hitelkártyák

OCA vagy én vagyok Santander: Melyik hitelkártya ad több pénzvisszatérítést?

Hasonló kritériumok alapján a Soy Santander nyer: 69 pontot szerez a OCA 59 pontjával szemben. A OCA a hálózati lefedettség tekintetében jobb. A Soy Santander a felhalmozás, a beváltás és a lefedettség tekintetében is jobb. A OCA azoknak szól: akik gyakran vásárolnak helyi hagyományos üzletekben, és a legnagyobb kedvezményes napokra (pénteken, 20%-os kedvezménnyel) tervezik a vásárlásaikat. A metropoliszokban nem éri meg; az érték a kedvezményben rejlik. A Soy Santander azoknak szól: akik már használják a Santander-t (fizetés befizetésével), és sokat költenek hitelkártyával, és pontjaikat utazásra vagy kiszámítható pontértékű készülékekre szeretnék beváltani.

Tengelyről tengelyre

A jutalmazási programokat a ténylegesen kínált pontszámuk alapján hasonlítják össze: hány pontot gyűjthetsz, mennyi az egyes pontok értéke, milyen könnyen válthatóak be, milyen kedvezményeket biztosítanak, és mennyibe kerül a kártya fenntartása. Az 5 pontnál kisebb különbség döntetlennek számít: az eredmény egy kutatási értékelés, nem pedig egy tizedes mérőszám.

Tengely (súly)OCAÉn vagyok SantanderGyőzelem
Felhalmozás (25%)3072Én vagyok Santander
Kedvezményhálózat (25%)8668OCA
Csere (20%)6070Én vagyok Santander
Költség (15%)6262Döntetlen
Rugalmasság (8%)6264Döntetlen
Lefedettség (7%)5582Én vagyok Santander
Összpontszám5969Én vagyok Santander

Az adatok, egymás mellett

TényOCAÉn vagyok Santander
AdóOCA S.A. (Itaú Unibanco csoport); OCA Blue, kibocsátó: OCA Dinero Electrónico S.A.Santander Bank Uruguay
HálózatokMastercard, VisaVisa, Mastercard
PontprogramMetros (OCA pontprogram) + kiterjedt kedvezményhálózatÉn vagyok Santander
Hogyan halmozódik felOCA Blue: A 15/09/2026 óta érvényes kártya szerint minden elköltött 120 U dollár után 1 Metro jár (az előző, 01/10/2025 óta érvényes kártya szerint minden 104 U dollár után 1 Metro jár). A Metrónkénti 0,20 U üzemanyagutalvány beváltási értékével együtt a OCA Blue hozama a költések körülbelül 0,17%-a (korábban körülbelül 0,19%), ami a legalacsonyabb a készletben. A OCA hitelkártya esetében a pesónkénti árfolyam továbbra sem nyilvános (a 01/09/2026 óta érvényes Mastercard hitelkártya nem említi a Metrot), és az x2/x3 kampányoktól függően változik. A fizetések, készpénzfelvételek, kártyadíjak, amortizálható kölcsönök és refinanszírozások nem halmozzák a Metrot; a OCA VISA esetében csak a helyi költések halmozódnak, a külföldi vásárlások nem.Acumulación por consumo con tarjeta de crédito, escalonada por segmento según las bases vigentes desde el 1/2/2026: Internacional 1 punto cada $U 100; Platinum 1 cada $U 90; Infinite Select y Black Select (Pack Trilogy Select) 1 cada $U 80; Infinite Banca Privada y Black Banca Privada 1 cada $U 70. Con débito se acumula bastante menos: Internacional 1 cada $U 240, Infinite Select 1 cada $U 200 e Infinite Banca Privada 1 cada $U 180. Requisitos por segmento: Internacional ingresos líquidos desde $U 10.000; Platinum desde $U 70.000; Pack Trilogy Select desde $U 200.000 o patrimonio en el banco desde USD 100.000; Pack Trilogy Banca Privada patrimonio desde USD 700.000. Las exclusiones son distintas según el plástico: en CRÉDITO no acumulan los adelantos de efectivo en cajeros locales o del exterior, los cargos del banco y sus impuestos ni los préstamos con débito automático en cuenta; en DÉBITO no acumulan los débitos automáticos, los retiros en cajeros ni los consumos en redes de cobranza. Los puntos de crédito se acreditan dentro de los 5 días hábiles posteriores al cierre.
Mennyi egy pont értéke?Az üzemanyagutalványok beváltási értéke $U 0,20 metrónként. Ez magából a Metro táblázatból származik: $U 500 2.500 mérőórák esetén, $U 1.500 7.500 mérőórák esetén és $U 1.000 dízelolaj esetén 5.000 mérőórák esetén – mindhárom arány pontosan $U 0,20-t eredményez. Van azonban egy beváltási érték, amely több mint kétszeresét hozza, ahogyan azt a Metro GYIK is közzétette (lásd a 22/9/2026 oldalon): A 2.000 mérőórák törlik a Mastercard vagy Visa kártya negyedéves költségét, ami UI 130 (≈ $U 864 a 22/9/2026 UI-jával), vagy ≈ $U 0,43 metrónként; egyelőre ez csak személyesen a OCA vagy a Metro fiókokban, illetve a 1730-n keresztül érhető el, és csak akkor, ha a költséget már kiszámlázták. Vigyázz az előző tarifatáblázaton feltüntetett „Metro Value” értékkel (a 04/08/2026 verzióban (U 52 / US$ 1,30; a 2019 tarifatáblázatban ($U 37 / US$ 1,5 volt, innen származik a korábban közzétett adat): ez az érték egy tarifareferencia, a hiányzó Metro jegyek pénzért való pótlásának aránya, NEM az, amit a Metro beváltáskor hoz. A felhalmozási arányal kombinálva 50%-os hozamot kapnánk, ami abszurd.1 pont = 1 USD, amelyet bármelyik hivatalos beváltóközpontban elkölthet (két hivatalos weboldalon is megerősítve). Fontos információ, ami hiányzott: a teljes pontegyenleg lejár, ha 12 egymást követő hónapban nem történik legalább egy érvényes vásárlás Santander hitel- vagy bankkártyával. A „akár 1,5 USD promócióban” ajánlatot eltávolították: már nem jelenik meg egyetlen hivatalos weboldalon sem.
Hogyan lehet beváltaniA Metro kártyát üzemanyagutalványokra (Super Gasoline 95, Premium Gasoline 97 vagy Diesel) lehet váltani az országszerte található DISA kutaknál, Riogas propántartályokra és utántöltésekre, mobiltelefon-feltöltésekre, mozijegyekre készpénzben + Metro formátumban (2D $U 260 + 360 Metros), Hiperviajes-en keresztüli utazásokra, és – a legjobb beváltási lehetőségként – magának a Mastercard vagy Visa kártyának a negyedéves költségére 2.000 Metros kártyáként. A beváltáshoz naprakésznek kell lenni az összes OCA termékkel. Fontos helyesbítés: A OCA Blue is gyűjti és beváltja a Metro kártyát (a kártyabirtokosok maguk határozzák meg a díjszabást, 1 Metro $U 120-ként, 15/09/2026-vel kezdve); ez nem egy „csak kedvezményes” kártya.1 pontok = $U 1. Beváltható a Soy Santander üzletben (készülékek, bútorok, technológia), a Soy Santander Travelben (repülőjegyek, szállodák, élmények), valamint utalványokkal/ajándékkártyákkal. A katalógusár magyarázatát adó legfontosabb információk: ezeket a beváltóközpontokat NEM a bank üzemelteti. Az üzletet a RIOLUX S.A. és a Travel by DIEGAL S.A. üzemelteti, és a Santander kifejezetten elhárít minden felelősséget az értékesítésért és az értékesítés utáni szolgáltatásokért. Nincs minimális beváltási összeg: a pontok egy részét, a fennmaradó részt pedig pesóval vagy dollárral fizetheti, akár részletekben is. Két határidőt kell szem előtt tartani: a beváltott utalványok 60 naptári nap után lejárnak és nem visszatéríthetők, az üzletben történő cserét és visszaküldést pedig a termék átvételétől számított 5 munkanapon belül kell kérni, feltéve, hogy a csomagolás sértetlen. Többszintű üdvözlő bónuszok (santander.com.uy/soysantander, 22/9/2026): 1.000 pontok Internationalban, 3.000 Platinumban, 5.000 Trilogy Select Packban és 8.000 Trilogy Private Banking Packban, plusz 1.000 pont értékű hitelfelhasználási bónusz $U 200.000 (International), 3.000 - $U 300.000 (Platinum), 5.000 - $U 750.000 (Black és Infinite Select, mindkettő között halmozva) és 8.000 - $U 1.000.000 (Private Banking) eléréséért; valamint bónuszok fizetési befizetések, automatikus fizetések és minimális egyenlegek után.
KedvezményekKiterjedt hálózat: Péntekenként 20% kedvezmény jóváírással + napi 12 részletfizetés, maximum $U 5.500 számlánként havonta a részt vevő kereskedőknél, az OCA kedvezményoldal szerint (1/6/2026 és 31/5/2027 között érvényes). Három feltétel módosítja a számítást: az OCA alkalmazással, az Apple Pay-jel vagy a Google Pay-jel történő fizetés esetén felszámított plusz +5% kedvezménynek saját $U 500 havi limitje van, amelyet az összes aktív OCA alkalmazáspromóció között megosztanak; az 12 részletfizetések kizárólag a Mastercardhoz érhetők el; és az akció nem vonatkozik a Mercado Pago-n keresztül végrehajtott vásárlásokra, és nem vonható össze más kedvezményekkel. Ezenkívül napi 10% kedvezmény kiválasztott kereskedőknél, valamint 10%-30% kedvezmények élelmiszerekre, divatcikkekre, elektronikára és oktatási cikkekre.A „Santander Kedvezmények” hálózat kedvezményeket kínál a részt vevő vállalkozásoknál (éttermek, ruházati üzletek, utazási irodák stb.), és a „Promóciók Általános Szerződési Feltételeiben” részletezett speciális promóciókat/kamatmentes részletfizetéseket is tartalmaz. A szupermarketekre vonatkozó fix, állandó napi kedvezményütemtervet és a márkanév alatti fix üzemanyag-visszatérítést hivatalos forrás nem tudta megerősíteni; az akciók rotációban zajlanak. A jogosult kategóriák és a kedvezménykorlátok részleteit nem ellenőrizték eseti alapon.
KöltségekMastercard kártyakivonat érvényes 01/09/2026-től és "Aktuális díjszabás" dokumentum 15/09/2026-től: kártyaszolgáltatás OCA UI 130 negyedévente ÁFA-val (UI 520 évente, ≈ $U 3.456 a 22/9/2026 UI-val), további házastárs UI 0, további gyermek/egyéb UI 65 negyedévente ÁFA-val, csere UI 130, megújítás UI 0; Visa International UI 130 negyedévente és Visa Gold UI 162,50 negyedévente (≈ $U 4.320 évente), mindkettő ÁFA-val, az "Aktuális díjszabás" szerint. Kártyahasználat külföldön 2,44% ÁFA-val; külföldi kifizetés 2,459 USD + ÁFA; egyenlegbiztosítás 0,4% ÁFA-val (maximum 50 UI). Egyenlegfinanszírozás: a OCA-ben található két dokumentum nem ugyanazt állítja – a 01/09/2026 füzet a 64% THM + ÁFA összegét pesóban (12% dollárban), a készpénzelőleget 80% + ÁFA-t, a késedelmi fizetést pedig 75% + ÁFA-t (13% dollárban) határozza meg; a 15/09/2026-ben található „Jelenlegi kamatlábak” dokumentum a 63%-ot (12% dollárban), a 80%-ot, a késedelmi fizetést pedig 72%-ot (13%) határozza meg. Mindkettőt közzétesszük, amíg a OCA egyesíti őket. Kötbérek: a fizetési határidőtől számított 48 órákon belüli teljes fizetés esetén UI 50 + ÁFA, késedelmi fizetés esetén UI 50 + ÁFA; számlakivonat küldése UI 10 + ÁFA havonta (opcionális). Alaptalanul terhelték a kupont 10% + ÁFA összeggel, minimum 100 $ / 4 USD és maximum 600 $ / 15 USD összeggel; ATM-ekből és fiókokból történő készpénzfelvétel esetén OCA $ 0. OCA Kék: $0 főkártyára, kiegészítő kártyára, számlavezetésre, alacsony átlagos jutalékra és akár 2ª pótlásra, de 0,35% + ÁFA díjat számít fel a számla összegére a beszedési hálózatokban történő fizetések esetén, és napi limitjei $U 20.000 / US$ 500 helyi és nemzetközi vásárlásokra, $U 20.000 / US$ 520 készpénzfelvételekre.Most közzétettük: a Díjtáblázat Santander (22/09/2026 verzió) meghatározza az éves hitelkártya-adminisztrációs díjat, beleértve az áfát is, az International UI 895 (≈ $U 5.949), Platinum UI 1.085 (≈ $U 7.212), valamint Black és Infinite UI 1.560 (≈ $U 10.369) kártyák esetében, amelyet 3 egymást követő részletben, felár nélkül számítanak fel; az új kártya 0, a további kártyák pedig 0 dollárba kerülnek. Az International SOY kártya az első évben ingyenes, a megújítástól kezdve pedig az éves díj 50%-át számítják fel (≈ UI 448, körülbelül $U 2.974). Külföldi vásárlások esetén kötelező díj vásárlásonként: International 3% + áfa, Platinum 2,5% + áfa, Black 0% és Infinite 0%; plusz 3% az árfolyamon, ha a használt pénznem nem a dollár. Biztosítás a fennálló egyenlegre: 3 ezrelékenként havonta International és Platinum kártyák esetén, 2 ezrelékenként Black és Infinite kártyák esetén (kivéve Private Banking), minimum 0,75 USD és maximum 40 USD havonta. VIP Lounge kulcs belépés: 35 USD minden további belépésért a kártyatípusonként biztosított összegen felül. Papíralapú kivonat 90 USD ÁFA-val (opcionális); fizetés a beszedési hálózatokon UI 5 + ÁFA tranzakciónként, digitális csatornák esetén díjmentes. Átváltás UI-val 22/9/2026 (USD 6,6468).
Megerősített adatokIgen, egy hivatalos forrás szerint.Igen, egy hivatalos forrás szerint.

Mellette és ellene

OCA — Programmérő (Méterek)

Nem banki kibocsátó · OCA S.A. (Itaú Unibanco Group); OCA Blue által kibocsátott OCA Dinero Electrónico S.A.

Javára

  • A helyi piac legnagyobb diszkonthálózata a fizikai üzletekben
  • A pénteki 20% kedvezmény + 12 részletfizetés Uruguay egyik legagresszívabb promóciója
  • A Metro kártyák nem járnak le, és átvihetők ugyanazon tulajdonos OCA, OCA Blue és OCA VISA kártyái között.
  • Konkrét és hasznos csere: üzemanyagutalványok a DISA töltőállomásokon, Riogas kannák, mobiltelefon-feltöltés, mozijegyek és utazási jegyek, valamint maga a kártya negyedéves költsége (2.000 mérőóra = UI 130, ≈ $U 0,43 mérőóránként)
  • Plusz 5% digitális pénztárcával; széles körben használt, nem banki kibocsátó

Ellen

  • A Metro nagyon csekély hozamot kínál: az egyetlen közzétett árfolyammal (OCA Blue, 1 Metro, mindegyik $U 120 15/09/2026-től) és a $U 0,20 üzemanyag-cserével Metrónként a hozam a kiadás ≈ 0,17%-a, ami a banki programok ~1%-ának egyhatoda; még a Metro-kártyás fizetés ($U 0,43) sem éri el a 0,4%-ot.
  • A OCA hitelkártya-felhalmozási arány nem nyilvános, és kampányonként x2/x3-ként változik.
  • Nincs pénzvisszatérítés: a kedvezmény napokhoz/üzletekhez kötött és limitekhez kötött (havonta U 5.500, plusz U 500 az alkalmazásban).
  • Az alkalmazás 5%-os kedvezménye, a 12 részletfizetés (csak Mastercarddal) és a Mercado Pago-n keresztül történő vásárlások kizárása csökkenti a csillagos promóció értékét.

Santander vagyok (Pontok)

Bank · Santander Bank Uruguay

Javára

  • Pont egyértelmű és stabil értékkel: 1 pont = $U 1, könnyen kiszámítható
  • Gyorsított felhalmozás a magasabb szegmensekben (1 pt/80 union a Selectben és 1 pt/70 union a Private Bankingben)
  • Rugalmas beváltás: termékek, utazások és utalványok, anélkül, hogy 100%-ot pontokban kellene gyűjteni
  • Üdvözlő bónuszok (1.000-tól 8.000-ig terjedő pontok a szegmenstől függően), költési bónuszok és fizetési bónuszok, automatikus kifizetések és minimális egyenlegek
  • Az éves költség a Díjszabási kézikönyvben (22/09/2026) szerepel, az első év ingyenes a Nemzetközi SOY csomagban, külföldön pedig 0% felár a Black és Infinite csomagokban

Ellen

  • A katalógus árai a legtöbb modell esetében magasabbak, mint a márka hivatalos áruházában, bár nem mindegyik esetében: a 17/8/2026 és 9 Samsung tévékről és a hozzájuk illő modellekről készült saját felmérésünkben a 7 és Santander drágább volt a Soy Store-ban (+1,1% és +8,7% között, medián +6,3), a 2 pedig olcsóbb. Mindkét katalógus forgó promóciókat futtat, így ez egy pillanatkép a napról.
  • A pénzváltó központokat harmadik felek üzemeltetik (RIOLUX S.A. the Store, DIEGAL S.A. Travel): az árat nem a bank határozza meg, és az értékesítés utáni szolgáltatást sem.
  • A teljes pontegyenleged lejár, ha 12 egymást követő hónapban nem vásárolsz pontot.
  • A szupermarketi/üzemanyag-kedvezmények promóciós jellegűek és forognak, nem garantált fix juttatást jelentenek.
  • A terhelés nagyon alacsony ütemben halmozódik fel (1 pont minden 180-240 dollárért)
  • Az International és Platinum kártyák külföldön 3%, illetve 2,5% + áfa díjat fizetnek vásárlásonként (plusz 3% árfolyam, ha nem dollárban történik): a 0% csak a Black és Infinite kártyákra vonatkozik.
  • A felhalmozódást gyorsító szegmensek 200.000 USD-tól kezdődő jövedelmet, vagy 100.000 USD-tól (Select) és 700.000 USD-tól (Private Banking) terjedő eszközöket igényelnek.

Az egyes olvasataink

OCA

A 17/8/2026 értékeléséből származó legnagyobb korrekció továbbra is érvényben van. A rangsor a Metrot $U37-re értékelte a tarifatáblázatban szereplő "Metro Value" alapján, ami egy tarifareferencia, és nem a beváltási érték: a Metraje által közzétett három üzemanyagutalvány-arány ($U500 per 2.500 Metro és azzal egyenértékűek) $U 0,20-t eredményez Metrónként. Az egyetlen közzétett árfolyammal (OCA Blue, 1 Metro mindegyike $U120 15/09/2026-től, korábban $U104) a tényleges hozam ~0,17%, így a felhalmozás 30 marad. A beváltási arány 58-ről 60-re nő 22/9/2026 esetén, mert a Metraje jobb beváltási arányt tesz közzé, mint az utalványok: a 2.000 Metrok a kártya negyedéves költségét (UI 130) fizetik, azaz $U 0,43 Metrónként. A 62 rugalmassága jobb, mint szinte az összes többi Metro kártya esetében, mivel azok nem járnak le és átvihetők a kártyabirtokosok kártyái között. A kedvezményhálózat továbbra is az igazi erőssége.

Én vagyok Santander

Megbízható és jól dokumentált program: 1 pont = $U1, szegmensenkénti többszintű gyűjtés (1 pont/$100 International akár 1 pontig/$70 Private Banking), rugalmas beváltás részleges pontfizetéssel és üdvözlő bónuszok 1.000-től 8.000-ig. A beváltás 80-ről 70-re csökken két dolog ellenőrzése után: a katalógust harmadik felek üzemeltetik (RIOLUX és DIEGAL, a bank kifejezett felelősségkizárásával), és saját felmérésünkben az 17/8/2026 ára a márka hivatalos áruházában az 7-es 9-es összehasonlítható televíziók esetében magasabb (medián +6,3), ami azt jelenti, hogy a pont névlegesen $U1-et ér, de kevesebbet vásárolhat vele. Csökkent rugalmasság a blokk 12 vásárlás nélküli hónap utáni lejárata miatt. Az 58 ára 22/9/2026 esetén 62-re emelkedik: a Díjszabási kézikönyv már közzéteszi az éves díjat (UI 895 nemzetközi szinten, az első év ingyenes, a SOY-ban pedig 50% a megújítástól számítva), összhangban az Itau-val és Scotiabank alatt, bár a nemzetközi külföldön 3% + ÁFA-t fizet.