Mengeluarkan wang tunai dengan kad · Ogos 2026
Pendahuluan tunai dengan kad kredit di Uruguay Komisen adalah sifar. Walau bagaimanapun, kadarnya berbeza, dan ia telah berkuat kuasa sejak 1.
Anda mencari komisen dalam jadual yuran dan ia tiada di sana, atau ia tertulis $0Dan anda lega. Kosnya tidak ada di situ. Ia terletak pada hakikat bahawa bayaran pendahuluan telah kadar mereka sendiri —lebih tinggi daripada pembelian yang dibiayai—, yang mana Tiada tempoh bebas faedah.dan di mana kadar yang diterbitkan VAT tidak termasukInilah dia, semuanya dengan sumber di sebelahnya, dan perbandingan jujur dengan laluan "beli kripto dan jualnya di Binance".
Jawapan ringkasnya
- OCA adalah satu-satunya yang menerbitkan kadar pendahuluannya sendiriDan itulah sebabnya ia satu-satunya tempat mekanisme itu kelihatan: 80 % TEA untuk membiayai pendahuluan tunai, terhadap 63 % untuk membiayai baki bersama. Tujuh belas mata penalti hanya untuk wang yang dibayar secara tunai.
- Itaú dan Scotiabank tidak menerbitkan nombor: mereka menerbitkan "kadar maksimum yang dibenarkan". Itulah had di bawah Undang-undang 18.212. BROU menerbitkan kadar kad tunggal (80%) tanpa mengasingkan pendahuluan tunai, BBVA menerbitkannya sebagai kadar nominal tahunan (54,32%), dan Santander tidak menerbitkannya: ia termasuk dalam setiap penyata. Hari ini, untuk pendahuluan tunai kurang daripada 10.000 UI yang perlu dibayar balik dalam tahun tersebut, had tersebut ialah 142,74 % TEA.
- Semua kadar tersebut tidak termasuk VAT. Dan VAT ke atas faedah kad kredit tidak mempunyai pengecualian yang mungkin di Uruguay: 80% daripada OCA dibayar sebagai 97,60 %dan had undang-undang sebagai 174,14 %.
- Tiada tempoh tangguh. Pembelian tidak akan dikenakan faedah sehingga matang; pendahuluan akan dikenakan faedah dari tarikh transaksi. Itaú mengejanya seperti berikut: "antara tarikh transaksi dan tamat tempoh E/C".
- Laluan kripto hampir tidak pernah menang. Mastercard memerlukan pembelian kripto dikodkan sebagai MCC 6051 (separa tunai)Dan Binance sendiri memberi amaran bahawa sesetengah bank menganggapnya sebagai bayaran pendahuluan. Jika mereka menandakannya, anda membayar kedua-duanya: surcaj untuk pembelian antarabangsa. y faedah pendahuluan dari hari 1.
Data disahkan pada 18/08/2026. Ini adalah maklumat, bukan nasihat kewangan.
Berapakah kos untuk mengeluarkan wang tersebut?
Pilih penerbit, jumlah yang anda ingin keluarkan dan berapa hari anda perlu membayar penyata tersebut. Kami mengasingkan setiap lapisan: komisen, VAT ke atas komisen, faedah dan VAT ke atas faedah.
| Konsep | Peso |
|---|---|
| Wang yang anda ambil | $20.000 |
| Faedah selama 30 hari pada 80,00% APR | $990 |
| VAT atas faedah (22%) | $218 |
| Jumlah yang perlu dibayar | $21.208 |
Anda mendapati ia sukar
$1.208
6,04% daripada apa yang anda peroleh, dalam 30 hari
Ia bersamaan dengan
104,09 %
kos tahunan berkesan, termasuk VAT. Beginilah perbandingannya dengan APR pinjaman.
Faedah diproratakan dengan mempermodalkan —(1 + APR)hari/365 − 1—, tidak membahagikan APR dengan 12. Pembahagian meremehkan kos jangka pendek. Kami tidak memasukkan insurans baki yang dikenakan oleh sesetengah penerbit (OCA dan Scotiabank, 0,4%): ia dikenakan pada keseluruhan baki kad, bukan pada pendahuluan, jadi menambahnya di sini akan meningkatkan perbandingan.
Bagaimana kos sebenar dikira
Tiada sesiapa yang mengenakan bayaran "pendahuluan" kepada anda. Mereka mengenakan bayaran tiga perkara berasingan yang muncul pada baris berbeza dalam penyata, dan yang pertama—satu-satunya yang orang lihat—biasanya sifar.
Suruhanjaya (yang anda sedang lihat)
Di Uruguay biasanya sifarItaú mengenakan yuran $0 untuk pendahuluan tunai di dalam negara, dan OCA mengenakan bayaran $0 di cawangan dan ATM. Itulah sebabnya jadual yuran "tidak menyatakan apa-apa." Ia hanya muncul apabila anda mengeluarkan wang tunai di luar rangkaian anda atau di luar negara: BROU mengenakan bayaran US$1,75 + VAT + 0,33%, dan OCA mengenakan bayaran US$2,459 + VAT.
Kadar (yang anda bayar)
Ia bukan kadar kad anda: ia kadar yang lain, lebih tinggidan berjalan dari hari anda mengeluarkan wang itu, tanpa tempoh tangguh. OCA menerbitkannya: 80% APR berbanding 63% untuk pembiayaan standard. Itaú dan Scotiabank menyatakan “kadar maksimum yang dibenarkan”.
VAT (yang tidak dibincangkan oleh sesiapa pun)
Semua kadar telah diterbitkan tidak termasuk VATDan tiada jalan keluar: Tajuk 10 Teks Gabungan 2023 menyatakan bahawa faedah kad kredit "akan dikenakan cukai" dalam semua kesDarabkan sebarang kadar yang anda baca dengan 1,22.
Apa yang diterbitkan oleh setiap penerbit
Satu baris bagi setiap penerbit, dengan apa yang tertera dalam dokumen mereka sendiri dan tarikh yang dinyatakan dalam dokumen tersebut. Jika mereka tidak menerbitkan, ia menyatakan "tidak diterbitkan" — kami tidak membuat anggaran.
| Pemancar | Suruhanjaya di Uruguay | Kadar bayaran pendahuluan (tidak termasuk VAT) | Tempoh tanpa faedah? | Air pancut |
|---|---|---|---|---|
| OCA Penerbit kredit | $0 | 80,00 % TEA 97,60% termasuk VAT · kadar bayaran pendahuluan | Tidak | OCA — Kadar Efektif Tahunan untuk Kad Kredit berkuat kuasa mulai 04/08/2026 |
| Itaú Bank | $0 | kadar maksimum yang dibenarkan Hari ini 142,74% untuk kurang daripada 10.000 UI | Tidak | Itaú — Buku Kecil · Perjanjian Kad Kredit dokumen bertarikh 19/03/2026 |
| BBVA Bank | $55 | 54,32 % TNA ≈ 70,11% APR (pengiraan kami, pengkompaunan bulanan) | Tidak | BBVA Uruguay — Manual Yuran dan Komisen Kemas kini terakhir pada 20 Julai 2026 |
| BROU Bank | $0 | 80,00 % TEA 97,60% termasuk VAT · yuran kad tunggal, tidak mengasingkan pendahuluan | Tidak | BROU — Kos dan pengecualian, kad kredit jadual tarif berkuat kuasa mulai 1 Februari 2025 |
| Scotiabank Bank | tidak diterbitkan | kadar maksimum yang dibenarkan Hari ini 142,74% untuk kurang daripada 10.000 UI | Tidak | Scotiabank Uruguay — Buku kecil, kad kredit untuk individu (F2540) dokumen bertarikh 20/03/2026 |
| Santander Bank | tidak diterbitkan | tidak diterbitkan Maklumat ini disertakan dalam setiap penyata akaun. | Tidak | Santander Uruguay — Pusat Bantuan · Kad · Perjalanan Diakses pada 18/08/2026 |
Langkah 10.000 UI
Keanehan paling mahal dalam sistem Uruguay, dan yang menjelaskan mengapa "kadar maksimum yang dibenarkan" bukanlah satu nombor tunggal: Undang-undang 18.212 membahagikan kadar purata BCU mengikut saiz pinjaman, dengan had akhir pada 10.000 UI -hari ini $66.351—.
| Jumlah bayaran pendahuluan | Kadar purata BCU | Had undang-undang (TEA) | Had VAT |
|---|---|---|---|
| Kurang daripada $66.351 | 92,09 % | 142,74 % | 174,14 % |
| $66.351 atau lebih | 35,57 % | 55,13 % | 67,26 % |
Penerbit yang sama, kad yang sama, hari yang sama: bagi penerbit yang mengenakan bayaran "maksimum yang dibenarkan", pendahuluan kecil boleh menyebabkan kos lebih daripada dua kali ganda bagi kadar yang besar. Jadual kadar purata bagi tempoh Julai–September 2026, berkuat kuasa dari 01/11/2026.
Bagaimana pula dengan membeli kripto dengan kad dan menjualnya di Binance?
Itulah soalan yang secara semula jadi timbul, dan jawapannya hanya bergantung pada satu perkara. Anda tidak terkawal: jika penerbit anda menandakan pembelian tersebut sebagai separa tunai.
Masalah dengan MCC 6051
Sejak 2018, rangkaian telah mengklasifikasikan pembelian mata wang kripto sebagai separa tunai di bawah kod komersial 6051Apabila penerbit melihat kod tersebut, ia akan menggunakan peraturan pendahuluan tunai dan bukannya peraturan pembelian: tiada tempoh tangguh, kadar faedah yang tinggi dan kadangkala komisen.
Ini bukan sekadar teori forum: Pasukan sokongan Binance sendiri memberi amaran terhadapnya — "Sesetengah bank mungkin mengklasifikasikan transaksi kripto sebagai pembayaran separa tunai, yang menjana yuran tambahan."— dan menambah bahawa sesetengah bank secara langsung menyekat operasi ini.
Pembanding: laluan langsung vs. laluan kripto
Kedua-dua laluan meninggalkan anda di tempat yang sama $20.000 Di tangan anda. Ia mengubah jumlah yang akan diminta oleh penyata.
Laluan terus · ATM
$21.208
Ia akan meminta penyata bank anda.
Kos: $1.208 (6,04 %)
Laluan kripto · kad → USDT → P2P
$21.422
Ia akan meminta penyata bank anda.
Kos: $1.422 (7,11 %)
Lapisan kos laluan kripto
| Lapisan | Peso |
|---|---|
| Yuran pembelian kripto dengan kad | $413 |
| Sebaran antara harga beli dan jual | $203 |
| Komisen apabila menjual di P2P | $50 |
| Caj tambahan untuk pembelian di luar negara | $620 |
| VAT ke atas surcaj | $136 |
| Jumlah | $1.422 |
Nilai lalai: surcaj 3% + VAT (paling biasa di Uruguay), komisen pembelian kad sehingga 2% mengikut Binance, yuran pembuat 0,25% apabila menjual pada P2P dan spread perjalanan pergi balik 1%. Masukkan kadar anda sendiri: harga USDT pada P2P Uruguay berubah setiap jam.
Perundangan dan fiskal
- Perdagangan aset maya tidak dilarang. Apa yang telah berubah ialah rangka kerja: Undang-undang 20.345 memberi kuasa kepada BCU untuk mengawal selia penyedia perkhidmatan aset maya, dan Pekeliling 2507 (16/07/2026) telah memasukkan rejim tersebut ke dalam Penyusunan Peraturan Pasaran Sekuriti, dengan kebenaran mandatori terlebih dahulu daripada Superintenden Perkhidmatan Kewangan.
- Periksa sama ada platform yang akan anda gunakan dibenarkan. Jika tidak, anda tidak akan mendapat sebarang perlindungan sistem yang dikawal selia.
- Apabila anda menerima dana daripada bursa, bank anda mungkin meminta bukti sumber dana daripada anda. Scotiabank juga menerbitkan Komisen 3% ke atas pinjaman yang diterima dari luar negara daripada syarikat perkhidmatan pembayaran dan kutipan: satu lagi lapisan pada bahagian pemulangan.
Risiko yang tidak muncul dalam akaun
- Tiada caj balik. Jika pihak lawan P2P tidak membayar atau pembayaran dibatalkan, anda tidak berhak untuk menolak penggunaan yang sepatutnya anda perolehi dalam pembelian biasa.
- Pentas peragaan mungkin akan menolak anda. Ia merupakan masalah sebenar dan berulang di Uruguay: kad yang dahulunya berfungsi berhenti diterima apabila pemproses ditukar.
- Risiko harga. Masa berlalu antara membeli dan menjual. Dengan stablecoin, ia singkat, tetapi bukan sifar.
- Akaun bank disekat. Pergerakan P2P yang kerap tanpa aktiviti yang diisytiharkan adalah corak yang mencetuskan kawalan.
Mana yang lebih murah?
Semua kadar di bawah diterbitkan tanpa VAT, sama seperti kadar daripada penerbit, jadi ia boleh dibandingkan secara bersemuka.
| Alternatif | APR (tidak termasuk VAT) | Bilakah ia mudah |
|---|---|---|
| Membiayai penyata anda dan bukannya mengeluarkan wang tunai | 55,00 % | Jika anda perlu mengelak daripada membayar keseluruhan baki bulan ini, pembiayaan penyata anda jauh lebih murah daripada pendahuluan tunai: OCA mengenakan bayaran APR 55% untuk pembiayaan penyata anda berbanding 80% untuk pendahuluan tunai. OCA — Kadar Efektif Tahunan untuk Kad Kredit |
| Susun semula baki secara ansuran (2 hingga 36 bulan) | 62,00 % | Jika anda telah melebihi bajet dan bakinya tidak berkurangan, penstrukturan semula kosnya ialah 62% APR pada OCA: kurang daripada pendahuluan dan jauh lebih rendah daripada mungkir (72%). OCA — Kadar Efektif Tahunan untuk Kad Kredit |
| Pinjaman boleh amortizable pendek (7 hingga 11 ansuran) | 62,00 % | Bagi jumlah yang kurang daripada 10.000 UI, pinjaman jangka pendek standard dalam OCA disenaraikan pada 62 % APR. Ansuran tetap, tempoh tetap dan tanpa faedah yang terakru dari hari 1. OCA — Kadar efektif tahunan untuk pinjaman boleh amortizable |
| Pindahan dari kad ke akaun | 55,00 % | OCA membiayainya pada 55% APR ditambah komisen 1%. Nota: melalui kontrak, ini "merupakan pendahuluan tunai," jadi secara sah ia sama seperti mengeluarkan wang tunai—tetapi kadar yang diterbitkan adalah lebih rendah. OCA — Kadar Efektif Tahunan untuk Kad Kredit |
| Jual dolar yang anda sudah miliki di bursa mata wang. | berbeza-beza | Jika masalahnya ialah kekurangan kecairan dalam peso dan anda mempunyai dolar yang disimpan, kosnya ialah penyebaran satu transaksi, bukan kadar tahunan. Ia hampir selalu merupakan penyelesaian yang paling murah. |
| Kegagalan membayar dan tertunggak | 72,00 % | Idea terburuk dalam senarai ini: selain yuran pembayaran lewat, terdapat denda di bawah Undang-undang 18.212, Perkara 19, dan pendaftaran dengan biro kredit BCU. Pendahuluan yang mahal adalah lebih baik daripada mungkir. OCA — Kadar Efektif Tahunan untuk Kad Kredit |
Kelebihan dan kekurangan, tanpa sebarang tambahan
Menyokong
Ia segera dan tiada permintaan dibuat
Tiada permohonan, tiada analisis, tiada tandatangan: had kredit sudah diluluskan. Dalam keadaan darurat hari ini, pinjaman yang diluluskan dalam masa tiga hari tidak dapat bersaing.
Jangan biarkan produk baharu terbuka.
Anda tidak membuka kemudahan kredit baharu atau menambah pinjaman pada sejarah kredit anda: anda menggunakan had kredit yang telah anda miliki. Jika anda melangsaikannya sebelum tarikh akhir pertama, ia akan hilang.
Di Uruguay, komisen biasanya sifar.
Itaú mengenakan bayaran $0 untuk pendahuluan di negara ini, dan OCA mengenakan bayaran 0 di cawangan dan ATM. Di banyak negara, komisen sahaja ialah 3–5%; di sini, kosnya hampir keseluruhannya adalah dalam kadar faedah.
Ia jauh lebih murah daripada tertunggak
Jika alternatif sebenar adalah untuk tidak membayar, pendahuluan itu menang tanpa mengira sama ada: anda mengelakkan denda seni. 19 dan rekod pembayaran lewat.
Menentang
Tiada tempoh bebas faedah.
Inilah perbezaan yang paling banyak menelan belanja. Pembelian tidak akan memperoleh faedah sehingga tempoh matang; pendahuluan tunai mula memperoleh faedah pada hari anda mengeluarkan wang tersebut. Itaú menyatakannya secara eksplisit: "antara tarikh transaksi dan tarikh matang pendahuluan tunai."
Kadarnya lebih tinggi daripada pembelian yang dibiayai.
Ia bukan kadar yang sama dengan nama yang berbeza: ia adalah kadar yang berbeza. OCA menerbitkan APR 80% untuk pendahuluan tunai berbanding 63% untuk baki pembiayaan.
Kadar yang diterbitkan tidak termasuk VAT
Semua penerbit menerbitkan Kadar Efektif Tahunan (AER) "+ VAT". Dan VAT ke atas faedah kad kredit tidak boleh dikecualikan: 80% daripada OCA dibayar sebagai 97,6%.
Mereka yang tidak menerbitkan nombor akan menyebabkan anda ke had yang sah.
Itaú dan Scotiabank menyatakan "kadar maksimum yang dibenarkan". Hari ini, untuk pendahuluan kurang daripada 10.000 UI yang perlu dibayar balik dalam tahun tersebut, had tersebut ialah 142,74% APR — dan dengan VAT, 174,14%.
Ia tidak memperoleh mata atau batu.
Hampir semua program tidak termasuk pendahuluan tunai daripada akruan. Anda membayar kadar tertinggi dan anda tidak akan mengumpul sebarang faedah.
Had bayaran pendahuluan adalah kurang daripada had pembelian.
Kontrak OCA menyatakan: pendahuluan tersebut "sehingga peratusan maksimum Had Kredit yang ditunjukkan dalam Buku Kecil." Jangan gunakan keseluruhan had.
Soalan Lazim
Apa yang kami tidak dapat sahkan
Halaman ini adalah mengenai wang yang akan dikenakan kepada anda, jadi kami lebih suka meninggalkan ruang daripada meletakkan nombor yang direka-reka. Ini adalah ruang-ruang tersebut.
- Scotiabank dan Santander tidak menyenaraikan yuran pendahuluan tunai tertentu dalam buku kecil kad kredit peribadi mereka. Maklumat untuk Santander (tiada yuran di ATM mereka sendiri, US$5 di ATM lain) datangnya daripada pusat bantuan, yang ditulis untuk konteks perjalanan.
- Itaú dan Scotiabank tidak menerbitkan APR berangka: ia merujuk kepada "kadar maksimum yang dibenarkan". Apa yang kami tunjukkan ialah had BCU, yang merupakan had undang-undang, tidak semestinya apa yang sebenarnya mereka caj kepada anda.
- BBVA menerbitkan bayaran pendahuluan dalam APR (54,32% dalam peso) dan tidak menyatakan kekerapan pengkompaunan. Penukaran kepada APR yang ditunjukkan mengandaikan pengkompaunan bulanan dan dilabelkan sebagai pengiraan kami.
- BROU menerbitkan kadar kad kredit tunggal (80,00% dalam peso, tidak termasuk VAT) dan tidak mengasingkan kadar tertentu untuk pendahuluan tunai.
- Undang-undang 18.212 menetapkan had berdasarkan jumlah transaksi. Sama ada had yang berkenaan untuk pendahuluan tunai ditentukan oleh jumlah yang dikeluarkan atau had kredit kad kredit tidak dinyatakan secara eksplisit dalam undang-undang; simulator menggunakan jumlah yang dikeluarkan dan menunjukkannya.
- Yuran Binance (sehingga 2% bagi setiap pembelian kad; P2P dengan penerima 0% dan pembuat 0,15–0,35%) datang daripada dokumentasi awam dan tapak perbandingan platform, bukan daripada jadual yuran dengan tarikh luput seperti yang terdapat di Uruguay. Anggaplah ia sebagai garis panduan umum.
- Kami tidak menjejaki harga USDT dalam pasaran P2P Uruguay: ia berubah setiap jam dan bergantung pada pihak lawan. Simulator ini membolehkan anda menetapkan spread yang anda inginkan.
Sumber
- BCU — Kadar faedah purata (April–Jun 2026, berkuat kuasa mulai 1 Ogos 2026) — 2026-08-01
- BCU — Had Kadar Faedah dan Riba (Pengguna Kewangan) — diakses pada 18/08/2026
- Undang-undang No. 18.212 — Kadar Faedah dan Riba (teks semasa) — 2007-12-19
- DGI — Tajuk 10 T.O. 2023, perkara 38 (VAT: faedah kad kredit dikenakan cukai dalam semua kes) — T.O. 2023
- INE — Unit Berindeks, Ogos 2026 — 2026-08-05
- OCA — Kadar Efektif Tahunan untuk Kad Kredit — berkuat kuasa 04/08/2026
- OCA — Buku Kecil Kontrak Kad Kredit Mastercard — berkuat kuasa 04/08/2026
- OCA — Terma dan syarat umum untuk penggunaan kad kredit — kontrak semasa
- Itaú — Buku Kecil · Perjanjian Kad Kredit — 19/03/2026
- Itaú — Manual yuran, kadar dan harga — Ogos 2026
- BBVA Uruguay — Manual Yuran dan Komisen — 20/07/2026
- BROU — Kos dan pengecualian · Kad kredit — berkuat kuasa 01/02/2025
- BROU — Kadar aktif · Kad kredit — diakses pada 18/08/2026
- Scotiabank Uruguay — Buku kecil kad kredit, individu (F2540) — 20/03/2026
- Santander Uruguay — Pusat Bantuan · Kad · Perjalanan — diakses pada 18/08/2026
- Santander Uruguay — Manual Tarif — versi 14/03/2026
- Binance — Cara membeli mata wang kripto dengan kad kredit atau debit (amaran separa tunai) — diakses pada 18/08/2026