Hvor skal man bo? Leie eller kjøpe, nabolag for nabolag

Fortell oss hva du leter etter, budsjettet ditt og hva som er viktigst for deg. Vi forteller deg hvilke nabolag som har det du trenger innenfor budsjettet ditt, månedlige kostnader og egenkapitalkostnader, om det er bedre å leie eller kjøpe, og hvordan hvert nabolag er: klager, strøm- og vannbrudd, problemer og tjenester i nærheten. Denne informasjonen kommer fra aktuelle utleie- og salgsannonser som nettstedet leser daglig.

Jeg vet ikke: sammenlign
Montevideo
Leilighet
2
BHU-lån (90 %)

Hva er viktigst for deg? (opptil 3)

Gjør det billig
Flere meter for sølv
Færre klager
Tjenester i nærheten
Færre strøm- og vannbrudd
Gater, rengjøring og belysning
At det lønner seg som en investering

Con $ 120.000 de ingreso, la Contaduría y ANDA aceptan un alquiler de hasta $ 48.000 (40 %); Mapfre, hasta $ 36.000 (30 %).

Con US$ 30.000 de ahorro y el crédito del BHU (financia 90 %, cuota hasta 25 % del líquido, que estimamos en $ 85.337, desde 4,50 % a 25 años) alcanza hasta US$ 103.593: el ahorro cubre hasta US$ 145.208 y la cuota hasta US$ 103.593.

Estos son los 8 barrios que mejor cumplen lo que marcaste, de 52 donde lo que buscás entra en tu plata (54 barrios de Montevideo con avisos suficientes). Barrios que quedaron afuera: 2 fuera de tu plata.

1. La Comercial

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Leie

$ 25.000

mitad entre $ 24.500 y $ 28.000 · 103 avisos

Más gastos comunes: $ 2.200 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 55.500.

Salg

US$ 124.500

mitad entre US$ 110.001 y US$ 137.000 · 12 avisos · US$ 2.000 el m²

Para entrar: US$ 12.450 de anticipo y entre US$ 10.782 y US$ 13.272 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 25.640 por mes, sin seguros.

Fordi

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 25.000 de mediana (21 % de tu ingreso), más $ 2.200 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 84 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 79 % de los barrios medidos.
  • Menos cortes de luz que el 89 % de los barrios medidos.

Det du gir opp

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 124.500 y te alcanza hasta US$ 103.593.
  • Pocos avisos (12): el precio es menos firme.

Cómo es el barrio

  • Klagermenos que el 84 % de los barrios
  • Strømbruddmenos que el 89 % de los barrios
  • Vannkuttmenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 83 % de los barrios
  • Tjenester i nærhetenmás que el 79 % de los barrios

2. Ciudad Vieja

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Leie

$ 29.000

mitad entre $ 26.250 y $ 34.300 · 119 avisos

Más gastos comunes: $ 4.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 64.380.

Salg

US$ 132.000

mitad entre US$ 99.000 y US$ 159.000 · 31 avisos · US$ 2.373 el m²

Para entrar: US$ 13.200 de anticipo y entre US$ 11.431 y US$ 14.071 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 27.184 por mes, sin seguros.

¿Alquilar o comprar acá?

La vivienda vale 15,8 años de alquiler (rinde 6,3 % bruto por año). Por mes, comprar sale $ 31.184 de cuota y gastos comunes contra $ 33.000 de alquiler con gastos comunes: comprar sale $ 1.816 menos por mes, pero necesitás US$ 27.271 de entrada.

Fordi

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 29.000 de mediana (24 % de tu ingreso), más $ 4.000 de gastos comunes.
  • La mitad de los apartamentos de 2 dormitorios se piden hasta US$ 132.000. Con el BHU ponés US$ 27.271 de entrada y la cuota ronda $ 27.184 (estimada, sin seguros).
  • Menos denuncias que el 80 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 85 % de los barrios medidos.

Det du gir opp

  • La mediana de venta se pasa de lo que alcanza; la cuarta parte más barata entra (desde US$ 99.000).

Cómo es el barrio

  • Klagermenos que el 80 % de los barrios
  • Strømbruddmenos que el 60 % de los barrios
  • Vannkuttmenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 82 % de los barrios
  • Tjenester i nærhetenmás que el 85 % de los barrios

3. Malvín Norte

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Leie

$ 20.000

mitad entre $ 19.000 y $ 29.250 · 67 avisos

Más gastos comunes: $ 4.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 44.400.

Salg

US$ 70.000

mitad entre US$ 36.000 y US$ 75.450 · 19 avisos · US$ 1.509 el m²

Para entrar: US$ 7.000 de anticipo y entre US$ 6.062 y US$ 7.462 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 14.416 por mes, sin seguros.

¿Alquilar o comprar acá?

La vivienda vale 12,1 años de alquiler (rinde 8,3 % bruto por año). Por mes, comprar sale $ 18.416 de cuota y gastos comunes contra $ 24.000 de alquiler con gastos comunes: comprar sale $ 5.584 menos por mes, pero necesitás US$ 14.462 de entrada.

Fordi

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 20.000 de mediana (17 % de tu ingreso), más $ 4.000 de gastos comunes.
  • La mitad de los apartamentos de 2 dormitorios se piden hasta US$ 70.000. Con el BHU ponés US$ 14.462 de entrada y la cuota ronda $ 14.416 (estimada, sin seguros).
  • Rinde 8 % bruto por año: la vivienda vale 12 años de alquiler.

Det du gir opp

  • Más denuncias que el 77 % de los barrios medidos.

Cómo es el barrio

  • Klagermenos que el 23 % de los barrios
  • Strømbruddmenos que el 48 % de los barrios
  • Vannkuttmenos que el 39 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 80 % de los barrios
  • Tjenester i nærhetenmás que el 59 % de los barrios

4. Palermo

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Leie

$ 31.750

mitad entre $ 28.125 y $ 34.500 · 138 avisos

Más gastos comunes: $ 4.500 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 70.485.

Salg

US$ 182.600

mitad entre US$ 169.317 y US$ 203.525 · 50 avisos · US$ 3.056 el m²

Para entrar: US$ 18.260 de anticipo y entre US$ 15.813 y US$ 19.465 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 37.605 por mes, sin seguros.

Fordi

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 31.750 de mediana (26 % de tu ingreso), más $ 4.500 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 98 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 87 % de los barrios medidos.

Det du gir opp

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 182.600 y te alcanza hasta US$ 103.593.

Cómo es el barrio

  • Klagermenos que el 98 % de los barrios
  • Strømbruddmenos que el 58 % de los barrios
  • Vannkuttmenos que el 89 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 86 % de los barrios
  • Tjenester i nærhetenmás que el 87 % de los barrios

5. Barrio Sur

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Leie

$ 30.000

mitad entre $ 28.900 y $ 35.500 · 128 avisos

Más gastos comunes: $ 4.700 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 66.600.

Salg

US$ 166.000

mitad entre US$ 149.000 y US$ 177.550 · 50 avisos · US$ 2.807 el m²

Para entrar: US$ 16.600 de anticipo y entre US$ 14.376 y US$ 17.696 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 34.187 por mes, sin seguros.

Fordi

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 30.000 de mediana (25 % de tu ingreso), más $ 4.700 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 97 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 90 % de los barrios medidos.

Det du gir opp

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 166.000 y te alcanza hasta US$ 103.593.

Cómo es el barrio

  • Klagermenos que el 97 % de los barrios
  • Strømbruddmenos que el 51 % de los barrios
  • Vannkuttmenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 90 % de los barrios
  • Tjenester i nærhetenmás que el 90 % de los barrios

6. Villa Muñoz

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo · barrio Villa Muñoz, Retiro

Leie

$ 24.000

mitad entre $ 22.500 y $ 25.000 · 17 avisos

Más gastos comunes: $ 2.200 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 53.280.

Fordi

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 24.000 de mediana (20 % de tu ingreso), más $ 2.200 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 66 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 74 % de los barrios medidos.
  • Menos cortes de luz que el 82 % de los barrios medidos.

Cómo es el barrio

  • Klagermenos que el 66 % de los barrios
  • Strømbruddmenos que el 82 % de los barrios
  • Vannkuttmenos que el 39 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 76 % de los barrios
  • Tjenester i nærhetenmás que el 74 % de los barrios

No hay avisos de venta suficientes para comparar con comprar.

7. Colón

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Leie

$ 18.000

mitad entre $ 17.500 y $ 21.500 · 37 avisos

Más gastos comunes: $ 2.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 39.960.

Fordi

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 18.000 de mediana (15 % de tu ingreso), más $ 2.000 de gastos comunes.

Cómo es el barrio

No tenemos denuncias, cortes ni reclamos medidos para este barrio.

No hay avisos de venta suficientes para comparar con comprar.

8. Cordón

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Leie

$ 33.800

mitad entre $ 29.000 y $ 36.000 · 736 avisos

Más gastos comunes: $ 5.500 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 75.036.

Salg

US$ 175.100

mitad entre US$ 159.000 y US$ 191.938 · 568 avisos · US$ 3.047 el m²

Para entrar: US$ 17.510 de anticipo y entre US$ 15.164 y US$ 18.666 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 36.061 por mes, sin seguros.

Fordi

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 33.800 de mediana (28 % de tu ingreso), más $ 5.500 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 79 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 97 % de los barrios medidos.

Det du gir opp

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 175.100 y te alcanza hasta US$ 103.593.

Cómo es el barrio

  • Klagermenos que el 79 % de los barrios
  • Strømbruddmenos que el 53 % de los barrios
  • Vannkuttmenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 91 % de los barrios
  • Tjenester i nærhetenmás que el 97 % de los barrios

Alquileres de los avisos de los últimos diez días y ventas de InfoCasas y Casasweb, con 8 avisos o más por barrio. Dólar a $ 41,55. Datos del 06/11.

Før signering

  1. Hvis du leier: først garantien, deretter leiligheten

    Regnskapsavdelingen og ANDA godtar leieinntekter opptil 40 % av din nominelle inntekt, og Mapfre opptil 30 %. Å vite hvilke som godtar deg forteller deg hvor mye du skal se etter, og noen godkjenninger tar flere uker.

    Sammenlign garantier
  2. Skriftlig kontrakt og varelager

    Be om kontrakten før du betaler depositumet, ta bilder av eiendommens tilstand den dagen du ankommer, og dokumenter alt som allerede var ødelagt. Hvis det ikke er skriftlig, kan du ikke kreve noe senere.

    Guide til førstegangsleie
  3. Kommisjonen er ikke obligatorisk

    En måned pluss moms er et gebyr som Eiendomsmeglerkammeret belaster, ikke en lov. Det skal kun betales hvis du har signert avtalen; oppføringer fra direkte eiere er unntatt.

    Eiendomskommisjon
  4. Hvis du kjøper: kredittkortet med datoen

    Jeg spurte om effektiv rente med alle gebyrer, amortiseringsplan og kostnadene for tidlig nedbetaling. To lån med samme rente ender opp med å koste ulikt på grunn av forsikring og gebyrer.

    Boliglån
  5. Sertifikater og gjeld før løftet

    Notarius ber om eiendomsregisterbevis og bevis på utestående eiendomsskatt og andre kommunale avgifter, som i Montevideo er knyttet til eiendommen. Uten disse vil det ikke bli utbetalt depositum.

    Eiendomsskatt (IM)
  6. ITP beregnes ut fra matrikkelverdien

    Eiendomsoverdragelsesskatten er 2 % for hver part basert på den faktiske verdien fastsatt av eiendomsregisteret, ikke på den avtalte prisen. Jeg ba om en skriftlig oversikt over skatteforpliktelsen.

    ITP i DGI

Hvordan beregne

  • Priser. For hvert nabolag beregnes medianprisen for en leilighet med soverom i 2 basert på utleie fra de siste ti dagene og salg fra nåværende oppføringer, alltid med 8-oppføringer eller flere. Dette er prisantydningen, ikke sluttprisen.
  • Husleien som er nok. Regnskapsavdelingen og ANDA godtar husleiebetalinger opptil 40 % av nominell inntekt; Mapfre opptil 30 % av oppgitt inntekt, og tillater en samlet inntekt på opptil fem personer. Hvis du setter din egen grense, send den til oss, så sammenligner vi den med husleie pluss fellesutgifter.
  • Det du har råd til å kjøpe. Det laveste av to tak: hva sparingen din dekker (den delen som ikke finansieres av lånet pluss kjøpsutgifter) og hva den maksimale månedlige betalingen tillater på nettoinntekten din, som vi estimerer ved å trekke fra pensjonsinnskudd, FONASA (nasjonalt helsefond), FRL (pensjonsfond) og IRPF (personlig inntektsskatt) som om det var én enkelt lønn (med to lønninger er den faktiske nettoinntekten noe høyere). I UI (indekserte enheter), fra 4,50 % årlig effektiv rente, opptil 25 år, finansiering 90 % og den månedlige betalingen kan nå 25 % av disponibel inntekt (30 % med avtalegiro fra lønn). I UI, 4,00 % opptil 10 år og 4,75 % fra 11 til 30 år; for allmennheten annonseres løpetider opptil 20 år, finansiering 80 % og den månedlige betalingen kan nå 35 % av inntekten. Den månedlige betalingen beregnes ved å bruke den årlige effektive renten konvertert til en månedlig rente.
  • Kjøpsutgifter. Overføringsavgift (ITP) 2 % av kjøpers prosentandel av matrikkelverdien, tinglysing 3 % til 5 % av prisen (markedsreferanse, ikke en tariff), og provisjon 3 % + mva. hvis et eiendomsmeglerfirma er involvert. Den øvre enden av intervallet brukes til å bestemme potensielle besparelser.
  • Hvordan er nabolaget? Klager fra Innenriksdepartementet, strømbrudd fra UTE (det statseide strømselskapet), vannbrudd fra OSE (det statseide vannselskapet), klager angående sanitærforhold, renhold og gatebelysning fra Intendencia (lokalforvaltningen) og tjenester i nærheten fra OpenStreetMap. Hvert nabolag sammenlignes med alle andre nabolag som er undersøkt: «færre klager enn 70 %» betyr at 70 % av nabolagene har flere klager. Dette er registre, ikke en individuell risiko. Vanndataene publiseres i sin helhet, sone for sone, på [nettsted/lenke mangler]. planlagte vannbrudd etter nabolag, med hvor mange varslet OSE i hver enkelt.
  • Ordren. Hvert nabolag blir scoret basert på pris, kvadratmeter, klager, tjenester, strøm og vann, og, hvis du kjøper, lønnsomhet. Det du markerer som viktig er verdt tre ganger, og manglende informasjon er verdt et halvt poeng.

Det inkluderer ikke eiendomsskatt eller grunnskoleavgift, som avhenger av matrikkelverdien til hver eiendom, og heller ikke boliglånsforsikring. For den fullstendige beregningen av leie-til-eie, inkludert alternativkostnaden for egenkapitalen, finnes det kalkulatorFor å sammenligne nabolag på et kart, nabolagssammenligning.

Ofte stilte spørsmål

Hvilket nabolag er best å bo i Montevideo?
Det finnes ikke bare én: det avhenger av budsjettet ditt, hvor mange soverom du trenger og hva som er viktigst for deg. Rådgiveren rangerer nabolagene der det du leter etter passer budsjettet ditt basert på kriteriene dine – pris, kvadratmeter, færre klager, tjenester i nærheten, færre strøm- og vannbrudd, færre skader eller lønnsomhet – ved hjelp av gjeldende oppføringer.
Hvor mye må jeg tjene for å leie?
Garantien bestemmer beløpet. National Accounting Office og ANDA aksepterer leie på opptil 40 % av nominell inntekt; Mapfre, opptil 30 % av oppgitt inntekt, og tillater den samlede inntekten til opptil fem personer. Med en inntekt på 80.000 dollar, tilsvarer det leie på opptil 32.000 dollar hos National Accounting Office eller ANDA og 24.000 dollar hos Mapfre.
Hvor mye trenger jeg for å kjøpe bolig?
To ting: sparing for å dekke den delen banken ikke finansierer, pluss kjøpsutgifter, og en inntekt for å dekke den månedlige betalingen. BHU finansierer 90 % med en månedlig betaling på opptil 25 % av disponibel inntekt; en privatbank som Santander finansierer 80 % med en månedlig betaling på opptil 35 %. Kjøpsutgiftene utgjør omtrent 10,7 % av prisen: 2 % for eiendomsoverdragelsesskatt (ITP), 3–5 % for sluttkostnader og en provisjon på 3,66 % hvis en eiendomsmegler er involvert.
Er det bedre å leie eller kjøpe?
Det avhenger av nabolaget og hvor lenge du planlegger å bo. For hvert nabolag viser vi gjennomsnittlig årsleie, månedlig betaling pluss fellesutgifter kontra totalleie pluss fellesutgifter, og hvor mye egenkapital som kreves i hvert tilfelle. For en fullstendig oversikt, inkludert alternativkostnaden for egenkapitalen, bruk vår kjøp-eller-leie-kalkulator. Kjøp eller leie kalkulator
Hvor kommer prisene og dataene for hvert nabolag fra?
Utleieverdiene er basert på annonser som er aktive de siste ti dagene, og salg fra InfoCasas og Casasweb, alltid med minst 8 annonser for å gi en median. Klager rapporteres til Innenriksdepartementet, strømbrudd til UTE, vannbrudd til OSE, krav til kommunens felles klagesystem og OpenStreetMap-tjenester. Det et nabolag ikke måler, verken legges til eller trekkes fra totalen.
Hva er ikke inkludert i månedskostnaden?
Eiendomsskatt og grunnskoleskatt, som avhenger av matrikkelverdien til hver eiendom; obligatorisk boliglånsforsikring; vedlikehold; og prisen på forsikringsgarantier, som ikke offentliggjøres. Heller ikke sluttkursen: vi måler prisantydning.