hitelkártyák

OCA vagy Pronto!: Melyik hitelkártya ad több pénzvisszatérítést?

A OCA és a Pronto! gyakorlatilag döntetlen (59 vs. 63 pont): a döntés nem az átlagon alapul, hanem azon, hogy melyik nyer a számodra legfontosabb területeken. A OCA rugalmasságban és lefedettségben jeleskedik. A Pronto! a felhalmozásban nyer. A OCA azoknak szól: akik gyakran vásárolnak helyi hagyományos üzletekben, és a legnagyobb akciós napokra (pénteken, 20%) tervezik a vásárlásaikat. A Metros esetében nem éri meg: az érték a kedvezményben rejlik. A Pronto! azoknak szól: akik nem rendelkeznek bankszámlával vagy hitelképességgel (fiatalok, első alkalommal hitelkártya-használók), és jelentős kedvezményeket szeretnének a mindennapi vásárlásaikra.

Tengelyről tengelyre

A jutalmazási programokat a ténylegesen kínált pontszámuk alapján hasonlítják össze: hány pontot gyűjthetsz, mennyi az egyes pontok értéke, milyen könnyen válthatóak be, milyen kedvezményeket biztosítanak, és mennyibe kerül a kártya fenntartása. Az 5 pontnál kisebb különbség döntetlennek számít: az eredmény egy kutatási értékelés, nem pedig egy tizedes mérőszám.

Tengely (súly)OCAHamar!Győzelem
Felhalmozás (25%)3058Hamar!
Kedvezményhálózat (25%)8685Döntetlen
Csere (20%)6058Döntetlen
Költség (15%)6258Döntetlen
Rugalmasság (8%)6250OCA
Lefedettség (7%)5548OCA
Összpontszám5963Döntetlen

Az adatok, egymás mellett

TényOCAHamar!
AdóOCA S.A. (Itaú Unibanco csoport); OCA Blue, kibocsátó: OCA Dinero Electrónico S.A.Hamarosan! (Scotiabank Uruguay)
HálózatokMastercard, VisaVisa
PontprogramMetros (OCA pontprogram) + kiterjedt kedvezményhálózatHamarosan jutalmak (külön juttatásként ingyenes Visa vásárlási értesítéssel)
Hogyan halmozódik felOCA Blue: A 15/09/2026 óta érvényes kártya szerint minden elköltött 120 U dollár után 1 Metro jár (az előző, 01/10/2025 óta érvényes kártya szerint minden 104 U dollár után 1 Metro jár). A Metrónkénti 0,20 U üzemanyagutalvány beváltási értékével együtt a OCA Blue hozama a költések körülbelül 0,17%-a (korábban körülbelül 0,19%), ami a legalacsonyabb a készletben. A OCA hitelkártya esetében a pesónkénti árfolyam továbbra sem nyilvános (a 01/09/2026 óta érvényes Mastercard hitelkártya nem említi a Metrot), és az x2/x3 kampányoktól függően változik. A fizetések, készpénzfelvételek, kártyadíjak, amortizálható kölcsönök és refinanszírozások nem halmozzák a Metrot; a OCA VISA esetében csak a helyi költések halmozódnak, a külföldi vásárlások nem.A hivatalos Pronto! weboldalon megerősített árfolyam: minden elköltött 30 dollárért 1 pont jár, plusz 1.000 üdvözlő pont jár a Pronto+ programra való jelentkezéskor. A program neve Pronto Premios, és saját weboldallal rendelkezik (prontopremios.com.uy).
Mennyi egy pont értéke?Az üzemanyagutalványok beváltási értéke $U 0,20 metrónként. Ez magából a Metro táblázatból származik: $U 500 2.500 mérőórák esetén, $U 1.500 7.500 mérőórák esetén és $U 1.000 dízelolaj esetén 5.000 mérőórák esetén – mindhárom arány pontosan $U 0,20-t eredményez. Van azonban egy beváltási érték, amely több mint kétszeresét hozza, ahogyan azt a Metro GYIK is közzétette (lásd a 22/9/2026 oldalon): A 2.000 mérőórák törlik a Mastercard vagy Visa kártya negyedéves költségét, ami UI 130 (≈ $U 864 a 22/9/2026 UI-jával), vagy ≈ $U 0,43 metrónként; egyelőre ez csak személyesen a OCA vagy a Metro fiókokban, illetve a 1730-n keresztül érhető el, és csak akkor, ha a költséget már kiszámlázták. Vigyázz az előző tarifatáblázaton feltüntetett „Metro Value” értékkel (a 04/08/2026 verzióban (U 52 / US$ 1,30; a 2019 tarifatáblázatban ($U 37 / US$ 1,5 volt, innen származik a korábban közzétett adat): ez az érték egy tarifareferencia, a hiányzó Metro jegyek pénzért való pótlásának aránya, NEM az, amit a Metro beváltáskor hoz. A felhalmozási arányal kombinálva 50%-os hozamot kapnánk, ami abszurd.A pontok pénzbeli értékét nem tesszük közzé, ahogy a lejárati dátumot sem: tudod, hogy hány pontot szereztél, de az értéküket nem. A fő vonzerő továbbra is a kedvezményhálózat.
Hogyan lehet beváltaniA Metro kártyát üzemanyagutalványokra (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97 vagy Diesel) lehet váltani az országszerte található DISA kutaknál, Riogas propántartályokra és utántöltésekre, mobiltelefon-feltöltésekre, mozijegyekre készpénzben + Metro formátumban (2D $U 260 + 360 Metros), Hiperviajes-en keresztüli utazásokra, és – a legjobb beváltási lehetőségként – magának a Mastercard vagy Visa kártyának a negyedéves költségére 2.000 Metros kártyáként. A beváltáshoz naprakésznek kell lenni az összes OCA termékkel. Fontos helyesbítés: A OCA Blue is gyűjti és beváltja a Metro kártyát (a kártyabirtokosok maguk határozzák meg a díjszabást, 1 Metro $U 120-ként, 15/09/2026-vel kezdve); ez nem egy „csak kedvezményes” kártya.A katalógus nyilvános: a prontopremios.com.uy oldalon a pontok háztartási gépekre, lakberendezési cikkekre, divatcikkekre, gyermekfelszerelésekre, szórakozásra és technológiára válthatók be, valamint mobiltelefon-feltöltő utalványokra és Mercado Libre ajándékkártyákra. A program mellett a Visa „Ingyenes vásárlási értesítése” funkciója bónuszt kínálhat a vásárlások után.
KedvezményekKiterjedt hálózat: Péntekenként 20% kedvezmény jóváírással + napi 12 részletfizetés, maximum $U 5.500 számlánként havonta a részt vevő kereskedőknél, az OCA kedvezményoldal szerint (1/6/2026 és 31/5/2027 között érvényes). Három feltétel módosítja a számítást: az OCA alkalmazással, az Apple Pay-jel vagy a Google Pay-jel történő fizetés esetén felszámított plusz +5% kedvezménynek saját $U 500 havi limitje van, amelyet az összes aktív OCA alkalmazáspromóció között megosztanak; az 12 részletfizetések kizárólag a Mastercardhoz érhetők el; és az akció nem vonatkozik a Mercado Pago-n keresztül végrehajtott vásárlásokra, és nem vonható össze más kedvezményekkel. Ezenkívül napi 10% kedvezmény kiválasztott kereskedőknél, valamint 10%-30% kedvezmények élelmiszerekre, divatcikkekre, elektronikára és oktatási cikkekre.Kiterjedt kedvezményhálózat: pl. 25% McDonald's, 50% Grido, 50% mozik, 25% Colonia Express; akár 35% szálláshelyekre, akár 50% gasztronómiára, akár 60% szórakozásra; 15% fix kedvezmény édességekben, játékboltokban és pizzériákban országszerte.
KöltségekMastercard kártyakivonat érvényes 01/09/2026-től és "Aktuális díjszabás" dokumentum 15/09/2026-től: kártyaszolgáltatás OCA UI 130 negyedévente ÁFA-val (UI 520 évente, ≈ $U 3.456 a 22/9/2026 UI-val), további házastárs UI 0, további gyermek/egyéb UI 65 negyedévente ÁFA-val, csere UI 130, megújítás UI 0; Visa International UI 130 negyedévente és Visa Gold UI 162,50 negyedévente (≈ $U 4.320 évente), mindkettő ÁFA-val, az "Aktuális díjszabás" szerint. Kártyahasználat külföldön 2,44% ÁFA-val; külföldi kifizetés 2,459 USD + ÁFA; egyenlegbiztosítás 0,4% ÁFA-val (maximum 50 UI). Egyenlegfinanszírozás: a OCA-ben található két dokumentum nem ugyanazt állítja – a 01/09/2026 füzet a 64% THM + ÁFA összegét pesóban (12% dollárban), a készpénzelőleget 80% + ÁFA-t, a késedelmi fizetést pedig 75% + ÁFA-t (13% dollárban) határozza meg; a 15/09/2026-ben található „Jelenlegi kamatlábak” dokumentum a 63%-ot (12% dollárban), a 80%-ot, a késedelmi fizetést pedig 72%-ot (13%) határozza meg. Mindkettőt közzétesszük, amíg a OCA egyesíti őket. Kötbérek: a fizetési határidőtől számított 48 órákon belüli teljes fizetés esetén UI 50 + ÁFA, késedelmi fizetés esetén UI 50 + ÁFA; számlakivonat küldése UI 10 + ÁFA havonta (opcionális). Alaptalanul terhelték a kupont 10% + ÁFA összeggel, minimum 100 $ / 4 USD és maximum 600 $ / 15 USD összeggel; ATM-ekből és fiókokból történő készpénzfelvétel esetén OCA $ 0. OCA Kék: $0 főkártyára, kiegészítő kártyára, számlavezetésre, alacsony átlagos jutalékra és akár 2ª pótlásra, de 0,35% + ÁFA díjat számít fel a számla összegére a beszedési hálózatokban történő fizetések esetén, és napi limitjei $U 20.000 / US$ 500 helyi és nemzetközi vásárlásokra, $U 20.000 / US$ 520 készpénzfelvételekre.A költségeket a hivatalos szerződési feltételek teszik közzé (hatályos szeptembertől 2026-tól, ugyanaz a díjszabás, mint az augusztusi verziónál), és az „első év ingyenes” NEM univerzális: az Önhöz rendelt portfóliótól függ. Éves díj: 259 portfólió $ 1.308 + ÁFA az első évtől; 52 portfólió $ 3.468 + ÁFA; 299 és 312 portfóliók $ 5.148 + ÁFA; 313 portfólió $ 0 az első évben, majd $ 1.308 + ÁFA ezt követően; 201 portfólió $ 0 az első évben, majd $ 2.970 + ÁFA ezt követően. További díjak: $ 594 és $ 1.485 + ÁFA között évente. Kimutatás kézbesítése 10 UI + ÁFA havonta; jelentés és csere 90 UI + ÁFA. Finanszírozás, most változatlan feltételekkel közzétéve: maximális THM finanszírozás esetén 63,56% + ÁFA, készpénzfelvétel esetén 63,56% + ÁFA, késedelmi díjak esetén pedig 73,82% + ÁFA. késedelmi kamat, a fennmaradó összeg 50%-a és 50 UI + ÁFA közül a kisebb, valamint a behajtási kezelési díj 10 UI + ÁFA értesítésenként, amelynek maximális összege évi 50 UI + ÁFA. A nemzetközi vásárlások utáni 3% jutalék létezik: a Pronto! felajánlja, hogy elengedi azt, és csak a "kedvenc szolgáltatásai" (vásárlások, foglalások vagy előfizetések) listájára, nem minden nemzetközi kiadásra.
Megerősített adatokIgen, egy hivatalos forrás szerint.Igen, egy hivatalos forrás szerint.

Mellette és ellene

OCA — Programmérő (Méterek)

Nem banki kibocsátó · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue által kibocsátott OCA Dinero Electrónico S.A.

Javára

  • A helyi piac legnagyobb diszkonthálózata a fizikai üzletekben
  • A pénteki 20% kedvezmény + 12 részletfizetés Uruguay egyik legagresszívabb promóciója
  • A Metro kártyák nem járnak le, és átvihetők ugyanazon tulajdonos OCA, OCA Blue és OCA VISA kártyái között.
  • Konkrét és hasznos csere: üzemanyagutalványok a DISA töltőállomásokon, Riogas kannák, mobiltelefon-feltöltés, mozijegyek és utazási jegyek, valamint maga a kártya negyedéves költsége (2.000 mérőóra = UI 130, ≈ $U 0,43 mérőóránként)
  • Plusz 5% digitális pénztárcával; széles körben használt, nem banki kibocsátó

Ellen

  • A Metro nagyon csekély hozamot kínál: az egyetlen közzétett árfolyammal (OCA Blue, 1 Metro, mindegyik $U 120 15/09/2026-től) és a $U 0,20 üzemanyag-cserével Metrónként a hozam a kiadás ≈ 0,17%-a, ami a banki programok ~1%-ának egyhatoda; még a Metro-kártyás fizetés ($U 0,43) sem éri el a 0,4%-ot.
  • A OCA hitelkártya-felhalmozási arány nem nyilvános, és kampányonként x2/x3-ként változik.
  • Nincs pénzvisszatérítés: a kedvezmény napokhoz/üzletekhez kötött és limitekhez kötött (havonta U 5.500, plusz U 500 az alkalmazásban).
  • Az alkalmazás 5%-os kedvezménye, a 12 részletfizetés (csak Mastercarddal) és a Mercado Pago-n keresztül történő vásárlások kizárása csökkenti a csillagos promóció értékét.

Pronto! — Pronto+ Visa kártya (pontok + juttatások)

Nem banki kibocsátó · Hamarosan! (Scotiabank Uruguay)

Javára

  • Nagyon erős és változatos kedvezményhálózat (gyorséttermek, mozik, utazási irodák)
  • A jelentkezéseket csak személyazonosító okmánnyal fogadjuk el; fizetési bizonylat vagy bankszámla nem szükséges.
  • Közzétett árfolyam és az egyik legsűrűbb a piacon: 1 pontok minden 30 dollárért, plusz 1.000 üdvözlő pontok
  • Nyilvános cserekatalógus (háztartási gépek, technológia, Mercado Libre utalványok és mobiltelefon-feltöltések)
  • 3% bónusz a nemzetközi jutalékokra a "kedvenc szolgáltatások" igénybevétele után

Ellen

  • Sem a pontok pesóban kifejezett értékét, sem a pontok lejárati dátumát nem tesszük közzé.
  • Az „első év ingyenes” a tárcától függ: egyes tárcák az első évtől kezdve 1.308 dollárt + áfát fizetnek, míg mások 5.148 dollárt + áfát.
  • A 3%-os nemzetközi bónusz csak a részt vevő szolgáltatásokra vonatkozik, nem minden külföldi vásárlásra.
  • Drága finanszírozás: Maximális THM 63,56% + ÁFA és késedelmi kamat 73,82% + ÁFA (a feltételek 2026 szeptemberéig érvényesek), a OCA zónában és messze az ANDA 27,30%-os + ÁFA-jától

Az egyes olvasataink

OCA

A 17/8/2026 értékeléséből származó legnagyobb korrekció továbbra is érvényben van. A rangsor a Metrot $U37-re értékelte a tarifatáblázatban szereplő "Metro Value" alapján, ami egy tarifareferencia, és nem a beváltási érték: a Metraje által közzétett három üzemanyagutalvány-arány ($U500 per 2.500 Metro és azzal egyenértékűek) $U 0,20-t eredményez Metrónként. Az egyetlen közzétett árfolyammal (OCA Blue, 1 Metro mindegyike $U120 15/09/2026-től, korábban $U104) a tényleges hozam ~0,17%, így a felhalmozás 30 marad. A beváltási arány 58-ről 60-re nő 22/9/2026 esetén, mert a Metraje jobb beváltási arányt tesz közzé, mint az utalványok: a 2.000 Metrok a kártya negyedéves költségét (UI 130) fizetik, azaz $U 0,43 Metrónként. A 62 rugalmassága jobb, mint szinte az összes többi Metro kártya esetében, mivel azok nem járnak le és átvihetők a kártyabirtokosok kártyái között. A kedvezményhálózat továbbra is az igazi erőssége.

Hamar!

Nagyon széles és agresszív diszkonthálózat (25% McDonald's, 50% Grido/mozik, akár 50% éttermek, akár 60% szórakoztató központok). A gyűjtés és a beváltás mértéke az előző felülvizsgálathoz képest megnőtt, mivel a büntetés oka megszűnt: a 1 pontok $30-nkénti arányát és a katalógust mostantól a kibocsátó teszi közzé, nem az összehasonlító oldalakon. A költség 68-ről 58-re csökken a díjtáblázat közzétételével: az első év ingyenes nem univerzális, és egyes portfóliók akár $5.148 + áfa összeget is fizetnek évente. Az egyes pontok pesóban kifejezett értéke továbbra sem nyilvános.