Itaú Volar: hoe je miles verdient, hoeveel het kost en welke voordelen het biedt
De Itaú Volar-creditcard (Visa/Mastercard International) staat op de 6e plaats van de 23 Uruguayaanse creditcards in onze ranglijst, met 67 punten van de 100 (categorie B). Ideaal voor gebruikers die in peso's/dollars betalen en volledige flexibiliteit willen om tickets bij elke luchtvaartmaatschappij te verzilveren, zonder gebonden te zijn aan een specifiek frequent flyer-programma.
Rangschikkingsscore
6e van de 23 · Categorie B
Een goede optie, met één duidelijk voorbehoud.
| As | Gewicht | Score |
|---|---|---|
| AccumulatieHoeveel werkelijke waarde levert het op voor elke bestede dollar (punten, mijlen of cashback)? | 25% | 62 |
| KortingsnetwerkOmvang en nut van kortingen en voordelen (supermarkt, horeca, brandstof, afbetalingen). | 25% | 68 |
| AandelenbeursWat kan er ingewisseld worden en hoe gemakkelijk en handig is dat? | 20% | 72 |
| KostenDe jaarlijkse kosten en het onderhoud worden afgewogen tegen de voordelen die het biedt. | 15% | 65 |
| FlexibiliteitOpties voor het vervallen, overdragen en gebruiken van punten. | 8% | 65 |
| DekkingNetwerkacceptatie en beschikbaarheid voor verschillende profielen. | 7% | 68 |
De sterkste as is inwisseling (72) en de zwakste is accumulatie (62). De totale score wordt niet handmatig berekend: deze is gebaseerd op 6 assen met een vast gewicht: accumulatie 25%, kortingsnetwerk 25%, inwisseling 20%, kosten 15%, flexibiliteit 8% en dekking 7%.
Waarom die score?
Bevestigde spaarbedrag van 1 mijlen per US$1 (~1-1,5% uitgaande van de marktwaarde per mijl, niet gepubliceerd door Itaú) en flexibele inwisseling (tickets bij elke luchtvaartmaatschappij zonder datumbeperkingen + catalogus). Redelijke kosten (1 gratis per jaar, daarna UI 864 = $U 5.743 met de UI van 22/9/2026). De spaar-/inwisselratio wordt als conservatief beschouwd omdat Itaú geen officiële waarde per mijl-ratio publiceert; inwisseling is beperkt tot de kaarthouder.
Spaarpunten, inwisseling, kortingen en kosten
Itaú Fly (Visa/Mastercard Internationaal)
- Zender
- Banco Itaú Uruguay
- Type uitgever
- Bank
- Netwerken
- Visa en Mastercard
- Programma
- Vliegen (Itaú miles)
- Hoe het zich ophoopt
- Creditcard: 1 Itaú-mijl voor elke US$1 (of het equivalent in peso's) die u besteedt aan aankopen. Volar-debetkaart: 1 mijl voor elke US$2. Bevestigd in de officiële FAQ en op milesItauVolar.html.
- Hoeveel is een mijl waard?
- Er is geen officieel tarief gepubliceerd; de werkelijke waarde per mijl hangt af van het artikel dat in de Jetmar-catalogus wordt ingewisseld. Niet bevestigd.
- Hoe kan ik dit inwisselen?
- Miles kunnen worden ingewisseld voor vliegtickets (naar elke luchtvaartmaatschappij, zonder datumbeperkingen), binnenlandse reisarrangementen, technologie, mode, shows, boeken en woonaccessoires. Tickets worden aangeboden door Jetmar Viajes. Inwisseling is alleen mogelijk voor de hoofdkaarthouder (extra kaarthouders kunnen geen miles inwisselen). Het tegoed wordt binnen 10 werkdagen na de sluitingsdatum bijgeschreven.
- Kortingen en voordelen
- Toegang tot het Itaú-voordelennetwerk: het hele jaar door kortingen bij apotheken, restaurants, supermarkten, kledingwinkels en uitgaansgelegenheden. De specifieke percentages/dagen variëren en staan niet vermeld op de productpagina (details niet geverifieerd).
- Kosten
- 1er per jaar gratis; daarna UI 864/jaar, wat ongeveer $U 5.743 is met de UI van 22/9/2026 ($U 6,6468, INE-waarde). Kosten bevestigd in het officiële tariefschema, septemberversie 2026 (dekt "september 10, 2026", dezelfde UI-waarden als de 1/8/2026-versie), voor de internationale lijn, Visa en Mastercard. Het wordt in termijnen van 3 in lokale valuta gefactureerd, inclusief btw. Minimaal aangegeven inkomen ~$26.000. Eerste extra kosten worden met 100% verlaagd, volgende kosten met 50%. Let op: in het tariefschema staat "$5.010" naast UI 864, maar dit is een referentiewaarde die vaststaat op de datum van afdrukken, niet het te factureren bedrag. Hetzelfde tariefschema vermeldt de andere categorieën in het assortiment: Regionaal UI 471 voor Visa en UI 414 voor Mastercard (≈ $U 3.131 / $U 2.752), Gold UI 961 (≈ $U 6.388) voor beide merken, en Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). Het alternatief voor de individuele kosten zijn rekeningpakketten, die de kaart omvatten: Light UI 91 per maand (inclusief de internationale kaart, internationale kosten 3% + btw), Full UI 190 per maand (inclusief de Platinum-kaart, internationale kosten 1% + btw), en Personal Bank UI 280 per maand (inclusief de Infinite-kaart, zonder toeslag voor internationale transacties), inclusief btw.
- Opmerking
- Het belangrijkste loyaliteitsprogramma van Itaú Uruguay. 'Partiu' is een programma van Itaú Brazilië; het bestaat niet onder die naam in Uruguay. Wat betreft de vervaldatum van de miles, zijn er twee tegenstrijdige officiële documenten: een pdf op itau.com.uy vermeldt 24 maanden, maar deze dateert uit 2013 (het verwijst naar het "Volare-programma" en vermeldt het debiteringspercentage niet); de huidige voorwaarden op tiendavolar.com.uy vermelden 5 jaar, wat wij ook hebben gepubliceerd.
- Bevestigde gegevens
- Ja, volgens een officiële bron (revisie van 22/09/2026)
Voor en tegen
Voorstander
- Miles zonder vaste luchtvaartmaatschappij: wissel tickets in bij elke luchtvaartmaatschappij en zonder datumbeperking.
- Eenvoudig en transparant tarief: 1 mijl = 1 US$ tegoed
- Welkomstbonus van 2.500 mijlen bij uw eerste aankoop (3.500 mijlen voor Platinum- en Mastercard Black-kaarten; 10.000 mijlen voor de Infinite-kaart van Personal Bank).
- Automatische inschrijving bij uitgifte van de kaart en de eerste extra kaart is 100% gratis.
- Uitgebreide catalogus (reizen, technologie, huis) plus tickets
Tegen
- Toeslag voor aankopen in het buitenland: 3% + btw (ongeveer 3,66% effectief tarief), en met Visa komt daar nog eens 3% bovenop de internationale wisselkoers van Visa. Samen slokken deze kosten een aanzienlijk deel van de ongeveer 1% die per mijl wordt verdiend op, precies het bedrag dat de kaart belooft te belonen. De toeslag wordt verlaagd door het gekozen rekeningpakket, niet door de kaart zelf: met het Full Package is de toeslag 1% + btw, en met Personal Bank is er geen toeslag (tarievenoverzicht september 2026).
- De waarde per mijl wordt niet gepubliceerd; deze is afhankelijk van de catalogus/Jetmar (de werkelijke prestaties zijn onzeker).
- Ze verzamelen geen contante opnames, leningen tegen het 0-tarief, bankrente/kosten of betalingen via Abitab/Redpagos.
- Miles vervallen na 5 jaar.
- Voor de details van het kortingsnetwerk is een login/app vereist, wat niet erg duidelijk is op de openbare website.
- Door krediet toe te voegen aan Volar, bouwt u geen krediet meer op in andere bankprogramma's (bijv. LATAM).
Ideaal voor: Gebruikers die in peso's/dollars betalen en volledige flexibiliteit willen om tickets bij elke luchtvaartmaatschappij te kunnen boeken, zonder gebonden te zijn aan een specifiek loyaliteitsprogramma.
Waar zijn de Itaú-kortingen?
De kaart toont reeds geselecteerde Itaú-creditcards en geeft aan welke winkels vandaag korting geven.
Itaú Vlieg tegen andere kaarten
Bij elke vergelijking worden de twee programma's as voor as tegen elkaar afgezet, met behulp van dezelfde beoordelingscriteria.
Andere kaarten om te bekijken
Veelgestelde vragen
- Hoeveel mijlen biedt Itaú Volar aan?
- Creditcard: 1 Itaú-mijl voor elke US$1 (of het equivalent in peso's) die u besteedt aan aankopen. Volar-debetkaart: 1 mijl voor elke US$2. Bevestigd in de officiële FAQ en op milesItauVolar.html.
- Hoeveel kost een mijl bij Itaú Volar?
- Er is geen officieel tarief gepubliceerd; de werkelijke waarde per mijl hangt af van het artikel dat in de Jetmar-catalogus wordt ingewisseld. Niet bevestigd.
- Hoe kan ik Itaú Volar-miles inwisselen?
- Miles kunnen worden ingewisseld voor vliegtickets (naar elke luchtvaartmaatschappij, zonder datumbeperkingen), binnenlandse reisarrangementen, technologie, mode, shows, boeken en woonaccessoires. Tickets worden aangeboden door Jetmar Viajes. Inwisseling is alleen mogelijk voor de hoofdkaarthouder (extra kaarthouders kunnen geen miles inwisselen). Het tegoed wordt binnen 10 werkdagen na de sluitingsdatum bijgeschreven.
- Zijn er jaarlijkse kosten verbonden aan Itaú Volar?
- 1er per jaar gratis; daarna UI 864/jaar, wat ongeveer $U 5.743 is met de UI van 22/9/2026 ($U 6,6468, INE-waarde). Kosten bevestigd in het officiële tariefschema, septemberversie 2026 (dekt "september 10, 2026", dezelfde UI-waarden als de 1/8/2026-versie), voor de internationale lijn, Visa en Mastercard. Het wordt in termijnen van 3 in lokale valuta gefactureerd, inclusief btw. Minimaal aangegeven inkomen ~$26.000. Eerste extra kosten worden met 100% verlaagd, volgende kosten met 50%. Let op: in het tariefschema staat "$5.010" naast UI 864, maar dit is een referentiewaarde die vaststaat op de datum van afdrukken, niet het te factureren bedrag. Hetzelfde tariefschema vermeldt de andere categorieën in het assortiment: Regionaal UI 471 voor Visa en UI 414 voor Mastercard (≈ $U 3.131 / $U 2.752), Gold UI 961 (≈ $U 6.388) voor beide merken, en Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). Het alternatief voor de individuele kosten zijn rekeningpakketten, die de kaart omvatten: Light UI 91 per maand (inclusief de internationale kaart, internationale kosten 3% + btw), Full UI 190 per maand (inclusief de Platinum-kaart, internationale kosten 1% + btw), en Personal Bank UI 280 per maand (inclusief de Infinite-kaart, zonder toeslag voor internationale transacties), inclusief btw.
- Welke kortingen en voordelen biedt Itaú Volar?
- Toegang tot het Itaú-voordelennetwerk: het hele jaar door kortingen bij apotheken, restaurants, supermarkten, kledingwinkels en uitgaansgelegenheden. De specifieke percentages/dagen variëren en staan niet vermeld op de productpagina (details niet geverifieerd).
- Wat is de rankingscore van Itaú Volar?
- 67 van de 100: staat op de 6e plaats van de 23 Uruguayaanse creditcards in onze ranglijst, categorie B. Een goede optie, met een duidelijk voorbehoud. Het sterkste punt is het inwisselen van punten (72) en het zwakste punt is het sparen van punten (62). De totale score is niet handgeschreven, maar berekend op basis van 6 factoren met een vaste weging: sparen 25%, kortingsnetwerk 25%, inwisselen van punten 20%, kosten 15%, flexibiliteit 8% en dekking 7%.
- Voor wie is Itaú Volar geschikt?
- Gebruikers die in peso's/dollars betalen en volledige flexibiliteit willen om tickets bij elke luchtvaartmaatschappij te kunnen boeken, zonder gebonden te zijn aan een specifiek loyaliteitsprogramma.