Bruktbilmarkedet i Uruguay
Hva er på salg i dag, til hvilken pris, hvor mye taper hver modell per år, og hvor er det rom for forhandlinger? Det kommer fra. 19.751 annonser Gjeldende oppføringer for 960-modeller, lest daglig på Mercado Libre, Facebook Marketplace og åtte nettsteder for biler og rubrikkannonser. Data fra 6. november 2026.
Dette måler tilbud, ikke salg. Ingen i Uruguay publiserer hvor mange brukte biler som selges per modell, så når det står her «modellen med flest annonser», betyr det det og ikke noe mer: det kan være den mest solgte modellen eller den som er vanskeligst å selge.
Markedet i seks tall
Gjeldende varsler
19.751
80 merker
Pris i mellomklassen
US$ 12.500
p25 USD 8.900 · p75 USD 18.000
Middels kilometer
107.000 km
av de som rapporterer det
Selger en bilforhandler
48 %
52 % eier
Prisen endret seg
317
om 7 dager
Hva dataene sier
For begge sider
Store biler mister verdi mye raskere.
Modeller priset over 22.000 amerikanske dollar mister 10,0 % av verdien sin per aldersår; de under 12.000 amerikanske dollar mister 4,7 %. Hvis du kjøper en SUV eller en stor pickup, har en relativt ny allerede absorbert den dyreste delen av denne nedgangen. Hvis du eier en og nøler med å selge, koster den deg mer hvert år enn det ville gjort for noen med en liten bil.
For begge sider
Automatgirkassen er verdt mindre enn den ser ut til
Sammenlignet med den manuelle versjonen av samme modell koster automatgiret 4,5 % mer. Sammenlignet med den manuelle versjonen av samme modell og år, uavhengig av utstyrsnivå, koster den 10,8 % mer: forskjellen skyldes standardutstyret. Hvis du betaler det ekstra, sørg for å sjekke hvilken versjon du kjøper.
For begge sider
Det er et kjøpers marked.
Av hver 10 oppføringer som endrer pris, går 9 ned, med en median prisreduksjon på 4,4 %. Selgere legger ut høyt og justerer senere: kjøpere har handlingsrom, og selgere vinner tid ved å legge ut til markedspris fra starten av.
Hvis du kjøper
Bilforhandleren tar litt mer enn eieren.
Por el mismo modelo y año, una automotora pide 3,0 % más que un particular. En Renault Kwid, Nissan Sentra, Nissan March y otros la automotora pide incluso menos. Con una diferencia así, la garantía y la transferencia hecha pueden valer más que el ahorro.
Hvis du selger
Kilometer veier mindre enn et år
Innenfor samme modell og årgang tilsvarer hver 10.000 km-forskjell 1,5 % av prisen; 50.000 km mer, 7 %. Et ekstra år øker imidlertid bilens levetid med 5,9 %: mer enn det dobbelte av prisøkningen i løpet av et år. For selgere: det koster mindre å oppgi den faktiske kjørelengden enn en annonse som ingen kan sammenligne.
Hvor mange biler er det i hver prisklasse?
| Frynser | Merknader | En del av markedet | |
|---|
| opptil USD 5.000 | 721 | 3,7 % | |
| 5.000 USD til 8.000 USD | 3.049 | 15,4 % | |
| 8.000 USD til 12.000 USD | 5.714 | 28,9 % | |
| 12.000 USD til 18.000 USD | 5.314 | 26,9 % | |
| 18.000 USD til 25.000 USD | 2.389 | 12,1 % | |
| 25.000 USD til 40.000 USD | 1.613 | 8,2 % | |
| mer enn 40.000 amerikanske dollar | 951 | 4,8 % | |
Halvparten av markedet ber om mellom 8.900 og 18.000 amerikanske dollar. En mellomklassebil (12.500 amerikanske dollar) er en 2018-modell med 107.000 km på vognen.
Hva det selges med: drivstoff, kasseapparat og hvem som selger det
Brensel
- Nafta81,8 %
- Diesel5,8 %
- Ingen data5,3 %
- Elektrisk4,4 %
- Hybrid2,7 %
- GNC0,1 %
Eske
- Håndbok59,1 %
- Automatisk30,5 %
- Ingen data10,4 %
Hvem selger
- Bilindustrien47,8 %
- Eier52,1 %
- Ingen data0,1 %
En bilforhandler spør 3,0 % mer mer enn én eier for samme modell og årgang.
Modellene med flest tilbud
Igjen: det er de med flest oppføringer, ikke bestselgerne. Det er like nyttig, og i stor grad: en modell med hundrevis av oppføringer er enkel å sammenligne, enkel å finne i den versjonen du ønsker, og enklere å videreselge.
| Modell | Merknader | Pris i mellomklassen | År / typisk km | Tap per år | Prisklasse | Automatisk |
|---|
| Chevrolet Onix | 655 | US$ 12.700 | 2021 · 74.932 km | 4,4 % | 26 % | 13 % |
| Volkswagen Gol | 520 | US$ 10.395 | 2014 · 127.500 km | 3,9 % | 41 % | 3 % |
| Peugeot 208 | 479 | US$ 12.900 | 2021 · 72.000 km | 5,9 % | 39 % | 17 % |
| Volkswagen Saveiro | 406 | US$ 14.300 | 2019 · 106.000 km | 3,7 % | 28 % | 1 % |
| Suzuki Celerio | 368 | US$ 9.500 | 2018 · 98.000 km | 4,5 % | 34 % | 6 % |
| Fiat Strada | 366 | US$ 14.895 | 2022 · 84.750 km | 5,8 % | 37 % | 14 % |
| Hyundai HB20 | 344 | US$ 13.490 | 2022 · 65.000 km | 3,7 % | 20 % | 6 % |
| Renault Kwid | 326 | US$ 9.900 | 2021 · 67.540 km | 3,5 % | 20 % | 1 % |
| Renault Oroch | 291 | US$ 14.800 | 2022 · 89.000 km | 4,6 % | 33 % | 17 % |
| Toyota Hilux | 291 | US$ 29.900 | 2017 · 202.240 km | 7,5 % | 71 % | 19 % |
| Suzuki Swift | 282 | US$ 13.490 | 2020 · 89.300 km | 5,8 % | 40 % | 14 % |
| Citroën C3 | 257 | US$ 11.200 | 2021 · 74.173 km | 4,1 % | 36 % | 7 % |
| Peugeot 2008 | 244 | US$ 13.990 | 2020 · 79.000 km | 7,1 % | 36 % | 38 % |
| Fiat Uno | 242 | US$ 8.545 | 2017 · 119.750 km | ingen data | 18 % | 1 % |
| Nissan Versa | 232 | US$ 12.900 | 2020 · 96.000 km | 8,0 % | 52 % | 49 % |
| Ford Ecosport | 219 | US$ 11.800 | 2017 · 119.105 km | 4,1 % | 27 % | 19 % |
| Volkswagen Opp! | 215 | US$ 10.500 | 2018 · 104.500 km | ingen data | 15 % | 0 % |
| Suzuki Alto | 202 | US$ 6.925 | 2017 · 118.000 km | 6,2 % | 38 % | 0 % |
| Nissan-spark | 192 | US$ 16.800 | 2020 · 85.000 km | 7,3 % | 27 % | 85 % |
| Chevrolet Tracker | 191 | US$ 17.270 | 2021 · 87.500 km | 8,4 % | 42 % | 72 % |
| Chevrolet Spark | 180 | US$ 6.900 | 2012 · 129.000 km | ingen data | 20 % | 1 % |
| Volkswagen Amarok | 173 | US$ 27.000 | 2019 · 179.000 km | 12,0 % | 69 % | 46 % |
| Chevrolet Celta | 162 | US$ 6.500 | 2010 · 151.000 km | ingen data | 37 % | 0 % |
| Chevrolet Corsa | 158 | US$ 6.000 | 2008 · 185.750 km | ingen data | 35 % | 1 % |
| Nissan Sentra | 155 | US$ 11.990 | 2015 · 116.697 km | 8,3 % | 82 % | 59 % |
Fan Det handler om hvor mye prisene på samme modell varierer mellom den billigste og dyreste kvartalet. Over 40 % betyr at det finnes svært forskjellige biler i det sortimentet – versjoner, motorer, tilstand – og at listeprisen alene ikke forteller deg så mye.
Hvor mye taper hver modell per år?
Dette er en sammenligning av den nåværende prisen på samme modell år for år. Hvis du planlegger å beholde bilen i fem år, er denne faktoren viktigere enn den opprinnelige prisen: mellom en modell som avskrives med 2,4 % per år og en som avskrives med 12,0 %, representerer en forskjell på 15.000 USD over fem år en forskjell på 7.200 USD.
De som best tåler verdien
| Modell | Tap per år | Omtrent gjennomsnittsprisen |
|---|
| Chevrolet Prisma | 2,4 % | US$ 252 |
| Renault Kwid | 3,5 % | US$ 347 |
| Volkswagen Saveiro | 3,7 % | US$ 529 |
| Hyundai HB20 | 3,7 % | US$ 499 |
| Volkswagen Gol | 3,9 % | US$ 405 |
| Citroën C3 | 4,1 % | US$ 459 |
| Ford Ecosport | 4,1 % | US$ 484 |
| Volkswagen Nivus | 4,2 % | US$ 861 |
De som taper mest
| Modell | Tap per år | Omtrent gjennomsnittsprisen |
|---|
| Volkswagen Amarok | 12,0 % | US$ 3.240 |
| Hyundai Tucson | 11,8 % | US$ 1.628 |
| Nissan Frontier | 10,3 % | US$ 2.420 |
| Volkswagen Vento | 10,3 % | US$ 2.153 |
| Volkswagen Tiguan | 9,6 % | US$ 2.390 |
| Ford Ranger | 9,5 % | US$ 1.519 |
| Chevrolet Tracker | 8,4 % | US$ 1.451 |
| Nissan Sentra | 8,3 % | US$ 995 |
Den beregnes ved hjelp av en lineær linje basert på medianprisen for hvert produksjonsår, og publiseres kun med seks års data og en femårsperiode. En modell som ser flat ut, blander nesten alltid forskjellige versjoner, og holder ikke verdien sin.
Hva du kjøper med hvert budsjett
Modeller med annonseringskostnader som faller mellom 80 % og 100 % av budsjettet, sammenlignet med året pengene dekker i dag. Det er ikke «det billigste alternativet»: det er det du kjøper ved å bruke det.
Suzuki Alto 20175.600 USD · 138.000 km2008 Chevrolet Corsa5.495 USD · 190.000 km2006 Chevrolet Celta5.500 USD · 186.559 kmVolkswagen Gol 20025.000 USD · 220.000 kmChevrolet Spark 20105.500 USD · 135.000 kmChevrolet Corsa Classic 20095.900 USD · 162.000 kmPeugeot 206 20025.500 USD · 215.000 kmSuzuki Alto 800 20145.900 USD · 141.170 km
Renault Kwid 20209.490 USD · 81.300 kmFiat Uno 20178.990 USD · 115.000 kmVolkswagen Gol 20129.000 USD · 147.000 km2017 Suzuki Celerio9.200 USD · 109.500 kmPeugeot 208 20169.390 USD · 106.000 km2017 Chevrolet Onix9.500 USD · 128.000 kmVolkswagen Up! 20179.800 USD · 114.908 kmNissan March 20158.990 USD · 113.250 km
2023 Chevrolet Onix13.500 USD · 58.200 kmHyundai HB20 202213.500 USD · 63.541 kmVolkswagen Saveiro 201813.990 USD · 116.400 kmPeugeot 208 202313.500 USD · 60.000 kmVolkswagen Gol 202013.490 USD · 88.750 km2019 Renault Oroch13.500 USD · 115.000 kmSuzuki Swift 202213.900 USD · 79.000 kmPeugeot 2008 202013.800 USD · 80.000 km
Fiat Strada 202417.490 USD · 50.161 km2024 Chevrolet Montana18.300 USD · 48.750 kmVolkswagen Saveiro 202317.300 USD · 46.000 km2023 Renault Oroch17.900 USD · 55.000 km2022 Nissan Kicks17.800 USD · 75.000 kmPeugeot 208 202416.990 USD · 29.000 km2023 Chevrolet Onix17.200 USD · 37.627 kmVolkswagen Nivus 202218.990 USD · 71.350 km
2013 Toyota Hilux26.500 USD · 295.000 km2020 Volkswagen Tiguan26.990 USD · 88.000 kmBYD Yuan Pro 202525.900 USD · 20.570 km2023 Nissan Frontier28.900 USD · 100.000 km2022 Toyota Corolla Cross27.850 USD · 82.737 km2023 Jeep Compass26.495 USD · 55.500 kmVolkswagen Amarok 201726.450 USD · 190.000 kmVolkswagen T-Cross 202526.500 USD · 30.000 km
Hvor mye rom er det for forhandlinger?
I løpet av de siste 7 dagene så vi prisendringen til 317 annonser (1,1 % av de vi følger daglig, inkludert de som ikke er inkludert i tabellene ovenfor). 285 falt og 32 steg; median nedgang var 4,4 %.
Dette er endringer som vi så Mellom to avlesninger er det ingen rabatter som annonsen hevder å ha. Den fungerer som et minimum for hvor mye en pris kan endre seg uten at noen forhandler: hvis selgeren allerede har senket den på egenhånd, er det rom.
Hvor lang tid tar det å selge?
Halvparten av annonsene forsvinner i 22.619 dager eller mindre, omtrent 11.292 annonser som forlot markedet mens vi så på dem.
Hva varslene sier
630 oppføringer (2,7 %) nevner noe om bilen som endrer hva du kjøper: gjeld, utestående papirarbeid, ulykke, forsikringskrav, ødelagt mekanikk. Alt er der, med selgerens forklaring og hvor mye hver årsak påvirker prisen – gjeld senker prisen; utestående papirarbeid gjør ikke det. biler med gjeld eller havarerte.
Den prosentandelen øker hver dag, og ikke fordi markedet blir verre: vi leser fortsatt beskrivelsen av hver annonse, som er der selgeren forklarer det.
Hvordan bruke dette til å velge
Hvis du vil at vi skal gjøre det for deg, innkjøpsrådgiver Sammenlign budsjettet og forbruket ditt med de samme dataene, patentet og prisen på reservedeler.
Er du på den andre siden? guide til å selge bilen din Bruk de samme dataene til å bestemme hvor mye du skal bestille, og takstmann beregn din.
- Sett budsjettet og se hvilket år du betaler. For samme beløp kjøper man en populær modell som er fem år nyere enn en stor, gammel, og den nyere vil ha reservedeler og sammenlignbare deler i årevis.
- Se på hvor mye den taper per år før inngangsprisen. Hvis du skal beholde den i fem år, oppveier avskrivningene de tusen dollarene du forhandlet deg frem til.
- Jeg valgte en modell med et bredt utvalg. Med hundrevis av oppføringer kan du vente på den med den versjonen og kjørelengden du ønsker, og sammenligne reelle priser.
- Et bredt utvalg av alternativer er ikke en mulighet, det er en advarsel. Når prisen på samme modell varierer med 40 %, betyr det at bilene inni er forskjellige: versjon, motor, tilstand. Sammenlign med konkurrentene dine, ikke medianen.
- Før du signerer, sjekk. Ubetalte registreringsavgifter for kjøretøy hos SUCIVE, heftelse og heftelse på kjøretøyets registreringsbevis, og bilen inspisert av en mekaniker. Årsaken til den lave prisen er forklart i denne andre listen; den billige uten oppgitt grunn, i muligheter.
Metode og grenser
- Er priser som etterspørres i annonserIngen faste salgspriser eller verdivurderinger.
- Den samme bilen som er oppført i flere kilder teller bare én gang. Annonser i pesos og de vi har utledet valutaen fra, er ekskludert fordi de ikke kan sammenlignes i dollar.
- En modell kommer inn i diagrammene med 30 eller flere varsler; hvert år av avskrivningskurven trenger 3. Under det er medianen anekdotisk.
- Vi måler ikke salg. I Uruguay er ikke bruktbilsalg oppført etter modell, så ingen – ikke engang vi – kan si hvilken bruktbil som var den mest solgte denne måneden. Det nærmeste vi kan komme er hvor lenge en oppføring varer, og vi vil publisere den informasjonen når serien er lang nok.
- Den beregnes på nytt hver dag med katalogkjøringen.