Itaú Volar Mastercard Black vagy OCA: Melyik hitelkártya kínál több pénzvisszatérítést?
Az Itaú Volar Mastercard Black szűk különbséggel nyer: 64 ponttal a OCA 59 pontjával szemben. Az Itaú Volar Mastercard Black kiemelkedő a pontgyűjtés, a beváltás és a lefedettség terén. A OCA vezet a hálózati hozzáférés és a költségek terén. Az Itaú Volar Mastercard Black a következőknek szól: sokat költő/gazdag ügyfeleknek, akik a Mastercard hálózat csúcskategóriás Volar kártyáját szeretnék prémium előnyökkel. A OCA azoknak szól: akik gyakran vásárolnak helyi hagyományos üzletekben, és vásárlásaikat a legnagyobb kedvezményes napokra (pénteken, 20%) tervezik. Nem érdemes a Metro díjakat figyelembe venni; az érték a kedvezményben rejlik.
Tengelyről tengelyre
A jutalmazási programokat a ténylegesen kínált pontszámuk alapján hasonlítják össze: hány pontot gyűjthetsz, mennyi az egyes pontok értéke, milyen könnyen válthatóak be, milyen kedvezményeket biztosítanak, és mennyibe kerül a kártya fenntartása. Az 5 pontnál kisebb különbség döntetlennek számít: az eredmény egy kutatási értékelés, nem pedig egy tizedes mérőszám.
| Tengely (súly) | Itaú Volar Mastercard Black | OCA | Győzelem |
|---|---|---|---|
| Felhalmozás (25%) | 60 | 30 | Itaú Volar Mastercard Black |
| Kedvezményhálózat (25%) | 78 | 86 | OCA |
| Csere (20%) | 70 | 60 | Itaú Volar Mastercard Black |
| Költség (15%) | 42 | 62 | OCA |
| Rugalmasság (8%) | 63 | 62 | Döntetlen |
| Lefedettség (7%) | 60 | 55 | Itaú Volar Mastercard Black |
| Összpontszám | 64 | 59 | Itaú Volar Mastercard Black |
Az adatok, egymás mellett
| Tény | Itaú Volar Mastercard Black | OCA |
|---|---|---|
| Adó | Banco Itaú Uruguay | OCA S.A. (Itaú Unibanco csoport); OCA Blue, kibocsátó: OCA Dinero Electrónico S.A. |
| Hálózatok | MasterCard | Mastercard, Visa |
| Pontprogram | Repül (Itaú mérföld) | Metros (OCA pontprogram) + kiterjedt kedvezményhálózat |
| Hogyan halmozódik fel | Gyűjtsön 1 Itaú mérföldet minden kreditvásárlásra elköltött 1 USD (vagy azzal egyenértékű peso) után, ugyanazon szabályok szerint, mint a Volar esetében. A fekete szegmensre vonatkozó differenciált díjszabás nem szerepel a nyilvános tájékoztatóban (feltételezve, hogy megegyezik a légitársaság díjszabásával; nem ellenőrzött konkrétan). | OCA Blue: A 15/09/2026 óta érvényes kártya szerint minden elköltött 120 U dollár után 1 Metro jár (az előző, 01/10/2025 óta érvényes kártya szerint minden 104 U dollár után 1 Metro jár). A Metrónkénti 0,20 U üzemanyagutalvány beváltási értékével együtt a OCA Blue hozama a költések körülbelül 0,17%-a (korábban körülbelül 0,19%), ami a legalacsonyabb a készletben. A OCA hitelkártya esetében a pesónkénti árfolyam továbbra sem nyilvános (a 01/09/2026 óta érvényes Mastercard hitelkártya nem említi a Metrot), és az x2/x3 kampányoktól függően változik. A fizetések, készpénzfelvételek, kártyadíjak, amortizálható kölcsönök és refinanszírozások nem halmozzák a Metrot; a OCA VISA esetében csak a helyi költések halmozódnak, a külföldi vásárlások nem. |
| Mennyi egy pont értéke? | Nincs hivatalos arány közzétéve. Nincs megerősítve. | Az üzemanyagutalványok beváltási értéke $U 0,20 metrónként. Ez magából a Metro táblázatból származik: $U 500 2.500 mérőórák esetén, $U 1.500 7.500 mérőórák esetén és $U 1.000 dízelolaj esetén 5.000 mérőórák esetén – mindhárom arány pontosan $U 0,20-t eredményez. Van azonban egy beváltási érték, amely több mint kétszeresét hozza, ahogyan azt a Metro GYIK is közzétette (lásd a 22/9/2026 oldalon): A 2.000 mérőórák törlik a Mastercard vagy Visa kártya negyedéves költségét, ami UI 130 (≈ $U 864 a 22/9/2026 UI-jával), vagy ≈ $U 0,43 metrónként; egyelőre ez csak személyesen a OCA vagy a Metro fiókokban, illetve a 1730-n keresztül érhető el, és csak akkor, ha a költséget már kiszámlázták. Vigyázz az előző tarifatáblázaton feltüntetett „Metro Value” értékkel (a 04/08/2026 verzióban (U 52 / US$ 1,30; a 2019 tarifatáblázatban ($U 37 / US$ 1,5 volt, innen származik a korábban közzétett adat): ez az érték egy tarifareferencia, a hiányzó Metro jegyek pénzért való pótlásának aránya, NEM az, amit a Metro beváltáskor hoz. A felhalmozási arányal kombinálva 50%-os hozamot kapnánk, ami abszurd. |
| Hogyan lehet beváltani | Csakúgy, mint a Volar: jegyek bármelyik légitársaságra + katalógus az itauvolar.com.uy/SuperApp oldalon. Beváltás csak a kártyabirtokos számára. | A Metro kártyát üzemanyagutalványokra (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97 vagy Diesel) lehet váltani az országszerte található DISA kutaknál, Riogas propántartályokra és utántöltésekre, mobiltelefon-feltöltésekre, mozijegyekre készpénzben + Metro formátumban (2D $U 260 + 360 Metros), Hiperviajes-en keresztüli utazásokra, és – a legjobb beváltási lehetőségként – magának a Mastercard vagy Visa kártyának a negyedéves költségére 2.000 Metros kártyáként. A beváltáshoz naprakésznek kell lenni az összes OCA termékkel. Fontos helyesbítés: A OCA Blue is gyűjti és beváltja a Metro kártyát (a kártyabirtokosok maguk határozzák meg a díjszabást, 1 Metro $U 120-ként, 15/09/2026-vel kezdve); ez nem egy „csak kedvezményes” kártya. |
| Kedvezmények | Az Itaú juttatási hálózata, valamint a Mastercard Black szint, amelyet ma tettek közzé a szeptemberi díjtáblázatban (2026): 1/2/2026-től a kártyabirtokos 4 szinten ingyenes VIP-társalgókhoz való hozzáférést, valamint 10-szintű hozzáférést kap naptári évenként 10 USD-ért, 15-től felfelé pedig 38 USD-t fizet hozzáférésenként; a további kártyabirtokosok hozzáférése levonásra kerül a kártyabirtokos keretéből. Továbbá az Itaú Mastercard vonalon az Universal Assistance által nyújtott ingyenes utazási segítség kizárólag a Black kártyákra vonatkozik, mind az elsődleges kártyabirtokos, mind a további kártyabirtokosok számára. | Kiterjedt hálózat: Péntekenként 20% kedvezmény jóváírással + napi 12 részletfizetés, maximum $U 5.500 számlánként havonta a részt vevő kereskedőknél, az OCA kedvezményoldal szerint (1/6/2026 és 31/5/2027 között érvényes). Három feltétel módosítja a számítást: az OCA alkalmazással, az Apple Pay-jel vagy a Google Pay-jel történő fizetés esetén felszámított plusz +5% kedvezménynek saját $U 500 havi limitje van, amelyet az összes aktív OCA alkalmazáspromóció között megosztanak; az 12 részletfizetések kizárólag a Mastercardhoz érhetők el; és az akció nem vonatkozik a Mercado Pago-n keresztül végrehajtott vásárlásokra, és nem vonható össze más kedvezményekkel. Ezenkívül napi 10% kedvezmény kiválasztott kereskedőknél, valamint 10%-30% kedvezmények élelmiszerekre, divatcikkekre, elektronikára és oktatási cikkekre. |
| Költségek | UI 1.454/év, ≈ $U 9.664 22/9/2026 UI-val ($U 6,6468), a hivatalos díjszabásban megerősítve, szeptemberi 2026 verzió (ugyanaz az érték, mint a 1/8/2026 verziónál; a Visa Infinite ára megegyezik a 1.454 UI-nál). Az első év a Black kártya esetében is ingyenes: a díjszabás ezt minden kártyatípusra feltünteti, annak ellenére, hogy a termékinformációs lap ezt nem ismétli meg. A díjat 3 részletekben számítják fel helyi pénznemben, az áfát tartalmazva; a Black kártya további részleteinek díja megegyezik az Arany kártya díjával. Az első vásárláskor 3.500 Itaú mérföld üdvözlő bónusz jár. Minimális hitelkeret: később derítendő ki. | Mastercard kártyakivonat érvényes 01/09/2026-től és "Aktuális díjszabás" dokumentum 15/09/2026-től: kártyaszolgáltatás OCA UI 130 negyedévente ÁFA-val (UI 520 évente, ≈ $U 3.456 a 22/9/2026 UI-val), további házastárs UI 0, további gyermek/egyéb UI 65 negyedévente ÁFA-val, csere UI 130, megújítás UI 0; Visa International UI 130 negyedévente és Visa Gold UI 162,50 negyedévente (≈ $U 4.320 évente), mindkettő ÁFA-val, az "Aktuális díjszabás" szerint. Kártyahasználat külföldön 2,44% ÁFA-val; külföldi kifizetés 2,459 USD + ÁFA; egyenlegbiztosítás 0,4% ÁFA-val (maximum 50 UI). Egyenlegfinanszírozás: a OCA-ben található két dokumentum nem ugyanazt állítja – a 01/09/2026 füzet a 64% THM + ÁFA összegét pesóban (12% dollárban), a készpénzelőleget 80% + ÁFA-t, a késedelmi fizetést pedig 75% + ÁFA-t (13% dollárban) határozza meg; a 15/09/2026-ben található „Jelenlegi kamatlábak” dokumentum a 63%-ot (12% dollárban), a 80%-ot, a késedelmi fizetést pedig 72%-ot (13%) határozza meg. Mindkettőt közzétesszük, amíg a OCA egyesíti őket. Kötbérek: a fizetési határidőtől számított 48 órákon belüli teljes fizetés esetén UI 50 + ÁFA, késedelmi fizetés esetén UI 50 + ÁFA; számlakivonat küldése UI 10 + ÁFA havonta (opcionális). Alaptalanul terhelték a kupont 10% + ÁFA összeggel, minimum 100 $ / 4 USD és maximum 600 $ / 15 USD összeggel; ATM-ekből és fiókokból történő készpénzfelvétel esetén OCA $ 0. OCA Kék: $0 főkártyára, kiegészítő kártyára, számlavezetésre, alacsony átlagos jutalékra és akár 2ª pótlásra, de 0,35% + ÁFA díjat számít fel a számla összegére a beszedési hálózatokban történő fizetések esetén, és napi limitjei $U 20.000 / US$ 500 helyi és nemzetközi vásárlásokra, $U 20.000 / US$ 520 készpénzfelvételekre. |
| Megerősített adatok | Igen, egy hivatalos forrás szerint. | Igen, egy hivatalos forrás szerint. |
Mellette és ellene
Itaú Volar Mastercard Black
Bank · Banco Itaú Uruguay
Javára
- A Volar tartomány legmagasabb szintje (Mastercard Black)
- 4 ingyenes éves belépő VIP társalgóba (az egyetlen Itaú szint, amely ingyenes hozzáférést biztosít), plusz 10 belépő 10 USD áron
- Univerzális segítségnyújtás felár nélkül, kizárólag a Black Line tagjai számára, fő- és további kártyabirtokosok számára.
- Ugyanolyan rugalmas jegycsere bármely légitársaságnál
- 3.500 mérföldes üdvözlő bónusz
Ellen
- A tartomány legmagasabb éves költsége (UI 1.454 ≈ $U 9.664)
- Külföldi vásárlások felára: 3% + ÁFA (1% + ÁFA a Teljes csomag esetén; nincs felár a Personal Banknál)
- A mérföldek 5 év után lejárnak; nincs hivatalos mérföldérték
- Ugyanazok a felhalmozási kizárások
OCA — Programmérő (Méterek)
Nem banki kibocsátó · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue által kibocsátott OCA Dinero Electrónico S.A.
Javára
- A helyi piac legnagyobb diszkonthálózata a fizikai üzletekben
- A pénteki 20% kedvezmény + 12 részletfizetés Uruguay egyik legagresszívabb promóciója
- A Metro kártyák nem járnak le, és átvihetők ugyanazon tulajdonos OCA, OCA Blue és OCA VISA kártyái között.
- Konkrét és hasznos csere: üzemanyagutalványok a DISA töltőállomásokon, Riogas kannák, mobiltelefon-feltöltés, mozijegyek és utazási jegyek, valamint maga a kártya negyedéves költsége (2.000 mérőóra = UI 130, ≈ $U 0,43 mérőóránként)
- Plusz 5% digitális pénztárcával; széles körben használt, nem banki kibocsátó
Ellen
- A Metro nagyon csekély hozamot kínál: az egyetlen közzétett árfolyammal (OCA Blue, 1 Metro, mindegyik $U 120 15/09/2026-től) és a $U 0,20 üzemanyag-cserével Metrónként a hozam a kiadás ≈ 0,17%-a, ami a banki programok ~1%-ának egyhatoda; még a Metro-kártyás fizetés ($U 0,43) sem éri el a 0,4%-ot.
- A OCA hitelkártya-felhalmozási arány nem nyilvános, és kampányonként x2/x3-ként változik.
- Nincs pénzvisszatérítés: a kedvezmény napokhoz/üzletekhez kötött és limitekhez kötött (havonta U 5.500, plusz U 500 az alkalmazásban).
- Az alkalmazás 5%-os kedvezménye, a 12 részletfizetés (csak Mastercarddal) és a Mercado Pago-n keresztül történő vásárlások kizárása csökkenti a csillagos promóció értékét.
Az egyes olvasataink
Itaú Volar Mastercard Black
A prémium Black szint előnyei mostantól szerepelnek a díjtáblázatban (szeptemberi 2026 verzió, ugyanazok az értékek, mint a 1/8/2026-é): ez az egyetlen Itaú szint, amely ingyenesen elérhetővé teszi a VIP társalgókat (4 évente), és az egyetlen Mastercard szint ingyenes Universal Assistance szolgáltatással. A tartomány legmagasabb éves költsége (UI 1.454 = $U 9.664, nem pedig a régi átváltásban szereplő $9.000) továbbra is negatívan befolyásolja az összköltséget, és a Black szint differenciált díja nem szerepel a tájékoztatóban (feltételezve, hogy megegyezik a Volar díjával), ami csökkenti a fedezetet.
OCA
A 17/8/2026 értékeléséből származó legnagyobb korrekció továbbra is érvényben van. A rangsor a Metrot $U37-re értékelte a tarifatáblázatban szereplő "Metro Value" alapján, ami egy tarifareferencia, és nem a beváltási érték: a Metraje által közzétett három üzemanyagutalvány-arány ($U500 per 2.500 Metro és azzal egyenértékűek) $U 0,20-t eredményez Metrónként. Az egyetlen közzétett árfolyammal (OCA Blue, 1 Metro mindegyike $U120 15/09/2026-től, korábban $U104) a tényleges hozam ~0,17%, így a felhalmozás 30 marad. A beváltási arány 58-ről 60-re nő 22/9/2026 esetén, mert a Metraje jobb beváltási arányt tesz közzé, mint az utalványok: a 2.000 Metrok a kártya negyedéves költségét (UI 130) fizetik, azaz $U 0,43 Metrónként. A 62 rugalmassága jobb, mint szinte az összes többi Metro kártya esetében, mivel azok nem járnak le és átvihetők a kártyabirtokosok kártyái között. A kedvezményhálózat továbbra is az igazi erőssége.