• Sewaan
  • Di mana hendak tinggal?

Di mana hendak tinggal? Sewa atau beli, mengikut kawasan kejiranan

Beritahu kami apa yang anda cari, bajet anda, dan apa yang paling penting bagi anda. Kami akan memberitahu anda kawasan kejiranan mana yang mempunyai apa yang anda perlukan dalam bajet anda, kos bulanan dan bayaran pendahuluan, sama ada menyewa atau membeli adalah pilihan yang lebih baik, dan bagaimana keadaan setiap kawasan kejiranan: aduan, gangguan bekalan elektrik dan air, isu dan perkhidmatan berdekatan. Maklumat ini datang daripada senarai sewaan dan jualan semasa yang dibaca oleh laman web ini setiap hari.

Saya tidak tahu: bandingkan
Montevideo
Apartmen
2
Pinjaman BHU (90%)

Apakah yang paling penting bagi anda? (sehingga 3)

Jadikannya murah
Lebih banyak meter untuk perak
Lebih sedikit aduan
Perkhidmatan berdekatan
Kurang gangguan bekalan elektrik dan air
Jalan, pembersihan dan pencahayaan
Bahawa ia berbaloi sebagai pelaburan

Con $ 120.000 de ingreso, la Contaduría y ANDA aceptan un alquiler de hasta $ 48.000 (40 %); Mapfre, hasta $ 36.000 (30 %).

Con US$ 30.000 de ahorro y el crédito del BHU (financia 90 %, cuota hasta 25 % del líquido, que estimamos en $ 85.337, desde 4,50 % a 25 años) alcanza hasta US$ 103.593: el ahorro cubre hasta US$ 145.208 y la cuota hasta US$ 103.593.

Estos son los 8 barrios que mejor cumplen lo que marcaste, de 52 donde lo que buscás entra en tu plata (54 barrios de Montevideo con avisos suficientes). Barrios que quedaron afuera: 2 fuera de tu plata.

1. La Comercial

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Sewa

$ 25.000

mitad entre $ 24.500 y $ 28.000 · 103 avisos

Más gastos comunes: $ 2.200 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 55.500.

Jualan

US$ 124.500

mitad entre US$ 110.001 y US$ 137.000 · 12 avisos · US$ 2.000 el m²

Para entrar: US$ 12.450 de anticipo y entre US$ 10.782 y US$ 13.272 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 25.640 por mes, sin seguros.

Kerana

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 25.000 de mediana (21 % de tu ingreso), más $ 2.200 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 84 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 79 % de los barrios medidos.
  • Menos cortes de luz que el 89 % de los barrios medidos.

Apa yang anda lepaskan

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 124.500 y te alcanza hasta US$ 103.593.
  • Pocos avisos (12): el precio es menos firme.

Cómo es el barrio

  • Aduanmenos que el 84 % de los barrios
  • Gangguan bekalan elektrikmenos que el 89 % de los barrios
  • Pemotongan airmenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 83 % de los barrios
  • Perkhidmatan berdekatanmás que el 79 % de los barrios

2. Ciudad Vieja

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Sewa

$ 29.000

mitad entre $ 26.250 y $ 34.300 · 119 avisos

Más gastos comunes: $ 4.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 64.380.

Jualan

US$ 132.000

mitad entre US$ 99.000 y US$ 159.000 · 31 avisos · US$ 2.373 el m²

Para entrar: US$ 13.200 de anticipo y entre US$ 11.431 y US$ 14.071 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 27.184 por mes, sin seguros.

¿Alquilar o comprar acá?

La vivienda vale 15,8 años de alquiler (rinde 6,3 % bruto por año). Por mes, comprar sale $ 31.184 de cuota y gastos comunes contra $ 33.000 de alquiler con gastos comunes: comprar sale $ 1.816 menos por mes, pero necesitás US$ 27.271 de entrada.

Kerana

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 29.000 de mediana (24 % de tu ingreso), más $ 4.000 de gastos comunes.
  • La mitad de los apartamentos de 2 dormitorios se piden hasta US$ 132.000. Con el BHU ponés US$ 27.271 de entrada y la cuota ronda $ 27.184 (estimada, sin seguros).
  • Menos denuncias que el 80 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 85 % de los barrios medidos.

Apa yang anda lepaskan

  • La mediana de venta se pasa de lo que alcanza; la cuarta parte más barata entra (desde US$ 99.000).

Cómo es el barrio

  • Aduanmenos que el 80 % de los barrios
  • Gangguan bekalan elektrikmenos que el 60 % de los barrios
  • Pemotongan airmenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 82 % de los barrios
  • Perkhidmatan berdekatanmás que el 85 % de los barrios

3. Malvín Norte

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Sewa

$ 20.000

mitad entre $ 19.000 y $ 29.250 · 67 avisos

Más gastos comunes: $ 4.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 44.400.

Jualan

US$ 70.000

mitad entre US$ 36.000 y US$ 75.450 · 19 avisos · US$ 1.509 el m²

Para entrar: US$ 7.000 de anticipo y entre US$ 6.062 y US$ 7.462 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 14.416 por mes, sin seguros.

¿Alquilar o comprar acá?

La vivienda vale 12,1 años de alquiler (rinde 8,3 % bruto por año). Por mes, comprar sale $ 18.416 de cuota y gastos comunes contra $ 24.000 de alquiler con gastos comunes: comprar sale $ 5.584 menos por mes, pero necesitás US$ 14.462 de entrada.

Kerana

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 20.000 de mediana (17 % de tu ingreso), más $ 4.000 de gastos comunes.
  • La mitad de los apartamentos de 2 dormitorios se piden hasta US$ 70.000. Con el BHU ponés US$ 14.462 de entrada y la cuota ronda $ 14.416 (estimada, sin seguros).
  • Rinde 8 % bruto por año: la vivienda vale 12 años de alquiler.

Apa yang anda lepaskan

  • Más denuncias que el 77 % de los barrios medidos.

Cómo es el barrio

  • Aduanmenos que el 23 % de los barrios
  • Gangguan bekalan elektrikmenos que el 48 % de los barrios
  • Pemotongan airmenos que el 39 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 80 % de los barrios
  • Perkhidmatan berdekatanmás que el 59 % de los barrios

4. Palermo

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Sewa

$ 31.750

mitad entre $ 28.125 y $ 34.500 · 138 avisos

Más gastos comunes: $ 4.500 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 70.485.

Jualan

US$ 182.600

mitad entre US$ 169.317 y US$ 203.525 · 50 avisos · US$ 3.056 el m²

Para entrar: US$ 18.260 de anticipo y entre US$ 15.813 y US$ 19.465 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 37.605 por mes, sin seguros.

Kerana

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 31.750 de mediana (26 % de tu ingreso), más $ 4.500 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 98 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 87 % de los barrios medidos.

Apa yang anda lepaskan

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 182.600 y te alcanza hasta US$ 103.593.

Cómo es el barrio

  • Aduanmenos que el 98 % de los barrios
  • Gangguan bekalan elektrikmenos que el 58 % de los barrios
  • Pemotongan airmenos que el 89 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 86 % de los barrios
  • Perkhidmatan berdekatanmás que el 87 % de los barrios

5. Barrio Sur

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Sewa

$ 30.000

mitad entre $ 28.900 y $ 35.500 · 128 avisos

Más gastos comunes: $ 4.700 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 66.600.

Jualan

US$ 166.000

mitad entre US$ 149.000 y US$ 177.550 · 50 avisos · US$ 2.807 el m²

Para entrar: US$ 16.600 de anticipo y entre US$ 14.376 y US$ 17.696 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 34.187 por mes, sin seguros.

Kerana

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 30.000 de mediana (25 % de tu ingreso), más $ 4.700 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 97 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 90 % de los barrios medidos.

Apa yang anda lepaskan

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 166.000 y te alcanza hasta US$ 103.593.

Cómo es el barrio

  • Aduanmenos que el 97 % de los barrios
  • Gangguan bekalan elektrikmenos que el 51 % de los barrios
  • Pemotongan airmenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 90 % de los barrios
  • Perkhidmatan berdekatanmás que el 90 % de los barrios

6. Villa Muñoz

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo · barrio Villa Muñoz, Retiro

Sewa

$ 24.000

mitad entre $ 22.500 y $ 25.000 · 17 avisos

Más gastos comunes: $ 2.200 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 53.280.

Kerana

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 24.000 de mediana (20 % de tu ingreso), más $ 2.200 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 66 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 74 % de los barrios medidos.
  • Menos cortes de luz que el 82 % de los barrios medidos.

Cómo es el barrio

  • Aduanmenos que el 66 % de los barrios
  • Gangguan bekalan elektrikmenos que el 82 % de los barrios
  • Pemotongan airmenos que el 39 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 76 % de los barrios
  • Perkhidmatan berdekatanmás que el 74 % de los barrios

No hay avisos de venta suficientes para comparar con comprar.

7. Colón

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Sewa

$ 18.000

mitad entre $ 17.500 y $ 21.500 · 37 avisos

Más gastos comunes: $ 2.000 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 39.960.

Kerana

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 18.000 de mediana (15 % de tu ingreso), más $ 2.000 de gastos comunes.

Cómo es el barrio

No tenemos denuncias, cortes ni reclamos medidos para este barrio.

No hay avisos de venta suficientes para comparar con comprar.

8. Cordón

un apartamento de 2 dormitorios · Montevideo

Sewa

$ 33.800

mitad entre $ 29.000 y $ 36.000 · 736 avisos

Más gastos comunes: $ 5.500 de mediana.

Para entrar: primer mes y comisión, unos $ 75.036.

Jualan

US$ 175.100

mitad entre US$ 159.000 y US$ 191.938 · 568 avisos · US$ 3.047 el m²

Para entrar: US$ 17.510 de anticipo y entre US$ 15.164 y US$ 18.666 de gastos de compra.

Cuota estimada del crédito: $ 36.061 por mes, sin seguros.

Kerana

  • Alquilar un apartamento de 2 dormitorios sale $ 33.800 de mediana (28 % de tu ingreso), más $ 5.500 de gastos comunes.
  • Menos denuncias que el 79 % de los barrios medidos.
  • Más servicios cerca que el 97 % de los barrios medidos.

Apa yang anda lepaskan

  • Comprar acá no te alcanza: la mitad se pide hasta US$ 175.100 y te alcanza hasta US$ 103.593.

Cómo es el barrio

  • Aduanmenos que el 79 % de los barrios
  • Gangguan bekalan elektrikmenos que el 53 % de los barrios
  • Pemotongan airmenos que el 72 % de los barrios
  • Reclamosmenos que el 91 % de los barrios
  • Perkhidmatan berdekatanmás que el 97 % de los barrios

Alquileres de los avisos de los últimos diez días y ventas de InfoCasas y Casasweb, con 8 avisos o más por barrio. Dólar a $ 41,55. Datos del 06/11.

Sebelum menandatangani

  1. Jika anda menyewa: pertama jaminan, kemudian apartmen

    Jabatan perakaunan dan ANDA menerima sewa sehingga 40% daripada pendapatan nominal anda, dan Mapfre sehingga 30%. Mengetahui yang mana menerima anda memberitahu anda berapa banyak yang perlu dicari, dan sesetengah kelulusan mengambil masa berminggu-minggu.

    Bandingkan jaminan
  2. Kontrak bertulis dan inventori

    Minta kontrak sebelum membayar deposit, ambil gambar keadaan hartanah pada hari anda tiba, dan dokumentasikan apa-apa yang telah rosak. Jika ia tidak bertulis, anda tidak boleh menuntut apa-apa kemudian.

    Panduan sewaan kali pertama
  3. Komisen tidak wajib

    Satu bulan ditambah VAT adalah yuran yang dikenakan oleh Dewan Hartanah, bukan undang-undang. Ia hanya perlu dibayar jika anda menandatangani perjanjian; penyenaraian daripada pemilik langsung dikecualikan.

    Suruhanjaya hartanah
  4. Jika anda membeli: kad kredit dengan tarikh

    Saya bertanya tentang kadar faedah efektif dengan semua caj, jadual pelunasan dan kos pembayaran balik awal. Dua pinjaman dengan kadar faedah yang sama akhirnya akan dikenakan jumlah yang berbeza disebabkan oleh insurans dan yuran.

    Pinjaman gadai janji
  5. Sijil dan hutang sebelum janji

    Notari meminta sijil pendaftaran harta dan bukti cukai harta tertunggak dan levi perbandaran lain, yang di Montevideo dikaitkan dengan harta tersebut. Tiada deposit akan dibayar tanpa ini.

    Cukai harta (IM)
  6. ITP dikira berdasarkan nilai kadaster

    Cukai Pindahan Harta adalah 2% untuk setiap pihak atas nilai sebenar yang ditetapkan oleh Pejabat Pendaftaran Tanah, bukan atas harga yang dipersetujui. Saya meminta penyata bertulis tentang liabiliti cukai.

    ITP dalam DGI

Cara mengira

  • Harga. Bagi setiap kawasan kejiranan, harga permintaan median untuk apartmen 2 bilik tidur dikira berdasarkan sewaan daripada penyenaraian dalam sepuluh hari terakhir dan jualan daripada penyenaraian semasa, sentiasa dengan 8 atau lebih penyenaraian. Ini adalah harga permintaan, bukan harga jualan sebenar.
  • Sewa itu sudah memadai. Jabatan perakaunan dan ANDA menerima bayaran sewa sehingga 40% daripada pendapatan nominal; Mapfre, sehingga 30% daripada pendapatan yang diisytiharkan, dan membenarkan pendapatan gabungan sehingga lima orang. Jika anda menetapkan had anda sendiri, hantarkannya kepada kami dan kami akan membandingkannya dengan sewa campur perbelanjaan biasa.
  • Apa yang anda mampu beli. Siling yang lebih rendah daripada dua: apa yang dilindungi oleh simpanan anda (bahagian yang tidak dibiayai oleh pinjaman ditambah perbelanjaan pembelian) dan apa yang dibenarkan oleh bayaran bulanan maksimum ke atas pendapatan bersih anda, yang kami anggarkan dengan menolak caruman pencen, FONASA (Dana Kesihatan Negara), FRL (Dana Persaraan), dan IRPF (Cukai Pendapatan Peribadi) seolah-olah ia adalah satu gaji (dengan dua gaji, pendapatan bersih sebenar agak lebih tinggi). Dalam UI (Unit Berindeks), daripada kadar efektif tahunan 4,50%, sehingga 25 tahun, pembiayaan 90% dan bayaran bulanan boleh mencapai 25% daripada pendapatan boleh guna (30% dengan debit langsung daripada gaji). Dalam UI, 4,00% sehingga 10 tahun dan 4,75% daripada 11 hingga 30 tahun; untuk orang awam, tempoh sehingga 20 tahun diiklankan, pembiayaan 80% dan bayaran bulanan boleh mencapai 35% daripada pendapatan. Bayaran bulanan dikira menggunakan kadar efektif tahunan yang ditukar kepada kadar bulanan.
  • Perbelanjaan pembelian. Cukai pemindahan (ITP) 2% daripada peratusan pembeli daripada nilai kadaster, pendaftaran surat ikatan 3% hingga 5% daripada harga (rujukan pasaran, bukan tarif), dan komisen 3% + VAT jika agensi hartanah terlibat. Hujung julat yang lebih tinggi digunakan untuk menentukan potensi penjimatan.
  • Bagaimana keadaan kawasan kejiranan itu? Aduan daripada Kementerian Dalam Negeri, gangguan bekalan elektrik daripada UTE (syarikat elektrik milik kerajaan), gangguan air daripada OSE (syarikat air milik kerajaan), aduan mengenai sanitasi, pembersihan dan lampu jalan daripada Intendencia (kerajaan tempatan) dan perkhidmatan berdekatan daripada OpenStreetMap. Setiap kawasan kejiranan dibandingkan dengan semua kawasan kejiranan lain yang ditinjau: "kurang daripada 70% aduan" bermakna 70% kawasan kejiranan mempunyai lebih banyak aduan. Ini adalah rekod, bukan risiko individu. Data air diterbitkan secara keseluruhan, zon demi zon, dalam [laman web/pautan hilang]. gangguan bekalan air berjadual mengikut kawasan kejiranan, dengan berapa banyak yang diberitahu oleh OSE dalam setiap satu.
  • Perintah itu. Setiap kawasan kejiranan dinilai berdasarkan harga, kaki persegi bagi setiap meter persegi, aduan, perkhidmatan, elektrik dan air, dan, jika anda membeli, keuntungan. Apa yang anda tandakan sebagai penting bernilai tiga kali ganda, dan sebarang maklumat yang hilang bernilai setengah mata.

Ia tidak termasuk cukai harta atau cukai pendidikan rendah, yang bergantung pada nilai kadaster setiap harta, mahupun insurans gadai janji. Untuk pengiraan sewa-untuk-milik yang lengkap, termasuk kos lepas bayaran pendahuluan, terdapat kalkulatorUntuk membandingkan kawasan kejiranan pada peta, perbandingan kejiranan.

Soalan Lazim

Apakah kawasan kejiranan terbaik untuk tinggal di Montevideo?
Bukan hanya satu: ia bergantung pada bajet anda, berapa banyak bilik tidur yang anda perlukan, dan apa yang paling penting bagi anda. Penasihat akan menilai kawasan kejiranan yang sesuai dengan bajet anda berdasarkan kriteria anda—harga, keluasan kaki persegi, kurang aduan, perkhidmatan berdekatan, kurang gangguan bekalan elektrik dan air, kurang tuntutan atau keuntungan—menggunakan penyenaraian semasa.
Berapakah jumlah yang perlu saya peroleh untuk menyewa?
Jaminan menentukan jumlahnya. Pejabat Perakaunan Negara dan ANDA menerima sewa sehingga 40% daripada pendapatan nominal; Mapfre, sehingga 30% daripada pendapatan yang diisytiharkan, dan membenarkan pendapatan gabungan sehingga lima orang. Dengan pendapatan $80.000, itu bermaksud sewa sehingga $32.000 dengan Pejabat Perakaunan Negara atau ANDA dan $24.000 dengan Mapfre.
Berapakah kos yang saya perlukan untuk membeli rumah?
Dua perkara: simpanan untuk menampung bahagian yang tidak dibiayai oleh bank, ditambah perbelanjaan pembelian, dan pendapatan untuk menampung bayaran bulanan. BHU membiayai 90% dengan bayaran bulanan sehingga 25% daripada pendapatan boleh guna; bank swasta seperti Santander membiayai 80% dengan bayaran bulanan sehingga 35%. Perbelanjaan pembelian berjumlah kira-kira 10,7% daripada harga: 2% untuk cukai pemindahan harta (ITP), 3% hingga 5% untuk kos penutupan, dan komisen 3,66% jika ejen hartanah terlibat.
Adakah lebih baik menyewa atau membeli?
Ia bergantung pada kawasan kejiranan dan berapa lama anda merancang untuk tinggal. Bagi setiap kawasan kejiranan, kami menunjukkan purata sewa tahunan, bayaran bulanan campur perbelanjaan biasa berbanding jumlah sewa campur perbelanjaan biasa, dan bayaran pendahuluan yang diperlukan dalam setiap kes. Untuk pecahan lengkap, termasuk kos lepas bayaran pendahuluan, gunakan kalkulator beli atau sewa kami. Beli atau sewa kalkulator
Dari manakah datangnya harga dan data untuk setiap kawasan kejiranan?
Sewaan diambil daripada penyenaraian aktif dalam tempoh sepuluh hari terakhir, dan jualan daripada InfoCasas dan Casasweb, sentiasa dengan sekurang-kurangnya penyenaraian 8 untuk memberikan median. Aduan dilaporkan kepada Kementerian Dalam Negeri, gangguan bekalan elektrik ke UTE, gangguan air ke OSE, tuntutan kepada Sistem Aduan Tunggal Perbandaran dan perkhidmatan OpenStreetMap. Apa yang tidak diukur oleh sesebuah kawasan kejiranan tidak ditambah atau ditolak daripada jumlah keseluruhan.
Apa yang tidak termasuk dalam kos bulanan?
Cukai harta dan cukai pendidikan rendah, yang bergantung pada nilai kadaster setiap harta; insurans gadai janji mandatori; penyelenggaraan; dan harga jaminan insurans, yang tidak didedahkan kepada umum. Harga penutupan juga tidak: kami mengukur harga yang diminta.