Hvilken bruktbil bør jeg kjøpe?

Fortell oss hvor mye du har, hva du skal bruke den til, og hva som er viktigst for deg. Vi forteller deg hvilken modell og årgang du kan kjøpe i dag, hvor mye det vil koste deg å eie den per måned – drivstoff, registrering, obligatorisk forsikring, vedlikehold og avskrivninger – og hvor mye reservedeler koster. (Fra gjeldende oppføringer) bruktbilkatalog og fra vår egen undersøkelse av reservedeler på Mercado Libre.

By og rute
12.000 km per år
2 personer
Automatisk

Hva er viktigst for deg? (opptil 3)

At det koster lite å ha det
Billige og enkle reservedeler
At den ikke mister verdi
Sikkerhet
Rom
Det nyeste mulige

Con US$ 15.000, estas son las 8 mejores opciones entre 59 combinaciones de modelo, combustible y caja que entran en tu presupuesto y tus filtros, de 247 modelos con avisos suficientes. Combinaciones que quedaron afuera: 195 por la caja, 96 por presupuesto.

Comparar las tres primeras lado a lado: en qué gana cada una con tu plata, el gráfico de precio por año y la tabla completa.

1. Chevrolet Onix 2022

Nafta · automática · hatchback

US$ 14.990

mitad entre US$ 14.300 y US$ 15.990 · 11 avisos · 51.000 km

Fordi

  • Con US$ 15.000 llegás a un 2022: la mitad de los 11 avisos de ese año se pide hasta US$ 14.990.
  • Tenerlo sale $ 11.384 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.
  • 89 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.

Lo que sale del bolsillo: $ 11.384 por mes

Brensel (6,1 L/100 km) $ 5.517
Patente ($ 28.214 al año, estimada) $ 2.351
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.912
Además, lo que pierde de valor (4,4 % por año)$ 2.281
Contando lo que pierde de valor$ 13.665

Repuestos

En línea con el modelo típico · 154 avisos en Mercado Libre, relevados el 21/10

Pastillas de freno delanteras$ 877
Filtro de aceite$ 245
Amortiguador delantero$ 3.190
Kit de embrague$ 6.409
Óptica delantera$ 6.607

Sikkerhet

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 89 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 96 %.

Rom

5 plazas, 4,16 m de largo.

2. Hyundai HB20 2022

Nafta · automática · hatchback

US$ 14.400

mitad entre US$ 13.375 y US$ 15.075 · 4 avisos · 82.750 km

Negociando o eligiendo con más kilómetros, un 2023 desde US$ 14.890.

Fordi

  • Con US$ 15.000 llegás a un 2022: la mitad de los 4 avisos de ese año se pide hasta US$ 14.400.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.
  • 96 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.
  • Hay 347 avisos: fácil de encontrar y de revender.

Lo que sale del bolsillo: $ 12.346 por mes

Brensel (7,2 L/100 km) $ 6.512
Patente ($ 27.103 al año, estimada) $ 2.259
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.972
Además, lo que pierde de valor (3,7 % por año)$ 1.843
Contando lo que pierde de valor$ 14.189

Repuestos

En línea con el modelo típico · 114 avisos en Mercado Libre, relevados el 22/10

Pastillas de freno delanteras$ 1.006
Filtro de aceite$ 151
Amortiguador delantero$ 3.490
Kit de embrague$ 7.187
Óptica delantera$ 8.854

Sikkerhet

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 96 %, airbags frontales 99 %, ABS 100 %, ISOFIX 100 %.

Rom

5 plazas, baúl de 300 litros, 3,94 m de largo.

3. Chevrolet Onix plus 2020

Nafta · automática · sedán

US$ 14.900

mitad entre US$ 14.900 y US$ 14.990 · 5 avisos · 55.777 km

Negociando o eligiendo con más kilómetros, un 2021 desde US$ 14.625.

Fordi

  • Con US$ 15.000 llegás a un 2020: la mitad de los 5 avisos de ese año se pide hasta US$ 14.900.
  • Pierde 1 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.
  • 96 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.
  • Consume unos 6,3 L/100 km.

Det du gir opp

  • Repuestos 57 % más caros que el modelo típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 12.785 por mes

Brensel (6,3 L/100 km) $ 5.698
Patente ($ 28.044 al año, estimada) $ 2.337
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 4.146
Además, lo que pierde de valor (0,8 % por año)$ 412
Contando lo que pierde de valor$ 13.197

Repuestos

57 % más caros que el modelo típico · 30 avisos en Mercado Libre, relevados el 01/11

Amortiguador delantero$ 3.290
Kit de embrague$ 14.835
Óptica delantera$ 8.920

Sikkerhet

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 96 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %.

Rom

5 plazas, 4,16 m de largo.

4. Citroën C3 2024

Nafta · automática · hatchback

US$ 13.990

mitad entre US$ 13.900 y US$ 15.490 · 5 avisos · 42.903 km

Fordi

  • Con US$ 15.000 llegás a un 2024: la mitad de los 5 avisos de ese año se pide hasta US$ 13.990.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.
  • 90 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.
  • Hay 257 avisos: fácil de encontrar y de revender.

Lo que sale del bolsillo: $ 12.421 por mes

Brensel (7,0 L/100 km) $ 6.332
Patente ($ 26.332 al año, estimada) $ 2.194
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 3.292
Además, lo que pierde de valor (4,1 % por año)$ 1.984
Contando lo que pierde de valor$ 14.405

Repuestos

15 % más caros que el modelo típico · 172 avisos en Mercado Libre, relevados el 24/10

Pastillas de freno delanteras$ 993
Filtro de aceite$ 428
Amortiguador delantero$ 3.423
Kit de embrague$ 5.767
Kit de distribución$ 6.644
Óptica delantera$ 7.286

Sikkerhet

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 90 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 97 %.

Rom

5 plazas, baúl de 300 litros, 3,85 m de largo.

5. Volkswagen Gol 2022

Nafta · automática · hatchback

US$ 15.000

mitad entre US$ 13.368 y US$ 15.800 · 6 avisos · 65.982 km

Fordi

  • El más nuevo a la venta es un 2022: la mitad de sus 6 avisos se pide hasta US$ 15.000.
  • Tenerlo sale $ 11.958 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 39 % más baratos que el modelo típico, con 191 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 11.958 por mes

Brensel (7,5 L/100 km) $ 6.784
Patente ($ 28.233 al año, estimada) $ 2.353
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.218
Además, lo que pierde de valor (3,9 % por año)$ 2.023
Contando lo que pierde de valor$ 13.981

Repuestos

39 % más baratos que el modelo típico · 191 avisos en Mercado Libre, relevados el 22/10

Pastillas de freno delanteras$ 790
Filtro de aceite$ 171
Amortiguador delantero$ 2.041
Kit de embrague$ 3.920
Kit de distribución$ 2.929
Óptica delantera$ 2.890

Sikkerhet

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 56 %, airbags frontales 93 %, ABS 94 %, ISOFIX 82 %.

Rom

5 plazas, baúl de 300 litros, 3,90 m de largo.

6. Suzuki Celerio 2025

Nafta · automática · hatchback

US$ 13.500

mitad entre US$ 13.375 y US$ 13.850 · 4 avisos · 18.500 km

Fordi

  • El más nuevo a la venta es un 2025: la mitad de sus 4 avisos se pide hasta US$ 13.500.
  • Tenerlo sale $ 11.144 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Pierde 5 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.
  • Consume unos 5,7 L/100 km.

Lo que sale del bolsillo: $ 11.144 por mes

Brensel (5,7 L/100 km) $ 5.156
Patente ($ 25.409 al año, estimada) $ 2.117
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 3.268
Además, lo que pierde de valor (4,5 % por año)$ 2.101
Contando lo que pierde de valor$ 13.245

Repuestos

13 % más caros que el modelo típico · 117 avisos en Mercado Libre, relevados el 22/10

Pastillas de freno delanteras$ 1.279
Filtro de aceite$ 309
Amortiguador delantero$ 4.190
Kit de embrague$ 6.691
Óptica delantera$ 6.131

Sikkerhet

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 67 %, airbags frontales 99 %, ABS 98 %, ISOFIX 94 %.

Rom

3,60 m de largo.

7. Renault Duster 2021

Nafta · automática · suv o crossover

US$ 14.500

mitad entre US$ 14.425 y US$ 15.118 · 10 avisos · 86.000 km

Negociando o eligiendo con más kilómetros, un 2022 desde US$ 14.850.

Fordi

  • Con US$ 15.000 llegás a un 2021: la mitad de los 10 avisos de ese año se pide hasta US$ 14.500.
  • Pierde 5 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.
  • 91 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.
  • Hay 151 avisos: fácil de encontrar y de revender.

Lo que sale del bolsillo: $ 12.768 por mes

Brensel (7,7 L/100 km) $ 6.965
Patente ($ 27.291 al año, estimada) $ 2.274
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.926
Además, lo que pierde de valor (5,0 % por año)$ 2.507
Contando lo que pierde de valor$ 15.275

Repuestos

En línea con el modelo típico · 96 avisos en Mercado Libre, relevados el 26/10

Pastillas de freno delanteras$ 1.458
Filtro de aceite$ 102
Amortiguador delantero$ 3.266
Kit de embrague$ 5.728
Kit de distribución$ 7.262
Óptica delantera$ 7.043

Sikkerhet

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 91 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 96 %.

Rom

5 plazas, baúl de 475 litros, 4,33 m de largo.

8. Suzuki Swift 2022

Nafta · automática · hatchback

US$ 14.990

mitad entre US$ 14.250 y US$ 15.245 · 7 avisos · 64.000 km

Fordi

  • Con US$ 15.000 llegás a un 2022: la mitad de los 7 avisos de ese año se pide hasta US$ 14.990.
  • Tenerlo sale $ 11.576 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • 86 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.
  • Consume unos 5,6 L/100 km.

Det du gir opp

  • Repuestos 28 % más caros que el modelo típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 11.576 por mes

Brensel (5,6 L/100 km) $ 5.065
Patente ($ 28.214 al año, estimada) $ 2.351
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 3.556
Además, lo que pierde de valor (5,9 % por año)$ 3.059
Contando lo que pierde de valor$ 14.634

Repuestos

28 % más caros que el modelo típico · 107 avisos en Mercado Libre, relevados el 24/10

Pastillas de freno delanteras$ 908
Filtro de aceite$ 932
Amortiguador delantero$ 3.902
Kit de embrague$ 6.353
Óptica delantera$ 5.885

Sikkerhet

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 86 %, airbags frontales 100 %, ABS 99 %, ISOFIX 97 %.

Rom

5 plazas, baúl de 395 litros, 3,69 m de largo.

Nafta Súper 95 a $ 90,45 y gasoil 50-S a $ 62,79 el litro (ANCAP, vigentes desde noviembre de 2026). Dólar a $ 41,50. Avisos leídos el 06/11/2026.

Før signering

  1. Jeg ba om registrerings- og folketellingsinformasjon, og sjekket gjelden.

    Med disse to opplysningene er det gratis å sjekke SUCIVE-gjelden, og den viser bilskiltet, betalingsavtaler og bøter. Hvis du er seriøst interessert i bilen, bør du be om SUCIVE-sertifikatet før du gir fra deg penger: det er det eneste som frigjør gjelden. Så lenge det er utestående gjeld, kan ikke bilen overføres.

    Sjekk gjelden din i SUCIVE-systemet
  2. Se på det faktiske bilskiltet

    Lisensavgiften vi beregner her er basert på prisantydning. Den offisielle avgiften beregnes basert på kjøretøyets kapasitet for det aktuelle året, modellen og versjonen, og bekreftes ved hjelp av registreringsnummeret og registreringsnummeret.

    Sjekk patentverdien
  3. Jeg ba om registreringsbeviset.

    Informasjonsbeviset fra Generaldirektoratet for register viser heftelser, heftelser og den registrerte eieren (1.265 dollar i standard behandling, september 2026). Hvis selgeren ikke er personen som er navngitt i skjøtet, må dette løses skriftlig før betaling.

    Informasjonssertifikat (gub.uy)
  4. Spør om kontantprisen

    Mange bilforhandlere annonserer leveringsdatoen, men ikke prisen på bilen. I katalogen vår viser vi kontantprisen når annonsen oppgir den. Hvis ikke, spør før du sammenligner.

    Vis katalog
  5. Ta den med til en mekaniker du stoler på.

    Ingen i Uruguay publiserer hvor mange problemer hver modell har: den mekaniske inspeksjonen før man signerer et depositum er den eneste måten å måle bilens pålitelighet på. Jeg ba også om servicejournaler og, i Montevideo, den siste kjøretøyinspeksjonsattesten: privatbiler betaler for det hvert tredje år mellom 5 og 15 år, annethvert år mellom 15 og 25 år, og hvert år etter 25 år.

    Teknisk inspeksjon i Montevideo Digest
  6. Vær forsiktig med hva advarselen ikke sier

    Ulykker, forsikringskrav, utenlandske bilskilt, utestående gjeld eller utestående papirer senker prisen, og noen ganger oppgir annonsen dette. Vårt oppgitte risikodashbord viser deg hvor mye lavere den forespurte prisen er for hver årsak.

    Biler som har blitt vraket og har utestående gjeld

Hvordan beregne

  • Året. For hver modell, drivstofftype og girkasse, det nyeste året der medianprisen passer budsjettet ditt, med minst tre oppføringer. En modell trenger 12 aktive oppføringer for å kvalifisere, og den samme bilen som er oppført i flere kilder teller én gang.
  • Patentet. Brukte biler 4,5 % av markedsverdi, brukte elbiler 2,25 % eksklusive mva. (hybrider har ikke egen sats: de betaler som alle andre biler), minimumspris på 8.770,10 dollar og en dollarpris på 41,826 dollar. Den offisielle markedsverdien (vurderingen) konsulteres ved registrering: her estimeres den med medianen av det som er spurt om. Ordnet tekst · henvendelser om påmelding.
  • Drivstoffet. Gjennomsnittlig forbruk for de annonserte modellene for den modellen, oppgitt eller estimert per modell, basert på kjørelengden din og gjeldende pris på ANCAP. Elbiler, 16 kWh per 100 km til 10,31 dollar per kWh (estimat fra nettstedet – ingen offisiell uruguayansk kilde).
  • Obligatorisk forsikring. 7.238 dollar per år: Dette er markedsgjennomsnittet publisert av BCU, ikke en fast sats; loven bruker den til å beregne boten for kjøring uten forsikring. Den endelige kostnaden vil bli bestemt ved å sammenligne tilbud.
  • Vedlikehold. $12.000 per år pluss $2,00 per kilometer, multiplisert med modellens deleindeks. Dette er en antagelse fra nettstedet: det finnes ingen publisert prisliste for service.
  • Det som mister verdi. Modellens årlige nedgang, målt mot dens egne advarsler, er den samme rette linjen som markedsrapport; hvis modellen ikke har en kurve, den typiske for markedet.
  • Reservedelene. Seks elementer ble søkt etter på Mercado Libre Uruguay for hver modell; indeksen sammenligner hvert element med medianen av alle modellene. Hver modell analyseres på nytt annenhver uke.
  • Sikkerhet. Latin NCAP-krasjtestene for modellen, som vises men ikke blir scoret, er basert på en spesifikk versjon med kollisjonsputer og spesifiserer nesten aldri årsmodell. Den komplette listen over tester for modeller som selges her, med lenker til hvert offisielle resultat, er tilgjengelig på [lenke mangler]. de latinske NCAP-prøvene.
  • Ordren. Hvert alternativ blir vurdert opp mot de andre som bestod filtrene dine på sju områder: alder, eierkostnader, videresalgsverdi, tilgjengelighet av reservedeler, sikkerhet, plass og egnethet for dine behov. Det du merker som viktig teller med tre poeng. Manglende informasjon er verdt halve poengsummen: det verken straffer eller belønner.

Det vi ikke kan fortelle deg: hvor ofte hver modell svikter (ingen publiserer den informasjonen i Uruguay), hva den endelige salgsprisen er (vi ser bare prisantydningen), eller hvor mye kaskoforsikring koster (den oppgis separat). Hvis du nøler mellom bil, motorsykkel eller buss, er det ... transportkomparator.

Ofte stilte spørsmål

Hvilken bruktbil er best å kjøpe i Uruguay?
Det finnes ikke bare én: det avhenger av budsjettet ditt, hva du skal bruke den til og hva som er viktigst for deg. Rådgiveren rangerer modellene som passer budsjettet ditt basert på svarene dine – eierkostnader, reservedeler, videresalgsverdi, sikkerhet, plass eller om det er den nyeste modellen – ved hjelp av aktuelle oppføringer. Derfor endres listen hvis svarene dine eller markedet endrer seg.
Hvordan beregnes registreringsavgiften for en bruktbil i 2026?
I følge SUCIVE Consolidated Text fra 2026 betaler en bruktbil 4,5 % av sin offisielle markedsverdi (takstverdien), konvertert til pesos ved bruk av en fast valutakurs på 41,826 dollar per dollar. Et brukt elbil betaler 2,25 % av verdien ekskl. mva.; hybrider har ikke sin egen avgiftssats og betaler det samme som alle andre biler. Ingen modell fra 1992 eller senere betaler mindre enn 8.770,10 dollar per år. Å betale hele året med den første avdragen gir 20 % rabatt, eller 10 % rabatt for å betale hver avdrag i tide, uten at disse rabattene akkumuleres. Her estimerer vi den takserte verdien ved å bruke medianen av prisantydningen for den modellen og året; det nøyaktige beløpet for en bil kan bekreftes med SUCIVE ved hjelp av bilens registreringsnummer og registreringsnummer.
Hvor kommer prisene på reservedeler fra?
Fra vår egen undersøkelse på Mercado Libre Uruguay: for hver modell søkte vi etter seks deler – bremseklosser foran, oljefilter, støtdemper foran, clutchsett, registerreimsett og frontlykt – og beholdt de nyeste oppføringene som nevnte den modellen. Indeksen sammenligner hver del med medianprisen på tvers av alle modeller: 0,80 betyr 20 % billigere enn den typiske modellen. Dette er priser fra oppføringene, ikke lagerbeholdningen hos bildelbutikkene, og en del kan endres mellom generasjoner av samme modell. Hver modell gjennomgås annenhver uke.
Hva betyr de latinske NCAP-stjernene?
Latin NCAP kollisjonstester biler solgt i Latin-Amerika og gir dem en vurdering fra 0 til 5 stjerner. Protokollen ble endret i 2016 og 2020, så en vurdering fra 2015 og en fra 2023 er ikke direkte sammenlignbare. Videre gir den ÉN versjon, inkludert kollisjonsputer, om gangen, og spesifiserer nesten aldri året vurderingen gjelder fra: samme modell kan ha null stjerner i én generasjon og fem i den neste. Derfor viser vi modellens testresultater med året og en lenke, og vi bruker dem ikke til rangering: bekreft hvilken som tilsvarer bilen du ser på. Fravær av en test betyr ikke nødvendigvis null stjerner.
Hvorfor dukker ikke bilen jeg leter etter opp?
For å gi råd trenger vi litt data: modellen må være oppført på minst 12 aktive biler, kombinasjonen av drivstoff og girkasse minst 6 og årsmodell minst 3. Filtrene dine spiller også en rolle: budsjett, girkasse, drivstofftype, karosseristil, antall passasjerer og tiltenkt bruk. CNG-drevne biler er ekskludert fordi det er for få til å sammenligne. Alle biler er i bruktbilkatalogen.
Inkluderer den månedlige kostnaden kaskoforsikring?
Nei. Den inkluderer obligatorisk forsikring (SOA), med en gjennomsnittspremie publisert av BCU, som er et markedsgjennomsnitt, ikke en fast pris. Kaskoforsikring avhenger av bilen, alderen din, hvor du parkerer den og forsikringsselskapet, og ingen av dem publiserer en prisliste: du må innhente et tilbud.