hitelkártyák

Itaú Volar vagy OCA: Melyik hitelkártya kínál több pénzvisszatérítést?

Az Itaú Volar szűk különbséggel nyer: 67 ponttal a OCA 59 pontjával szemben. Az Itaú Volar kiemelkedő a gyarapítás, a beváltás és a lefedettség terén. A OCA vezet a hálózati lefedettség terén. Az Itaú Volar azoknak a felhasználóknak szól, akik pesóban/dollárban költenek, és teljes rugalmasságot szeretnének bármely légitársaság jegyeinek beváltásában anélkül, hogy egy adott kilométerprogramhoz lennének kötve. A OCA azoknak szól, akik gyakran vásárolnak helyi hagyományos üzletekben, és vásárlásaikat a legnagyobb kedvezményes napokra (pénteken, 20%) tervezik. Nem a Metro pontok miatt éri meg; az érték a kedvezményben rejlik.

Tengelyről tengelyre

A jutalmazási programokat a ténylegesen kínált pontszámuk alapján hasonlítják össze: hány pontot gyűjthetsz, mennyi az egyes pontok értéke, milyen könnyen válthatóak be, milyen kedvezményeket biztosítanak, és mennyibe kerül a kártya fenntartása. Az 5 pontnál kisebb különbség döntetlennek számít: az eredmény egy kutatási értékelés, nem pedig egy tizedes mérőszám.

Tengely (súly)Itaú FlyOCAGyőzelem
Felhalmozás (25%)6230Itaú Fly
Kedvezményhálózat (25%)6886OCA
Csere (20%)7260Itaú Fly
Költség (15%)6562Döntetlen
Rugalmasság (8%)6562Döntetlen
Lefedettség (7%)6855Itaú Fly
Összpontszám6759Itaú Fly

Az adatok, egymás mellett

TényItaú FlyOCA
AdóBanco Itaú UruguayOCA S.A. (Itaú Unibanco csoport); OCA Blue, kibocsátó: OCA Dinero Electrónico S.A.
HálózatokVisa, MastercardMastercard, Visa
PontprogramRepül (Itaú mérföld)Metros (OCA pontprogram) + kiterjedt kedvezményhálózat
Hogyan halmozódik felJóváírás: Minden vásárlásra elköltött 1 USD (vagy annak megfelelő peso) után 1 Itaú mérföld. Volar Debit: Minden 2 USD után 1 mérföld. Megerősítve a hivatalos GYIK-ben és a milesItauVolar.html fájlban.OCA Blue: A 15/09/2026 óta érvényes kártya szerint minden elköltött 120 U dollár után 1 Metro jár (az előző, 01/10/2025 óta érvényes kártya szerint minden 104 U dollár után 1 Metro jár). A Metrónkénti 0,20 U üzemanyagutalvány beváltási értékével együtt a OCA Blue hozama a költések körülbelül 0,17%-a (korábban körülbelül 0,19%), ami a legalacsonyabb a készletben. A OCA hitelkártya esetében a pesónkénti árfolyam továbbra sem nyilvános (a 01/09/2026 óta érvényes Mastercard hitelkártya nem említi a Metrot), és az x2/x3 kampányoktól függően változik. A fizetések, készpénzfelvételek, kártyadíjak, amortizálható kölcsönök és refinanszírozások nem halmozzák a Metrot; a OCA VISA esetében csak a helyi költések halmozódnak, a külföldi vásárlások nem.
Mennyi egy pont értéke?Nincs hivatalos ár közzétéve; a mérföldenkénti tényleges érték a Jetmar katalógusban beváltott tételtől függ. Nincs megerősítve.Az üzemanyagutalványok beváltási értéke $U 0,20 metrónként. Ez magából a Metro táblázatból származik: $U 500 2.500 mérőórák esetén, $U 1.500 7.500 mérőórák esetén és $U 1.000 dízelolaj esetén 5.000 mérőórák esetén – mindhárom arány pontosan $U 0,20-t eredményez. Van azonban egy beváltási érték, amely több mint kétszeresét hozza, ahogyan azt a Metro GYIK is közzétette (lásd a 22/9/2026 oldalon): A 2.000 mérőórák törlik a Mastercard vagy Visa kártya negyedéves költségét, ami UI 130 (≈ $U 864 a 22/9/2026 UI-jával), vagy ≈ $U 0,43 metrónként; egyelőre ez csak személyesen a OCA vagy a Metro fiókokban, illetve a 1730-n keresztül érhető el, és csak akkor, ha a költséget már kiszámlázták. Vigyázz az előző tarifatáblázaton feltüntetett „Metro Value” értékkel (a 04/08/2026 verzióban (U 52 / US$ 1,30; a 2019 tarifatáblázatban ($U 37 / US$ 1,5 volt, innen származik a korábban közzétett adat): ez az érték egy tarifareferencia, a hiányzó Metro jegyek pénzért való pótlásának aránya, NEM az, amit a Metro beváltáskor hoz. A felhalmozási arányal kombinálva 50%-os hozamot kapnánk, ami abszurd.
Hogyan lehet beváltaniA mérföldek repülőjegyekre (bármely légitársaság, dátumkorlátozás nélkül), belföldi utazási csomagokra, technológiára, divatra, előadásokra, könyvekre és lakberendezési cikkekre válthatók be. A jegyeket a Jetmar Viajes biztosítja. Csak az elsődleges kártyabirtokos válthatja be (további kártyabirtokosok nem). A jóváírás a záró dátumtól számított 10 munkanapon belül történik.A Metro kártyát üzemanyagutalványokra (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97 vagy Diesel) lehet váltani az országszerte található DISA kutaknál, Riogas propántartályokra és utántöltésekre, mobiltelefon-feltöltésekre, mozijegyekre készpénzben + Metro formátumban (2D $U 260 + 360 Metros), Hiperviajes-en keresztüli utazásokra, és – a legjobb beváltási lehetőségként – magának a Mastercard vagy Visa kártyának a negyedéves költségére 2.000 Metros kártyáként. A beváltáshoz naprakésznek kell lenni az összes OCA termékkel. Fontos helyesbítés: A OCA Blue is gyűjti és beváltja a Metro kártyát (a kártyabirtokosok maguk határozzák meg a díjszabást, 1 Metro $U 120-ként, 15/09/2026-vel kezdve); ez nem egy „csak kedvezményes” kártya.
KedvezményekHozzáférés az Itaú juttatási hálózatához: egész évben érvényes kedvezmények gyógyszertárakban, éttermekben, szupermarketekben, divatüzletekben és szórakozóhelyeken. A konkrét százalékok/napok eltérőek, és nem szerepelnek a termékoldalon (a részletek nincsenek ellenőrizve).Kiterjedt hálózat: Péntekenként 20% kedvezmény jóváírással + napi 12 részletfizetés, maximum $U 5.500 számlánként havonta a részt vevő kereskedőknél, az OCA kedvezményoldal szerint (1/6/2026 és 31/5/2027 között érvényes). Három feltétel módosítja a számítást: az OCA alkalmazással, az Apple Pay-jel vagy a Google Pay-jel történő fizetés esetén felszámított plusz +5% kedvezménynek saját $U 500 havi limitje van, amelyet az összes aktív OCA alkalmazáspromóció között megosztanak; az 12 részletfizetések kizárólag a Mastercardhoz érhetők el; és az akció nem vonatkozik a Mercado Pago-n keresztül végrehajtott vásárlásokra, és nem vonható össze más kedvezményekkel. Ezenkívül napi 10% kedvezmény kiválasztott kereskedőknél, valamint 10%-30% kedvezmények élelmiszerekre, divatcikkekre, elektronikára és oktatási cikkekre.
Költségek1 év ingyenes; majd UI 864/év, ami ≈ $U 5.743, az UI 22/9/2026 ($U 6,6468, INE érték). A költség a hivatalos díjtáblázatban, a szeptemberi 2026 verzióban ("Szeptember 10, 2026" UI értékek, mint az 1/8/2026 verziónál) került megerősítésre a Nemzetközi vonal, Visa és Mastercard kártyák esetében. A terhelés 3 részletekben történik helyi pénznemben, az ÁFA-t tartalmazva. Minimum bevallott jövedelem ~$26.000. Az első kiegészítő díj 100%-kal, a további díjak 50%-kal csökkennek. Megjegyzés: a díjtáblázat "$5.010"-et nyomtat az UI 864 mellé, de ez a nyomtatás időpontjában rögzített referenciaérték, nem a felszámítandó összeg. Ugyanez a díjszabás sorolja fel a tartomány többi szintjét is: Regionális UI 471 Visa és UI 414 Mastercard kártyához (≈ $U 3.131 / $U 2.752), Gold UI 961 (≈ $U 6.388) mindkét márkához, valamint Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). Az egyéni költségek alternatívájaként kínálkoznak a számlacsomagok, amelyek kedvezményt tartalmaznak a kártyára: Light UI 91 havonta (tartalmazza a nemzetközi kártyát, a nemzetközi díjakat 3% + ÁFA), Full UI 190 havonta (tartalmazza a Platinum kártyát, a nemzetközi díjakat 1% + ÁFA), és Personal Bank UI 280 havonta (tartalmazza az Infinite kártyát, nemzetközi felár nélkül), az ÁFA-val együtt.Mastercard kártyakivonat érvényes 01/09/2026-től és "Aktuális díjszabás" dokumentum 15/09/2026-től: kártyaszolgáltatás OCA UI 130 negyedévente ÁFA-val (UI 520 évente, ≈ $U 3.456 a 22/9/2026 UI-val), további házastárs UI 0, további gyermek/egyéb UI 65 negyedévente ÁFA-val, csere UI 130, megújítás UI 0; Visa International UI 130 negyedévente és Visa Gold UI 162,50 negyedévente (≈ $U 4.320 évente), mindkettő ÁFA-val, az "Aktuális díjszabás" szerint. Kártyahasználat külföldön 2,44% ÁFA-val; külföldi kifizetés 2,459 USD + ÁFA; egyenlegbiztosítás 0,4% ÁFA-val (maximum 50 UI). Egyenlegfinanszírozás: a OCA-ben található két dokumentum nem ugyanazt állítja – a 01/09/2026 füzet a 64% THM + ÁFA összegét pesóban (12% dollárban), a készpénzelőleget 80% + ÁFA-t, a késedelmi fizetést pedig 75% + ÁFA-t (13% dollárban) határozza meg; a 15/09/2026-ben található „Jelenlegi kamatlábak” dokumentum a 63%-ot (12% dollárban), a 80%-ot, a késedelmi fizetést pedig 72%-ot (13%) határozza meg. Mindkettőt közzétesszük, amíg a OCA egyesíti őket. Kötbérek: a fizetési határidőtől számított 48 órákon belüli teljes fizetés esetén UI 50 + ÁFA, késedelmi fizetés esetén UI 50 + ÁFA; számlakivonat küldése UI 10 + ÁFA havonta (opcionális). Alaptalanul terhelték a kupont 10% + ÁFA összeggel, minimum 100 $ / 4 USD és maximum 600 $ / 15 USD összeggel; ATM-ekből és fiókokból történő készpénzfelvétel esetén OCA $ 0. OCA Kék: $0 főkártyára, kiegészítő kártyára, számlavezetésre, alacsony átlagos jutalékra és akár 2ª pótlásra, de 0,35% + ÁFA díjat számít fel a számla összegére a beszedési hálózatokban történő fizetések esetén, és napi limitjei $U 20.000 / US$ 500 helyi és nemzetközi vásárlásokra, $U 20.000 / US$ 520 készpénzfelvételekre.
Megerősített adatokIgen, egy hivatalos forrás szerint.Igen, egy hivatalos forrás szerint.

Mellette és ellene

Itaú Fly (Visa/Mastercard International)

Bank · Banco Itaú Uruguay

Javára

  • Mérföldek légitársaság nélkül: váltsd be jegyeidet bármelyik légitársaságnál, dátumkorlátozás nélkül
  • Egyszerű és átlátható díjszabás: 1 mérföld = 1 USD kredit
  • 2.500 mérföldek üdvözlő bónusza az első vásárlásoddal (A 3.500 a Platinum és Mastercard Black kártyákhoz tartozik; a 10.000 a Personal Bank Infinite kártyájához tartozik)
  • Automatikus regisztráció a kártya kibocsátásakor, és az első további kártya 100%-ban ingyenes.
  • Kiterjedt katalógus (utazás, technológia, otthon), valamint jegyek

Ellen

  • Külföldi vásárlások felára: 3% + áfa (körülbelül 3,66%-os effektív kulcs), Visa esetén pedig további 3% a Visa International árfolyamán. A kettő együttvéve a mérföldenkénti körülbelül 1%-os jutalékot teszi ki, ami pontosan az a költés, amelyet a kártya jutalmazni ígér. A felárat a számlacsomag csökkenti, nem maga a kártya: a Teljes Csomag esetében ez 1% + áfa, a Personal Bank esetében pedig nincs felár (2026. szeptemberi díjtáblázat).
  • Mérföldenkénti pénzbeli érték nem nyilvános; a katalógustól/Jetmartól függ (a tényleges teljesítmény bizonytalan).
  • Nem halmoznak fel készpénzfelvételeket, 0%-os kamatozású kölcsönöket, banki kamatokat/díjakat vagy Abitab/Redpagos rendszeren keresztüli kifizetéseket.
  • A mérföldek 5 év után lejárnak
  • A kedvezményhálózat részleteinek megtekintéséhez bejelentkezés/alkalmazás szükséges, ami a nyilvános weboldalon nem túl átlátható.
  • A Volarhoz való kredit hozzáadásával nem fog kreditet gyűjteni más banki programokban (pl. LATAM).

OCA — Programmérő (Méterek)

Nem banki kibocsátó · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue által kibocsátott OCA Dinero Electrónico S.A.

Javára

  • A helyi piac legnagyobb diszkonthálózata a fizikai üzletekben
  • A pénteki 20% kedvezmény + 12 részletfizetés Uruguay egyik legagresszívabb promóciója
  • A Metro kártyák nem járnak le, és átvihetők ugyanazon tulajdonos OCA, OCA Blue és OCA VISA kártyái között.
  • Konkrét és hasznos csere: üzemanyagutalványok a DISA töltőállomásokon, Riogas kannák, mobiltelefon-feltöltés, mozijegyek és utazási jegyek, valamint maga a kártya negyedéves költsége (2.000 mérőóra = UI 130, ≈ $U 0,43 mérőóránként)
  • Plusz 5% digitális pénztárcával; széles körben használt, nem banki kibocsátó

Ellen

  • A Metro nagyon csekély hozamot kínál: az egyetlen közzétett árfolyammal (OCA Blue, 1 Metro, mindegyik $U 120 15/09/2026-től) és a $U 0,20 üzemanyag-cserével Metrónként a hozam a kiadás ≈ 0,17%-a, ami a banki programok ~1%-ának egyhatoda; még a Metro-kártyás fizetés ($U 0,43) sem éri el a 0,4%-ot.
  • A OCA hitelkártya-felhalmozási arány nem nyilvános, és kampányonként x2/x3-ként változik.
  • Nincs pénzvisszatérítés: a kedvezmény napokhoz/üzletekhez kötött és limitekhez kötött (havonta U 5.500, plusz U 500 az alkalmazásban).
  • Az alkalmazás 5%-os kedvezménye, a 12 részletfizetés (csak Mastercarddal) és a Mercado Pago-n keresztül történő vásárlások kizárása csökkenti a csillagos promóció értékét.

Az egyes olvasataink

Itaú Fly

Megerősített 1 mérföldgyűjtés 1 USD-ként (~1-1,5%, feltételezve a piaci értéket mérföldenként, az Itaú nem tette közzé) és rugalmas beváltás (bármely légitársaság jegyei dátumkorlátozás nélkül + katalógus). Ésszerű költségek (1 ingyenes évente, majd UI 864 = $U 5.743, UI 22/9/2026). A gyarapítási/beváltási arány konzervatívnak tekinthető, mivel az Itaú nem tesz közzé hivatalos mérföldenkénti értékarányt; a beváltás a kártyabirtokosra korlátozódik.

OCA

A 17/8/2026 értékeléséből származó legnagyobb korrekció továbbra is érvényben van. A rangsor a Metrot $U37-re értékelte a tarifatáblázatban szereplő "Metro Value" alapján, ami egy tarifareferencia, és nem a beváltási érték: a Metraje által közzétett három üzemanyagutalvány-arány ($U500 per 2.500 Metro és azzal egyenértékűek) $U 0,20-t eredményez Metrónként. Az egyetlen közzétett árfolyammal (OCA Blue, 1 Metro mindegyike $U120 15/09/2026-től, korábban $U104) a tényleges hozam ~0,17%, így a felhalmozás 30 marad. A beváltási arány 58-ről 60-re nő 22/9/2026 esetén, mert a Metraje jobb beváltási arányt tesz közzé, mint az utalványok: a 2.000 Metrok a kártya negyedéves költségét (UI 130) fizetik, azaz $U 0,43 Metrónként. A 62 rugalmassága jobb, mint szinte az összes többi Metro kártya esetében, mivel azok nem járnak le és átvihetők a kártyabirtokosok kártyái között. A kedvezményhálózat továbbra is az igazi erőssége.