Niet-bancaire emittent
Mastercard en Visa
Geverifieerd

OCA-beelden: Hoe je er punten mee verdient, hoeveel het kost en welke voordelen het biedt.

OCA — Het Metros-programma staat op de 15e plaats van de 23 in onze Uruguayaanse creditcardranglijst, met 59 van de 100 punten (categorie C). Het is ideaal voor mensen die vaak winkelen bij lokale fysieke winkels en hun aankopen plannen voor de dagen met de grootste kortingen (vrijdags, 20%). Het Metros-programma zelf is het niet waard; de echte waarde zit hem in de korting.

Rangschikkingsscore

59/100

15e van de 23 · Categorie C

Het doet wat het moet doen, maar het is de moeite waard om te vergelijken.

AsGewichtScore
AccumulatieHoeveel werkelijke waarde levert het op voor elke bestede dollar (punten, mijlen of cashback)?25%30
KortingsnetwerkOmvang en nut van kortingen en voordelen (supermarkt, horeca, brandstof, afbetalingen).25%86
AandelenbeursWat kan er ingewisseld worden en hoe gemakkelijk en handig is dat?20%60
KostenDe jaarlijkse kosten en het onderhoud worden afgewogen tegen de voordelen die het biedt.15%62
FlexibiliteitOpties voor het vervallen, overdragen en gebruiken van punten.8%62
DekkingNetwerkacceptatie en beschikbaarheid voor verschillende profielen.7%55

De sterkste as is het kortingsnetwerk (86) en de zwakste is de spaarfunctie (30). De totale score wordt niet handmatig berekend: deze is gebaseerd op 6 assen met vaste gewichten: spaarfunctie 25%, kortingsnetwerk 25%, inwisseling 20%, kosten 15%, flexibiliteit 8% en dekking 7%.

Waarom die score?

De grootste correctie uit de 17/8/2026-evaluatie blijft van kracht. De ranking waardeerde de Metro op $U37 op basis van de "Metro Value" uit het tariefschema, wat een tariefreferentie is en niet de inwisselwaarde: de drie brandstofvoucherverhoudingen die Metraje zelf publiceert ($U500 per 2.500 Metro en equivalenten) leveren $U 0,20 per Metro op. Met het enige gepubliceerde tarief (OCA Blue, 1 Metro elk $U120 in plaats van 15/09/2026, voorheen $U104) is het werkelijke rendement ongeveer 0,17%, waardoor de accumulatie op 30 blijft. De inwisseling stijgt van 58 naar 60 op 22/9/2026 omdat Metraje een beter inwisseltarief publiceert dan de vouchers: 2.000 Metro's betalen de kwartaalkosten van de kaart (UI 130), dat wil zeggen $U 0,43 per Metro. De flexibiliteit van de 62, doordat de Metro-punten niet verlopen en overdraagbaar zijn tussen de kaarten van de kaarthouder, is beter dan bij vrijwel alle andere kaarten. Het kortingsnetwerk blijft de grootste troef.

Spaarpunten, inwisseling, kortingen en kosten

OCA — Programmameter (meters)

Zender
OCA SA (Itaú Unibanco Groep); OCA Blauw uitgegeven door OCA Dinero Electrónico S.A.
Type uitgever
Niet-bancaire emittent
Netwerken
Mastercard en Visa
Programma
Metro (OCA-puntenprogramma) + uitgebreid kortingsnetwerk
Hoe het zich ophoopt
OCA Blauw: 1 Metro voor elke $U 120 die wordt uitgegeven, volgens de huidige kaart sinds 15/09/2026 (de vorige, geldig sinds 01/10/2025, vermeldde 1 Metro voor elke $U 104). Gecombineerd met de inwisselwaarde van brandstofvouchers van $U 0,20 per Metro, is het rendement voor OCA Blauw ongeveer 0,17% van de uitgaven (het was ongeveer 0,19%), het laagste in de reeks. Voor de OCA-creditcard blijft het tarief per peso onbekend (de Mastercard-creditcard die geldig is sinds 01/09/2026 vermeldt geen Metro) en varieert met de campagnes x2/x3. Betalingen, contante opnames, kaartkosten, aflossingsleningen en herfinancieringen leveren geen Metro's op; met OCA VISA worden alleen lokale uitgaven gespaard, geen aankopen in het buitenland.
Wat is de waarde van een punt?
De inwisselwaarde in brandstofvouchers is $U 0,20 per Metro. Dit is afgeleid van de Metro-tabel zelf: $U 500 voor 2.500-meters, $U 1.500 voor 7.500-meters en $U 1.000 diesel voor 5.000-meters – alle drie de verhoudingen leveren precies $U 0,20 op. Er is echter een inwisseloptie die meer dan het dubbele oplevert, zoals gepubliceerd in de Metro FAQ's (lees verder op 22/9/2026): 2.000-meters annuleren de kwartaalkosten van de Mastercard of Visa-kaart, die UI 130 bedragen (≈ $U 864 met de UI van 22/9/2026), of ≈ $U 0,43 per Metro; voorlopig is dit alleen beschikbaar in persoon bij OCA of Metro-filialen of via 1730, en alleen als de kosten al in rekening zijn gebracht. Let op de "Metro Value" die op het vorige tariefschema stond vermeld (U 52 / US$ 1,30 in de 04/08/2026-versie; het was U 37 / US$ 1,5 in het 2019-tariefschema, waar het eerder gepubliceerde cijfer vandaan kwam): dat cijfer is een tariefreferentie, een percentage waarmee gemiste metroritten worden vervangen door geld, NIET wat de metro oplevert bij inwisseling. Als je dat combineert met het spaarpercentage, krijg je een rendement van 50%, wat absurd is.
Hoe kan ik dit inwisselen?
Metros kunnen worden ingewisseld voor brandstofvouchers (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97 of Diesel) bij DISA-stations in het hele land, Riogas-propaantanks en -vullingen, opwaardering van mobiele telefoons, bioscoopkaartjes in contanten + Metros-formaat (2D $U 260 + 360 Metros), reizen via Hiperviajes en – de beste inwisseloptie – de kwartaalkosten van de Mastercard of Visa-kaart zelf in 2.000 Metros. Inwisseling vereist dat alle OCA-producten up-to-date zijn. Belangrijke correctie: OCA Blue spaart en wisselt ook Metros in (kaarthouders bepalen hun eigen tarief, 1 Metro per $U 120 vanaf 15/09/2026); het is geen kaart die alleen kortingen biedt.
Kortingen en voordelen
Uitgebreid netwerk: 20% op vrijdag met creditcard + 12 termijnen elke dag, met een maximum van $U 5.500 per rekening per maand bij deelnemende winkeliers, volgens de OCA-voordelenpagina (geldig van 1/6/2026 tot 31/5/2027). Drie voorwaarden wijzigen de berekening: de extra +5% bij betaling met de OCA-app, Apple Pay of Google Pay heeft een eigen maximum van $U 500 per maand, dat wordt gedeeld door alle actieve OCA-app-promoties; de 12 termijnen zijn exclusief voor Mastercard; en de promotie is niet van toepassing op aankopen via Mercado Pago en kan niet worden gecombineerd met andere kortingen. Daarnaast 10% dagelijks bij geselecteerde winkeliers en kortingen van 10%-30% op eten, mode, elektronica en onderwijs.
Kosten
Mastercard-kaartoverzicht geldig vanaf 01/09/2026 en document "Huidige Tarieven" vanaf 15/09/2026: kaartservice OCA UI 130 per kwartaal inclusief btw (UI 520 per jaar, ≈ $U 3.456 met de UI van 22/9/2026), extra echtgenoot UI 0, extra kind/anderen UI 65 per kwartaal inclusief btw, vervangende UI 130, verlenging UI 0; Visa International UI 130 per kwartaal en Visa Gold UI 162,50 per kwartaal (≈ $U 4.320 per jaar), beide inclusief btw, volgens "Huidige Tarieven". Kaartgebruik in het buitenland 2,44% inclusief btw; opname in het buitenland US$ 2,459 + btw; verzekering op saldo 0,4% inclusief btw (maximum 50 UI). Balansfinanciering: de twee documenten in OCA zeggen niet hetzelfde — het boekje in 01/09/2026 vermeldt 64% APR + btw in peso's (12% in dollars), contante voorschotten 80% + btw en te late betaling 75% + btw (13% in dollars); het document "Huidige Tarieven" in 15/09/2026 vermeldt 63% (12% in dollars), 80% en te late betaling 72% (13%). We publiceren beide totdat OCA ze samenvoegt. Boetes: voor volledige betaling binnen 48 uur na de vervaldatum UI 50 + btw, voor te late betaling UI 50 + btw; verzending van rekeningoverzicht UI 10 + btw per maand (optioneel); Vorderingen voor ongefundeerde kosten 10% + btw van de coupon, minimum $100 / US$ 4 en maximum $600 / US$ 15; opnames bij geldautomaten en filialen OCA $0. OCA Blauw: $0 op primaire kaart, extra kaart, rekeningonderhoud, commissie voor laag gemiddelde en vervanging tot de 2e, maar rekent 0,35% + btw over het factuurbedrag voor betalingen in incassonetwerken, en heeft dagelijkse limieten van $U 20.000 / US$ 500 voor lokale en internationale aankopen en $U 20.000 / US$ 520 voor opnames.
Opmerking
De Metros verlopen niet. Ze verlopen alleen voortijdig als gevolg van niet-betaling gedurende meer dan 60 opeenvolgende dagen, het overlijden van de kaarthouder, een OCA/OCA VISA-kaart die 24 maanden inactief is, of het retourneren van de kaart (bij OCA Blue is overlijden de enige oorzaak). Dit spreekt het persbericht tegen dat ze "na 24 maanden verlopen": de 24 maanden verwijzen naar inactiviteit van de kaart, niet naar de levensduur van de punten. Eigendom: OCA S.A. is sinds 2007 eigendom van Itaú Unibanco; OCA Blue wordt niet uitgegeven door OCA S.A., maar door OCA Dinero Electrónico S.A., een onafhankelijk bedrijf, beide gereguleerd door BCU. Opnieuw geverifieerd op 22/9/2026: de online OCA Blue-kaart toont twee versies (de weergegeven omslag toont 15/09/2026 en "$120"; pagina 3 behoudt "01/10/2025" en de oude laag "$104"); We hebben het zichtbare cijfer gepubliceerd, dat is het huidige cijfer. De 20%-promotie op vrijdag (maximaal $U 5.500, +5% app met een maximum van $U 500, 12 termijnen alleen Mastercard, zonder Mercado Pago, 1/6/2026–31/5/2027) werd die dag opnieuw bevestigd op oca.uy.
Bevestigde gegevens
Ja, volgens een officiële bron (revisie van 22/09/2026)

Voor en tegen

Voorstander

  • Het grootste netwerk van kortingen in fysieke winkels op de lokale markt.
  • 20% korting op vrijdag + 12 termijnen is een van de meest aantrekkelijke acties in Uruguay.
  • Metro's verlopen niet en zijn overdraagbaar tussen OCA-, OCA Blue- en OCA VISA-kaarten van dezelfde kaarthouder.
  • Concrete en nuttige ruilmiddelen: brandstofbonnen bij DISA-stations, Riogas-jerrycans, beltegoed voor mobiele telefoons, bioscoop- en reistickets, en de kwartaalkosten van de kaart zelf (2.000 metroritten = UI 130, ≈ $U 0,43 per metro).
  • Extra 5% met digitale portemonnee; veelgebruikte niet-bancaire uitgever.

Tegen

  • De Metro biedt zeer weinig rendement: met het enige gepubliceerde tarief (OCA Blue, 1 Metro, elk $U 120 vanaf 15/09/2026) en de brandstofwissel van $U 0,20 per Metro, is het rendement ongeveer 0,17% van de uitgaven, een zesde van de ~1% van bankprogramma's; zelfs betalen met Metro's ($U 0,43) levert geen 0,4% op.
  • Het spaarpercentage van de OCA-creditcard wordt niet gepubliceerd en varieert per campagne (x2/x3).
  • Geen cashback: het voordeel is een korting die afhankelijk is van de dagen/winkels en met een limiet (maximaal $ 5.500 per maand, plus $ 500 extra voor de app).
  • De 5% korting via de app, de mogelijkheid om in 12 termijnen te betalen (alleen met Mastercard) en de uitsluiting van aankopen via Mercado Pago verminderen de aantrekkelijkheid van de sterrenpromotie.

Ideaal voor: Degenen die regelmatig winkelen bij lokale fysieke winkels en hun aankopen plannen voor de dagen met de grootste kortingen (vrijdags, 20%). Voor de grote steden is het de moeite niet waard: de waarde zit hem in de korting.

Waar zijn de OCA-kortingen?

De kaart laadt met de door u gekozen OCA-creditcards en toont welke winkels vandaag korting geven.

OCA-beeldmateriaal versus andere kaarten

Bij elke vergelijking worden de twee programma's as voor as tegen elkaar afgezet, met behulp van dezelfde beoordelingscriteria.

Andere kaarten om te bekijken

Veelgestelde vragen

Hoeveel punten geeft de OCA-meter?
OCA Blauw: 1 Metro voor elke $U 120 die wordt uitgegeven, volgens de huidige kaart sinds 15/09/2026 (de vorige, geldig sinds 01/10/2025, vermeldde 1 Metro voor elke $U 104). Gecombineerd met de inwisselwaarde van brandstofvouchers van $U 0,20 per Metro, is het rendement voor OCA Blauw ongeveer 0,17% van de uitgaven (het was ongeveer 0,19%), het laagste in de reeks. Voor de OCA-creditcard blijft het tarief per peso onbekend (de Mastercard-creditcard die geldig is sinds 01/09/2026 vermeldt geen Metro) en varieert met de campagnes x2/x3. Betalingen, contante opnames, kaartkosten, aflossingsleningen en herfinancieringen leveren geen Metro's op; met OCA VISA worden alleen lokale uitgaven gespaard, geen aankopen in het buitenland.
Wat is de waarde van een punt in OCA meter?
De inwisselwaarde in brandstofvouchers is $U 0,20 per Metro. Dit is afgeleid van de Metro-tabel zelf: $U 500 voor 2.500-meters, $U 1.500 voor 7.500-meters en $U 1.000 diesel voor 5.000-meters – alle drie de verhoudingen leveren precies $U 0,20 op. Er is echter een inwisseloptie die meer dan het dubbele oplevert, zoals gepubliceerd in de Metro FAQ's (lees verder op 22/9/2026): 2.000-meters annuleren de kwartaalkosten van de Mastercard of Visa-kaart, die UI 130 bedragen (≈ $U 864 met de UI van 22/9/2026), of ≈ $U 0,43 per Metro; voorlopig is dit alleen beschikbaar in persoon bij OCA of Metro-filialen of via 1730, en alleen als de kosten al in rekening zijn gebracht. Let op de "Metro Value" die op het vorige tariefschema stond vermeld (U 52 / US$ 1,30 in de 04/08/2026-versie; het was U 37 / US$ 1,5 in het 2019-tariefschema, waar het eerder gepubliceerde cijfer vandaan kwam): dat cijfer is een tariefreferentie, een percentage waarmee gemiste metroritten worden vervangen door geld, NIET wat de metro oplevert bij inwisseling. Als je dat combineert met het spaarpercentage, krijg je een rendement van 50%, wat absurd is.
Hoe kan ik OCA-meterpunten inwisselen?
Metros kunnen worden ingewisseld voor brandstofvouchers (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97 of Diesel) bij DISA-stations in het hele land, Riogas-propaantanks en -vullingen, opwaardering van mobiele telefoons, bioscoopkaartjes in contanten + Metros-formaat (2D $U 260 + 360 Metros), reizen via Hiperviajes en – de beste inwisseloptie – de kwartaalkosten van de Mastercard of Visa-kaart zelf in 2.000 Metros. Inwisseling vereist dat alle OCA-producten up-to-date zijn. Belangrijke correctie: OCA Blue spaart en wisselt ook Metros in (kaarthouders bepalen hun eigen tarief, 1 Metro per $U 120 vanaf 15/09/2026); het is geen kaart die alleen kortingen biedt.
Zijn er jaarlijkse kosten verbonden aan OCA Meterage?
Mastercard-kaartoverzicht geldig vanaf 01/09/2026 en document "Huidige Tarieven" vanaf 15/09/2026: kaartservice OCA UI 130 per kwartaal inclusief btw (UI 520 per jaar, ≈ $U 3.456 met de UI van 22/9/2026), extra echtgenoot UI 0, extra kind/anderen UI 65 per kwartaal inclusief btw, vervangende UI 130, verlenging UI 0; Visa International UI 130 per kwartaal en Visa Gold UI 162,50 per kwartaal (≈ $U 4.320 per jaar), beide inclusief btw, volgens "Huidige Tarieven". Kaartgebruik in het buitenland 2,44% inclusief btw; opname in het buitenland US$ 2,459 + btw; verzekering op saldo 0,4% inclusief btw (maximum 50 UI). Balansfinanciering: de twee documenten in OCA zeggen niet hetzelfde — het boekje in 01/09/2026 vermeldt 64% APR + btw in peso's (12% in dollars), contante voorschotten 80% + btw en te late betaling 75% + btw (13% in dollars); het document "Huidige Tarieven" in 15/09/2026 vermeldt 63% (12% in dollars), 80% en te late betaling 72% (13%). We publiceren beide totdat OCA ze samenvoegt. Boetes: voor volledige betaling binnen 48 uur na de vervaldatum UI 50 + btw, voor te late betaling UI 50 + btw; verzending van rekeningoverzicht UI 10 + btw per maand (optioneel); Vorderingen voor ongefundeerde kosten 10% + btw van de coupon, minimum $100 / US$ 4 en maximum $600 / US$ 15; opnames bij geldautomaten en filialen OCA $0. OCA Blauw: $0 op primaire kaart, extra kaart, rekeningonderhoud, commissie voor laag gemiddelde en vervanging tot de 2e, maar rekent 0,35% + btw over het factuurbedrag voor betalingen in incassonetwerken, en heeft dagelijkse limieten van $U 20.000 / US$ 500 voor lokale en internationale aankopen en $U 20.000 / US$ 520 voor opnames.
Welke kortingen en voordelen biedt OCA Metrology?
Uitgebreid netwerk: 20% op vrijdag met creditcard + 12 termijnen elke dag, met een maximum van $U 5.500 per rekening per maand bij deelnemende winkeliers, volgens de OCA-voordelenpagina (geldig van 1/6/2026 tot 31/5/2027). Drie voorwaarden wijzigen de berekening: de extra +5% bij betaling met de OCA-app, Apple Pay of Google Pay heeft een eigen maximum van $U 500 per maand, dat wordt gedeeld door alle actieve OCA-app-promoties; de 12 termijnen zijn exclusief voor Mastercard; en de promotie is niet van toepassing op aankopen via Mercado Pago en kan niet worden gecombineerd met andere kortingen. Daarnaast 10% dagelijks bij geselecteerde winkeliers en kortingen van 10%-30% op eten, mode, elektronica en onderwijs.
Wat is de ranking score van OCA Metraje?
59 van de 100: deze kaart staat op de 15e plaats van de 23 Uruguayaanse creditcards in onze ranglijst (categorie C). Hij voldoet aan de verwachtingen, maar vergelijken is aan te raden. Het sterkste punt is het kortingsnetwerk (86) en het zwakste punt is het sparen van punten (30). De totale score is niet handmatig berekend, maar is gebaseerd op 6 factoren met een vaste weging: sparen van punten 25%, kortingsnetwerk 25%, inwisselen 20%, kosten 15%, flexibiliteit 8% en dekking 7%.
Voor wie is OCA-metrologie geschikt?
Degenen die regelmatig winkelen bij lokale fysieke winkels en hun aankopen plannen voor de dagen met de grootste kortingen (vrijdags, 20%). Voor de grote steden is het de moeite niet waard: de waarde zit hem in de korting.