Quin acte usat comprar?

Compte'ns quant tens, per què l'usaràs i què t'importa més. Et diem quin model i quin any podeu comprar avui, quant et costarà tenir-lo per mes —combustible, patent, assegurança obligatòria, manteniment i el que perd de valor— i quant surten els seus recanvis. Surt dels avisos vigents del directori de cotxes usats i d'un relleu propi de recanvis al Mercat Lliure.

Ciudad
12.000 km per any
2 persones
M'és igual

Què t'importa més? (fins a 3)

Que surti poc tenir-ho
Recanvis barats i fàcils
Que no perdi valor
Seguretat
Espai
El més nou possible

Con US$ 10.000, estas son las 8 mejores opciones entre 136 combinaciones de modelo, combustible y caja que entran en tu presupuesto y tus filtros, de 247 modelos con avisos suficientes. Combinaciones que quedaron afuera: 212 por presupuesto, 2 por quedar muy por debajo de tu presupuesto.

Comparar las tres primeras lado a lado: en qué gana cada una con tu plata, el gráfico de precio por año y la tabla completa.

1. Fiat Uno 2016

Eléctrico · manual · hatchback

US$ 8.340

mitad entre US$ 7.865 y US$ 8.743 · 4 avisos · 165.650 km

Per què

  • El más nuevo a la venta es un 2016: la mitad de sus 4 avisos se pide hasta US$ 8.340.
  • Tenerlo sale $ 4.996 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 49 % más baratos que el modelo típico, con 204 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Hay 242 avisos: fácil de encontrar y de revender.

Lo que sale del bolsillo: $ 4.996 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.012
Además, lo que pierde de valor (caída típica del mercado)$ 1.702
Contando lo que pierde de valor$ 6.697

Repuestos

49 % más baratos que el modelo típico · 204 avisos en Mercado Libre, relevados el 25/10

Pastillas de freno delanteras$ 683
Filtro de aceite$ 168
Amortiguador delantero$ 2.097
Kit de embrague$ 4.647
Kit de distribución$ 1.979
Óptica delantera$ 1.357

Seguretat

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 56 %, airbags frontales 76 %, ABS 82 %, ISOFIX 88 %.

Espai

5 plazas, 3,77 m de largo.

2. Volkswagen Gol 2011

Eléctrico · manual · hatchback

US$ 5.000

mitad entre US$ 5.000 y US$ 5.000 · 3 avisos

Per què

  • El más nuevo a la venta es un 2011: la mitad de sus 3 avisos se pide hasta US$ 5.000.
  • Tenerlo sale $ 5.202 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 39 % más baratos que el modelo típico, con 191 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 5.202 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.218
Además, lo que pierde de valor (3,9 % por año)$ 674
Contando lo que pierde de valor$ 5.876

Repuestos

39 % más baratos que el modelo típico · 191 avisos en Mercado Libre, relevados el 22/10

Pastillas de freno delanteras$ 790
Filtro de aceite$ 171
Amortiguador delantero$ 2.041
Kit de embrague$ 3.920
Kit de distribución$ 2.929
Óptica delantera$ 2.890

Seguretat

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 56 %, airbags frontales 93 %, ABS 94 %, ISOFIX 82 %.

Espai

5 plazas, baúl de 300 litros, 3,90 m de largo.

3. Chevrolet Prisma 2015

Eléctrico · manual · sedán

US$ 9.690

mitad entre US$ 9.690 y US$ 9.690 · 3 avisos

Per què

  • El más nuevo a la venta es un 2015: la mitad de sus 3 avisos se pide hasta US$ 9.690.
  • Tenerlo sale $ 5.688 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 15 % más baratos que el modelo típico, con 109 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Pierde 2 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 5.688 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.704
Además, lo que pierde de valor (2,4 % por año)$ 804
Contando lo que pierde de valor$ 6.492

Repuestos

15 % más baratos que el modelo típico · 109 avisos en Mercado Libre, relevados el 30/10

Pastillas de freno delanteras$ 753
Filtro de aceite$ 162
Amortiguador delantero$ 3.190
Kit de embrague$ 6.367
Óptica delantera$ 6.557

Seguretat

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 52 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 95 %.

Espai

5 plazas, baúl de 500 litros, 4,28 m de largo.

4. Renault Duster 2012

Eléctrico · manual · suv o crossover

US$ 9.490

mitad entre US$ 9.490 y US$ 9.490 · 3 avisos

Per què

  • El más nuevo a la venta es un 2012: la mitad de sus 3 avisos se pide hasta US$ 9.490.
  • Tenerlo sale $ 5.910 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Pierde 5 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.
  • 91 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.

Lo que sale del bolsillo: $ 5.910 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.926
Además, lo que pierde de valor (5,0 % por año)$ 1.641
Contando lo que pierde de valor$ 7.551

Repuestos

En línea con el modelo típico · 96 avisos en Mercado Libre, relevados el 26/10

Pastillas de freno delanteras$ 1.458
Filtro de aceite$ 102
Amortiguador delantero$ 3.266
Kit de embrague$ 5.728
Kit de distribución$ 7.262
Óptica delantera$ 7.043

Seguretat

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 91 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 96 %.

Espai

5 plazas, baúl de 475 litros, 4,33 m de largo.

5. Citroën C3 2009

Eléctrico · manual · hatchback

US$ 6.390

mitad entre US$ 5.190 y US$ 6.390 · 3 avisos · 215.000 km

Per què

  • El más nuevo a la venta es un 2009: la mitad de sus 3 avisos se pide hasta US$ 6.390.
  • Tenerlo sale $ 6.276 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.
  • 90 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.

Lo que sale del bolsillo: $ 6.276 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 3.292
Además, lo que pierde de valor (4,1 % por año)$ 906
Contando lo que pierde de valor$ 7.182

Repuestos

15 % más caros que el modelo típico · 172 avisos en Mercado Libre, relevados el 24/10

Pastillas de freno delanteras$ 993
Filtro de aceite$ 428
Amortiguador delantero$ 3.423
Kit de embrague$ 5.767
Kit de distribución$ 6.644
Óptica delantera$ 7.286

Seguretat

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 90 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 97 %.

Espai

5 plazas, baúl de 300 litros, 3,85 m de largo.

6. Renault Kwid 2022

Nafta · manual · hatchback

US$ 9.900

mitad entre US$ 9.490 y US$ 10.600 · 27 avisos · 67.540 km

Negociando o eligiendo con más kilómetros, un 2023 desde US$ 9.990.

Per què

  • Con US$ 10.000 llegás a un 2022: la mitad de los 27 avisos de ese año se pide hasta US$ 9.900.
  • Tenerlo sale $ 10.092 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 16 % más baratos que el modelo típico, con 94 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 10.092 por mes

Combustible (5,8 L/100 km) $ 5.246
Patente ($ 18.633 al año, estimada) $ 1.553
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.690
Además, lo que pierde de valor (3,5 % por año)$ 1.198
Contando lo que pierde de valor$ 11.290

Repuestos

16 % más baratos que el modelo típico · 94 avisos en Mercado Libre, relevados el 24/10

Pastillas de freno delanteras$ 905
Filtro de aceite$ 231
Amortiguador delantero$ 2.485
Kit de embrague$ 6.061
Óptica delantera$ 4.958

Seguretat

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 86 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 96 %.

Espai

5 plazas, 3,68 m de largo.

7. Fiat Mobi 2021

Nafta · manual · hatchback

US$ 9.990

mitad entre US$ 9.980 y US$ 10.218 · 4 avisos · 104.500 km

Per què

  • Con US$ 10.000 llegás a un 2021: la mitad de los 4 avisos de ese año se pide hasta US$ 9.990.
  • Tenerlo sale $ 10.502 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • Repuestos 14 % más baratos que el modelo típico, con 104 avisos de repuestos en Mercado Libre.
  • Pierde 4 % de valor por año, menos que el 6 % del auto típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 10.502 por mes

Combustible (6,2 L/100 km) $ 5.608
Patente ($ 18.803 al año, estimada) $ 1.567
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 2.724
Además, lo que pierde de valor (4,3 % por año)$ 1.486
Contando lo que pierde de valor$ 11.988

Repuestos

14 % más baratos que el modelo típico · 104 avisos en Mercado Libre, relevados el 01/11

Pastillas de freno delanteras$ 769
Filtro de aceite$ 184
Amortiguador delantero$ 3.150
Kit de embrague$ 5.739
Óptica delantera$ 6.740

Seguretat

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 94 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 94 %.

Espai

5 plazas, 3,57 m de largo.

8. Peugeot 208 2016

Eléctrico · manual · hatchback

US$ 8.400

mitad entre US$ 8.195 y US$ 8.695 · 3 avisos · 107.000 km

Per què

  • El más nuevo a la venta es un 2016: la mitad de sus 3 avisos se pide hasta US$ 8.400.
  • Tenerlo sale $ 6.722 por mes con 12.000 km al año, de lo más bajo de tus opciones.
  • 96 % de las fichas de este modelo declara control de estabilidad.
  • Hay 481 avisos: fácil de encontrar y de revender.

El que resignaràs

  • Repuestos 37 % más caros que el modelo típico.

Lo que sale del bolsillo: $ 6.722 por mes

Carga (16,0 kWh/100 km, estimado) $ 1.650
Patente ($ 8.770 al año, estimada) $ 731
Seguro obligatorio (SOA promedio)$ 603
Mantenimiento$ 3.738
Además, lo que pierde de valor (5,9 % por año)$ 1.714
Contando lo que pierde de valor$ 8.436

Repuestos

37 % más caros que el modelo típico · 119 avisos en Mercado Libre, relevados el 22/10

Pastillas de freno delanteras$ 1.025
Filtro de aceite$ 428
Amortiguador delantero$ 3.412
Kit de embrague$ 6.916
Kit de distribución$ 13.282
Óptica delantera$ 8.569

Seguretat

Ensayos de Latin NCAP de este modelo. Cada uno es de una versión y un año: confirmá cuál es el del auto que mirás.

En las fichas de este modelo: control de estabilidad 96 %, airbags frontales 100 %, ABS 100 %, ISOFIX 100 %.

Espai

5 plazas, baúl de 152 litros, 3,87 m de largo.

Nafta Súper 95 a $ 90,45 y gasoil 50-S a $ 62,79 el litro (ANCAP, vigentes desde noviembre de 2026). Dólar a $ 41,50. Avisos leídos el 06/11/2026.

Abans de assenyalar

  1. Vaig demanar matrícula i padró, i consulteu el deute

    Amb aquestes dues dades la consulta de deute del SUCIVE és gratuïta i mostra patent, convenis i multes. Si la interlocutòria t'interessa de debò, abans de lliurar plata vaig demanar el certificat SUCIVE: és l'únic amb caràcter alliberador. Mentre hi hagi deute, la interlocutòria no es pot transferir.

    Consultar deute al SUCIVE
  2. Mirarà la patent real d'aquest cotxe

    La patent que calculem aquí surt del preu que es demana. L'oficial es calcula sobre l'aforament d'aquell any, el model i la versió, i es consulta per matrícula i padró.

    Consulteu el valor de la patent
  3. Vaig demanar el certificat del Registre

    El certificat d'informació de la Direcció General de Registres mostra peces, embargaments i qui és el titular inscripto (1.265 $ en tràmit comú, setembre de 2026). Si qui ven no és el de la llibreta, això s'ha de resoldre per escrit abans de pagar.

    Certificat d'informació (gub.uy)
  4. Vaig preguntar el preu de comptat

    Moltes automotores publiquen el lliurament i no el preu de la interlocutòria. Al directori mostrem el comptat quan l'avís ho diu; si no ho diu, pregunteu-ho abans de comparar.

    Veure el directori
  5. Porta'l a un mecànic de la teva confiança

    Ningú publica a l'Uruguai quant falla cada model: la revisió mecànica abans de assenyalar és l'únic mesurament d'ESE auto. També vaig demanar els comprovants de service i, a Montevideo, l'última inspecció tècnica: les actuacions particulars la paguen cada tres anys entre els 5 i els 15 anys d'antiguitat, cada dos entre els 15 i els 25, i tots els anys passats els 25.

    Inspecció tècnica al Digest de Montevideo
  6. Desconfia del que l'avís calla

    Xocs, recuperador d'assegurança, xapa estrangera, deute o papers en tràmit baixen el preu, ia vegades l'avís ho diu. Al nostre tauler de risc declarat veus quant menys es demana per cada motiu.

    Autos xocats i amb deute

Com es calcula

  • L´any. Per a cada model, combustible i caixa, l'any més nou la mitjana del preu del qual entra al teu pressupost, amb almenys tres avisos. Un model necessita 12 avisos vigents per entrar, i la mateixa interlocutòria publicada en diverses fonts compta una vegada.
  • La patent. Usats 4,5% del valor de mercat, elèctrics usats 2,25% sense IVA (els híbrids no tenen alíquota pròpia: paguen com qualsevol acte), pis de $ 8.770,10 i dòlar a $ 41,826. El valor de mercat oficial (aforo) es consulta per matrícula: aquí s'estima amb la mitjana del que es demana. Text Ordenat · consulta per matrícula.
  • El combustible. El consum mitjà dels avisos del model, declarat o estimat per model, pels teus quilòmetres i el preu vigent de ANCAP. Els elèctrics, 16 kWh cada 100 km a $ 10,31 el kWh (supòsit del lloc — sense font oficial uruguaiana).
  • L'assegurança obligatòria. 7.238 $ a l'any: És la mitjana del mercat que publica el BCU, no una tarifa: la llei l'usa per calcular la multa per circular sense assegurança. El que pagaràs surt de cotitzar.
  • El manteniment. 12.000 $ a l'any més 2,00 $ per quilòmetre, multiplicat per l'índex de recanvis del model. És un supòsit del lloc: no hi ha tarifari publicat de service.
  • El que perd de valor. La caiguda anual del model mesurada sobre els seus propis avisos, la mateixa recta del informe del mercat; si el model no té corba, la típica del mercat.
  • Els recanvis. Sis peces buscades al Mercat Lliure Uruguai per a cada model; l'índex compara cadascuna amb la mitjana de tots els models. Cada model es rellegeix cada dues setmanes.
  • La seguretat. Els assajos de Latin NCAP del model, que es mostren i no puntuen: cadascú és d'una versió amb els coixins de seguretat i gairebé mai diu des de quin any val. La llista completa dels assaigs dels models que es venen aquí, amb l'enllaç a cada resultat oficial, és a els assajos de Latin NCAP.
  • Lordre. Cada opció es puntua contra les altres que van passar els teus filtres en set coses: antiguitat, cost de tenir-lo, revenda, recanvis, seguretat, espai i ajustament al teu ús. El que marcaràs com a important pesa el triple. Una dada que hi falta val el punt mitjà: no castiga ni premia.

El que no podem dir-te: quant falla cada model (ningú no ho publica a l'Uruguai), a quin preu es tanca la venda (només veiem el que es demana) ni quant surt una assegurança contra tot risc (es cotitza). Si dubteu entre auto, moto o òmnibus, hi ha el comparador de transport.

Preguntes freqüents

Quin és el millor acte usat per comprar a Uruguai?
No n'hi ha un de sol: depèn de quant tens, per què el fas servir i què t'importa més. L'assessor ordena els models que entren al teu pressupost segons el que contestes —cost de tenir-lo, recanvis, revenda, seguretat, espai o que sigui tan nou com sigui possible— amb els avisos vigents d'avui. Per això la llista canvia si canvien les respostes o el mercat.
Com es calcula la patent d'una interlocutòria usada el 2026?
Segons el Text Ordenat del SUCIVE 2026, una interlocutòria usada paga el 4,5 % del seu valor de mercat oficial (l'aforament), passat a pesos amb un dòlar fix de $ 41,826. Un elèctric usat paga 2,25% del valor sense IVA; els híbrids no tenen alíquota pròpia i paguen com qualsevol interlocutòria. Cap model 1992 o posterior paga menys de 8.770,10 $ a l'any. Pagant l'any sencer amb la primera quota hi ha 20% de bonificació, o 10% pagant cada quota en data, sense acumular-se. Aquí estimem l'aforament amb la mitjana del que es demana per aquest model i any; l'import exacte d'una interlocutòria es consulta al SUCIVE amb la matrícula i el padró.
D'on surten els preus dels recanvis?
D'un relleu propi a Mercat Lliure Uruguai: per a cada model busquem sis peces —pastilles de fre davanteres, filtre d'oli, amortidor davanter, kit d'embragatge, kit de distribució i òptica davantera— i ens quedem amb els avisos nous que anomenen aquest model. L'índex compara cada peça amb la mitjana de tots els models: 0,80 vol dir un 20% més barat que el model típic. Són preus d'avisos, no pas l'estoc de les cases de recanvis, i una peça pot canviar entre generacions del mateix model. Cada model es rellegeix cada dues setmanes.
Què signifiquen les estrelles de Latin NCAP?
Latin NCAP xoca cotxes venuts a Amèrica Llatina i els qualifica de 0 a 5 estrelles. Va canviar el seu protocol el 2016 i el 2020, així que una qualificació del 2015 i una del 2023 no es comparen entre si. A més qualifica UNA versió, amb els coixins de seguretat, en un moment, i gairebé mai diu des de quin any val: el mateix model pot tenir zero estrelles en una generació i cinc en la següent. Per això mostrem els assaigs del model amb el seu any i el seu enllaç, i no els fem servir per ordenar: confirmeu quina correspon a la interlocutòria que mireu. Que no hi hagi assaig no vol dir zero estrelles.
Per què no apareix la interlocutòria que estic buscant?
Per donar un consell calen dades: el model necessita almenys 12 avisos vigents, la combinació de combustible i caixa almenys 6, i l'any almenys 3. A més compten els teus filtres: pressupost, caixa, combustible, carrosseria, quants viatgen i ús. Les actuacions a GNC queden fora perquè n'hi ha molt pocs per comparar. Al directori de cotxes usats hi ha tots els avisos.
El cost mensual inclou l'assegurança contra qualsevol risc?
No. Inclou el SOA, l'assegurança obligatòria, amb la prima mitjana que publica el BCU, que és una mitjana de mercat i no una tarifa. Una assegurança contra tot risc depèn de la interlocutòria, de la teva edat, d'on la guardes i de l'asseguradora, i cap no publica un tarifari: cal cotitzar-la.