Itaú Volar: com suma milles, quant costa i quins beneficis té
Itaú Volar (Visa/Mastercard Internacional) està 6è de 23 al nostre rànquing de targetes de crèdit d'Uruguai, amb 67 punts sobre 100 (tier B). Ideal per a usuari que gasta en pesos/dòlars i vol flexibilitat total per bescanviar passatges a qualsevol aerolínia, sense lligar-se a un programa de milles específic.
Puntuació al rànquing
Lloc 6 de 23 · tier B
Bona opció, amb un però és clar.
| Eix | Pes | Puntuació |
|---|---|---|
| AcumulacióQuant valor real torna per cada pes gastat (punts, milles o cashback). | 25% | 62 |
| Xarxa de descomptesAmplitud i utilitat dels descomptes i beneficis (súper, gastronomia, combustible, quotes). | 25% | 68 |
| BescanviQuè es pot bescanviar i què tan fàcil i convenient és fer-ho. | 20% | 72 |
| CostCost anual i de manteniment davant del benefici que torna. | 15% | 65 |
| FlexibilitatVenciment dels punts, transferència i opcions dús. | 8% | 65 |
| CoberturaAcceptació de la xarxa i disponibilitat per a diferents perfils. | 7% | 68 |
El seu eix més fort és canvi (72) i el més fluix, acumulació (62). La puntuació general no s'escriu a mà: es calcula a partir de 6 eixos amb pes fix, acumulació 25%, xarxa de descomptes 25%, canvi 20%, cost 15%, flexibilitat 8% i cobertura 7%.
Per què aquesta puntuació
Acumulació confirmada de 1 milla per US$1 (~1-1,5% assumint valor de mercat de la milla, no publicat per Itau) i canvi flexible (passatges en qualsevol aerolínia sense restricció de dates + catàleg). Cost raonable (1er any gratis, després UI 864 = $U 5.743 amb la UI del 22/9/2026). Es puntua conservador en acumulació/bescanvi perquè Itau no publica ràtio oficial de valor per milla; canvi limitat al titular.
Acumulació, canvi, descomptes i cost
Itaú Volar (Visa/Mastercard Internacional)
- Emissor
- Banco Itaú Uruguai
- Tipus d'emissor
- Banc
- Xarxes
- Visa i Mastercard
- Programa
- Volar (millas Itaú)
- Com acumula
- Crèdit: 1 milla Itaú per cada US$1 (o el seu equivalent en pesos) gastat en compres. Dèbit Volar: 1 milla cada US$2. Confirmat a FAQ oficial i millesItauVolar.html.
- Quan val la milla
- Sense ràtio oficial publicat; el valor efectiu per milla depèn de l'ítem bescanviat al catàleg/Jetmar. No confirmat.
- Com es canvia
- Milles bescanviables per passatges aeris (qualsevol aerolínia, sense restricció de dates), paquets de turisme intern, tecnologia, moda, espectacles, llibres i productes per a la llar. Passatges proveïts per Jetmar Viajes. Bescanvi només pel titular (addicionals no canvien). Acreditació dins de 10 dies hàbils del tancament.
- Descomptes i beneficis
- Accés a la xarxa de beneficis Itaú: descomptes tot l'any a farmàcies, restaurants, supermercats, moda i espectacles. Els percentatges/dies concrets roten i no es publiquen a la fitxa del producte (detall no verificat).
- Cost
- 1er any sense cost; després UI 864/any, que són ≈ $U 5.743 amb la UI del 22/9/2026 ($U 6,6468, valor INE). Cost confirmat al tarifari oficial, versió setembre 2026 (portada "setembre 10, 2026", mateixos valors en UI que la versió del 1/8/2026), per a la línia Internacional, Visa i Mastercard. Es cobra a 3 quotes en moneda nacional, IVA inclòs. Ingrés mínim declarat ~$26.000. Primera addicional bonificada al 100%, les següents al 50%. Compte: el tarifari imprimeix "$5.010" al costat d'UI 864, però és un valor de referència congelat a la data d'impressió, no l'import a cobrar. El mateix tarifari llista les altres files de la gamma: Regional UI 471 a Visa i UI 414 a Mastercard (≈ $U 3.131 / $U 2.752), Or UI 961 (≈ $U 6.388) en ambdós segells i Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). I l'alternativa al cost solt són els paquets de comptes, que bonifiquen la targeta: Light UI 91 per mes (inclou la Internacional, exterior 3% + IVA), Full UI 190 per mes (inclou la Platinum, exterior 1% + IVA) i Personal Bank UI 280 per mes (inclou la Infinite, sense).
- Nota
- Programa de fidelitat principal d'Itaú Uruguai. 'Partiu' és un programa d'Itaú Brasil, no existeix amb aquest nom a Uruguai. Sobre el venciment de les milles hi ha dos documents oficials en conflicte: un PDF allotjat a itau.com.uy diu 24 mesos, però és del 2013 (parla del "Programa Volare" i ni esmenta la taxa de dèbit); les bases vigents a tiendavolar.com.uy diuen 5 anys, que és el que publiquem.
- Dades confirmades
- Sí, contra font oficial (revisió del 22/09/2026)
A favor i en contra
A favor
- Milles sense aerolínia fixa: bescanvi de passatges a qualsevol companyia i sense bloqueig de dates
- Taxa simple i transparent: 1 milla = US$1 en crèdit
- Bo de benvinguda de 2.500 milles amb la primera compra (les 3.500 són de Platinum i Mastercard Black; 10.000, de la Infinite de Personal Bank)
- Adhesió automàtica en treure la targeta i primera addicional bonificada al 100%
- Catàleg ampli (viatges, tecnologia, llar) a més de passatges
En contra
- Recàrrec per compres a l'exterior: 3% + IVA (~3,66% efectiu), ia Visa un 3% addicional sobre el tipus de canvi de Visa Internacional. Entre les dues coses es mengen diverses vegades el ~1% que torna la milla, just a la despesa que la targeta promet premiar. El recàrrec el baixa el paquet de comptes, no la targeta: amb el Paquet Full és 1% + IVA i amb Personal Bank no hi ha recàrrec (tarifari de setembre de 2026)
- Valor monetari de la milla no publicat; depèn del catàleg/Jetmar (rendiment real incert)
- No acumulen retirs d'efectiu, préstecs taxa 0, interessos/càrrecs del banc ni pagaments per Abitab/Redpagos
- Milles vencen als 5 anys
- El detall de la xarxa de descomptes exigeix login/app, poc transparent a la web pública
- En adherir crèdit a Volar es deixa d'acumular en altres programes del banc (p. ex. LATAM)
Ideal per: Usuari que gasta en pesos/dòlars i vol flexibilitat total per bescanviar passatges a qualsevol aerolínia, sense lligar-se a un programa de milles específic.
On són els descomptes d'Itaú
El mapa entra amb les targetes de crèdit d'Itaú ja escollides i mostra quins comerços tenen descompte avui.
Itaú Volar contra altres targetes
Cada comparació enfronta els dos programes eix per eix, amb la mateixa rúbrica.
Altres targetes per mirar
Preguntes freqüents
- Quantes milles dóna Itaú Volar?
- Crèdit: 1 milla Itaú per cada US$1 (o el seu equivalent en pesos) gastat en compres. Dèbit Volar: 1 milla cada US$2. Confirmat a FAQ oficial i millesItauVolar.html.
- Quan val la milla d'Itaú Volar?
- Sense ràtio oficial publicat; el valor efectiu per milla depèn de l'ítem bescanviat al catàleg/Jetmar. No confirmat.
- Com es canvien les milles d'Itaú Volar?
- Milles bescanviables per passatges aeris (qualsevol aerolínia, sense restricció de dates), paquets de turisme intern, tecnologia, moda, espectacles, llibres i productes per a la llar. Passatges proveïts per Jetmar Viajes. Bescanvi només pel titular (addicionals no canvien). Acreditació dins de 10 dies hàbils del tancament.
- Itaú Volar té cost anual?
- 1er any sense cost; després UI 864/any, que són ≈ $U 5.743 amb la UI del 22/9/2026 ($U 6,6468, valor INE). Cost confirmat al tarifari oficial, versió setembre 2026 (portada "setembre 10, 2026", mateixos valors en UI que la versió del 1/8/2026), per a la línia Internacional, Visa i Mastercard. Es cobra a 3 quotes en moneda nacional, IVA inclòs. Ingrés mínim declarat ~$26.000. Primera addicional bonificada al 100%, les següents al 50%. Compte: el tarifari imprimeix "$5.010" al costat d'UI 864, però és un valor de referència congelat a la data d'impressió, no l'import a cobrar. El mateix tarifari llista les altres files de la gamma: Regional UI 471 a Visa i UI 414 a Mastercard (≈ $U 3.131 / $U 2.752), Or UI 961 (≈ $U 6.388) en ambdós segells i Visa Infinite UI 1.454 (≈ $U 9.664). I l'alternativa al cost solt són els paquets de comptes, que bonifiquen la targeta: Light UI 91 per mes (inclou la Internacional, exterior 3% + IVA), Full UI 190 per mes (inclou la Platinum, exterior 1% + IVA) i Personal Bank UI 280 per mes (inclou la Infinite, sense).
- Quins descomptes i beneficis té Itaú Volar?
- Accés a la xarxa de beneficis Itaú: descomptes tot l'any a farmàcies, restaurants, supermercats, moda i espectacles. Els percentatges/dies concrets roten i no es publiquen a la fitxa del producte (detall no verificat).
- Quina puntuació té Itaú Volar al rànquing?
- 67 sobre 100: lloc 6 de 23 al nostre rànquing de targetes de crèdit d'Uruguai, tier B, bona opció, amb un però clar. El seu eix més fort és canvi (72) i el més fluix, acumulació (62). La puntuació general no s'escriu a mà: es calcula a partir de 6 eixos amb pes fix, acumulació 25%, xarxa de descomptes 25%, canvi 20%, cost 15%, flexibilitat 8% i cobertura 7%.
- Per a qui convé Itaú Volar?
- Usuari que gasta en pesos/dòlars i vol flexibilitat total per bescanviar passatges a qualsevol aerolínia, sense lligar-se a un programa de milles específic.