A használt autók piaca Uruguayban
Mi van ma akciósan, milyen áron, mennyit veszítenek az egyes modellek évente, és hol van lehetőség az alkura? Innen származik... 19.788 hirdetés 960 modell aktuális hirdetései, naponta olvashatók a Mercado Libre-en, a Facebook Marketplace-en és nyolc autós és apróhirdetési weboldalon. Adatok 2026. november 6-től.
Ez a kínálatot méri, nem az eladásokat. Uruguayban senki sem teszi közzé, hogy modellenként hány használt autót adnak el, tehát amikor itt azt írják, hogy "a legtöbb hirdetéssel rendelkező modell", az erre utal, és semmi másra: lehet a legkelendőbb modell, vagy a legnehezebben eladható.
A piac hat számban
Aktuális közlemények
19.788
80 márka
Középkategóriás ár
US$ 12.500
p25 8.900 USD · p75 18.000 USD
Közepes kilométerek
107.000 km
azok közül, akik bejelentik
Autókereskedést árul
48 %
52%-os tulajdonos
Az ár megváltozott
316
7 nap múlva
Mit mondanak az adatok
Mindkét fél számára
A nagy autók sokkal gyorsabban amortizálódnak.
A 22.000 dollár feletti árú modellek értékük 10,0%-át veszítik el életévenként; a 12.000 dollár alattiak 4,7%-át. Ha terepjárót vagy nagy pickupot vásárol, egy viszonylag új már elnyelte a csökkenés legdrágább részét; ha van egy, és habozik eladni, minden évben többe kerül, mint egy kisautó tulajdonosának.
Mindkét fél számára
Az automata váltó kevesebbet ér, mint amennyire látszik
Ugyanennek a modellnek a manuális változatához képest az automata 4,5%-kal többe kerül. Ugyanennek a modellnek és évjáratnak a manuális változatához képest, felszereltségi szinttől függetlenül, 10,9%-kal többe kerül: a különbség az alapfelszereltségnek köszönhető. Ha ezt a felárat fizeted, mindenképpen ellenőrizd, hogy melyik verziót vásárolod.
Mindkét fél számára
Ez egy vevői piac.
Minden 10 árváltoztatást eredményező hirdetésből 9 ára csökken, az átlagos árcsökkenés 4,4%. Az eladók magas áron hirdetik meg az ingatlant, majd később módosítják az árat: a vevőknek van mozgásterük, az eladók pedig időt nyernek azzal, hogy kezdettől fogva piaci áron hirdetik meg az ingatlant.
Ha vásárolsz
Az autókereskedés valamivel többet kér, mint a tulajdonos.
Por el mismo modelo y año, una automotora pide 3,0 % más que un particular. En Renault Kwid, Nissan Sentra, Nissan March y otros la automotora pide incluso menos. Con una diferencia así, la garantía y la transferencia hecha pueden valer más que el ahorro.
Ha eladsz
A kilométerek súlya kevesebb, mint egy év
Ugyanazon modellen és évjáraton belül minden 10.000 km-es különbség 1,5%-kal növeli az árat: 50.000 km plusz 7%-kal. Egy plusz év azonban 5,9%-kal növeli az árat: több mint kétszerese egy év árkülönbségének. Az eladók számára: a tényleges futásteljesítmény feltüntetése kevesebbe kerül, mint egy összehasonlíthatatlan hirdetés.
Hány autó van az egyes árkategóriákban?
| Rojtos | Közlemények | A piac egy része | |
|---|
| akár 5.000 USD-ig | 721 | 3,6 % | |
| 5.000 és 8.000 USD között | 3.055 | 15,4 % | |
| 8.000 és 12.000 USD között | 5.725 | 28,9 % | |
| 12.000 és 18.000 USD között | 5.323 | 26,9 % | |
| 18.000 és 25.000 USD között | 2.393 | 12,1 % | |
| 25.000 és 40.000 USD között | 1.618 | 8,2 % | |
| több mint 40.000 USD | 953 | 4,8 % | |
A piac fele 8.900 és 18.000 dollár közötti árat kér. Egy középkategóriás autó (12.500 dollár) egy 2018, 107.000 kilométerrel.
Mivel árulják: üzemanyag, pénztárgép és ki árulja
Üzemanyag
- Nafta81,8 %
- Dízel5,8 %
- Nincsenek adatok5,3 %
- Elektromos4,3 %
- Hibrid2,7 %
- GNC0,1 %
Doboz
- Kézikönyv59,1 %
- Automatikus30,5 %
- Nincsenek adatok10,4 %
Ki árulja
- Autóipar47,8 %
- Tulajdonos52,1 %
- Nincsenek adatok0,1 %
Egy autókereskedés kérdezi 3,0%-kal több több mint egy tulajdonos ugyanahhoz a modellhez és évjárathoz.
A legtöbb ajánlattal rendelkező modellek
Ismétlem: ezek azok, amelyek a legtöbb hirdetéssel rendelkeznek, nem pedig a legkelendőbbek. Ugyanolyan hasznos, és nagyon is az: egy több száz hirdetéssel rendelkező modellt könnyű összehasonlítani, könnyű megtalálni a kívánt verziót, és könnyebb továbbértékesíteni.
| Modell | Közlemények | Középkategóriás ár | Év / tipikus km | Évente veszít | Árkategória | Automatikus |
|---|
| Chevrolet Onix | 656 | US$ 12.645 | 2021 · 74.991 km | 4,4 % | 26 % | 13 % |
| Volkswagen Gol | 523 | US$ 10.400 | 2014 · 127.000 km | 3,9 % | 41 % | 3 % |
| Peugeot 208 | 481 | US$ 12.800 | 2021 · 72.000 km | 5,9 % | 39 % | 17 % |
| Volkswagen Saveiro | 407 | US$ 14.300 | 2019 · 106.000 km | 3,7 % | 28 % | 1 % |
| Fiat Strada | 369 | US$ 14.890 | 2022 · 85.000 km | 5,7 % | 36 % | 14 % |
| Suzuki Celerio | 368 | US$ 9.500 | 2018 · 98.000 km | 4,5 % | 34 % | 6 % |
| Hyundai HB20 | 347 | US$ 13.490 | 2022 · 65.000 km | 3,7 % | 20 % | 6 % |
| Renault Kwid | 326 | US$ 9.900 | 2021 · 67.540 km | 3,5 % | 20 % | 1 % |
| Toyota Hilux | 292 | US$ 29.900 | 2017 · 200.928 km | 7,6 % | 71 % | 19 % |
| Renault Oroch | 291 | US$ 14.800 | 2022 · 89.000 km | 4,6 % | 33 % | 17 % |
| Suzuki Swift | 285 | US$ 13.490 | 2020 · 89.300 km | 5,9 % | 41 % | 14 % |
| Citroën C3 | 257 | US$ 11.200 | 2021 · 74.173 km | 4,1 % | 36 % | 7 % |
| Peugeot 2008 | 244 | US$ 13.990 | 2020 · 79.000 km | 7,1 % | 36 % | 38 % |
| Fiat Uno | 242 | US$ 8.545 | 2017 · 119.750 km | nincs adat | 18 % | 1 % |
| Nissan Versa | 232 | US$ 12.900 | 2020 · 96.000 km | 8,0 % | 52 % | 49 % |
| Ford Ecosport | 219 | US$ 11.800 | 2017 · 119.105 km | 4,1 % | 27 % | 19 % |
| Volkswagen Up! | 215 | US$ 10.500 | 2018 · 104.500 km | nincs adat | 15 % | 0 % |
| Suzuki Alto | 201 | US$ 6.950 | 2017 · 118.000 km | 6,2 % | 37 % | 0 % |
| Nissan Kicks | 192 | US$ 16.800 | 2020 · 85.000 km | 7,3 % | 27 % | 85 % |
| Chevrolet nyomkövető | 191 | US$ 17.270 | 2021 · 87.500 km | 8,4 % | 42 % | 72 % |
| Chevrolet Spark | 180 | US$ 6.900 | 2012 · 129.000 km | nincs adat | 20 % | 1 % |
| Volkswagen Amarok | 175 | US$ 27.000 | 2019 · 177.750 km | 12,0 % | 71 % | 47 % |
| Chevrolet Celta | 162 | US$ 6.500 | 2010 · 151.000 km | nincs adat | 37 % | 0 % |
| Chevrolet Corsa | 158 | US$ 6.000 | 2008 · 185.750 km | nincs adat | 35 % | 1 % |
| Nissan Sentra | 155 | US$ 11.990 | 2015 · 116.697 km | 8,3 % | 82 % | 59 % |
Ventilátor Az árkülönbség azt mutatja, hogy ugyanazon modell ára mennyire tér el a legolcsóbb és a legdrágább negyedtől. 40% feletti érték azt jelenti, hogy nagyon különböző autók vannak ebben a kategóriában – változatok, motorok, állapot –, és hogy a listaár önmagában nem sokat mond.
Mennyit veszít az egyes modellek évente?
Ez ugyanazon modell jelenlegi árának összehasonlítása évről évre. Ha öt évig tervezi megtartani az autót, ez a szám jelentősebb, mint a kezdeti ár: az évente 2,4%-ot és a 12,0%-ot veszteséges modell közötti különbség, 15.000 USD áron számolva, 7.200 USD öt év alatt.
Azok, amelyek a legjobban ellenállnak az értéknek
| Modell | Évente veszít | Az átlagos áráról |
|---|
| Chevrolet Prisma | 2,4 % | US$ 252 |
| Renault Kwid | 3,5 % | US$ 347 |
| Volkswagen Saveiro | 3,7 % | US$ 529 |
| Hyundai HB20 | 3,7 % | US$ 499 |
| Volkswagen Gol | 3,9 % | US$ 406 |
| Citroën C3 | 4,1 % | US$ 459 |
| Ford Ecosport | 4,1 % | US$ 484 |
| Volkswagen Nivus | 4,2 % | US$ 861 |
Akik a legtöbbet veszítenek
| Modell | Évente veszít | Az átlagos áráról |
|---|
| Volkswagen Amarok | 12,0 % | US$ 3.240 |
| Hyundai Tucson | 11,8 % | US$ 1.617 |
| Nissan Frontier | 10,3 % | US$ 2.420 |
| Volkswagen Vento | 10,3 % | US$ 2.153 |
| Volkswagen Tiguan | 9,6 % | US$ 2.390 |
| Ford Ranger | 9,5 % | US$ 1.519 |
| Chevrolet nyomkövető | 8,4 % | US$ 1.451 |
| Nissan Sentra | 8,3 % | US$ 995 |
A modellt az egyes gyártási évek mediánárán alapuló lineáris analízissel számítják ki, és csak hat évnyi adattal és ötéves időszakkal publikálják. Egy laposnak tűnő modell szinte mindig különböző verziókat kever, így nem tartja meg az értékét.
Mit vásárolsz az egyes költségvetésekből
Azok a modellek, amelyek reklámköltségei a költségvetés 80% és 100%-a közé esnek, összehasonlítva ugyanezen pénz éves költségével ma. Nem a "legolcsóbb opcióról" van szó: hanem arról, hogy mit vásárolsz meg a költéseddel.
6.000 USD-vel (984 hirdetés abban a csíkban)
Suzuki Alto 20175.600 USD · 138.000 km2008-as Chevrolet Corsa5.495 USD · 190.000 km2006-os Chevrolet Celta5.500 USD · 186.559 kmVolkswagen Gol 20025.000 USD · 220.000 kmChevrolet Spark 20105.500 USD · 135.000 kmChevrolet Corsa Classic 20095.900 USD · 162.000 kmPeugeot 206 20025.500 USD · 215.000 kmSuzuki Alto 800 20145.900 USD · 141.170 km
10.000 USD-vel (3.272 hirdetés abban a csíkban)
Renault Kwid 20209.490 USD · 81.300 kmFiat Uno 20178.990 USD · 115.000 kmVolkswagen Gol 20129.000 USD · 147.000 km2017-es Suzuki Celerio9.200 USD · 109.500 kmPeugeot 208 20169.395 USD · 105.706 km2017-es Chevrolet Onix9.500 USD · 128.000 kmVolkswagen Up! 20179.800 USD · 114.908 kmNissan March 20158.990 USD · 113.250 km
15.000 USD-vel (3.313 hirdetés abban a csíkban)
2023-es Chevrolet Onix13.500 USD · 58.200 kmHyundai HB20 202213.500 USD · 63.000 kmVolkswagen Saviro 201813.990 USD · 116.000 kmPeugeot 208 202313.500 USD · 60.000 kmVolkswagen Gol 202013.490 USD · 88.750 km2019-es Renault Oroch13.500 USD · 115.000 kmSuzuki Swift 202213.900 USD · 79.000 kmPeugeot 2008 202013.800 USD · 80.000 km
20.000 USD-vel (2.395 hirdetés abban a csíkban)
Fiat Strada 202417.490 USD · 50.161 km2024-es Chevrolet Montana18.300 USD · 48.750 kmVolkswagen Saviro 202317.300 USD · 46.000 km2023-es Renault Oroch17.900 USD · 55.000 km2022-es Nissan Kicks17.800 USD · 75.000 kmPeugeot 208 202416.990 USD · 29.000 km2023-es Chevrolet Onix17.200 USD · 37.627 kmVolkswagen Nivus 202218.990 USD · 71.350 km
30.000 USD-vel (1.151 hirdetés abban a csíkban)
2013-as Toyota Hilux26.500 USD · 295.000 km2020-as Volkswagen Tiguan26.990 USD · 88.000 kmBYD Yuan Pro 202525.900 USD · 20.570 km2023-as Nissan Frontier28.900 USD · 100.000 km2022-es Toyota Corolla Cross27.850 USD · 82.737 km2023-as Jeep Compass26.495 USD · 55.500 km2017-es Volkswagen Amarok26.450 USD · 190.000 kmVolkswagen T-Cross 202526.500 USD · 30.000 km
Mekkora a mozgástér az alkudozásra?
Az elmúlt 7 napban az árváltozást tapasztaltuk 316 hirdetés (Az általunk naponta követettek 1,1%-a, beleértve azokat is, akiket a fenti táblázatokban nem szerepeltetünk). 284 fő esett vissza és 32 fő emelkedett; a medián csökkenés 4,4 %.
Ezek olyan változások, amelyek láttunk Két olvasás között nincsenek olyan kedvezmények, amelyeket a hirdetés állít. Ez egy alsó határként szolgál, amely meghatározza, hogy egy ár meddig változhat anélkül, hogy bárki alkudozna: ha az eladó már saját maga csökkentette, akkor van mozgástér.
Mennyi idő alatt lehet eladni?
A hirdetések fele eltűnik 22.619 nap vagy kevesebb, körülbelül 11.292 hirdetés tűnt el a piacról, amíg mi vizsgáltuk őket.
Amit a közlemények tartalmaznak
630 hirdetés (2,7%) említ valamit az autóval kapcsolatban, ami befolyásolja, hogy mit vásárolsz: adósság, függőben lévő papírmunka, baleset, biztosítási igény, meghibásodott szerelőmű. Mindezek ott vannak, az eladó magyarázatával és azzal, hogy az egyes okok mennyire befolyásolják az árat – az adósság csökkenti az árat; a függőben lévő papírmunka nem. eladósodott vagy roncs autók.
Ez a százalékos arány minden nap emelkedik, és nem azért, mert a piac rosszabbodik: továbbra is olvassuk az egyes hirdetések leírását, ahol az eladó elmagyarázza.
Hogyan használjuk ezt a választáshoz
Ha azt szeretnéd, hogy megcsináljuk helyetted, a beszerzési tanácsadó Hasonlítsa össze a költségvetését és a felhasználását ugyanezekkel az adatokkal, a szabadalommal és az alkatrészek árával.
Te a másik oldalon vagy? útmutató az autó eladásához Ugyanezeket az adatokat használva határozza meg a rendelendő mennyiséget, és a becsüs számold ki a tiédet.
- Állítsd be a költségvetést, és nézd meg, melyik évben fizetsz. Ugyanannyi pénzért megvehet egy öt évvel újabb népszerű modellt, mint egy nagy, régit, és az újabbhoz évekig lesznek alkatrészek és hasonló alkatrészek.
- Nézd meg, mennyit veszít évente a belépési ár előtt. Ha öt évig megtartod, az értékcsökkenés meghaladja az ezer dollárt, amiben megegyeztél.
- Egy mélyreható kínálattal rendelkező modellt választottam. Több száz hirdetés közül választhatsz, így megvárhatod, míg megtalálod a kívánt verziójú és futásteljesítményű autót, és összehasonlíthatod a valós árakat.
- A széleskörű választék nem lehetőség, hanem figyelmeztetés. Amikor ugyanazon modell ára 40%-kal eltér, az azt jelenti, hogy a benne lévő autók eltérőek: verzió, motor, állapot. Hasonlítsd össze a versenytársaiddal, ne az átlaggal.
- Mielőtt aláírod, ellenőrizd. Kifizetetlen gépjármű-nyilvántartási díjak a SUCIVE-nál, jelzálog és teher a gépjármű-forgalmi engedélyen, valamint az autó szerelő általi átvizsgálása. Az alacsony ár okát a következő részben ismertetjük. ez a másik listaaz olcsó, indokolatlanul lehetőségek.
Módszer és korlátok
- Vannak hirdetésekben kért árakNincsenek fix eladási árak vagy értékbecslések.
- Ugyanaz az autó, amely több forrásban is szerepel, csak egyszer számít. A pesóban feladott hirdetések és azok, amelyek pénznemét mi következtettük ki, ki vannak zárva, mivel dollárban nem hasonlíthatók össze.
- Egy modell 30 vagy több értesítéssel kerül be a diagramokba; az értékcsökkenési görbe minden évében 3 értesítésre van szükség. Ez alatt a medián anekdotikus.
- Nem mérjük az eladásokat. Uruguayban a használt autók árait nem modell szerint listázzák, így senki – még mi sem – nem tudjuk megmondani, hogy melyik használt autó volt a hónap legkelendőbb darabja. A legközelebbi adat, amit meg tudunk állapítani, az a lista időtartama, és ezt az információt akkor fogjuk közzétenni, amikor a sorozat elég hosszú lesz.
- Minden nap újraszámolódik a könyvtár futtatásával.