Pasaran kereta terpakai di Uruguay
Apa yang dijual hari ini, pada harga berapa, berapa banyak kerugian setiap model setiap tahun, dan di mana terdapat ruang untuk rundingan? Ia datang dari 20.014 iklan Senarai semasa untuk 962 model, dibaca setiap hari di Mercado Libre, Facebook Marketplace dan lapan laman web automotif dan iklan baris. Data dari 6 November 2026.
Ini mengukur bekalan, bukan jualan. Tiada sesiapa di Uruguay yang menerbitkan berapa banyak kereta terpakai yang dijual bagi setiap model, jadi apabila ia mengatakan "model dengan paling banyak iklan" di sini, ia bermaksud begitu dan tidak lebih daripada itu: ia mungkin model terlaris atau yang paling sukar dijual.
Pasaran dalam enam nombor
Notis semasa
20.014
80 jenama
Harga julat pertengahan
US$ 12.500
p25 US$ 8.900 · p75 US$ 18.000
Kilometer sederhana
107.000 km
daripada mereka yang melaporkannya
Menjual pengedar kereta
48 %
52% pemilik
Harga telah berubah
310
dalam 7 hari
Apa yang dikatakan oleh data
Untuk kedua-dua belah pihak
Kereta besar menyusut nilai dengan lebih cepat.
Model yang berharga lebih daripada US$22.000 kehilangan 10,0% daripada nilainya setiap tahun; yang di bawah US$12.000, 4,7%. Jika anda membeli SUV atau trak pikap besar, yang agak baharu telah pun menyerap bahagian paling mahal daripada penurunan itu; jika anda memilikinya dan teragak-agak untuk menjual, setiap tahun ia akan menelan belanja lebih tinggi berbanding seseorang yang mempunyai kereta kecil.
Untuk kedua-dua belah pihak
Transmisi automatik bernilai lebih rendah daripada yang disangka
Berbanding versi manual model yang sama, automatik berharga 4,7% lebih tinggi. Berbanding versi manual model dan tahun yang sama, tanpa mengira tahap kemasan, ia berharga 11,0% lebih tinggi: perbezaannya adalah disebabkan oleh peralatan standard. Jika anda membayar tambahan itu, pastikan anda menyemak versi yang anda beli.
Untuk kedua-dua belah pihak
Ia pasaran pembeli.
Daripada setiap 10 penyenaraian yang mengubah harga, 9 daripadanya menurun, dengan pengurangan harga median sebanyak 4,4%. Penjual menyenaraikan harga tinggi dan menyesuaikan diri kemudian: pembeli mempunyai ruang untuk bergerak, dan penjual mendapat masa dengan menyenaraikan pada harga pasaran dari awal.
Jika anda membeli
Pengedar kereta mengenakan bayaran yang sedikit lebih tinggi daripada pemiliknya.
Por el mismo modelo y año, una automotora pide 3,0 % más que un particular. En Renault Kwid, Nissan Sentra, Nissan March y otros la automotora pide incluso menos. Con una diferencia así, la garantía y la transferencia hecha pueden valer más que el ahorro.
Jika anda menjual
Kilometer beratnya kurang daripada setahun
Dalam model dan tahun yang sama, setiap perbezaan 10.000 km menambah 1,5% kepada harga: 50.000 km lebih, 7%. Walau bagaimanapun, tambahan setahun usia menambah 6,0%: lebih daripada dua kali ganda perbezaan harga setahun. Bagi penjual: pendedahan jarak tempuh sebenar kosnya kurang daripada iklan yang tiada siapa dapat bandingkan.
Berapa banyak kereta yang terdapat dalam setiap kurungan harga?
| Pinggir | Notis | Sebahagian daripada pasaran | |
|---|
| sehingga AS$5.000 | 732 | 3,7 % | |
| US$5.000 hingga US$8.000 | 3.092 | 15,4 % | |
| US$8.000 hingga US$12.000 | 5.784 | 28,9 % | |
| US$12.000 hingga US$18.000 | 5.391 | 26,9 % | |
| US$18.000 hingga US$25.000 | 2.416 | 12,1 % | |
| US$25.000 hingga US$40.000 | 1.635 | 8,2 % | |
| lebih daripada AS$40.000 | 964 | 4,8 % | |
Separuh daripada pasaran menawarkan harga antara US$8.900 dan US$18.000. Kereta jarak sederhana (US$12.500) ialah model 2018 dengan jarak perjalanan 107.000 km.
Apa yang dijual dengannya: bahan api, daftar tunai, dan siapa yang menjualnya
Bahan api
- Nafta81,8 %
- Diesel5,8 %
- Tiada data5,3 %
- Elektrik4,3 %
- Hibrid2,6 %
- GNC0,1 %
Kotak
- Manual59,1 %
- Automatik30,5 %
- Tiada data10,3 %
Siapa yang menjual
- Automotif48,0 %
- Pemilik51,9 %
- Tiada data0,1 %
Sebuah pengedar kereta sedang bertanya 3,0% lebih daripada seorang pemilik untuk model dan tahun yang sama.
Model dengan tawaran terbanyak
Sekali lagi: merekalah yang mempunyai paling banyak penyenaraian, bukan yang paling laris. Ia sama bergunanya, dan sangat berguna: model dengan ratusan penyenaraian mudah dibandingkan, mudah dicari dalam versi yang anda mahukan, dan lebih mudah dijual semula.
| Model | Notis | Harga julat pertengahan | Tahun / km biasa | Kerugian setiap tahun | Julat harga | Automatik |
|---|
| Chevrolet Onix | 661 | US$ 12.590 | 2021 · 75.000 km | 4,4 % | 26 % | 13 % |
| Volkswagen Gol | 528 | US$ 10.400 | 2015 · 127.500 km | 3,9 % | 41 % | 3 % |
| Peugeot 208 | 486 | US$ 12.800 | 2021 · 72.000 km | 6,0 % | 39 % | 17 % |
| Volkswagen Saveiro | 410 | US$ 14.295 | 2019 · 103.855 km | 3,7 % | 28 % | 1 % |
| Fiat Strada | 377 | US$ 14.990 | 2022 · 83.000 km | 5,5 % | 36 % | 14 % |
| Suzuki Celerio | 373 | US$ 9.500 | 2018 · 99.000 km | 4,5 % | 33 % | 6 % |
| Hyundai HB20 | 352 | US$ 13.490 | 2022 · 65.000 km | 3,7 % | 21 % | 6 % |
| Renault Kwid | 329 | US$ 9.900 | 2021 · 67.497 km | 3,5 % | 20 % | 1 % |
| Toyota Hilux | 295 | US$ 29.900 | 2017 · 200.000 km | 7,7 % | 72 % | 19 % |
| Renault Oroch | 293 | US$ 14.745 | 2022 · 89.000 km | 4,6 % | 33 % | 17 % |
| Suzuki Swift | 292 | US$ 13.490 | 2020 · 89.750 km | 5,8 % | 41 % | 15 % |
| Citroën C3 | 260 | US$ 11.250 | 2021 · 74.686 km | 4,1 % | 36 % | 8 % |
| Peugeot 2008 | 249 | US$ 13.990 | 2020 · 79.000 km | 7,0 % | 36 % | 39 % |
| Fiat Uno | 243 | US$ 8.500 | 2017 · 120.000 km | tiada data | 19 % | 1 % |
| Nissan Versa | 232 | US$ 12.900 | 2020 · 96.000 km | 8,0 % | 52 % | 49 % |
| Ford Ecosport | 221 | US$ 11.890 | 2017 · 119.000 km | 4,1 % | 26 % | 19 % |
| Volkswagen Naik! | 219 | US$ 10.500 | 2018 · 105.000 km | tiada data | 15 % | 0 % |
| Suzuki Alto | 205 | US$ 6.990 | 2017 · 115.950 km | 6,4 % | 39 % | 0 % |
| Nissan Kicks | 195 | US$ 16.800 | 2020 · 85.200 km | 6,7 % | 26 % | 85 % |
| Penjejak Chevrolet | 193 | US$ 17.270 | 2021 · 87.500 km | 8,3 % | 41 % | 72 % |
| Chevrolet Spark | 181 | US$ 6.900 | 2012 · 128.945 km | tiada data | 22 % | 1 % |
| Volkswagen Amarok | 176 | US$ 27.000 | 2019 · 177.500 km | 12,0 % | 72 % | 47 % |
| Chevrolet Celta | 163 | US$ 6.500 | 2010 · 150.625 km | tiada data | 37 % | 0 % |
| Chevrolet Corsa | 158 | US$ 6.000 | 2008 · 185.750 km | tiada data | 35 % | 1 % |
| Chevrolet Montana | 157 | US$ 18.900 | 2024 · 43.500 km | tiada data | 19 % | 44 % |
Kipas Ia bergantung pada sejauh mana harga model yang sama membentang antara suku tahun termurah dan paling mahal. Melebihi 40% bermakna terdapat kereta yang sangat berbeza dalam julat tersebut—versi, enjin, keadaan—dan harga senarai sahaja tidak banyak memberitahu anda.
Berapakah kerugian setiap model setiap tahun?
Ini adalah perbandingan harga semasa model yang sama tahun demi tahun. Jika anda merancang untuk menyimpan kereta tersebut selama lima tahun, faktor ini lebih ketara daripada harga awal: antara model yang menyusut nilai sebanyak 2,4% setahun dan model yang menyusut nilai sebanyak 12,0%, perbezaan sebanyak US$15.000 dalam tempoh lima tahun mewakili perbezaan sebanyak US$7.200.
Mereka yang paling tahan terhadap nilai
| Model | Kerugian setiap tahun | Mengenai harga puratanya |
|---|
| Chevrolet Prisma | 2,4 % | US$ 252 |
| Renault Kwid | 3,5 % | US$ 347 |
| Volkswagen Saveiro | 3,7 % | US$ 529 |
| Hyundai HB20 | 3,7 % | US$ 499 |
| Volkswagen Gol | 3,9 % | US$ 406 |
| Citroën C3 | 4,1 % | US$ 461 |
| Ford Ecosport | 4,1 % | US$ 487 |
| Volkswagen Nivus | 4,3 % | US$ 881 |
Mereka yang paling rugi
| Model | Kerugian setiap tahun | Mengenai harga puratanya |
|---|
| Volkswagen Amarok | 12,0 % | US$ 3.240 |
| Hyundai Tucson | 11,7 % | US$ 1.615 |
| Nissan Frontier | 10,3 % | US$ 2.421 |
| Volkswagen Vento | 10,3 % | US$ 2.153 |
| Volkswagen Tiguan | 9,7 % | US$ 2.395 |
| Ford Ranger | 9,5 % | US$ 1.519 |
| Nissan Sentra | 8,3 % | US$ 991 |
| Penjejak Chevrolet | 8,3 % | US$ 1.433 |
Ia dikira menggunakan garis lurus berdasarkan harga median bagi setiap tahun pembuatan, dan hanya diterbitkan dengan data enam tahun dan tempoh lima tahun. Model yang kelihatan mendatar hampir selalu mencampurkan versi yang berbeza, tidak mengekalkan nilainya.
Apa yang anda beli dengan setiap bajet
Model yang kos pengiklanannya antara 80% dan 100% daripada bajet, berbanding tahun yang dibayar oleh wang hari ini. Ia bukanlah "pilihan termurah": ia adalah apa yang anda beli dengan membelanjakannya.
Suzuki Alto 2017US$ 5.600 · 138.000 kmChevrolet Corsa 2008US$ 5.495 · 190.000 kmChevrolet Celta 2006US$ 5.500 · 186.559 kmVolkswagen Golf 2002US$ 5.000 · 220.000 kmChevrolet Spark 2010US$ 5.500 · 135.000 kmChevrolet Corsa Klasik 2009US$ 5.900 · 162.000 kmPeugeot 206 2002US$ 5.500 · 215.000 kmSuzuki Alto 800 2014US$ 5.900 · 138.000 km
Renault Kwid 2020US$ 9.490 · 81.650 kmFiat Uno 2017US$ 8.990 · 115.000 kmVolkswagen Golf 2012US$ 9.000 · 147.000 kmSuzuki Celerio 2017US$ 9.200 · 109.500 kmPeugeot 208 2016US$ 9.390 · 105.706 kmChevrolet Onix 2017US$ 9.500 · 128.000 kmVolkswagen Naik! 2017US$ 9.800 · 115.086 kmSuzuki Swift 2015US$ 9.500 · 136.000 km
Chevrolet Onix 2023US$ 13.500 · 58.400 kmHyundai HB20 2022US$ 13.500 · 63.000 kmVolkswagen Saveiro 2018US$ 13.990 · 115.000 kmPeugeot 208 2023US$ 13.500 · 60.000 kmVolkswagen Golf 2020US$ 13.490 · 89.000 kmRenault Oroch 2019US$ 13.500 · 114.249 kmSuzuki Swift 2022US$ 13.900 · 80.500 kmPeugeot 2008 2020US$ 13.850 · 80.000 km
Fiat Strada 2024US$ 17.300 · 50.000 kmChevrolet Montana 2024US$ 18.300 · 48.750 kmVolkswagen Saveiro 2023US$ 17.300 · 46.000 kmRenault Oroch 2023US$ 17.900 · 55.000 kmSepakan Nissan 2022US$ 17.800 · 76.000 kmPeugeot 208 2024US$ 16.990 · 28.000 kmChevrolet Onix 2023US$ 17.200 · 37.627 kmVolkswagen Nivus 2022US$ 18.990 · 72.000 km
Toyota Hilux 2013US$ 26.500 · 295.000 kmVolkswagen Tiguan 2020US$ 26.990 · 88.000 kmBYD Yuan Pro 2025US$ 25.900 · 20.500 kmNissan Frontier 2023US$ 28.900 · 100.000 kmToyota Corolla Cross 2022US$ 27.850 · 82.737 kmJeep Compass 2023US$ 26.495 · 55.500 kmVolkswagen Amarok 2017US$ 26.450 · 190.000 kmVolkswagen T-Cross 2025US$ 26.500 · 30.000 km
Berapa banyak ruang yang ada untuk rundingan?
Dalam 7 hari yang lalu, kami melihat perubahan harga kepada 310 iklan (1,0% daripada yang kami ikuti setiap hari, termasuk yang tidak termasuk dalam jadual di atas). 280 jatuh dan 30 meningkat; penurunan median ialah 4,4 %.
Ini adalah perubahan yang kami nampak Antara dua bacaan, tiada diskaun yang didakwa oleh iklan tersebut. Ia berfungsi sebagai asas untuk berapa banyak harga boleh bergerak tanpa sesiapa yang berunding: jika penjual telah menurunkannya sendiri, masih ada ruang.
Berapa lama masa yang diperlukan untuk menjual?
Separuh daripada iklan hilang dalam 22.619 hari atau kurang, kira-kira 11.292 iklan yang meninggalkan pasaran semasa kami sedang melihatnya.
Apa yang dinyatakan dalam notis tersebut
634 penyenaraian (2,7%) menyebut sesuatu tentang kereta yang mengubah apa yang anda beli: hutang, dokumen yang belum selesai, kemalangan, tuntutan insurans, mekanik yang rosak. Semuanya ada di sana, dengan penjelasan penjual dan sejauh mana setiap sebab mempengaruhi harga—hutang menurunkan harga; dokumen yang belum selesai tidak—dalam kereta yang berhutang atau rosak.
Peratusan itu meningkat setiap hari, dan bukan kerana pasaran semakin buruk: kami masih membaca penerangan setiap iklan, di mana penjual menerangkannya.
Cara menggunakan ini untuk memilih
Jika anda mahu kami melakukannya untuk anda, penasihat pembelian Bandingkan bajet dan penggunaan anda dengan data yang sama ini, paten dan harga alat ganti.
Adakah anda di sebelah sana? panduan untuk menjual kereta anda Gunakan data yang sama ini untuk menentukan berapa banyak yang perlu dipesan, dan penilai kirakan milik anda.
- Tetapkan bajet dan lihat tahun berapa anda membayar. Jumlah wang yang sama membeli model popular lima tahun lebih baru daripada yang besar dan lama, dan yang lebih baru akan mempunyai alat ganti dan alat ganti yang setanding selama bertahun-tahun.
- Lihat berapa banyak kerugiannya setahun sebelum harga permulaan. Jika anda akan menyimpannya selama lima tahun, susut nilai melebihi seribu dolar yang anda rundingkan.
- Saya memilih model dengan tawaran yang mendalam. Dengan beratus-ratus penyenaraian, anda boleh menunggu yang mempunyai versi dan jarak tempuh yang anda inginkan, dan membandingkan harga sebenar.
- Pelbagai pilihan bukanlah satu peluang, ia adalah satu amaran. Apabila harga model yang sama berbeza sebanyak 40%, ini bermakna kereta di dalamnya berbeza: versi, enjin, keadaan. Bandingkan dengan kereta setaraf anda, bukan median.
- Sebelum anda menandatangani, semaklah. Yuran pendaftaran kenderaan yang belum dibayar di SUCIVE, lien dan beban pada sijil pendaftaran kenderaan, dan kereta yang diperiksa oleh mekanik. Sebab harga rendah dijelaskan dalam senarai lain ini; yang murah tanpa sebab yang dinyatakan, dalam peluang.
Kaedah dan had
- Adakah harga yang diminta dalam iklanTiada harga jualan atau penilaian tetap.
- Kereta yang sama yang disenaraikan dalam pelbagai sumber hanya dikira sekali. Iklan dalam peso dan iklan yang mata wangnya telah kami simpulkan dikecualikan kerana ia tidak boleh dibandingkan dalam dolar.
- Model memasuki carta dengan 30 atau lebih notis; setiap tahun lengkung susut nilai memerlukan 3. Di bawah itu, median adalah anekdot.
- Kami tidak mengukur jualan. Di Uruguay, pindahan kereta terpakai tidak disenaraikan mengikut model, jadi tiada sesiapa—walaupun kami—boleh mengatakan kereta terpakai yang paling laris pada bulan itu. Paling hampir yang boleh kami peroleh ialah berapa lama penyenaraian itu berlangsung, dan kami akan menerbitkan maklumat tersebut apabila siri ini cukup panjang.
- Ia dikira semula setiap hari dengan direktori dijalankan.