Ce mașină second-hand ar trebui să cumpăr?

Spuneți-ne cât de mult aveți, la ce îl veți folosi și ce contează cel mai mult pentru dumneavoastră. Vă vom spune ce model și an puteți cumpăra astăzi, cât vă va costa să îl dețineți pe lună - combustibil, înmatriculare, asigurare obligatorie, întreținere și amortizare - și cât costă piesele de schimb. (Din anunțurile actuale) director de mașini second-hand și din propriul nostru sondaj privind piesele de schimb de pe Mercado Libre.

Ciudad
12.000 km pe an
2 persoane
Nu-mi pasă

Ce contează cel mai mult pentru tine? (până la 3)

Că costă puțin să-l ai
Piese de schimb ieftine și ușoare
Că nu-și pierde valoarea
Securitate
Spaţiu
Cel mai nou posibil

Con US$ 10.000, estas son las 8 mejores opciones entre 139 combinaciones de modelo, combustible y caja que entran en tu presupuesto y tus filtros, de 249 modelos con avisos suficientes. Combinaciones que quedaron afuera: 212 por presupuesto, 2 por quedar muy por debajo de tu presupuesto.

Comparar las tres primeras lado a lado: en qué gana cada una con tu plata, el gráfico de precio por año y la tabla completa.

1. Fiat Uno 2016

Eléctrico · manual · hatchback

US$ 8.340

mitad entre US$ 7.865 y US$ 8.743 · 4 avisos · 165.650 km

Deoarece

  • El más nuevo a la venta es un 2016: la mitad de sus 4 avisos se pide hasta US$ 8.340.
  • Tenerlo sale $ 4.992 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 50 % más baratos que el modelo típico, con 204 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Hay 242 avisos: fácil de encontrar y de revender.

Lo que sale del bolsillo: $ 4.992 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.008
Además, lo que pierde de valor (caída típica del mercado)$ 1.704
Contando lo que pierde de valor$ 6.695

Repuestos

50 % más baratos que el modelo típico · 204 avisos en Mercado Libre, relevados el 25/10

Pastillas de freno delanteras$ 683
Filtro de aceite$ 168
Amortiguador delantero$ 2.097
Kit de embrague$ 4.647
Kit de distribución$ 1.979
Óptica delantera$ 1.357

Securitate

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 56 %, airbags frontales 76 %, ABS 82 %, ISOFIX 88 %.

Spaţiu

5 plazas, 3,77 m de largo.

2. Volkswagen Gol 2011

Eléctrico · manual · hatchback

US$ 5.000

mitad entre US$ 5.000 y US$ 5.000 · 3 avisos

Deoarece

  • El más nuevo a la venta es un 2011: la mitad de sus 3 avisos se pide hasta US$ 5.000.
  • Tenerlo sale $ 5.198 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 39 % más baratos que el modelo típico, con 191 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 5.198 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.214
Además, lo que pierde de valor (3,9 % por año)$ 675
Contando lo que pierde de valor$ 5.873

Repuestos

39 % más baratos que el modelo típico · 191 avisos en Mercado Libre, relevados el 22/10

Pastillas de freno delanteras$ 790
Filtro de aceite$ 171
Amortiguador delantero$ 2.041
Kit de embrague$ 3.920
Kit de distribución$ 2.929
Óptica delantera$ 2.890

Securitate

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 56 %, airbags frontales 93 %, ABS 94 %, ISOFIX 82 %.

Spaţiu

5 plazas, baúl de 300 litros, 3,90 m de largo.

3. Chevrolet Prisma 2015

Eléctrico · manual · sedán

US$ 9.690

mitad entre US$ 9.690 y US$ 9.690 · 3 avisos

Deoarece

  • El más nuevo a la venta es un 2015: la mitad de sus 3 avisos se pide hasta US$ 9.690.
  • Tenerlo sale $ 5.680 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 15 % más baratos que el modelo típico, con 109 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Pierde 2 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 5.680 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.696
Además, lo que pierde de valor (2,4 % por año)$ 805
Contando lo que pierde de valor$ 6.485

Repuestos

15 % más baratos que el modelo típico · 109 avisos en Mercado Libre, relevados el 30/10

Pastillas de freno delanteras$ 753
Filtro de aceite$ 162
Amortiguador delantero$ 3.190
Kit de embrague$ 6.367
Óptica delantera$ 6.557

Securitate

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 52 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 95 %.

Spaţiu

5 plazas, baúl de 500 litros, 4,28 m de largo.

4. Renault Duster 2012

Eléctrico · manual · suv o crossover

US$ 9.490

mitad entre US$ 9.490 y US$ 9.490 · 3 avisos

Deoarece

  • El más nuevo a la venta es un 2012: la mitad de sus 3 avisos se pide hasta US$ 9.490.
  • Tenerlo sale $ 5.902 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Pierde 5 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.
  • 91 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.

Lo que sale del bolsillo: $ 5.902 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.918
Además, lo que pierde de valor (5,0 % por año)$ 1.643
Contando lo que pierde de valor$ 7.545

Repuestos

En línea con el modelo típico · 96 avisos en Mercado Libre, relevados el 26/10

Pastillas de freno delanteras$ 1.458
Filtro de aceite$ 102
Amortiguador delantero$ 3.266
Kit de embrague$ 5.728
Kit de distribución$ 7.262
Óptica delantera$ 7.043

Securitate

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 91 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 96 %.

Spaţiu

5 plazas, baúl de 475 litros, 4,33 m de largo.

5. Citroën C3 2009

Eléctrico · manual · hatchback

US$ 6.390

mitad entre US$ 5.190 y US$ 6.390 · 3 avisos · 215.000 km

Deoarece

  • El más nuevo a la venta es un 2009: la mitad de sus 3 avisos se pide hasta US$ 6.390.
  • Tenerlo sale $ 6.268 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.
  • 90 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.

Lo que sale del bolsillo: $ 6.268 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 3.284
Además, lo que pierde de valor (4,1 % por año)$ 907
Contando lo que pierde de valor$ 7.175

Repuestos

14 % más caros que el modelo típico · 172 avisos en Mercado Libre, relevados el 24/10

Pastillas de freno delanteras$ 993
Filtro de aceite$ 428
Amortiguador delantero$ 3.423
Kit de embrague$ 5.767
Kit de distribución$ 6.644
Óptica delantera$ 7.286

Securitate

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 90 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 97 %.

Spaţiu

5 plazas, baúl de 300 litros, 3,85 m de largo.

6. Renault Kwid 2022

Nafta · manual · hatchback

US$ 9.900

mitad entre US$ 9.490 y US$ 10.600 · 27 avisos · 67.540 km

Negociando o eligiendo con más kilómetros, un 2023 desde US$ 9.990.

Deoarece

  • Con US$ 10.000 llegás a un 2022: la mitad de los 27 avisos de ese año se pide hasta US$ 9.900.
  • Tenerlo sale $ 10.084 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 16 % más baratos que el modelo típico, con 94 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 10.084 por mes

Combustibil (5,8 L/100 km) $ 5.246
Patente ($ 18.633 al año, estimada) $ 1.553
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.682
Además, lo que pierde de valor (3,5 % por año)$ 1.200
Contando lo que pierde de valor$ 11.284

Repuestos

16 % más baratos que el modelo típico · 94 avisos en Mercado Libre, relevados el 24/10

Pastillas de freno delanteras$ 905
Filtro de aceite$ 231
Amortiguador delantero$ 2.485
Kit de embrague$ 6.061
Óptica delantera$ 4.958

Securitate

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 86 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 96 %.

Spaţiu

5 plazas, 3,68 m de largo.

7. Fiat Mobi 2021

Nafta · manual · hatchback

US$ 9.990

mitad entre US$ 9.980 y US$ 10.218 · 4 avisos · 104.500 km

Deoarece

  • Con US$ 10.000 llegás a un 2021: la mitad de los 4 avisos de ese año se pide hasta US$ 9.990.
  • Tenerlo sale $ 10.494 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 14 % más baratos que el modelo típico, con 104 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 10.494 por mes

Combustibil (6,2 L/100 km) $ 5.608
Patente ($ 18.803 al año, estimada) $ 1.567
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.716
Además, lo que pierde de valor (4,3 % por año)$ 1.487
Contando lo que pierde de valor$ 11.981

Repuestos

14 % más baratos que el modelo típico · 104 avisos en Mercado Libre, relevados el 01/11

Pastillas de freno delanteras$ 769
Filtro de aceite$ 184
Amortiguador delantero$ 3.150
Kit de embrague$ 5.739
Óptica delantera$ 6.740

Securitate

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 94 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 94 %.

Spaţiu

5 plazas, 3,57 m de largo.

8. Peugeot 208 2016

Eléctrico · manual · hatchback

US$ 8.400

mitad entre US$ 8.195 y US$ 8.695 · 3 avisos · 107.000 km

Deoarece

  • El más nuevo a la venta es un 2016: la mitad de sus 3 avisos se pide hasta US$ 8.400.
  • Tenerlo sale $ 6.712 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • 96 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.
  • Hay 484 avisos: fácil de encontrar y de revender.

La ce renunți

  • Repuestos 36 % más caros que el modelo típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 6.712 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 3.728
Además, lo que pierde de valor (5,9 % por año)$ 1.716
Contando lo que pierde de valor$ 8.428

Repuestos

36 % más caros que el modelo típico · 119 avisos en Mercado Libre, relevados el 22/10

Pastillas de freno delanteras$ 1.025
Filtro de aceite$ 428
Amortiguador delantero$ 3.412
Kit de embrague$ 6.916
Kit de distribución$ 13.282
Óptica delantera$ 8.569

Securitate

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 96 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 100 %.

Spaţiu

5 plazas, baúl de 152 litros, 3,87 m de largo.

Nafta Súper 95 a $ 90,45 y gasoil 50-S a $ 62,79 el litro (ANCAP, vigentes desde noviembre de 2026). Dólar a $ 41,55. Avisos leídos el 06/11/2026.

Înainte de semnare

  1. Am solicitat informații de înregistrare și recensământ și am verificat datoria.

    Cu aceste două informații, verificarea datoriei SUCIVE este gratuită și arată numărul de înmatriculare, acordurile de plată și amenzile. Dacă sunteți cu adevărat interesat de mașină, înainte de a preda bani, solicitați certificatul SUCIVE: este singurul care eliberează datoria. Atâta timp cât există o datorie restantă, mașina nu poate fi transferată.

    Verificați-vă datoriile în sistemul SUCIVE
  2. Uită-te la numărul de înmatriculare real al mașinii respective

    Taxa de înmatriculare pe care o calculăm aici se bazează pe prețul cerut. Taxa oficială este calculată pe baza capacității vehiculului pentru anul, modelul și versiunea respectivă și este verificată folosind numărul de înmatriculare și numărul de înmatriculare.

    Verificați valoarea brevetului
  3. Am solicitat certificatul de înmatriculare.

    Certificatul informativ de la Direcția Generală a Registrelor indică ipotecile, sarcinile și proprietarul înregistrat (1.265 USD în procesare standard, septembrie 2026). Dacă vânzătorul nu este persoana numită în act, acest lucru trebuie rezolvat în scris înainte de plată.

    Certificat de informații (gub.uy)
  4. Întreabă despre prețul în numerar

    Multe dealere auto anunță data livrării, dar nu și prețul mașinii. În directorul nostru, afișăm prețul cash atunci când este menționat în anunț; dacă nu este, întrebați înainte de a compara.

    Vizualizare director
  5. Du-l la un mecanic în care ai încredere.

    Nimeni în Uruguay nu publică câte probleme are fiecare model: inspecția mecanică înainte de semnarea unei garanții este singura modalitate de a măsura fiabilitatea mașinii. Am cerut și înregistrări de service și, în Montevideo, ultimul certificat de inspecție tehnică a vehiculului: mașinile private îl plătesc la fiecare trei ani între 5 și 15 ani, la fiecare doi ani între 15 și 25 și în fiecare an după 25.

    Inspecția tehnică în Montevideo Digest
  6. Fiți atenți la ce nu se spune în avertisment

    Accidentele, cererile de despăgubire de la asigurări, numerele de înmatriculare străine, datoriile restante sau documentele în așteptare, toate acestea scad prețul, iar uneori anunțul menționează acest lucru. Tabloul nostru de bord privind riscurile declarate vă arată cu cât este mai mic prețul cerut pentru fiecare motiv.

    Mașini avariate și cu datorii restante

Cum se calculează

  • Anul. Pentru fiecare model, tip de combustibil și transmisie, cel mai nou an al cărui preț mediu se încadrează în bugetul dvs., cu cel puțin trei anunțuri. Un model are nevoie de 12 anunțuri active pentru a fi eligibil, iar aceeași mașină listată în mai multe surse este luată în considerare o singură dată.
  • Brevetul. Mașini second-hand 4,5% din valoarea de piață, mașini electrice second-hand 2,25% fără TVA (hibridele nu au o cotă proprie: plătesc ca orice altă mașină), minim 8.770,10 USD și dolar 41,826 USD. Valoarea oficială de piață (evaluare) se consultă prin înmatriculare: aici se estimează cu mediana a ceea ce se cere. Text ordonat · întrebări despre înscriere.
  • Combustibilul. Consumul mediu al modelelor promovate pentru modelul respectiv, declarat sau estimat în funcție de model, pe baza kilometrajului și a prețului actual al ANCAP. Vehicule electrice, 16 kWh la 100 km la 10,31 USD pe kWh (estimare de pe site - nicio sursă oficială din Uruguay).
  • Asigurare obligatorie. 7.238 USD pe an: Aceasta este media pieței publicată de BCU, nu o rată fixă; legea o folosește pentru a calcula amenda pentru conducerea fără asigurare. Costul final va fi determinat prin compararea ofertelor.
  • Întreţinere. 12.000 USD pe an plus 2,00 USD pe kilometru, înmulțit cu indicele pieselor pentru model. Aceasta este o presupunere de pe site: nu există o listă de prețuri pentru service publicată.
  • Ceea ce își pierde din valoare. Declinul anual al modelului, măsurat în raport cu propriile avertismente, este aceeași linie dreaptă ca raport de piață; dacă modelul nu are o curbă, cea tipică pentru piață.
  • Piesele de schimb. Șase articole au fost căutate pe Mercado Libre Uruguay pentru fiecare model; indicele compară fiecare articol cu mediana tuturor modelelor. Fiecare model este reanalizat la fiecare două săptămâni.
  • Siguranţă. Testele de impact Latin NCAP pentru acest model, care sunt afișate, dar nu sunt punctate, se bazează pe o versiune specifică cu airbag-urile sale și aproape niciodată nu specifică intervalul de ani. Lista completă a testelor pentru modelele vândute aici, cu link-uri către fiecare rezultat oficial, este disponibilă la [link missing]. testele Latin NCAP.
  • Ordinul. Fiecare opțiune este evaluată în raport cu celelalte care au trecut filtrele dvs. în șapte domenii: vechime, cost de proprietate, valoare de revânzare, disponibilitatea pieselor de schimb, siguranță, spațiu și adecvare pentru nevoile dvs. Ceea ce marcați ca fiind important are trei valori. O informație lipsă valorează jumătate din punctaj: nu penalizează și nici nu recompensează.

Ce nu vă putem spune: cât de des se defectează fiecare model (nimeni nu publică aceste informații în Uruguay), care este prețul final de vânzare (vedem doar prețul cerut) sau cât costă asigurarea completă (este cotată separat). Dacă ezitați între o mașină, o motocicletă sau un autobuz, există... comparator de transport.

Întrebări frecvente

Care este cea mai bună mașină second-hand de cumpărat în Uruguay?
Nu există un singur model: depinde de bugetul tău, de scopul utilizării și de ceea ce contează cel mai mult pentru tine. Consultantul clasifică modelele care se potrivesc bugetului tău pe baza răspunsurilor tale — costul de proprietate, piesele de schimb, valoarea de revânzare, siguranța, spațiul sau dacă este cel mai nou model — folosind anunțurile actuale. De aceea, lista se schimbă dacă răspunsurile tale sau piața se schimbă.
Cum se calculează taxa de înmatriculare pentru o mașină second-hand în 2026?
Conform Textului Consolidat SUCIVE din 2026, o mașină second-hand plătește 4,5% din valoarea sa oficială de piață (valoarea evaluată), convertită în pesos folosind un curs de schimb fix de 41,826 USD pentru fiecare dolar. Un vehicul electric second-hand plătește 2,25% din valoarea sa fără TVA; vehiculele hibride nu au o cotă proprie de impozitare și plătesc la fel ca orice altă mașină. Niciun model din 1992 sau ulterior nu plătește mai puțin de 8.770,10 USD pe an. Plata întregului an cu prima rată acordă o reducere de 20% sau o reducere de 10% pentru plata fiecărei rate la timp, fără ca aceste reduceri să se acumuleze. Aici, estimăm valoarea evaluată folosind mediana prețului cerut pentru modelul și anul respectiv; suma exactă pentru o mașină poate fi verificată cu SUCIVE folosind numărul de înmatriculare și numărul de înmatriculare.
De unde vin prețurile pentru piesele de schimb?
Conform propriului nostru sondaj realizat pe Mercado Libre Uruguay: pentru fiecare model, am căutat șase piese - plăcuțe de frână față, filtru de ulei, amortizor față, kit ambreiaj, kit curea de distribuție și far - și am păstrat cele mai noi anunțuri care menționau modelul respectiv. Indicele compară fiecare piesă cu prețul mediu pentru toate modelele: 0,80 înseamnă cu 20% mai ieftin decât modelul tipic. Acestea sunt prețurile din anunțuri, nu stocul din magazinele de piese auto, iar o piesă se poate schimba între generațiile aceluiași model. Fiecare model este revizuit la fiecare două săptămâni.
Ce înseamnă stelele Latin NCAP?
Latin NCAP efectuează teste de impact pentru mașinile vândute în America Latină și le evaluează cu note de la 0 la 5 stele. Protocolul său s-a schimbat în 2016 și 2020, așadar o evaluare din 2015 și una din 2023 nu sunt direct comparabile. În plus, evaluează O SINGURĂ versiune, inclusiv airbag-urile, la un moment dat și aproape niciodată nu specifică anul de la care se aplică evaluarea: același model poate avea zero stele într-o generație și cinci în următoarea. Prin urmare, afișăm rezultatele testelor modelului cu anul său și un link și nu le folosim pentru clasament: confirmați care corespunde mașinii pe care o analizați. Absența unui test nu înseamnă neapărat zero stele.
De ce nu apare mașina pe care o caut?
Pentru a oferi sfaturi, avem nevoie de câteva date: modelul are nevoie de cel puțin 12 anunțuri active, combinația de combustibil și transmisie cel puțin 6, iar anul de fabricație cel puțin 3. Filtrele dvs. contează și ele: bugetul, transmisia, tipul de combustibil, stilul caroseriei, numărul de pasageri și utilizarea preconizată. Mașinile alimentate cu GNC sunt excluse deoarece sunt prea puține pentru a fi comparate. Toate anunțurile se află în directorul de mașini second-hand.
Costul lunar include asigurarea completă?
Nu. Include asigurarea obligatorie (SOA), prima medie publicată de BCU fiind media pieței, nu o rată fixă. Asigurarea completă depinde de mașină, de vechimea mașinii, de locul în care o parchezi și de compania de asigurări, și niciuna dintre ele nu publică o listă de prețuri: trebuie să ceri o ofertă de preț.