kredittkort

Itaú Volar eller OCA: Hvilket kredittkort tilbyr mest cashback?

Itaú Volar vinner med knapp margin: 67 poeng mot OCAs 59. Itaú Volar utmerker seg innen opptjening, innløsning og dekning. OCA leder an innen nettverksdekning. Itaú Volar er for brukere som bruker penger i pesos/dollar og ønsker full fleksibilitet til å løse inn billetter på ethvert flyselskap, uten å være bundet til et spesifikt mileage-program. OCA er for de som handler ofte i lokale fysiske butikker og planlegger kjøpene sine for dagene med størst rabatt (fredager, 20 %). Det er ikke verdt det for Metro-poengene; verdien ligger i rabatten.

Aksel for aksel

Belønningsprogrammer sammenlignes basert på hva de faktisk tilbyr: hvor mange poeng du samler, verdien av hvert poeng, hvor enkelt det er å innløse dem, hvilke rabatter de gir og kostnaden ved å vedlikeholde kortet. En forskjell på mindre enn 5 poeng regnes som uavgjort: poengsummen er en forskningsvurdering, ikke en desimalmåling.

Akse (vekt)Itaú FlyOCAVinne
Akkumulering (25 %)6230Itaú Fly
Rabattnettverk (25 %)6886OCA
Bytte (20 %)7260Itaú Fly
Kostnad (15 %)6562Tegne
Fleksibilitet (8 %)6562Tegne
Dekning (7 %)6855Itaú Fly
Totalpoengsum6759Itaú Fly

Dataene, side om side

FaktumItaú FlyOCA
SenderBanco Itaú UruguayOCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue utstedt av OCA Dinero Electrónico S.A.
NettverkVisa, MastercardMastercard, Visa
PoengprogramFly (Itaú miles)Metros (OCA-poengprogram) + omfattende rabattnettverk
Hvordan det akkumuleresKreditt: 1 Itaú-mile for hver 1 amerikanske dollar (eller tilsvarende i pesos) brukt på kjøp. Volar Debit: 1 mile for hver 2 amerikanske dollar. Bekreftet i den offisielle FAQ-en og milesItauVolar.html.OCA Blue: 1 Metro for hver $U 120 brukt, i henhold til det nåværende kortet siden 15/09/2026 (det forrige, som var gjeldende siden 01/10/2025, oppga 1 Metro for hver $U 104). Kombinert med innløsningsverdien av drivstoffkupongen på $U 0,20 per Metro, er avkastningen for OCA Blue omtrent 0,17 % av forbruket (det var omtrent 0,19 %), den laveste i settet. For OCA-kredittkortet forblir prisen per peso upublisert (Mastercard-kredittkortet som var gjeldende siden 01/09/2026 nevner ikke Metro) og varierer med kampanjene x2/x3. Betalinger, kontantuttak, kortgebyrer, amortiserbare lån og refinansieringer akkumuleres ikke Metros; med OCA VISA akkumuleres kun lokale forbruk, ikke kjøp i utlandet.
Hva er verdien av et poeng?Ingen offisiell pris publisert; den faktiske verdien per mil avhenger av varen som er innløst i Jetmar-katalogen. Ikke bekreftet.Innløsningsverdien i drivstoffkuponger er $U 0,20 per Metro. Dette er utledet fra selve Metro-tabellen: $U 500 for 2.500-målere, $U 1.500 for 7.500-målere og $U 1.000 diesel for 5.000-målere – alle tre forholdstallene gir nøyaktig $U 0,20. Det finnes imidlertid en innløsning som gir mer enn det dobbelte, som publisert i Metro FAQs (les på 22/9/2026): 2.000-målere kansellerer den kvartalsvise kostnaden for Mastercard- eller Visa-kortet, som er UI 130 (≈ $U 864 med UI fra 22/9/2026), eller ≈ $U 0,43 per Metro. Foreløpig er dette bare tilgjengelig personlig i OCA- eller Metro-filialer eller via 1730, og bare hvis kostnaden allerede er fakturert. Vær oppmerksom på «Metro-verdien» som var trykt på den forrige taksttabellen ($U 52 / US$ 1,30 i 04/08/2026-versjonen; den var $U 37 / US$ 1,5 i 2019-taksttabellen, som er derfra tallet vi publiserte tidligere kom): dette tallet er en billettprisreferanse, en sats for erstatning av manglende Metro-billetter med penger, IKKE hva Metro-billetter gir når de innløses. Å kombinere det med akkumuleringsraten ville gitt en avkastning på 50%, noe som er absurd.
Slik løser du innMiles kan innløses for flybilletter (alle flyselskaper, ingen datobegrensninger), innenlandsreiser, teknologi, mote, show, bøker og husholdningsartikler. Billetter levert av Jetmar Viajes. Innløsning kun av hovedkortinnehaveren (ytterligere kortinnehavere kan ikke innløses). Kreditt vil bli utstedt innen 10 virkedager etter overtakelsesdatoen.Metros kan innløses mot drivstoffkuponger (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97 eller Diesel) på DISA-stasjoner over hele landet, Riogas propantanker og påfyll, påfylling av mobiltelefoner, kinobilletter kontant + Metros-format (2D $U 260 + 360 Metros), reiser via Hiperviajes og – den beste innløsningsmuligheten – den kvartalsvise kostnaden for selve Mastercard- eller Visa-kortet i 2.000 Metros. Innløsning krever at du er oppdatert på alle OCA-produkter. Viktig korreksjon: OCA Blue akkumulerer og innløser også Metros (kortinnehaverne setter sin egen pris, 1 Metro per $U 120 starter med 15/09/2026); det er ikke et "kun rabattkort".
RabatterTilgang til Itaú-fordelsnettverket: rabatter året rundt på apotek, restauranter, supermarkeder, motebutikker og underholdningssteder. Spesifikke prosenter/dager varierer og er ikke oppført på produktsiden (detaljer ikke bekreftet).Omfattende nettverk: 20 % på fredager med kreditt + 12 avdrag hver dag, begrenset til $U 5.500 per konto per måned hos deltakende selgere, i henhold til OCA-fordelssiden (gyldig fra 1/6/2026 til 31/5/2027). Tre betingelser endrer beregningen: de ekstra +5 % ved betaling med OCA-appen, Apple Pay eller Google Pay har sin egen grense på $U 500 per måned, fordelt mellom alle aktive OCA-appkampanjer; 12-avdragene er eksklusive for Mastercard; og kampanjen gjelder ikke for kjøp gjort via Mercado Pago og kan heller ikke kombineres med andre rabatter. I tillegg 10 % daglig hos utvalgte selgere og rabatter på 10 %–30 % på mat, mote, elektronikk og utdanning.
Kostnader1er året uten kostnad; deretter UI 864/år, som er ≈ $U 5.743 med UI på 22/9/2026 ($U 6,6468, INE-verdi). Kostnad bekreftet i den offisielle gebyrplanen, septemberversjon 2026 (dekker "september 10, 2026", samme UI-verdier som 1/8/2026-versjonen), for den internasjonale linjen, Visa og Mastercard. Den belastes i 3-avdrag i lokal valuta, inkludert mva.. Minimum deklarert inntekt ~$26.000. Første tilleggsavgift rabattert med 100%, påfølgende kostnader med 50%. Merk: Gebyrplanen skriver "$5.010" ved siden av UI 864, men det er en referanseverdi frosset på trykkedatoen, ikke beløpet som skal belastes. Den samme gebyrplanen viser de andre nivåene i intervallet: Regional UI 471 for Visa og UI 414 for Mastercard (≈ $U 3.131 / $U 2.752), Gold UI 961 (≈ $U 6.388) for begge merkene, og Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). Alternativet til den individuelle kostnaden er kontopakker, som inkluderer kortet: Light UI 91 per måned (inkluderer det internasjonale kortet, internasjonalt 3% + mva.), Full UI 190 per måned (inkluderer Platinum-kortet, internasjonalt 1% + mva.), og Personal Bank UI 280 per måned (inkluderer Infinite-kortet, uten tilleggsgebyr internasjonalt), inkludert mva.Mastercard-kortutskrift gyldig fra 01/09/2026 og dokumentet "Gjeldende priser" fra 15/09/2026: korttjeneste OCA UI 130 per kvartal inkludert mva. (UI 520 per år, ≈ $U 3.456 med UI fra 22/9/2026), ekstra ektefelle UI 0, ekstra barn/andre UI 65 per kvartal inkludert mva., erstatning UI 130, fornyelse UI 0; Visa International UI 130 per kvartal og Visa Gold UI 162,50 per kvartal (≈ $U 4.320 per år), begge inkludert mva., i henhold til "Gjeldende priser". Kortbruk i utlandet 2,44% inkludert mva.; uttak i utlandet USD 2,459 + mva.; forsikring på saldoer 0,4% inkludert mva. (maksimalt 50 UI). Saldofinansiering: De to dokumentene i OCA oppgir ikke det samme – 01/09/2026-heftet angir 64 % effektiv rente + mva. i pesos (12 % i dollar), kontantforskudd 80 % + mva. og forsinket betaling 75 % + mva. (13 % i dollar); dokumentet «Gjeldende renter» i 15/09/2026 oppgir 63 % (12 % i dollar), 80 % og forsinket betaling 72 % (13 %). Vi publiserer begge inntil OCA forener dem. Gebyrer: for full betaling innen 48 timer etter forfallsdato UI 50 + mva., for forsinket betaling UI 50 + mva.; sending av kontoutskrift UI 10 + mva. per måned (valgfritt); Ubegrunnede kostnader 10% + mva. på kupongen, minimum $100 / US$ 4 og maksimum $600 / US$ 15; uttak i minibanker og filialer OCA $0. OCA Blå: $0 på hovedkort, tilleggskort, kontovedlikehold, lav gjennomsnittlig provisjon og erstatning opptil 2ª, men belaster 0,35% + mva. på fakturabeløpet for betalinger i inkassonettverk, og har daglige grenser på $U 20.000 / US$ 500 på lokale og internasjonale kjøp og $U 20.000 / US$ 520 på uttak.
Bekreftede dataJa, ifølge en offisiell kilde.Ja, ifølge en offisiell kilde.

For og imot

Itaú Fly (Visa/Mastercard International)

Bank · Banco Itaú Uruguay

Til fordel

  • Miles uten fast flyselskap: løs inn billetter hos hvilket som helst flyselskap og uten datolås
  • Enkel og transparent pris: 1 mile = 1 USD i kreditt
  • Velkomstbonus på 2.500 miles ved ditt første kjøp (3.500 er fra Platinum og Mastercard Black; 10.000 er fra Personal Banks Infinite-kort)
  • Automatisk registrering ved kortutstedelse, og det første ekstra kortet er 100 % gratis.
  • Omfattende katalog (reise, teknologi, hjem) pluss billetter

Imot

  • Tillegg for kjøp i utlandet: 3 % + mva. (omtrent 3,66 % effektiv sats), og med Visa ytterligere 3 % på Visa Internationals valutakurs. Mellom de to koster disse gebyrene flere ganger de omtrent 1 % som opptjenes per mil, nettopp det forbruket kortet lover å belønne. Tillegget reduseres av kontopakken, ikke selve kortet: med Full Package er det 1 % + mva., og med Personal Bank er det ingen tilleggsavgift (gebyrplan september 2026).
  • Pengeverdi per mil ikke publisert; avhenger av katalog/Jetmar (faktisk ytelse usikker)
  • De akkumulerer ikke kontantuttak, lån med 0 % rente, bankrenter/gebyrer eller betalinger gjennom Abitab/Redpagos.
  • Miles utløper etter 5 år
  • Detaljene om rabattnettverket krever innlogging/app, noe som ikke er veldig gjennomsiktig på det offentlige nettstedet.
  • Ved å legge til kreditt i Volar, vil du ikke lenger akkumulere kreditt i andre bankprogrammer (f.eks. LATAM).

OCA — Programmåler (Metre)

Ikke-bankutsteder · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue utstedt av OCA Dinero Electrónico S.A.

Til fordel

  • Det største nettverket av rabatter i fysiske butikker i det lokale markedet
  • 20 % rabatt på fredager + 12 avdrag er en av de mest aggressive kampanjene i Uruguay
  • Metro-kort utløper ikke og kan overføres mellom OCA-, OCA Blue- og OCA VISA-kort fra samme innehaver.
  • Konkret og nyttig utveksling: drivstoffkuponger på DISA-stasjoner, Riogas-beholdere, påfylling av mobiltelefon, kino- og reisebilletter og kvartalsvis kostnad for selve kortet (2.000-målere = UI 130, ≈ $U 0,43 per måler)
  • Ekstra 5 % med digital lommebok; mye brukt ikke-bankutsteder

Imot

  • Metro-systemet gir svært liten avkastning: med den eneste publiserte satsen (OCA Blue, 1 Metro per $U 120 fra 15/09/2026) og drivstoffutveksling på $U 0,20 per Metro, er avkastningen ≈ 0,17 % av utgiftene, en sjettedel av ~1 % av bankprogrammene; selv betaling med kredittkort med Metros ($U 0,43) når ikke 0,4 %.
  • Oppsamlingsraten for OCA-kredittkort er ikke publisert og varierer etter kampanje x2/x3
  • Ingen cashback: fordelen er en rabatt betinget av dager/butikker og med grenser ($U 5.500 per måned, og $U 500 appen ekstra)
  • Appens 5 % rabatt, de 12 avdragene (kun Mastercard) og utelukkelsen av kjøp via Mercado Pago reduserer stjernekampanjen.

Vår lesning av hver enkelt

Itaú Fly

Bekreftet opptjening av 1 miles per USD 1 (~1-1,5% forutsatt markedsverdi per mil, ikke publisert av Itaú) og fleksibel innløsning (billetter på alle flyselskaper uten datobegrensninger + katalog). Rimelig kostnad (1 gratis per år, deretter UI 864 = $U 5.743 med UI på 22/9/2026). Opptjenings-/innløsningsraten anses som konservativ fordi Itaú ikke publiserer et offisielt verdi-per-mil-forhold; innløsning er begrenset til kortinnehaveren.

OCA

Den største korreksjonen fra 17/8/2026-gjennomgangen er fortsatt gjeldende. Rangeringen verdsatte Metroen til $U37 ved å bruke "Metro-verdien" fra billettlisten, som er en billettreferanse og ikke innløsningsverdien: de tre drivstoffkupongforholdene publisert av Metraje selv ($U500 per 2.500 Metros og tilsvarende) gir $U 0,20 per Metro. Med den eneste publiserte prisen (OCA Blue, 1 Metro hver $U120 fra 15/09/2026, tidligere $U104), er den faktiske avkastningen ~0,17%, så akkumuleringen forblir på 30. Innløsningen øker fra 58 til 60 på 22/9/2026 fordi Metraje publiserer en bedre innløsningsrate enn kupongene: 2.000 Metros betaler den kvartalsvise kostnaden for kortet (UI 130), det vil si $U 0,43 per Metro. Fleksibiliteten i 62, fordi Metros ikke utløper og kan overføres mellom kortinnehaverens kort, er bedre enn nesten hele settet. Rabattnettverket er fortsatt dens sanne styrke.