijst; het goedkope zonder opgave van reden, in mogelijkheden.

Methode en beperkingen

  • Zijn prijzen gevraagd in advertentiesGeen vaste verkoopprijzen of taxaties.
  • Een auto die in meerdere bronnen wordt vermeld, telt slechts één keer mee. Advertenties in peso's en advertenties waarvan we de valuta hebben afgeleid, worden uitgesloten omdat ze niet in dollars kunnen worden vergeleken.
  • Een model komt in de grafieken terecht met 30 of meer meldingen; elk jaar van de afschrijvingscurve heeft er 3 nodig. Daaronder is de mediaan slechts een indicatie.
  • Wij meten geen verkoopcijfers. In Uruguay worden tweedehands auto's niet per model verkocht, dus niemand – zelfs wij niet – kan zeggen welke tweedehands auto de best verkochte van de maand was. Het dichtstbijzijnde dat we kunnen geven is hoe lang een auto te koop staat, en die informatie zullen we publiceren zodra de reeks lang genoeg is.
  • Het wordt dagelijks opnieuw berekend aan de hand van de directory-uitvoering.