Itaú Volar: hogyan gyűjthetsz mérföldeket, mennyibe kerül, és milyen előnyöket kínál
Az Itaú Volar (Visa/Mastercard International) a 23 uruguayi hitelkártya-rangsorunkban a 6. helyen áll, 100-ból 67 ponttal (B szint). Ideális azoknak a felhasználóknak, akik pesóban/dollárban költenek, és teljes rugalmasságot szeretnének bármely légitársaság jegyeinek beváltásában anélkül, hogy egy adott törzsutasprogramhoz lennének kötve.
Rangsorolási pontszám
6. a 23-ből · B szint
Jó választás, egy egyértelmű kikötéssel.
| Tengely | Súly | Pontszám |
|---|---|---|
| FelhalmozódásMennyi valós értéket ad vissza minden elköltött dollárért (pontok, mérföldek vagy pénzvisszatérítés)? | 25% | 62 |
| KedvezményhálózatKedvezmények és juttatások köre és hasznossága (szupermarket, gasztronómia, üzemanyag, részletfizetés). | 25% | 68 |
| CsereMit lehet beváltani, és mennyire egyszerű és kényelmes ezt megtenni. | 20% | 72 |
| KöltségÉves költség és karbantartás a nyújtott haszonnal szemben. | 15% | 65 |
| RugalmasságPontok lejárata, átruházása és felhasználási lehetőségei. | 8% | 65 |
| LefedettségHálózati elfogadottság és elérhetőség különböző profilokhoz. | 7% | 68 |
Legerősebb tengelye a visszaváltás (72), leggyengébb pedig a felhalmozás (62). Az összesített pontszámot nem manuálisan írják ki: 6 fix súllyal bíró tengelyből számítják ki: felhalmozás 25%, diszkonthálózat 25%, visszaváltás 20%, költség 15%, rugalmasság 8% és fedezet 7%.
Miért ez a pontszám?
Megerősített 1 mérföldgyűjtés 1 USD-ként (~1-1,5%, feltételezve a piaci értéket mérföldenként, az Itaú nem tette közzé) és rugalmas beváltás (bármely légitársaság jegyei dátumkorlátozás nélkül + katalógus). Ésszerű költségek (1 ingyenes évente, majd UI 864 = $U 5.743, UI 22/9/2026). A gyarapítási/beváltási arány konzervatívnak tekinthető, mivel az Itaú nem tesz közzé hivatalos mérföldenkénti értékarányt; a beváltás a kártyabirtokosra korlátozódik.
Felhalmozás, visszaváltás, kedvezmények és költségek
Itaú Fly (Visa/Mastercard International)
- Adó
- Banco Itaú Uruguay
- Kibocsátó típusa
- Bank
- Hálózatok
- Visa és Mastercard
- Program
- Repül (Itaú mérföld)
- Hogyan halmozódik fel
- Jóváírás: Minden vásárlásra elköltött 1 USD (vagy annak megfelelő peso) után 1 Itaú mérföld. Volar Debit: Minden 2 USD után 1 mérföld. Megerősítve a hivatalos GYIK-ben és a milesItauVolar.html fájlban.
- Mennyit ér egy mérföld?
- Nincs hivatalos ár közzétéve; a mérföldenkénti tényleges érték a Jetmar katalógusban beváltott tételtől függ. Nincs megerősítve.
- Hogyan lehet beváltani
- A mérföldek repülőjegyekre (bármely légitársaság, dátumkorlátozás nélkül), belföldi utazási csomagokra, technológiára, divatra, előadásokra, könyvekre és lakberendezési cikkekre válthatók be. A jegyeket a Jetmar Viajes biztosítja. Csak az elsődleges kártyabirtokos válthatja be (további kártyabirtokosok nem). A jóváírás a záró dátumtól számított 10 munkanapon belül történik.
- Kedvezmények és juttatások
- Hozzáférés az Itaú juttatási hálózatához: egész évben érvényes kedvezmények gyógyszertárakban, éttermekben, szupermarketekben, divatüzletekben és szórakozóhelyeken. A konkrét százalékok/napok eltérőek, és nem szerepelnek a termékoldalon (a részletek nincsenek ellenőrizve).
- Költség
- 1 év ingyenes; majd UI 864/év, ami ≈ $U 5.743, az UI 22/9/2026 ($U 6,6468, INE érték). A költség a hivatalos díjtáblázatban, a szeptemberi 2026 verzióban ("Szeptember 10, 2026" UI értékek, mint az 1/8/2026 verziónál) került megerősítésre a Nemzetközi vonal, Visa és Mastercard kártyák esetében. A terhelés 3 részletekben történik helyi pénznemben, az ÁFA-t tartalmazva. Minimum bevallott jövedelem ~$26.000. Az első kiegészítő díj 100%-kal, a további díjak 50%-kal csökkennek. Megjegyzés: a díjtáblázat "$5.010"-et nyomtat az UI 864 mellé, de ez a nyomtatás időpontjában rögzített referenciaérték, nem a felszámítandó összeg. Ugyanez a díjszabás sorolja fel a tartomány többi szintjét is: Regionális UI 471 Visa és UI 414 Mastercard kártyához (≈ $U 3.131 / $U 2.752), Gold UI 961 (≈ $U 6.388) mindkét márkához, valamint Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). Az egyéni költségek alternatívájaként kínálkoznak a számlacsomagok, amelyek kedvezményt tartalmaznak a kártyára: Light UI 91 havonta (tartalmazza a nemzetközi kártyát, a nemzetközi díjakat 3% + ÁFA), Full UI 190 havonta (tartalmazza a Platinum kártyát, a nemzetközi díjakat 1% + ÁFA), és Personal Bank UI 280 havonta (tartalmazza az Infinite kártyát, nemzetközi felár nélkül), az ÁFA-val együtt.
- Jegyzet
- Az Itaú Uruguay fő hűségprogramja. A „Partiu” egy Itaú Brazil program; Uruguayban nem létezik ilyen néven. A kilométerdíj lejáratával kapcsolatban két ellentmondó hivatalos dokumentum létezik: az itau.com.uy oldalon található PDF 24 hónapot ír le, de ez 2013-ból származik (a „Volare programra” utal, és nem említi a terhelési kamatlábat); a tiendavolar.com.uy oldalon található jelenlegi feltételek 5 évet írnak le, ezt tettük közzé.
- Megerősített adatok
- Igen, egy hivatalos forrás szerint (22/09/2026 értékelés)
Mellette és ellene
Javára
- Mérföldek légitársaság nélkül: váltsd be jegyeidet bármelyik légitársaságnál, dátumkorlátozás nélkül
- Egyszerű és átlátható díjszabás: 1 mérföld = 1 USD kredit
- 2.500 mérföldek üdvözlő bónusza az első vásárlásoddal (A 3.500 a Platinum és Mastercard Black kártyákhoz tartozik; a 10.000 a Personal Bank Infinite kártyájához tartozik)
- Automatikus regisztráció a kártya kibocsátásakor, és az első további kártya 100%-ban ingyenes.
- Kiterjedt katalógus (utazás, technológia, otthon), valamint jegyek
Ellen
- Külföldi vásárlások felára: 3% + áfa (körülbelül 3,66%-os effektív kulcs), Visa esetén pedig további 3% a Visa International árfolyamán. A kettő együttvéve a mérföldenkénti körülbelül 1%-os jutalékot teszi ki, ami pontosan az a költés, amelyet a kártya jutalmazni ígér. A felárat a számlacsomag csökkenti, nem maga a kártya: a Teljes Csomag esetében ez 1% + áfa, a Personal Bank esetében pedig nincs felár (2026. szeptemberi díjtáblázat).
- Mérföldenkénti pénzbeli érték nem nyilvános; a katalógustól/Jetmartól függ (a tényleges teljesítmény bizonytalan).
- Nem halmoznak fel készpénzfelvételeket, 0%-os kamatozású kölcsönöket, banki kamatokat/díjakat vagy Abitab/Redpagos rendszeren keresztüli kifizetéseket.
- A mérföldek 5 év után lejárnak
- A kedvezményhálózat részleteinek megtekintéséhez bejelentkezés/alkalmazás szükséges, ami a nyilvános weboldalon nem túl átlátható.
- A Volarhoz való kredit hozzáadásával nem fog kreditet gyűjteni más banki programokban (pl. LATAM).
Ideális a következőkhöz: Olyan felhasználó, aki pesóban/dollárban költ, és teljes rugalmasságot szeretne bármely légitársaság jegyeinek beváltásában anélkül, hogy egy adott kilométerprogramhoz lenne kötve.
Hol vannak az Itaú kedvezmények?
A térképen már kiválasztott Itaú hitelkártyák láthatók, és látható, hogy mely üzletekben van ma kedvezmény.
Itaú Fly más kártyák ellen
Minden összehasonlítás tengelyről tengelyre veti össze a két programot, ugyanazt a rubrikát használva.
Egyéb kártyák, amiket érdemes megnézni
Gyakran Ismételt Kérdések
- Hány mérföldet kínál az Itaú Volar?
- Jóváírás: Minden vásárlásra elköltött 1 USD (vagy annak megfelelő peso) után 1 Itaú mérföld. Volar Debit: Minden 2 USD után 1 mérföld. Megerősítve a hivatalos GYIK-ben és a milesItauVolar.html fájlban.
- Mennyibe kerül egy mérföld az Itaú Volarnál?
- Nincs hivatalos ár közzétéve; a mérföldenkénti tényleges érték a Jetmar katalógusban beváltott tételtől függ. Nincs megerősítve.
- Hogyan válthatom be az Itaú Volar mérföldeket?
- A mérföldek repülőjegyekre (bármely légitársaság, dátumkorlátozás nélkül), belföldi utazási csomagokra, technológiára, divatra, előadásokra, könyvekre és lakberendezési cikkekre válthatók be. A jegyeket a Jetmar Viajes biztosítja. Csak az elsődleges kártyabirtokos válthatja be (további kártyabirtokosok nem). A jóváírás a záró dátumtól számított 10 munkanapon belül történik.
- Van éves költsége az Itaú Volarnak?
- 1 év ingyenes; majd UI 864/év, ami ≈ $U 5.743, az UI 22/9/2026 ($U 6,6468, INE érték). A költség a hivatalos díjtáblázatban, a szeptemberi 2026 verzióban ("Szeptember 10, 2026" UI értékek, mint az 1/8/2026 verziónál) került megerősítésre a Nemzetközi vonal, Visa és Mastercard kártyák esetében. A terhelés 3 részletekben történik helyi pénznemben, az ÁFA-t tartalmazva. Minimum bevallott jövedelem ~$26.000. Az első kiegészítő díj 100%-kal, a további díjak 50%-kal csökkennek. Megjegyzés: a díjtáblázat "$5.010"-et nyomtat az UI 864 mellé, de ez a nyomtatás időpontjában rögzített referenciaérték, nem a felszámítandó összeg. Ugyanez a díjszabás sorolja fel a tartomány többi szintjét is: Regionális UI 471 Visa és UI 414 Mastercard kártyához (≈ $U 3.131 / $U 2.752), Gold UI 961 (≈ $U 6.388) mindkét márkához, valamint Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). Az egyéni költségek alternatívájaként kínálkoznak a számlacsomagok, amelyek kedvezményt tartalmaznak a kártyára: Light UI 91 havonta (tartalmazza a nemzetközi kártyát, a nemzetközi díjakat 3% + ÁFA), Full UI 190 havonta (tartalmazza a Platinum kártyát, a nemzetközi díjakat 1% + ÁFA), és Personal Bank UI 280 havonta (tartalmazza az Infinite kártyát, nemzetközi felár nélkül), az ÁFA-val együtt.
- Milyen kedvezményeket és előnyöket kínál az Itaú Volar?
- Hozzáférés az Itaú juttatási hálózatához: egész évben érvényes kedvezmények gyógyszertárakban, éttermekben, szupermarketekben, divatüzletekben és szórakozóhelyeken. A konkrét százalékok/napok eltérőek, és nem szerepelnek a termékoldalon (a részletek nincsenek ellenőrizve).
- Mi az Itaú Volar rangsorolási pontszáma?
- 67 az 100-szel szemben: az uruguayi hitelkártya-rangsorunkban az 23-ből 6-et rangsoroltunk, a B csoport jó opció, egyértelmű kikötéssel. Legerősebb aspektusa a visszaváltás (72), leggyengébb pedig a felhalmozás (62). Az összpontszámot nem manuálisan írjuk: az 6 fix súlyú tengelyekből, az 25% felhalmozásból, a 25% diszkonthálózatból, a 20% visszaváltásból, a 15% költségből, a 8% rugalmasságból és az 7% fedezetből számítjuk ki.
- Kinek jó az Itaú Volar?
- Olyan felhasználó, aki pesóban/dollárban költ, és teljes rugalmasságot szeretne bármely légitársaság jegyeinek beváltásában anélkül, hogy egy adott kilométerprogramhoz lenne kötve.