kad kredit

Mata Ganjaran Itaú Volar atau Scotia: Kad kredit yang manakah memberikan lebih banyak pulangan tunai?

Itaú Volar menang dengan margin yang tipis: 67 mata berbanding Scotia Puntos yang mendapat 62 mata. Itaú Volar cemerlang dari segi rangkaian, kos dan fleksibiliti. Scotia Puntos mempunyai liputan yang lebih luas. Itaú Volar adalah untuk pengguna yang berbelanja dalam peso/dolar dan mahukan fleksibiliti sepenuhnya untuk menebus tiket di mana-mana syarikat penerbangan, tanpa terikat dengan program perbatuan tertentu. Scotia Puntos adalah untuk pemegang kad Platinum atau Infinite Scotiabank yang kerap menggunakan kad: penebusan melalui aplikasi adalah antara yang paling fleksibel di pasaran, tetapi ia akan menghukum mereka yang membiarkan kad tidak digunakan.

Gandar demi gandar

Program ganjaran dibandingkan berdasarkan apa yang sebenarnya ditawarkan: berapa banyak mata yang anda kumpulkan, nilai setiap mata, betapa mudahnya untuk menebusnya, diskaun yang disediakan dan kos penyelenggaraan kad. Perbezaan kurang daripada 5 mata dianggap seri: skor adalah penilaian penyelidikan, bukan ukuran perpuluhan.

Paksi (berat)Itaú FlyMata ScotiaMenang
Pengumpulan (25%)6258Lukis
Rangkaian diskaun (25%)6858Itaú Fly
Pertukaran (20%)7272Lukis
Kos (15%)6555Itaú Fly
Fleksibiliti (8%)6560Itaú Fly
Liputan (7%)6880Mata Scotia
Skor keseluruhan6762Itaú Fly

Data itu, bersebelahan

FaktaItaú FlyMata Scotia
PemancarBanco Itaú UruguayScotiabank Uruguay
RangkaianVisa, MastercardVisa, Mastercard, Amex
Program mataTerbang (batu Itaú)Mata Scotia
Bagaimana ia terkumpulKredit: 1 batu Itaú untuk setiap US$1 (atau yang setara dalam peso) yang dibelanjakan untuk pembelian. Debit Volar: 1 batu untuk setiap US$2. Disahkan dalam Soalan Lazim rasmi dan milesItauVolar.html.Kadar ini berperingkat mengikut kategori kad, bukan mata 1 umum bagi setiap $100: Visa International dan Mastercard International memperoleh mata 1 bagi setiap $150 (pulangan ~0,67%), mata Visa Platinum 1 bagi setiap $100 (~1%), dan mata Visa Infinite 1 bagi setiap $80 (~1,25%). Kad peringkat permulaan, yang paling banyak digunakan, menghasilkan kira-kira satu pertiga kurang daripada "1%" yang berkaitan dengan program ini. Ciri baharu dalam terma dan syarat 2026 Julai (Mata New Scotia, untuk kad yang diminta dari 14/7/2025 dan seterusnya dan kad yang dipindahkan): bonus pembelian pertama mata 500 pada kad Visa Platinum dan Visa Infinite (Kad Antarabangsa tidak mempunyai bonus ini) dan bonus perbelanjaan minimum mata 700 pada bulan 4 pertama pada kad Antarabangsa ($U 50.000), 1.500 pada Platinum ($U 90.000), dan 2.500 pada Infinite ($U 120.000). Mata dikreditkan sehingga hari perniagaan 10 selepas tarikh tutup.
Apakah nilai satu mata?Tiada kadar rasmi yang diterbitkan; nilai sebenar setiap batu bergantung pada item yang ditebus dalam katalog Jetmar. Tidak disahkan.1 Mata Ganjaran Scotia = $U 1 semasa penebusan. Pulangan sebenar bergantung pada peringkat: ~0,67% untuk Antarabangsa, ~1% untuk Platinum dan ~1,25% untuk Infinite. Nilai disahkan di laman web rasmi.
Cara menebusMata ganjaran boleh ditebus untuk tiket penerbangan (mana-mana syarikat penerbangan, tiada sekatan tarikh), pakej pelancongan domestik, teknologi, fesyen, pertunjukan, buku dan barangan rumah. Tiket disediakan oleh Jetmar Viajes. Penebusan oleh pemegang kad utama sahaja (pemegang kad tambahan tidak boleh ditebus). Kredit akan dikeluarkan dalam tempoh 10 hari bekerja dari tarikh tutup.Penebusan kendiri 100% melalui Aplikasi Mudah Alih Scotia: anda boleh menebus mata untuk sebarang pembelian yang dibayar dengan kad ('jika anda boleh membayar dengan kad, anda boleh menebus dengan mata'), pada kadar 1 mata = $U 1. Tetapi ada satu syarat: pembelian mesti melebihi $U 700, berumur kurang daripada 90 hari, dan anda mesti mempunyai mata yang mencukupi untuk menampung jumlah JUMLAH (penebusan separa tidak dibenarkan). Penebusan hanya tersedia melalui Aplikasi: tiada penebusan melalui laman web atau di cawangan. Mata tamat tempoh 36 bulan selepas diperoleh, dan terma dan syarat Julai 2026 menambah tamat tempoh baki JUMLAH selepas 180 hari kalendar tanpa pembelian yang dibuat dengan kad.
DiskaunAkses kepada rangkaian faedah Itaú: diskaun sepanjang tahun di farmasi, restoran, pasar raya, peruncit fesyen dan tempat hiburan. Peratusan/hari tertentu berbeza-beza dan tidak disenaraikan di halaman produk (butiran tidak disahkan).Tumpuan program ini adalah pada pengumpulan mata; diskaun di perniagaan yang mengambil bahagian ditawarkan melalui kempen tertentu (bukan jadual tetap seperti BROU). Program rakan kongsi yang aktif mulai September 2026: Mata Scotia, Ganjaran Keahlian (American Express), Copa ConnectMiles dan Club Card (Tienda Inglesa, mata berganda). Dua program yang disenaraikan dalam ranking tidak lagi sah: Gaviotas telah dihentikan pada Februari 1 bagi 2026 (baki boleh ditebus sehingga 31/12/2026 di Montevideo Shopping), dan Sonrisas telah digantikan dengan Mata Scotia. MileagePlus (United) dan Smiles disenaraikan di laman web ini hanya sebagai pautan rujukan, tanpa tarikh luput atau notis pemberhentian: status mereka sedang menunggu pengesahan.
Kos1er tahun tanpa sebarang kos; kemudian UI 864/tahun, iaitu ≈ $U 5.743 dengan UI 22/9/2026 ($U 6,6468, nilai INE). Kos disahkan dalam jadual yuran rasmi, versi September 2026 (meliputi "10 September, 2026", nilai UI yang sama seperti versi 1/8/2026), untuk talian Antarabangsa, Visa dan Mastercard. Ia dikenakan bayaran dalam ansuran 3 dalam mata wang tempatan, termasuk VAT. Pendapatan minimum yang diisytiharkan ~$26.000. Caj tambahan pertama didiskaunkan pada 100%, caj berikutnya pada 50%. Nota: jadual yuran mencetak "$5.010" di sebelah UI 864, tetapi ia adalah nilai rujukan yang dibekukan pada tarikh percetakan, bukan jumlah yang akan dikenakan. Jadual yuran yang sama menyenaraikan peringkat lain dalam julat ini: UI Serantau 471 untuk Visa dan UI 414 untuk Mastercard (≈ $U 3.131 / $U 2.752), UI Emas 961 (≈ $U 6.388) untuk kedua-dua jenama, dan Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). Alternatif kepada kos individu ialah pakej akaun, yang merangkumi kad: UI Ringan 91 sebulan (termasuk kad Antarabangsa, antarabangsa 3% + VAT), UI Penuh 190 sebulan (termasuk kad Platinum, antarabangsa 1% + VAT), dan UI Bank Peribadi 280 sebulan (termasuk kad Infinite, tanpa caj tambahan di peringkat antarabangsa), termasuk VAT.Jadual yuran rasmi (Buku Kecil Kad Kredit Peribadi F.2540, 20/03/2026): Pengeluaran dan tahun pertama percuma. Yuran tahunan mandatori termasuk VAT dan didenominasikan dalam Unit Berindeks (iaitu, diindeks kepada inflasi dalam peso, bukan dolar): Visa dan Mastercard International UI 1.000 (≈ $U 6.647), Platinum UI 1.250 (≈ $U 8.309), dan Infinite UI 1.600 (≈ $U 10.635). Kad tambahan percuma; cetakan semula UI 180. Pembelian di luar negara, yuran mandatori + VAT setiap pembelian: 3% untuk Antarabangsa dan Mastercard Gold, 1,5% untuk American Express Gold dan Visa Platinum, 0% untuk American Express Platinum dan Visa Infinite. Dan caj yang tidak disenaraikan dalam dokumen komersial: "kadar pertukaran tambahan" untuk setiap transaksi dalam mata wang selain dolar, 6% untuk Visa International, 4,5% untuk Visa Platinum, 3% untuk Visa Infinite dan 3% untuk Mastercard. Yuran pengurusan kutipan bayaran lewat sebanyak UI 10 + VAT, sehingga 5 kali setahun. Penukaran kepada peso menggunakan UI 22/9/2026 ($U 6,6468). Rujukan pasaran "~$U 6.000/tahun" untuk Platinum tidak mencukupi: nilai sebenar adalah ~38% lebih tinggi.
Data yang disahkanYa, menurut sumber rasmi.Ya, menurut sumber rasmi.

Untuk dan menentang

Itaú Fly (Visa/Mastercard Antarabangsa)

Bank · Banco Itaú Uruguay

Menyokong

  • Batu tanpa syarikat penerbangan tetap: tebus tiket dengan mana-mana syarikat penerbangan dan tanpa kunci tarikh
  • Kadar mudah dan telus: 1 batu = kredit US$1
  • Bonus alu-aluan sebanyak 2.500 batu dengan pembelian pertama anda (3.500 adalah daripada Platinum dan Mastercard Black; 10.000 adalah daripada kad Infinite Personal Bank)
  • Pendaftaran automatik semasa pengeluaran kad dan kad tambahan pertama adalah 100% percuma.
  • Katalog yang luas (perjalanan, teknologi, rumah) serta tiket

Menentang

  • Caj tambahan untuk pembelian di luar negara: 3% + VAT (kadar efektif kira-kira 3,66%), dan dengan Visa, tambahan 3% ke atas kadar pertukaran Visa Antarabangsa. Antara kedua-duanya, yuran ini memakan beberapa kali ganda lebih kurang 1% yang diperoleh setiap batu, iaitu perbelanjaan yang dijanjikan oleh kad. Caj tambahan dikurangkan oleh pakej akaun, bukan kad itu sendiri: dengan Pakej Penuh, ia adalah 1% + VAT, dan dengan Bank Peribadi tiada caj tambahan (jadual yuran September 2026).
  • Nilai kewangan setiap batu tidak diterbitkan; bergantung pada katalog/Jetmar (prestasi sebenar tidak pasti)
  • Mereka tidak mengumpul pengeluaran tunai, pinjaman faedah 0%, faedah/caj bank atau pembayaran melalui Abitab/Redpagos.
  • Batu tamat tempoh selepas 5 tahun
  • Butiran rangkaian diskaun memerlukan log masuk/aplikasi, yang tidak begitu telus di laman web awam.
  • Dengan menambah kredit kepada Volar, anda tidak lagi akan mengumpul kredit dalam program bank lain (cth., LATAM).

Mata Scotia

Bank · Scotiabank Uruguay

Menyokong

  • Nilai mata yang mudah dan telus: 1 mata = $U 1 (tiada katalog dengan kadar penebusan tersembunyi).
  • Tebus untuk sebarang pembelian yang dibayar dengan kad, bukan katalog tertutup: ia kekal sebagai salah satu program perbankan yang paling cair.
  • Program Bersatu: Mata ganjaran Visa dan Mastercard terkumpul dalam akaun Mata Ganjaran Scotia yang sama.
  • Pengeluaran, tahun pertama dan tahun tambahan secara percuma, dengan senarai harga awam dan bertarikh (buku kecil F.2540 bertarikh 20/03/2026).
  • Bonus daripada asas Julai 2026: 500 mata untuk pembelian pertama dalam Platinum dan Infinite dan 700/1.500/2.500 mata untuk perbelanjaan $U 50.000/90.000/120.000 dalam 4 bulan pertama.

Menentang

  • Mata ganjaran akan tamat tempoh selepas 36 bulan, dan jumlah mata ganjaran terkumpul juga akan tamat tempoh jika anda tidak membuat pembelian dengan kad tersebut selama 180 hari berturut-turut.
  • Kad antarabangsa mengumpul 1 mata bagi setiap $U 150 (~0,67%), bukan ~1% yang dikaitkan dengan program ini.
  • Untuk menebus, pembelian mesti melebihi $U 700, berumur kurang daripada 90 hari dan dilindungi 100% dengan mata ganjaran: tiada penebusan separa.
  • Pertukaran hanya melalui Aplikasi Mudah Alih Scotia: tiada laman web atau cawangan.
  • Diskaun dengan kedai yang kurang berstruktur berbanding skim hari tetap dan had BROU.

Bacaan kita setiap satu

Itaú Fly

Akruan yang disahkan bagi batu 1 setiap US$1 (~1-1,5% dengan mengandaikan nilai pasaran setiap batu, tidak diterbitkan oleh Itaú) dan penebusan fleksibel (tiket di mana-mana syarikat penerbangan tanpa sekatan tarikh + katalog). Kos yang munasabah (1 percuma setahun, maka UI 864 = $U 5.743 dengan UI 22/9/2026). Kadar akruan/penebusan dianggap konservatif kerana Itaú tidak menerbitkan nisbah nilai setiap batu rasmi; penebusan terhad kepada pemegang kad.

Mata Scotia

Pembetulan besar telah dibuat berbanding semakan sebelumnya. Kadar pengumpulan menurun daripada 74 kepada 58 kerana kadarnya bukan 1 mata bagi setiap $U100 secara keseluruhan: Kad antarabangsa, yang membentuk sebahagian besar portfolio, mengumpul 1 mata bagi setiap $U150 (kira-kira 0,67%). Kadar penebusan menurun daripada 95 kepada 72 kerana slogan "jika anda boleh membayar dengan kad, anda boleh menebusnya" mempunyai empat syarat yang tidak dipertimbangkan oleh kedudukan (minimum $U700, kurang daripada 90 hari, meliputi 100% daripada jumlah, dan hanya melalui aplikasi) dan klausa tidak aktif yang memadamkan keseluruhan baki selepas 6 bulan tanpa pembelian. Kos meningkat sedikit dengan pengumuman jadual yuran rasmi, yang turut mengesahkan bahawa caj tersebut adalah dalam Unit Berindeks (UI) dan bukan dalam dolar.